25 Yıllık Arkadaşım

Ben de üzerime vazife değil diye tabiki söylemedim. Sonuçta geldi bana anlattı. Onların ilişkisi bana b*k yemek düşer diye düşündüm.
Nasıl ikiyüzlüsünüz.
Eskiyi unutmadağını bile bile diğer çocuğun başını yakmışsınız.
Erkek aldatsa daha sevişme bitmeden koşarak kıza da anlatırsınız

Onlar doğum günümde tanıştılar. Sonra üniversite arkadaşımın ısrarıyla bir şekilde bir ilişkiye başladılar. Ben hadi tanışın, şimdi de sevgili olun demedim.
Çok sevdiğiniz ünv arkadaşınıza bu kızın unutamadığı biri var diyemediniz mi???ya da zaten sadakatsiz bir tipmis .İlk vukuatı değil,uzak dur diyemediniz tabiki...... çünkü kızın bu iğrenç karakterini hiç yadirgamadan arkadaş olmaya devam ettiniz neden acaba?????

Nasıl ikiyüzlüsünüz.
Eskiyi unutmadağını bile bile diğer çocuğun başını yakmışsınız.
Erkek aldatsa daha sevişme bitmeden koşarak kıza da anlatırsınız
Nişanlısı sevişse gidip bir arkadaşına anlatsa ,bu kızın tanıdığı olsa, o da bu onların ilişkisi bana nok yemek düşer dese,konu sahibi okey yaniiii.Kafalara bak pırıl pırıl ,0 kilometre tertemiz......

En başta eskiden tanıştırdığınız eski sevgilisini unutamadığını bile bile başkasıyla tanıştırmanız hoş olmamış. Üniversite arkadaşınızı bilerek ateşe atmışsınız. Şimdi de hem başta saklayıp hem sonra olay size dönünce alttan alttan imalar yapmışsınız. Ya baştan söyleseydiniz ya da arabız bozulunca ortaya dökmeseydiniz. Ama içine kurt düşürdünüz bir kere. Söyleseniz bir dert saklasanız bir dert artık

Merhaba,

İlkokuldan beri tanıdığım 25 yıllık yakın bir arkadaşım var. Birbirimize çok destek olduğumuz zamanlar olmuştur. Ara ara kopukluklar yaşadık ama yine hiç kopukluk girmemiş gibi arkadaşlığımızı sürdürmeye devam ettik. Neyse konuya geleyim.

Ben bu arkadaşımı daha önceki erkek arkadaşımın abisiyle tanıştırmıştım. Biz ayrıldık, onlar da ayrıldılar. Ama konu arkadaşım için kapanmadı. Çocuğu takıntı yaptı. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala döner mi vs. diye düşüncelerde. Sonra ben doğum günümde onu üniversiteden bir erkek arkadaşımla tanıştırdım. Bunlar sevgili oldular. Hala ilişkileri devam ediyor. Sonrasında ben nişanlımla tanıştım. 3 ay önce evlenme teklifi aldım. 2 ay sonra söz oldu. 5 gün önce de nişanımız oldu.

Arkadaşım, üniversiteden arkadaşımdan sürekli ayrılıyor. Onu maddi açıdan yetersiz buluyor, evlenmek istemiyor. Ve ayrıldığı sevgilisi döner mi diye fal baktırıyor sürekli. İlişkileri neredeyse 1 yıla dayandı. Çocuk ise bir şeylerden şüphelendiği halde onun triplerine katlanıyor, peşinden koşuyor, yanında oluyor. Bu şekilde ilişkileri sürüyor. Arkadaşımla sevgilisi 4-5 günlük bir ayrılık yaşadılar. Bu 4-5 günlük süreçte arkadaşım eski iş yerinden biri ile buluşmuş, rezidansa gitmişler ve sevişmişler. Sonra çocuk bunu arayıp sormayınca tekrar sevgilisine döndü. Üniversiteden arkadaşımın bunların hiçbirinden haberi yok. Ben de üzerime vazife değil diye tabiki söylemedim. Sonuçta geldi bana anlattı. Onların ilişkisi bana b*k yemek düşer diye düşündüm.

