Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz evlenme sürecinde bu huylarını görmemiş miydiniz o zaman nasıl davranıyordu sevgiliyken nişanlıyken
Çok iyi biriydi ben muhafazakar olduğu için bazı şeyleri takıntı haline getirdiğine inanıp kendimi kandirmisim aslında beni çok manipüle ediyordu kötü birşey mi söylüyorum yanlış mı söylediğim gibi gibi evlendik içindeki canavar açığa çıktı sevgili iken nişanlı iken bazı şeyleri yapmasam da sadece tartışıyoruz kusuyoruz barisiyoruz yeniden ama evliyken yapar mısın yapacaksın oldu üstüne istediği olmayınca canavarlasti biz beraberken ben onu baya torpulemistim ailesi işin içine girince daha da yobaz biri ortaya çıktı ailesi ondan daha yobazdi din ile alakası olmayan hurafelere takılıp onu yaşıyorlar sendende bekliyorlar yetmiyor onuda bu konuda üstüne salıyorlar

Çok benziyor anlattıklarınız evet bende takıntılı diyordum ve törpülemeye çalışıyordum. Ailesi de gözlemlediğim kadarıyla baskıcıydı. İçleirne girmedim ama söylediklerinden anladım gerileye karışan kendi isteklerine göre davranmamızı bekleyen birileri

sizde ne gibi sorunlar vardı hepmi kötü yanı vardı eşinizin iyi yanı yokmuydu
Allah aşkına bu adamın iyi yanımı kalmış daha iyi yan arayıp duruyorsun
Sen bu akılda evlenir kocamdır döverde severde demeye devam edersin
O kim oluyormuş da sana el kaldırabiliyor niye kendinize bu gibi manyakları reva görüyorsunuz yapmayın ya gözünüzü açın

Zaten ben eşime müdahale ederim der hep karışamayacağım bir sevgilim eşim olmaz der psikolojik ve fiziksel şiddet de gördüm ancak hep onu düzeltmeye çalıştım doğruyu öğretmeye çalıştım kendimce çok sevdiğim için bende emek verdim eskiye çok daha iyiydi genel olarak ama tabiki değişmeyen bir çok huyu hala var
Hayatınızı kurtardığınızın farkında değilsiniz galiba neyse aileniz iyi sadaka vermiş. Büyük bir beladan korumuş sizi.

Son düzenleme:
Herkes kendi dengiyle ilişki yaşasın diyeceğim de konudaki erkekle ilişki bile yaşanmamalı. Böyle bir şey benim başıma gelse o kadar haramdan uzak duruyorsun madem neden böyle ilişkiler yaşıyorsun derdim.
Aynen lafa gelince günah haram icraata gelince zinaya kadar yolu var..

Böyle insanlar bana inançları konusunda hiç samimi gelmiyorlar. Neyseki konu sahibi kurtarmış kendisini ..

Bugün olmasa bile mutlaka ama mutlaka kaçınılmaz son yine ayrılık. Geç bile kalmışsın. Herşeyi sana mantıklı geldiği için değil, o öyle istediği için kabul etmişsin. Kendinden ödün vermişsin. Sevgi, birini ait olmadığı bambaşka bir kalıba koymak değil ki. Sevgi inan bana bu değil.

Bugün olmasa bile mutlaka ama mutlaka kaçınılmaz son yine ayrılık. Geç bile kalmışsın. Herşeyi sana mantıklı geldiği için değil, o öyle istediği için kabul etmişsin. Kendinden ödün vermişsin. Sevgi, birini ait olmadığı bambaşka bir kalıba koymak değil ki. Sevgi inan bana bu değil.
Onu sevdiğim için onu mutlu etmek için üzmemek için kabul ediyordum mantıklı gelmiyordu çünkü benim hayat görüşüm yaşantım öyle değil ben herkese saygı ve anlayış gösterilmesi taraftarıyım.

