Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada kendi annesi elbette 2 beden üstü kıyafet giymiyordur, kadıncağız tatiline de gidiyordur. Zaten tesettürlü kişiler ev ortamında açılır, dışarıda kapanır.

Normalde bu kadar muhafazakar kişi zaten kapalı bir kızla çıkmak isterdi. Görüşlerine uymayan bir kişiyi seçip özgüvenini kırarak bambaşka bir kişiye çevirmeye çalışmak hiç de normal bir davranış değil.

Bu arada kendi annesi elbette 2 beden üstü kıyafet giymiyordur, kadıncağız tatiline de gidiyordur. Zaten tesettürlü kişiler ev ortamında açılır, dışarıda kapanır.

Normalde bu kadar muhafazakar kişi zaten kapalı bir kızla çıkmak isterdi. Görüşlerine uymayan bir kişiyi seçip özgüvenini kırarak bambaşka bir kişiye çevirmeye çalışmak hiç de normal bir davranış değil.
Gözüne hoş gelmişsindir beni beğendiği için ve düzgün gördüğü için de ben bunu zamanla kendime göre şekillendiririm demiştir basıl olsa sessiz biriyim

Çok seviyor çok aşık kendisi ve ailesine sahip çıkıyor, kırıp döktükten sonra hediyeler alıyor. Dünyada bir sürü kadın varken bu adam onu seçtiği için lütufta bulundu.
Ben kimsenin kuruşunu kabul etmiyorum, hayatimdaki insanin pahali hediyeler almasını da kabul etmiyorum. Kabul edene saygım var ama uzgunum anlayamıyorum. Az sonra linclenmezsem iyidir🙈🙈🙈

Ben kimsenin kuruşunu kabul etmiyorum, hayatimdaki insanin pahali hediyeler almasını da kabul etmiyorum. Kabul edene saygım var ama uzgunum anlayamıyorum. Az sonra linclenmezsem iyidir🙈🙈🙈
Hediyeleşme karşılıklı olunca anlamlıdır bence. Sürekli bir taraf hediye alıyorsa maddiyat üzerine kurulu bir ilişkidir zaten.

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Ben ne okudum şimdi,hayretler içindeyim 6 yıl bu hadsize nasıl dayandınız bu kadar.
Şu istekleri aileniz istese dünyayı yakarsınız.

Hediyeleşme karşılıklı olunca anlamlıdır bence. Sürekli bir taraf hediye alıyorsa maddiyat üzerine kurulu bir ilişkidir zaten.
Bencede aynen oyle ama hediye isini abartmak ta mantikli gelmiyor. Ben ayrılınca maddi değeri olan herseyi geri verdim, ister atsin ister satsın. Eski esim haric tabi, onlari bozdurup çatır çatır yedim 😂😂😂

Bencede aynen oyle ama hediye isini abartmak ta mantikli gelmiyor. Ben ayrılınca maddi değeri olan herseyi geri verdim, ister atsin ister satsın. Eski esim haric tabi, onlari bozdurup çatır çatır yedim 😂😂😂
Tabi ki abartmayacaksın. Arkadaşlarımla da hediyeleşiriz, belli süre geçince alacak hediye bulamıyor insan. Ve hediyeleşmeyi bırakıp onun yerine yemeğe çıkalım, gezmeye gidelim diye karar verdik. Önemli olan hediye değil ki karşındaki insana güzel hisler geçmesini sağlamak

Neden böyle düşündünüz evet kötü bir çok huyu var ama iyi huylarıda vardı. Yani şu açıdan soruyorum aslında dini açıdan beni iyiye yönlendirmeye çalışıyordu kendi kafasınca. Sanki bende zorla kötüye yönlenmek istiyormuşum gibi mi davrandım sizce.
Aynen çok mubarek biriymiş . Velinimetini kaybetmişsin hemen o müthiş aileye gelin olmalısın bence ya altı yıl kolay mı...

