Arkadaşım yok diyenler..Bu başlıktan paylaşım yapalım..

ya bu başlık oldu 400 sayfa yeniletsek mi artık kasmaya başladı açarken?

karışıklık kk dan kaynaklanmıyor mu yaaa
Az önce düştüm ben tam bişey anlatırken yazdıklarım gittiii

Hem dokunmayın topiğime yaaawww

bende eski bir alışkanlık bu,elimden gelse kendim yenilemiştim
3 forum eskittim 4. sünde adminim, artık oda gidiyor.. kaydirigubbakcemile2
bu başlıkta ilerledikçe yavaşlar ama siz bilirsiniz

kafamçokkarıştı nasıl yenileniyor ki bu kadar yazılanlar boşa gidecek ama neyse zorluk çıkarsa yanilenir herhaldeee

arkadaşım yok diyenler artık kocaman bir aileyiz diye topic konusu olur mesela kaydirigubbakcemile2
sadece bir fikirdi yahu önemli değil kaydirigubbakcemile2

canım pişi çekti yaaa bileniniz var mıııı pişi nedir baylırımmm
diete başlamadan yaptırsam mı anneme

PıŞı

Genellikle küçük yerlerde kalan bu alışkanlık hamur işi sevenler için ideal bir lezzet tadıdır. Hatta yanına taze peynir reçel gibi ilaveler olursa mükemmel bir öğün geçirebilirsiniz.
Kandillerde dini özel günlerde yapılan yöresel olarak da ismi değişen pişinin tarifi:
Malzemeler:
1 kg un
½ yaş maya
2 silme çay kaşığı tuz
Kızartmak için sıvı yağ
Ilık su
Yapılışı: ilk olarak evimizde mevcut olan unu büyük bir kapa eleyelim. Elenmiş unun ortasına ılık suda eritilen maya ve tuzu ilave edelim. Yoğurma işlemine yavaş yavaş ılık su ilave ederek hamurumuz kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğurma işlemine devam edelim. ıyi bir şekilde yoğurduğumuz hamurumuzu ılık kalacak şekilde üzerini örterek 2 saat kadar bekletelim. Dinlenen hamur iyice kabaracaktır. Kabaran hamuru tezgâhınızın üzerine hafif un serpiştirerek, yumurta büyüklüğünde bezeler halinde ayırın. Her bir bezeyi avucunuzla yuvarlayıp tezgahın üzerine parmak uçlarıyla bastırarak çay tabağı büyüklüğünde şekillendirelim.bu işlemi tamamladık dan sonra 10-15 dakika elde edilen hamurun kabarmasını bekleyin. Derin ve büyük bir tencereye yağınızı koyarak yüksek ateşte yağımız kızdıktan sonra bezeleri yağda çevirerek kızartalım.

İstiyorsanız değiştirin ama bu kadar paylaşım gidecek
Değişecek havası....
Bana göre topiğin güzelliği sayfaların dolması
Ama zorluk çıkartacak paylaşımı engelleyecekse değiştirinnn

Bencede böyle kalmalı sayfa dolsa bile yenisi yöneticiler tarafından açıılır ama başlık aynı kalmalı..
bak başka tarifi daha buldumm

Pişi - Pişi Hazırlanışı

Malzemeler:
Hamur:

1 paket Dr. Oetker Mayalı Un

4 çay bardağı ılık su
Kızartmak için:

Sıvı yağ
Üzeri için:

Susam

Çörek otu

Hazırlanışı:
Hamur: Un ve mayayı karıştırın. Üzerine suyu ilave ederek mikserin hamur karıştırıcı uçları ile yumuşak bir hamur elde edinceye kadar (yaklaşık 5 dakika) çırpın. Hamurun üzerini kapatın, oda sıcaklığında hacmi 2 katına çıkıncaya kadar (yaklaşık 40-50 dakika) bekletin.

Süre sonunda hamuru biraz karıştırıp ellerinizi yağlayarak hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın. Elde açarak şekillendirin ve tavada kızdırılmış yağa atarak kızartın. Arzuya göre şekillendirilen hamuru, çörek otu ve susama batırarak da kızartabilirsiniz.

PİŞİ

Genellikle küçük yerlerde kalan bu alışkanlık hamur işi sevenler için ideal bir lezzet tadıdır. Hatta yanına taze peynir reçel gibi ilaveler olursa mükemmel bir öğün geçirebilirsiniz.
Kandillerde dini özel günlerde yapılan yöresel olarak da ismi değişen pişinin tarifi:
Malzemeler:
1 kg un
½ yaş maya
2 silme çay kaşığı tuz
Kızartmak için sıvı yağ
Ilık su
Yapılışı: ilk olarak evimizde mevcut olan unu büyük bir kapa eleyelim. Elenmiş unun ortasına ılık suda eritilen maya ve tuzu ilave edelim. Yoğurma işlemine yavaş yavaş ılık su ilave ederek hamurumuz kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğurma işlemine devam edelim. İyi bir şekilde yoğurduğumuz hamurumuzu ılık kalacak şekilde üzerini örterek 2 saat kadar bekletelim. Dinlenen hamur iyice kabaracaktır. Kabaran hamuru tezgâhınızın üzerine hafif un serpiştirerek, yumurta büyüklüğünde bezeler halinde ayırın. Her bir bezeyi avucunuzla yuvarlayıp tezgahın üzerine parmak uçlarıyla bastırarak çay tabağı büyüklüğünde şekillendirelim.bu işlemi tamamladık dan sonra 10-15 dakika elde edilen hamurun kabarmasını bekleyin. Derin ve büyük bir tencereye yağınızı koyarak yüksek ateşte yağımız kızdıktan sonra bezeleri yağda çevirerek kızartalım.

tarif bulmakla olmuyor kiii yapmak lazım yawwcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Bizim memlekette birisi öldüğünde 7. günü 41. günü ve 52. günü yapılıp mevlüt okutulur
Artık yapan çok az ama ben4 çok seviyorum hamur kızartmasını

üşenemde kalk yap benmi gelimmm taa oralar yapim sanaa? yada b&m'yi çağır bi koşu yapsın sanaa.. aşmı eriyon derya ne oluyoooo :emir_bebek:

hee aş eriyomda bebş değil regl olucam böyle canım tuhaf tuhaf şeyler istiyor normalde sorsalar aklıma gelmez laelaelaelaelae

Şimdi yapapmam yaaaa annem yapsın gidince zaten kocik yedirmez ki
-yağlıııı onlaaaarrrrr diye yırtınırkaydirigubbakcemile3
diete başlamam lazııımmmm

ben kaçar kızlar sahur yapıyım artık niyetlenip yatayım belki uğrarım hade iyi geceler sizeeeee

günaydın kızçeler... bugün benim doğum günümm :hulya:
huzurlu bir gün geçirmemiz dileğiyle...

gunaydıın kızlaar...
duygusall dogum gunun kutlu olsun canım
yenı yasında keske dedıgın ve ıstedıgın herseyın senınle beraber olması dılegıyleopuyorumnanaktan

X