Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şuanda psikolojim yıprandık durumda zaten karşıma çıkan iyi kimselere bile kötü tepkiler veriyorum kırıyorum arkadaşlarımı falan

Akıl tutulması mı yaşıyorsunuz. Yoksa bizimle dalga mı geçiyorsunuz anlamadım. Hem psikolojik şiddet, hem fiziksel şiddet, baskı, her şeyine karışma ne istersen var. Siz hala iyi huyları da var diyorsunuz. İyi huy olarak inşallah size pahalı kıyafet alması, ya da maddi olarak rahat tutmasından bahsetmiyorsunuzdur.

Şuanda psikolojim yıprandık durumda zaten karşıma çıkan iyi kimselere bile kötü tepkiler veriyorum kırıyorum arkadaşlarımı falan
Keşke ilişkiniz boyunca tepkilerinizi sevgilinize verseymişsiniz. Ne insanları kırardınız ne de psikolojiniz yıpranırdı. Yine bir hediye ile gelir siz de affedersiniz. Annenize yazık, sizi bunun için mi doğurmuş …

Her ihtiyacıma koşması bana aileme sahip çıkması gibi güzel huyları vardı

Tabiki tepkilerimi verdim kendisine ama tepki verdikçe sinirli ve şiddet yanı ortaya çıkıyor dolayısıyla bende kendimi frenleyip sessiz kalıp her dediğini yapıyorum.

kapalı birini istemiyor çünkü açık birisini kendi zevkine göre baskı ile zorla kapatmak daha iyi geliyor gücü elinde hissettiriyor. Mlaesef böyle. cidden tesettür hassasiyeti olan bir erkek gider tesettürlü birini bulur. Bu kafayı da anlamıyorum arkadaş benim sigara hassasiyetim alkol hassasiyetim var gider alkol kullanmayan sigara içmeyen birini bulurum madem tesettür hassasiyetin var din hassasiyetin var sal haber medreselere göz bebeğine dek kapatmış kızı bul evlen tutan nedir seni.

Her ihtiyacıma koşması bana aileme sahip çıkması gibi güzel huyları vardı
Sen ve ailen sahipsiz misiniz? Adam resmen fiziksel ve psikolojik şiddetin dibine vurmuş sonra da hediyelerle ört bas etmiş, siz de buna sevgi, aşk, güzel huy diyorsunuz. Adamın gözünde para ile alınmış malsınız. Bırakın size kadın olarak değer verip saygı göstermeyi insan olarak bile değer verip saygı göstermemiş.

Maşallah diyelim de sevgilinize nazar değmesin. Tam birbirinize uygunsunuz. Sakın kaçırma bu özelliklere sahip birini arasan da bulamazsın.

Asla istediğiniz hayatı yaşamamışsınız ki. Ve bu durumdan memnun olmadığınızı, mutsuz olduğunuzu da belirtmişsiniz. Kendi istek ve yaşantılarınız için geç de olsa doğru karar.

Sizi yadırgamıyorum ve cidden anlıyorum çünkü benzer şeyleri yaşadım ama bir süre sonra kendinizi dışlanmış hissettiğiniz için öfke patlamaları yaşamaya başlayacaksınız. Nedir bu dışlanmışlık hissi bilinçaltınızda beni böyle beğenmiyor sevmiyor onun istediği gibi biri değilim düşüncesi. siz şuan farkında değilsiniz ama boş bardak gibi an be an doluyorsunuz. bir gün öfke ile kabul edilmemişlik hissiniz patlayacak.

Tabiki tepkilerimi verdim kendisine ama tepki verdikçe sinirli ve şiddet yanı ortaya çıkıyor dolayısıyla bende kendimi frenleyip sessiz kalıp her dediğini yapıyorum.
Neden sessiz kalıp her istediğini yapıyorsunuz? Bu kadar eziyetin karşılığında ne çıkarınız var derler insana. Hiçbişeyi kabul etmeyip herşeye bir bahaneniz var. Bu şekilde devam edin, hemen evlenin.

Birbirine uymayan iki insanmışsınız. Tesettürlü bir insan için bunlar normal ama sizin böyle bir niyetiniz yoksa bu ilişkiyi bitirmek aldığınız en doğru karar

Sosyal deney falan mısınız siz ? Uygun kurumlarda tedavi görün lütfen.

bunun dinle bi alakası yok.
kaç yaşına gelmişsin dini tebliğe ihtiyacın mı var senin kendi beynin yok mu araştırıp öğrenemez misin işin aslını? ayrıca bu seni dine yönlendirmek değil, zorla resmen kademe kademe tesettüre sokmak.
bir kurbağayı kaynar suyun içine bir anda atarsan kaçar feryat eder ama soğuk suyun içine atıp yavaş yavaş kaynatırsan bi cacık anlamaz seninki de o hesap olmuş.
ayrıca kendi gözü nasıl dışarıdaysa milletin ayak bileğinden tahrik oluyorsa; sana da başkaları aynı gözle bakmasın diye karışmış o kadar kıyafetlerine

Bunun muhafazakarlıkla hiçbir ilgisi yok.
Bu tip olaylar daha serbest dediğimiz Avrupa ülkelerinde de çıkıyor, tamamen ruhsal takıntı & bağımlılık ile alakalı bir durum. Eski sevgilinizin uygun bir uzmandan destek alması gerekiyor.

Bu tip kişilerle beraberken normal insanın normali de şaşar, kaçıp gideceği yerde “iyi huyları da vardı, yok o kadar kötü değildi” der. Açıkçası hayatta kalmanız bir şans, ayrılırken çok kötü zarar verebilirdi size.

Neyse ki kurtulmuşsunuz, bundan sonra yeni bir ilişkiye başlamadan önce destek almanızı öneririm ki tekrar aynı tuzağa düşmeyin. Belki siz farketmiyorsunuz ancak dışarıdan bakıldığında yaralar bırakmış ki bu kadar baskıdan sonra çok normal. Dinlenmeyi haketmişsiniz.

Evet kesinlikle katılıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…