Ne yapacaksınız i izin veriyorsa barışacak misiniz? İnsanı ekran başında kanser edersiniz
Açıkçası özgürlüğümü kısıtladığı bir kaç katı kuralını benim için esnettiğini görseydim bir şans vermeyi düşünebilirsin ama o katı değerlerinden vazgeçmedi benim geçmemi bekledi çünkü ona göre günah bu ve bu yüzden yapmamalıyım asla ve asla beni mutlu etmek kaybetmemeli için değer yargılarından vazgeçmez. İşe askılı ve mini etekle gidersem onu kaybedermişim. Beni kaybetmek istiyorsan bunu yap der.

Açıkçası özgürlüğümü kısıtladığı bir kaç katı kuralını benim için esnettiğini görseydim bir şans vermeyi düşünebilirsin ama o katı değerlerinden vazgeçmedi benim geçmemi bekledi çünkü ona göre günah bu ve bu yüzden yapmamalıyım asla ve asla beni mutlu etmek kaybetmemeli için değer yargılarından vazgeçmez. İşe askılı ve mini etekle gidersem onu kaybedermişim. Beni kaybetmek istiyorsan bunu yap der.
Size dayak attığı halde 😳

Gerçekten muhafazakar, dindar biri olsaydı dünde zorlama olmadığını bilirdi.
Tavırları, tabirleri oldukça kaba. İslam hoşgörü dini.
Ayrılmakla çok iyi etmişsin. Ruh hastası birine benziyor.

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Hikaye bana çok tanıdık geldi. Evlenmek hayal olurdu bu ilişkide aile sizi istemezdi ha bide en son aldatırdı

Gerçekten muhafazakar, dindar biri olsaydı dünde zorlama olmadığını bilirdi.
Tavırları, tabirleri oldukça kaba. İslam hoşgörü dini.
Ayrılmakla çok iyi etmişsin. Ruh hastası birine benziyor.
gerçek bir muhafazakar olsaydı kriterlerine göre bir kadın bulurdu. kısacası palavra.

Konudaki adam kadını peçeli şekilde eve de kapatsa yetmeyecek haklısınız. Telefon, internet yasaklanacak, arkadaş kısıtlaması gelecek, ruhunu elinden alacak kadının. Yok edecek onu.
Ruh hastası.
Böyle birini tanıyorum. Arkadaşım kendi isteği ile peçeliydi tabi de.
Adam spor ayakkabı giymesine bile müsaade etmiyordu genç olduğu anlaşılır diye 🙄
Kız annesinin evindeyken gecenin 3ünde arar şu sosyal platformda birini gördüm seen misin yoksa diye darlarmış.
Arkadaşım onu terk etti, ama maalesef 2 çocuktan sonra..

Kusma butonu olsa 500 kere basardım.

Size bir haberim var. Dünyada sadece ikiniz yoksunuz.
Çalışma hayatında, otobüste, denizde, avm de, markette, okulda, apartmanınızda, sokakta, yolda her yerde erkekler var.
Dünyada erkekler de vardır! 😄
Sizi izole edemez.

Ama enteresan olan siz çok da şikayetçi değilsiniz.
Bence hoş bile geliyor size.
Bu ilginç işte araştırılsın bu kafa bence.
Hayır bir de bu durumdaki hanzolara "dindar, muhafazakar, Müslüman" deniyor ya ben ona kıyamıyorum.. Kocamı alnından öpesim geldi şuanda.
Yapmayın yaa valla komik desen değil, acınası.
+11111111
Ben de tesettürüme çok dikkat eden biriyim.
Bir iki kişi vardı eşinin kıskançlığı ile övünürdü, ben de ne münasebet, çok şükür o kadar da değil, kıskançlık sevgiden olmaz, eşim beni o kadar da kıskanmaz derdim. Eşin seni sevmiyor herhalde diyen bile oldu 😂😂😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X