Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tatlım(!) konudaki adam teşvik etmiyor. Dinde hoşgörü esastır.
Teşvik öyle olmaz.
Kimi kalıba sokmuşum? Günler sonra gördüğünüz bir mesaja yorumlamanız müthiş doğrusu, gerek yoktu boşverin.
Bu üslupla size başka cevap da vermem.

Adam normal değil,sanki labaratuvar ortamında Taliban mücahiti,Ted Bundy falan karıştırmışlar da bu adam olmuş gibi

Evlenseydiniz kapanmaya kadar giderdi bu olay.çocuklarınızı istediğiniz gibi yetiştiremezdiniz giydirmezdiniz.belliki yaşam tarzınız farklı siz onu değiştiremezsiniz en iyisi ayrılmak olmuş hatta geç bile kalmışsınız.

Evet yetiştiremezdim çünkü Bebim düşüncelerim pek önensenmiyordu. Onun kalıplarına göre yaşıyorduk. Artık ben bi noktadan sonra çok gergin özgüvensiz her hareketi sorgulanan birine dönüşmüştüm. Ve bu beni mutlu etmiyordu.

Size evlimisiniz peki sizin ortamınız nasıl şuan aile baskısı oluyor muydu
Ben çalışıyorum. İşten ayrılmam teklif dahi edilemez. Telefonlarım karıştırılmaz, benim de böyle huylarım yoktur. Sosyal hayatım, kişisel gelişimim benim hükmümdedir, benim taban tabana zıt bir arkadaşım da olabilir, ki var da. Biz birbirimizi koruyoruz ayağı ile birbirimizin eline muhtaç hale getirmeye çalışmıyoruz , birbirimizi yönetme bastırma sindirme peşinde değiliz, biz geçinmeye bakıyoruz. Ailemde olan baskının seviyesi klasik Türk ailesi baskısı, amaçları korumak oldu, beni ellerine mecbur bırakmak , yönetilebilir kılmak değil. Bilakis kimsenin eline bakmayacak şekilde yetiştirmeye çalıştılar.

Peki maddi durumu yerinde biriyle evlenecek olsanız ve çalışmanızı istemese yada maaşını ben veririm birlikte çalışırız dese aileniz bunu nasıl karşıların. Kızım senin için daha iyi olur elin işinde hırpalanmazsın mı derdi. Yoksa hayır kızım ne olursa olsun dünyanın binbir türlü hali var sen kendi ataklarının üstünde dur mu derlerdi.

Herkes kendi dengiyle ilişki yaşasın diyeceğim de konudaki erkekle ilişki bile yaşanmamalı. Böyle bir şey benim başıma gelse o kadar haramdan uzak duruyorsun madem neden böyle ilişkiler yaşıyorsun derdim.

Bakın ilk mesajımda halamın ruh hastası ilk kocasını size anlatmıştım. Hali vakti yerindeydi, halam orda bir ömür maddi sıkıntı nedir bilmezdi. Üstelik halam zaten ilkokul mezunuydu, çalışmıyordu. Şimdiki kocası işçi, halam onunla beraber yıllarca çalıştı. Şimdiki kocası da çok mükemmel biri değil, cins huyları var ama ex ruh hastası ile karşılaştırılamaz bile. Herşey para değil. Annem bile parayı sever ama bi tane ruh hastası ile parası var rahat ederim diye evlensek kahrından ölürdü. Annemle geçinemezdik çok ama o kadın bana kula sırt dayamamam gerektiğini güzel öğretti.

Galanızın en rahatsız olduğu beydi o kişide en tahammül edemeyip ayrılacağım dedi konu ne oldu

Böyle bir eziyetten öyle böyle kurtulmuşsunuz. Evet uzun sürmüş ama sonuöta bitmiş. Artık çocuk mu sevindirirsiniz, kurban mı kesersiniz bilemem ama bir şey yapın. İçinde olunca bakış açısı daha farklı oluyor ama dışardan bakınca hayatınızı yakmaktan kurtulduğunuz belli oluyor. Adam sizi o kadar manipüle etmişki tüm yaptıklarına rağmen acaba diyebiliyorsunuz.

Bu adamda kişilik bozuk.Sizin gibi eğitimli bir gencin bunu anlamaması ilginç.Bu adam her aşamada kendini belli etmiş Resmen psikolojik vaka. 6 sene nasıl sürdürdünüz bu yobazla.Ben gerçekten anlamıyorum bazı gençleri.İlk sene anlamadın 2.sene anlamadın 6 sene.Sizi okutan o ailenize yazık.Bu adamla onları mı muhatap edecektiniz.Aslında bunları iyi ki yazmışsınız belki sizden örnek alırlar bu psikopat benzeri adamlarla arkadaşlık kurmazlar burayı okuyanlar.Daha neyini sorguluyorsunuz bu adamın.Düşünerek zamanınızı bile harcamayın bu değmeyecek adam için.Okumuş bir gençsiniz kendinizi nasıl geliştireceğinizi düşünün ...

Şimdi sana bu adamın bir kopyası ile evlenip ardından üç yaşındaki kızımın da kolundan tutup boşandığımi yazayım gerisini sen düşün , bunun bı ötesi arabada önde oturma arkaya geç bu sitedekiler balkonu çok kullanıyor bu odanın camını açma alış verise yalnız gitme gittiğin yerde erkek çalışan varsa muhattap olma şeklinde artarak devam edecek üstüne telefonuna saçma sapan programlar yükleyecek boşanmaktansa ayrıl koşarak hemde

Benim kocam böyleydi boşandım da rahat bi nefes aldım. Kurtulmuşsun

Siz evlenme sürecinde bu huylarını görmemiş miydiniz o zaman nasıl davranıyordu sevgiliyken nişanlıyken

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…