Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim kendini zamana bırak. 30 yaş çok erken böyle umutsuz olmak için. Artık şimdi kızlar 30 yaşında yeni evleniyor. Yaşadıklarını anlıyorum ama yapacak bir şey yok. Kendine yeni bir başlangıç yap. Sanki yeni evlenmişsin gibi. Korunma ama umursama da bebek olayını elden geldiği kadar. Bir de böyle dene. Rabbim seni sınıyor. En güZel zamanda en güZel şekilde verecek inşallah. Vermek istemeseydi, istemek vermezdi:KK200:

Yok ben de istemiyorum artik tesekkurler sözlerin icin...

Boyle durumlarda teseli verici sözler soylemek istemiyorum.bu ay bende randevumu iptal ettim.biraz kafaniz ruhunuz dinlensin.kac yasindasiniz ne kadar süredir ugrasiyorsunuz..evlenmeden önce tek derdim atanblmekti.ne kadar aglamistm hayatimi ne kadar bombok etmisim meger bos yere.saglikliym meslegim var vs...hepsini geriye itip attanmaya odaklanmisim..sonra evlendim..gurbete geldim...meger asil sinav el evinde oluyormus..yuksek lisans bitrmis halimle ne skntikar yasadm kaynanadan..ve sagolsun esimde anneci oldu cikti..sonra tek avuntum evladim oldu..ve sonra zaman biraktim herseyi..su gibi yolunu buldu cikti..sadece zamana birak..biseyi cok istemek gercekten hayirli olmuyormus..hz yakup en sevdigi yusufuyla intihan oldummama Allah hz yakup'a onu benden cok mu seviyorsun istiyorsun dedi..bu hayat böyle ..kimi varlila kimi yoklukla imtihan oluyor..dilerim her sey hayirlisiyla gönlünce olur..

Evet hayatta da böyle cok istedigim hcibir sey olmadi benim
Bunu istemeyeyim yan cebime koy yapmiyorum ben bunla sinanmak ve hayatimi buna endekslemek istemiyorum...
Artik cocuk falan jstemiyorum...bundan sonra buna cok dikkat edecegim...Korunmama cok dikkate edecegim
İsteyen herkese nasip olsun ama istemeyene de olmasın...

Kizlaaarr en gec dun adet olmaliydim halaaa olmadim. Goguslerim 1 haftadir cok sizliyor. 2 3 gundurde kasiklarim agriyordu. Normalde adet olacagim zaman akintim oyle coook akintimda yok nerdeyse hic yoookk. Dunde iftardan sonra cok daraldim sicak basti felan bi agirlik halsizlik oldu kendime gelemedim. Erkenden sevinmek veya hayal kirikligina ugramak istemiyorum ama scaba hamilemiyim test yapmak istemiyorum daha :KK43:

Kizlaaarr en gec dun adet olmaliydim halaaa olmadim. Goguslerim 1 haftadir cok sizliyor. 2 3 gundurde kasiklarim agriyordu. Normalde adet olacagim zaman akintim oyle coook akintimda yok nerdeyse hic yoookk. Dunde iftardan sonra cok daraldim sicak basti felan bi agirlik halsizlik oldu kendime gelemedim. Erkenden sevinmek veya hayal kirikligina ugramak istemiyorum ama scaba hamilemiyim test yapmak istemiyorum daha :KK43:

Böyle bir durumda biraz daha beklemeni tavsiye ediyorum. En geç pazartesi yap testi :)
Allah gönlüne göre versin

Insaallah guzel haberlerinizi aliriz kizlar buraya yazin mutlaka merak ediyoru :) benim de bugun 21.gunum sanirim 19 ya da dun ovulasyom oldu. Biz 19.gunu degerlendirdik dun birsey olmadi. Ama benim sabahtan beri cok belim agriyo kizlar ve adet zamani bile belim agrimaz normalde. Eger dollenme olduysa bunkadar erken agrimasi normal mi ya da neden agrir acaba cozemedim hayatim boyunca cok az bel agrisi cekmisimdir. Bir de dun aksam atesim cikti halim kalmadi baya kotu oldum parol aldim sizce bir zarari olur mu? Bugun de devam ediyo ates ara ara geliyor doktora gitsem ilac vericek ne yapsam karar veremedim

Haklısın. Ben de okudukça heyecanlanıyorum ve ben de yaşamak istiyorum :)
Insallah canim yasayacaksin dune kadar ben dune kadar asla cift cizgiyi goremiyicem diye dusunuyordum ama cok sukur rabbime simdi elimde uc test var ucude cift cizgili Raabbim ol deyince olur.insallah hamileyimdir bende.Bolca dua et ve hurma ye bu ay cok fazla hurma yemisdim ben

Insallah canim yasayacaksin dune kadar ben dune kadar asla cift cizgiyi goremiyicem diye dusunuyordum ama cok sukur rabbime simdi elimde uc test var ucude cift cizgili Raabbim ol deyince olur.insallah hamileyimdir bende.Bolca dua et ve hurma ye bu ay cok fazla hurma yemisdim ben

İnşaallah cnm.. Rabbim yüzümüzü güldürsün :)

Ben 5 yillik evliyim bu ekime kadat hic cocuk istemedim hem de hic korunmaya cok da dikkate ettim
Ekimde bir kimyasal oldu.
Kasimda da oldu ama 6 haftalikken kurtaj oldum gelismemisti.
Simdi deniyoruz olmuyor.
Takinti o bu su gecti artik
Her ay dalga gecilir gibi buari yasamaktan biktim ben
Oldugunda da gene dalga gecilir gibi saglikli mi ilweliyor ona takilacaz
Ya doktorum cumaya kadar olmazsa cuma gel bakalim dedi 2 saat sonra doktora gidecem mens oluyorum bu nasil bir dünya..
Neyse ya dedigim gibi esim de cok israrci degil olmazsa olmasin diyor ben zaten artik hic olmasini istemiyorum karar da verdik bundan sonra korunacagiz zaten 30 yasindayim cocuksuz da yasanabilir bence
Can sıkıntınızı ve üzüntünüzü anlıyorum ama her şey yolundayken aman istemiyoruz artık demek sizi daha çok üzer. Allah’ın izniyle inşallah en hayırlısıyla sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz.

Bugün adet günümdü dayanamadım şimdi test yaptım hiçbişi yok negatif artık bende bu işin peşini bırakmaya karar verdim.

Canım belirtilerin nelerdi ne kadar zamandır istiyordın
canim ben hala cevabi oyrenmedim belkide hamile degilim .6 aydir istiyordum doktorlar tedaviz olmayacagini soylediler pko var bende.ama bu ay tam baskayim midem kaziniyor acikinca gece uyaniyorum yemek istiyorum surekli.sik idrar var.bas agrisi var.ama gogud agrisi falan hic yok.bide kahverengi akintim oldu gecen hafta

X