Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sabahtan beri her konuya yorum yapıp kendinize destek arıyorsunuz. Bir kişi düzelir, olur böyle şeyler dese koşup barışacaksınız. Sorularınız, cevaplarınız vs çok tuhaf. Memlekette adam mı kalmadı, neden barışmak için bir neden arıyorsunuz sürekli?
Her konuya değil sadece bir konuya yorum yaptım ve uzayınca kendi konumu açtım. Yılların emeği ve uzun bir ilişki olduğu için yazıyorum yoksa zaten adam çok tabiki

Fiziksel şiddet görmeni sanki önemsiz bir ayrıntı gibi laf arasında söylüyorsun inanılmaz. konuyu adamın özünde iyi biri olduğuna bizi ikna etmek için mi açtın anlamadım. Bir de neden dayakçının birini düzeltmeye çalıştın terapi merkezi misin sen?
O zamanlar ergen olduğunu sinirine yenik düştüğünü düşünerek yumuşatmaya çalıştım.

Size hak vermediğim için sormuyorum bunu sadece sevgi aşk için herşeye katlanılır diyenler oluyor o zaman sevmiyorsun yeteri kadar diye gören oluyor aşk için berşeye katlanmalımıyım bu arada gerçekten beni aldatmayacapına güvendiğim birisiydi o konuşa haramdan hep uzak olduğu için garanti verebilirim
Yahu adam önüne gelenle yattı diye yazan sen değil misin? Bu mu haramdan sakınan adam :KK53: Allah'ım nolur su ülkenin eğitim kalitesi artsın, herkes üniversite okumasın. Okuyanla okumayan bir olur mu diyecegim ama okuyanların hali de bu işte 😊

6 sene sonunda bir aydınlanma gelmiş size maşallah ama hala düşünüyor musunuz?
Bir de erkek arkadaşınıza yüklenerek yazmışsınız onu yapamam, bunu edemem onun yüzünden diye ama siz ona izin vermişsiniz o da istedikçe istemiş.
Kim suçlu burda acaba?
Zengin de biriymiş sanırım daha işe atılmadan onu almış, bunu etmiş dediğinize göre.
Şimdi ben de düşündüm böyle bir minnoş kalbe haksızlık mı ettiniz acaba diye
Zengin değildi kendi çalışıp kazası ailesinden birşey almıyor küçüklükten beri çalışıyor

Yahu adam önüne gelenle yattı diye yazan sen değil misin? Bu mu haramdan sakınan adam :KK53: Allah'ım nolur su ülkenin eğitim kalitesi artsın, herkes üniversite okumasın. Okuyanla okumayan bir olur mu diyecegim ama okuyanların hali de bu işte 😊
Hayır yanlış oldu o kısım. Kavgacı olduğunu hocalarla bile kavga ettiğini anlatmak istedim

Arkadaşlar siz hala anlamadınız mı bu arkadaş birileri çiksın adam aşik deliler gibi seviyor o yüzden yapıyor bu adam kaçırılır mı desinde buda koşarak gitsin istiyor 🤣
adam zenginmiş ne istese en pahalısını alıyoruş tilifon bilem almış.o yüzden en büyük işkenceleri yapsa da kör kuyuya hapsetse de kesinlikle kaçırmamalı. :KK45: koca bulmak kolay iş mi bu devir de tee allahım.kıskanıyoruz konu sahibini

adam zenginmiş ne istese en pahalısını alıyoruş tilifon bilem almış.o yüzden en büyük işkenceleri yapsa da kör kuyuya hapsetse de kesinlikle kaçırmamalı. :KK45: koca bulmak kolay iş mi bu devir de tee allahım.kıskanıyoruz konu sahibini
Zengin değildi hepsi kendi emeği gece gündüz çalışması ve para esirgemez hiç bu iyi bir özellik bence cebinde 100 TL kalsa ve bebde yoksa direk bana verir hepsini

Zengin değildi hepsi kendi emeği gece gündüz çalışması ve para esirgemez hiç bu iyi bir özellik bence cebinde 100 TL kalsa ve bebde yoksa direk bana verir hepsini
e iyi de sana güvenmiyor mu?neden bu kadar baskı onu çözemedim.zaten oturmayı kalkmayı bilen bir genç kadınsındır.söylemesine gerek var mı herşeyi?ayrıca devamlı düğmeli tişört giymekten sıkılmadınız mı?okul çocukları giyiyor o modeli

Çok özür diliyorum ama eşim benim gönlümü yapmaz, hediyelere boğmaz affettirmek için. Çünkü hiç bu denli kırmaz . Böyle saçma sapan hareketler yapıp ele güne karşı başımı eğmez. Dolayısıyla affettirmek için g.tünü yırtmasına da gerek kalmaz. Koca över gibi oldu ama örnek olması için böyle anlattım.

Bi de , evlenince bunları yapmasına gerek kalmayacaktı zaten, nasılsa elinin altında olacaktınız, bu itibarı evli olmamanıza borçluydunuz.
Firdevs yöreoğlu derki. Bir erkek kabahat işlediyse peşinden hediyesi gelir

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Şöyle düşün ben bunla evlensem nasıl bi hayatım olurdu diye kendini teselli etmeye bak belliki yaşam tarzınız birbirinize pek uymuyo ama 6 sene dile kolay elbet düşünüp üzülürsün bende benzerini yaşadım ama bi süre sonra mantıkla bakmak gerek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X