Bana Bedava tatile gelecekler

Yok eşiminde pek istemediği belli suratından birde kaçtır gelmek istiyorlar buraları çok merak ediyorlarmış konuşurlarken de yanımdaydı ben hayır deyince yanımda bahane buldu biz o zaman memlekete gidecez diye zaten iznim az dedi
Önceden haberim olsaydı vs dedi

Sonra ki yaz yine yazışırlarken laf arasında dedi bi göremedik oralarıda bu yaz gelek inşallah müsaitseniz kardeşim yazmış
Onada bi bahane yazdı benim zorumla

Bu sefer yok diyememiş bende yoktum işteyken
Gelin demiş 🤦🏽‍♀️
Yüzsüzlüğün ayaklı tanımı gibiler 🫢

Evet okudum. O duruma tepkinizi o zaman göstermeliydiniz yaptığınız yanlış diyerek. O zaman susmuşsunuz şimdi yüzlerine vurmak garip olur. Gelmeleri yine eşinizin hatası. Saf ve verici olunca aklanmıyor ki. O evde iki kişi yaşıyorsanız size danışarak iş yapmak zorunda, bunu öğrenmesi lazım. Yoksa daha çok misafir yüzünden kavga edersiniz evde
Benim bir iletişimim yok onlarla

KIZLAR. GÖRÜLDÜ YAPIP BIRAKMIŞ
O kocasına, kocası kocana, kocan sana, sen yine kocana, kocan da kendi günlüğüne yazabilir. Ya böyle şeyleri yaşayıp şikayet etmektense yaşamadan önünü kesmek en güzeli. Keşke kocan sana sorsaydı da bu teraneyi hiç yaşamasaydınız. Ya bi de gelip sinir etselerdi?

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş
Ya yazarken bile sinirden elim titriyor.

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.
Onun için de çok gıcığım bunlara

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Eşim söylemiş rica minnet yeğenimi çağırdılar iş yok demek için miş.
Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

Birde aklımda şey var dedim ki eşime gelirlerse görecekleri de var
Valla aklımda ki şey gezdirmemek evde oturmak
Bu sıcakta gezmek zorundamıyım arabanıza binin gezin herkes nasıl gidiyor
Ne denilebilir ki .. açıkçası yorumsuz kaldim. Hayat o kadar pahalı ki ben aylardır pazara gitmiyorum. Her şey uçmuş. Misafir ağırlamak çok büyük meziyet. Aslında aile dostun olur sevdiğin insanlar olur canla başla agirlarsin. Sevmediğine bir de art niyet hissettiğine daha da zor.

Merhaba arkadaşlar, ben bir kaç kez buraya yazdığım gibi insanlara ne güvencim nede bir arada olmak isteyişim kalmadı. Üst üste hep kazık yedim.

Şimdi son kazık olayının üzerinden bir hafta bile geçmedi eşim olacak kazıklara doymayan insan tutturmuş başka şehirden iki de bir arayıp gelmek isteyen insana gel demiş. İki çocuklu aile

Yanlarında da kimi daha getirirler sürpriz ( biz salağız ya çünkü insanlar çok rahat bu konuda)

Sinirlerim zıpladı akşamdan beri kavga ediyoruz. Ben nasıl gelme diyim iki yıldır her yaz gelecez diyorlar sen istemiyosun diye bahane söylüyorum diyor. Geçen yine arayınca bişey diyemedim artık gel demiş

Bu insanları anlatacam ekstra gelmelerini istemediğim birileri ama normalde arkadaşlar bu sıcakta babam gelse çekecek halim yok. Yahu evde şort crop zor duruluyor. Bunlar gelince elin adamının yanında bana giyin deyip durcak. Ki zaten mecbur giyincem. Onu geçtim hizmet et yemek yap.

Şimdi bu insanlara geliyorum sırf turistik bir şehirdeyiz diye resmen bedava tatil için geliyorlar. Normal zamanda arayıp sormazlar. Sadece bir iş yeri açmışlardı bunun için eşimden bir kaç işi halletmesini bilmediklerini rica etmişlerdi. Eşimde bedava yapmıştı. Sonra baktılar ki bedava 5 yıldır ne zaman işi düşse tekrar bir iki gün arayıp sonra isteğini bildiriyor. Eşime yapma salak mısın diyorum. Ya boşver arkadaş sonuçta diyor. Ama ona yaptığın iş için verdiğin zamanı benden çocuğundan çalıyorsun.

Diğer bir sebebi de bir keresinde bunların bulunduğu şehirde benim yeğenim vardı. İşe ihtiyacı vardı dedim ki eşime bunlara söyleyelimde bir iş versinler öğrenci kız orda burda çalışacağına cep harçlığı verse yeter dedim. Yani düşünün cep harçlığı

Sonra yine çağırmışlar çay yaparsın temizlersin ofisi diye ki yeğenim öğretmenlik okuyor ve kendi kurumları da eğitim üzerine verilebilecek birsürü iş varken çay demiş kızda tmm demiş yaparım
Sonra telefonla tekrar aramışlar kızı demişlerki diğer ortak çaycı tutmuş haberimiz yoktu kusura bakma.

