Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle bir şey yaşamadım ama madem tecrübelerden faydalanmak istiyorsunuz yazayım, ayrılmakla çok iyi yapmışsınız, asla geri dönmeyin başınızı yakarsınız.

Sizi siz olmaktan çıkarmış, kıyafetlerinize, arkadaş çevrenize, iş hayatınıza karışmış.
Bir kere aynı işyerinde çalışırız diye masal anlatmış size, evlenseniz benim kazancım yeter sen çalışamazsın diyecek, o olmadan veya annesiyle çıkmadığınız sürece evden adımınızı dahi atamayacaksınız.
Evlenince kıyafetleriniz daha da kapalı hale gelecek, aileniz aklınızı çeler diye kendisi olmadan ailenizi görmeye bile gidemeyeceksiniz.
Telefonunuzu biraz geç açsanız ne yaptığınızı sorgulayacak, ailenizle görüşmelerinizi bile dinleyecek, sadece erkek arkadaş değil, kız arkadaşlarınızı da yasaklayacak.

Ola ki insanlık hali, çoğumuza yanlış arama vs geliyor telefonunuzda tanımadığı bir numara görse sizi iffetsizlikle suçlayacak.
Yasaklarına karşı çıkarsanız şiddet göreceksiniz.

Ben bunların hepsine göğüs gererim, ne de olsa iyi huyları var derseniz buyurun devam edin

Asla öyle düşünmeyin. Evlendiginizde daha kötü olurdu. Bunlar fragman. O diyenler kendisi evlensinler çok beğendikler ise. Bu dini olarak doğru yola getirmek değil. Bu aşırı derecede kontrol manyaklığı ve tehlikeli. Yarin evlilikte isteği dışında bisey olduğunda fiziksel şiddette gosterebileceginin ön işareti. Olaki ayrılmak isteseniz 3. Sayfa haberi olurdunuz. Telefon karıştırmak sizden önce herseye bakmak tamamen ruh hastalığının belirtisi ve normal değil kesinlikle. Sizi kontrol edebildiği için bu seviyeye geldi ilişkiniz. En ufak pürüzler olduğunda tamamen farklı olacak tepkisi ve size yönelecek. Abla tavsiyesi verecek olursam kesinlikle tekrar biraraya gelmeyin. Gerçek sevgi asla bu değil ve olamaz. Ben 13 yıldır evliyim. Buna benzer asla birsey yasamadim. Bu kıskançlıkta değil bu manipule etme ve kontrol etme isteği. Asla asla yapmayın kendinize bunu

Ya daha gencecik yaşında belki on sene sonra istesen de yapamayacağın neler kaçırıyorsun?
Seven insan özgürlük alanı tanır. Hadi kıyafeti anladık (anlamadık da) işe girme etme nedir?
Siz muhafazakar değilsiniz. Zamanla değiştirdikçe artırmış, evlenince iyice artırır.

Eksisi artısından fazla.
Zihniyet meselesi ayrıca. Açık giyinenden etkileniyor kendisi demek ki.

Daha ne fikirlerin değişecek. Üniversite hayatın, ilk iş deneyimin mahvolmuş.
Hadi bi daha dön kampüse de şort giy. Bak mümkün değil.

Kendini tut ve önüne bak.

"Bin muhteşem güneş"i de böyle sinir ola ola okumuştum Size layık hayat da cesaretiniz de bu mu?!

Hiç beklemeden barışın ve evlenin, 3-5 çocuk doğurun. Size duyuşsal ve fiziksel şiddet uygulayıp sonda para pulla bunları affettiren, giyiminizden, iş seçiminize, sosyal çevrenize bu derece müdahale eden, kısacası sizi para ile satın alınmış bir mal gibi gören, padişahın sol t…ğından düşmüş bir yaratığı sakın kaybetme. Dışarda sıraya girmiş kızlar onu bekliyor, üstünü başını paralayıp saç baş yoluyor. Sakın bu fırsatı kaçırmayın, bir daha böylesini bulamazsınız, kocasız kalırsınız sonra.

Valla dışarda kızların sıraya girdiğine inanırım. Nerde yaramaz herif var bayılıyorlar.

Psikolojik ve fiziksel şiddet
Hayat tarzına müdahale
Sizi olduğunuz gibi kabullenmeme
Hastalık seviyesinde kıskançlık

Gibi durumları yaşamışken hala şunu söylüyorsunuz:
Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu.

Bence sizi yıllardan beri duygusal olarak istismar ettiği ve fazlaca manipülasyona maruz bıraktığı için sağlıklı düşünemiyorsunuz ama etkileri geçince ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız.