Tabi ki abartmayacaksın. Arkadaşlarımla da hediyeleşiriz, belli süre geçince alacak hediye bulamıyor insan. Ve hediyeleşmeyi bırakıp onun yerine yemeğe çıkalım, gezmeye gidelim diye karar verdik. Önemli olan hediye değil ki karşındaki insana güzel hisler geçmesini sağlamak
Kırıp döküp hediye olan erkeğe deli oluyorum, al kafasina gecir hediyeyi😂😂😂
En güzelini yapmışsınız, eskiden cok severdim hediye alayım insanlara ama hayat telasesi artik zoooor şartlar

Beraber bir yerde otururken bana mesaj gelse önce alır o okur zaten sosyal medya hesaplarımın şifrelerini bilir benden önce o bakar
Ya canım benim sana ne kadar aşık bir adam ya gözyaşım pit bu devirde böyle erkeğin özütü mü kaldı nasıl kacirirsin nasilll

Her ihtiyacıma koşması bana aileme sahip çıkması gibi güzel huyları vardı
Şuna takıldım, her ihtiyacıma koşması bana aileme sahip çıkması nedir ?
Siz sahip çıkılacak bişey misiniz? İnsana sahip çıkılmaz. Hadi siz sahip çıkılmayı kabul ettiniz kendinizi bu kadar aşağlattınız ailenizi nasıl aşağlatıyorsunuz?
Yolda bulunmuş eşya mısınız da sahip çıkılacaksınız?
Kalp kırınca telafinin yolu hediye almak, ora harcamak değildir. Nasıl bunu kabullenecek bir karaktere sahipsiniz?
Sinirlenip bağırıp çağırıp kavga çıkarıyorsa siz neden susup alttan alıyorsunuz?
Yazık size, hadi siz anlamadınız hiç kimse size bu sevgi değil aşk değil demedi mi?

Kalbimi kırsa üzse ağlatsa bir süre sonra siniri geçince hediyeler alıp gönlümü yapardı. Sinirli hali çok kötüydü ama geçip hafifleyince bana nasıl bir zarar verdiğinin farkına varıp gönül almaya çalışırdı. Beni korumaya çalıştığını söylerdi hep ben istemediğim halde benim talebim olmasa bile gidip bana asılan birini duysa ona zarar verirdi asla lafımı sözümü dinlemez kafasına birşey kıyarsa yapardı. Okul zamanında çok yattığı kişiler oldu hocalar vs ben çok dizginledim onu.

Gözlerimi yaşartan bir muhafazakarlık..
Başkalarının namusu namus degil.
Sevdigi kadının namusunu korumaya çalışıyor.
Hem de kimden biliyor musun kendi gibi pis fikirlilerden..

Daha yanlış mi yaptım diye soruyor musun?

Cok büyük yanlış yapmışsın bu kadar yıl çekerek!

Konu sahibi kız kardeşim var okurken aklıma geldi dedim ki gelse karşıma şunları anlatsa birde uzulse ne yapardın? Beş sn beklemez bir uzmana götürürdum. Siz resmen sistemli baskı ve şiddet görmüşsunuz tam altı yıl . Yazdıklarınizi okuyunca nasıl ayrıldınız anlamadım . Evlenseniz bu sefer ailesinden göreceksiniz . Din ,inanç böyle birşey değil . Yazdıklarınizin dindede yeri yok insanlıkla alakası yok . Bir psikopat ile birlikteymissin . Yazık ki üniversite hayatın da boşa gitmiş . Senin kafan çok karışmış bulaniklasmis lütfen git tedavi ol ki hayatını karartma bir çocukla döndüğünde çok geç olur

Kalbimi kırsa üzse ağlatsa bir süre sonra siniri geçince hediyeler alıp gönlümü yapardı. Sinirli hali çok kötüydü ama geçip hafifleyince bana nasıl bir zarar verdiğinin farkına varıp gönül almaya çalışırdı. Beni korumaya çalıştığını söylerdi hep ben istemediğim halde benim talebim olmasa bile gidip bana asılan birini duysa ona zarar verirdi asla lafımı sözümü dinlemez kafasına birşey kıyarsa yapardı. Okul zamanında çok yattığı kişiler oldu hocalar vs ben çok dizginledim onu.
Canim sen iyi misin bu bildiğin psikopat. Bunlari iyi birsey diye anlatıyorsun. Sen kendini korumaktan aciz misin, hadi kadınız gücümüz yetmedi diyelim, polisi var. 2 gun sonra herkesi tehdit ilan edicek, gelene saldırcak gidene saldiracak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X