Şimdi de gelmiş burda bende bedava yicek içicek yatacak birde yemeğe götürmemi turistik rehberlik yapmamı o biçim benzin harcamamı bekliyecekler

Ben haksızmıyım arkadaşlar ya çıldırıyorum şuan eşimden habersiz arayıp reddetmek için

ben olsam eşyalarımı alıp anneme gider, onlar gidene kadar da dönmezdim. Oooo büyük olay

Ne denilebilir ki .. açıkçası yorumsuz kaldim. Hayat o kadar pahalı ki ben aylardır pazara gitmiyorum. Her şey uçmuş. Misafir ağırlamak çok büyük meziyet. Aslında aile dostun olur sevdiğin insanlar olur canla başla agirlarsin. Sevmediğine bir de art niyet hissettiğine daha da zor.
Alnı öpülesi yorum

Yeğenine yapılan ayıptan sonra görüşülmemeliydi zaten. Ben hiçbir arkadaşımın evine gidip kalmam kimseyi de almam. Dost olur o ayrı. Bu arkadaş bile değil ki. Ne işi var evimde. Eşine de ki Ya sen Ya ben arayacağız ve iptal edeceğiz. Hayır yani bunları hayatından çıkarsan kayıp olmaz kazanç olur

Arayın onları diyin ki, eşimle konusmussunuz o da haberi olmadan söz vermiş ancak benim ailem gelecek önden planliydi kusura bakmayın o nedenle diyin.

Ne kavga olsun ne gürültü, madem akraba da değiller arkadaslarmis, aile nerden çıktı diyemezler.

Bu işler karşılıklıdır, onlar siz bir şey isterken yapmıyorsa karsiligina da hazır olmalılar.

Kavga dövüş olmadan açın aynen bu minvalde bir şey söyleyin. Onunla konusmussunuz ama o annemlerin planını unutmuş belli ki size söylemeyi, veya onun da haberi yoktu ama ailem bana geleceğini soylemisti minvalinde.

Ne zaman derlerse net tarihi gecistirip başka sefere belki diyelim diyip kapatın. Gelmesinler cidden enayilik olur yapmayın.

Gelselerde artık gam etmem oh
Artık top kendi yüzsüzlüklerinde
Gelirlersede sevgili @-Meg- in planı aynen yaparım 🤣
Sen sey yap eger oyle olursa esin de seni ararsa "senle tartistiktan sonra mesaji geri almistim ama nasil olmussa gormus kadin artik ss mi aldi napti 🙄" falan de safa yat herkesin yaptigi gibi
Belli ki esin safa yatanlara kanan biri 😁

ben olsam eşyalarımı alıp anneme gider, onlar gidene kadar da dönmezdim. Oooo
Ayrıca konu sahibi eşinle kavga etmen gerekiyorsa et. Bazen anlamayan insanla kavga edilmeli . Ne demek aileni kabul etmem bende ? Eşinin ailesiyle arkadaş bir mi ? Birde böyle birşeyle tehdit etmek nedir yahu . Sizin eşiniz dışarıya saf size baya şeytan
Akşamdan beri deli gibi kavga ediyoruz zaten halen daha

Bu arada bana yazıyor beyefendi şimdi çocuğumuzla ilgili bişey
Hiç diğer mevzuyu açmadı
kadın görüldü yapalı 25 dk olmuş

Sen sey yap eger oyle olursa esin de seni ararsa "senle tartistiktan sonra mesaji geri almistim ama nasil olmussa gormus kadin artik ss mi aldi napti 🙄" falan de safa yat herkesin yaptigi gibi
Belli ki esin safa yatanlara kanan biri 😁
Valla ayakta alkışlıyorum yılların kk tecrübesi demekki

Ay eşimle boşanmaya gelecez
Gerçekten
Çünkü yapmasam hemen olayı başka yerlere çekiyor. İnsanlık bu değil ayıp misafirliği ne zaman unuttun vs.

Ona çaktırmadan laf söyleyecem gelenlere
Ve o yokken de kılımı kımıldatmayacam suratımdan anlarlar sanırım
Bence pasif agresif olmayı seçip, hem para harcayıp, zaman harcayıp hem de kötü ağırlamis gibi olmanız size haksızlık olur. Emin olun kimsenin bir şey anladığı da olmaz.

Anlamalarini istiyorsaniz ama kendi isteğiniz de olarak, aa kusura bakmayın başka planımız ile çakışıyor gibi bir şey ile onlar daha gelmeden iptal edin.

Hiç diğer mevzuyu açmadı
böyle kocaya inat, eğer tesettürlü değilseniz gelen misafirin yanında misafir yokmış gibi giyinip, kocayı kudurtup, bide üstüne sıfır hizmet ve 5 karış suratla da misafiri kudurtmak lazım. Allah ım yatılı misafirden nefret ediyorum

Hiç diğer mevzuyu açmadı
Bosverin yine açarsa çok ciddi konuşun eşinizle sakin ve net bir şekilde bir daha neyle neyi kiyasladigina dikkat etsin .

X