Kafayimi yediniz okadar gercekten muhafazakar olsa kiz erkek iliskileride dinimize gore uygun degil neden sevgilsi varmis dinimizde baski zorlama yoktur siddet hic yoktur. İyi biri falan degildi kendinizi kandirmayin yani universte okumus is guc sahibi kizlarda bunlara katlaniyor ya pess anne babaniz kisitlasa asla kabul etmezsiniz biraz mantikli düşünün

Giyim üzerine o kadar çok ayrıntı vermesin ki ; konu sakız gibi uzamış.
Özetle hem ailesi hem de kendisi olduğun gibi kabul etmemişler seni.
Onlara göre kusurlu,düzeltilmesi gereken,nasıl giyinecegini bilmeyen bir bireymissin.
Sana getirdikleri yasaklamalarida kabul ederek bunların doğru olduğunu kabul etmişsin.
Ayrılman doğru,tekrar dönersin bu hayattaki tek gerçekliğin X'in karısı olarak tanimlanmak olur.
Başka bir vafsin olamaz böyle bir aile ile.
Sana tahsis edilen alanda yaşar,izin verildiği zaman gezere,musade edildiği zamanda yetip icersin..
Ha diyorsan ki bu benim için uygundur,o da senin bileceğin iş

Bu anlattılarınızı din kisvesine büründüremezsiniz. Din konusu yasak olmasına rağmen şunu söylemeden geçemeyeceğim. Dinde zorlama yoktur.
Ve sizi gerçekten her anlamda zorlamış bunun adınada din demiş
Eşim çıkmaya başladığımız ilk günlerde bana dinimiz gereği giyiminin şöyle olması gerekiyor ben sadece vazifemi yapıp sana söyledim gerisi senin tercihin demişti. Gerisi hala benim tercihim ve hep benim tercihim olarak kalacak. Çünkü bunun hesabı benden başka kimseden sorulmayacak. O hesabını verir artık ben eşime anlattım kendi tercihini yaptı. Onun için buraya kadardı yani...

Sizin yaşadığınızsa bildiğiniz psikolojik şiddet... Zaten bir cevabınızın arasında fiziksel şiddet uyguladığınıda söylemişsiniz. Soruyorum bu nasıl iyi bir adam? Maddi destek göstermesi, Herşeyde yardımınıza koşması onu iyi biri yapmaz. Sevgiliniz hiç iyi birisi değil o konuda bir aydınlanın önce. Sonra bu yaptıkları zaten izini tozunu bile hatırlamamanızı sağlayacaktır.

Son düzenleme:
Sevgiliniz kötü biri degil anladığım kadarıyla. Sadece çok farklı dünyaların insanlarısınız. İyi yapmışsın bitirmekle zamanla farklı birine dönüşmek sende daralmıslıkla istemediğin tepkiler vermene yol açabilirdi. Herkes kendine uyan kişilerle olmalı

Ne iyi huyu var bunca anlattığınız şeyden sonra? Psikolojik şiddet var , fiziksel şiddet var ama adam iyi birisi? Sakin olcam.

Tabiki sıkıldım hiç tarz giyinemiyordum renkli Polo yaka tişört giyiyorsun hep düğmelerini kapatıp çünkü diğer tişörtlerin yakasında açılma oluyordu yada bisiklet yaka giyiyordum

Bence arkana bakma sakın. Şimdi sevgilin iyi kötü katlanmışsın ama aynı eve girince her şey değişiyor. Katlanma seviyen düşüyor. Geleceğini düşün önüne bak. Kendine yazık etme. Hayattaki en güzel şey özgürlük

Evet ünü hayatım mezuniyetim ve kariyerim mahvoldu erasmusum gitti galan ama kaldığım yerden devam o şarı geri getiremem tabi şimdi olsa ne tarz giyinirdim ünü de arkadaşlarımla gezer eğlenmeme bakardım

Herşey bir yana çok klişe olacak ama farklı dünyaların insanısınız. Sevgi gerçekten yetmiyor bu söz benim 20lerimde çok kalbimi kırardı sevmek nasıl yetmez derdim lakin doğru. Aşk ve sevgi iki kişinin kökünü yapıştıran bir tutkalsa ortak değerler hayata bakış anlayış kıskançlık çiftleri asıl düğümleyen dikişlerdir onlar yoksa olmuyor malesef. Sevgi aşk gerçekten güzel bu hayatta nefes gibi nimet gibi. Ama aşk sevgi yanında olmazsa olmaz bazı yancıları taşımıyorsa o da para etmiyor. Çok üzülüyorsunuz biliyorum sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Lakin sakin kalın acınızı yaşayın ve unutun ardınıza bakmayın bol bol dua edin. sonra bir bakacaksınız kavga etmekten tartışmaktan kendini izah etmekten savunmaktan elinizde aşk kalmamış, yok olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…