Neyse ben evlenme teklifi aldığım gün arkadaşıma ve sevgilisine(o da benim üniversiteden arkadaşım, anlaşılır olması için belirtiyorum tekrar tekrar) mutluluğumu paylaşmak için mesaj attım. Arkadaşım çok sevindim, mutluluklar falan dedi. 3-4 gün sonra sevgilisinin doğum günü vardı. Ben de sözlümde kalıyordum, geç uyandık vs.derken ben mesaj attım neredesiniz geleyim diye. Ortaköydeyiz şuan dedi. Biz gidemedik. Sonrasında ben aradım doğum gününü kutladım. Öncesinde de hep birlikte konsere gitmiştik dördümüz, güzel geçmişti. Sonra arkadaşımın tiroidinde nodül çıktı, onun için ameliyat olması gerekti. Hep birlikte hastaneye gittik, destek oldum elimden geldiğince. O sırada benim de isteme telaşım başlamıştı. Şükür atlattı hastalığını, iyileşti. Arkadaşımı istemeye çağırdım, atom tedavisi olacağı için gelemeyeceğini söyledi. Sevgilisinden zaten ne isteme, ne evlenme teklifi vs.hiçbiri için bir hayırlı olsun demek yok, ses çıkmadı. İsteme fotoğraflarımı paylaştım. Arkadaşım sadece instagramdan 'hayırlısı olsun' diye bir mesaj attı. Beğendim geçtim. Üzerinden 1 ay geçti, ikisinden de ses yok, asla diyalog kurmuyorlar. Ben de 5 gün önce olan nişan davetiyemi ikisine de atmadım.

Öncesinde arkadaşımla aramda bir konuşma geçmişti ve bana şey demişti. Sen hayatında biri olunca bizi unutuyorsun, sevgili önemlidir ama arkadaşlar daha önemlidir. Kötü gününde onlar yanında olur vs. vs. Ben de o sırada iş yerinde çıldıracak kadar çalışıyordum, genel kurulumuz vardı, onun dışında hazırlıklar falan asla hiçbir şeye vakit kalmadığını söyledim. Konuşma öyle böyle kapandı. Birkaç gün sonra isteme ve nişan tarihini ilettim. Not al mutlaka bekliyorum, yanımda ol dedim. İstemeye de nişana da gelmedi. Hoş ben de istemeye gelmeyince zaten nişan davetiyesi atmadım ikisine de.

Nişandan sonra yine ne bir hayırlı olsun, ne bir tebrik ederim hiçbir şey demediler. Ben de ikisini de her yerden sildim. Dün sevgilisi bana instagramdan mesaj attı. Mesaj şu; "Sana, senin bize son zamanlarda davrandığın gibi davranınca hayatından çıkarmışsın? :)" Ben de dedim ki; "Arkadaşım hakkında hiçbir şey söylemek istemiyorum, kendin yaşayıp göreceksin, umarım ki görmezsin diyeyim yine. Ama onun dışında zaten herkes her şeyi görüyor ve farkında hiç konuşmaya değer bulmuyorum. 'Siz' olarak devam edin ama sana dost olarak son tavsiyem sadece dikkat et. Başka bir şey demiyorum. Mutlu olun mutlu kalın." yazdım. O da bana cevap olarak şunu yazmış; "Doğum günüme gelmedin, sevgilinin evindeydin o sırada. İyi ki yakınlaşmışız seninle ki beni de kullanabiliyor olmanı gördüm. Sorun x değil, sorun senin bizi bu kadar görmezden gelmen, hayatına yeni birini alınca hemen değişiyor olman. Açıkçası ben seni hep dost bildim çağırdığında geldim ama sende o performansı göremedim ve bu durumları hep alttan aldım. Ama hayatına yeni biri girince beni de kullandığını farkettim. Sen de mutlu ol demeyeceğim, sen zaten gayet mutlusun görünüyor fotoğraflardan" yazdı. Ben de cevap olarak; "açıklamak istemediğim ve senin hiçbir şekilde bilmediğin çok fazla şeyler var. Ben artık x(arkadaşım)'in bu iki yüzlüğüne katlanamıyorum. Katlanan katlansın. Sana, bana, başkalarına yaptıklarına, doldurmalarına, ara bozmalarına katlanamıyorum. Sen takılmışsın gidiyorsun. Benim için bitmiştir. Sen iyi şeyleri hakediyorsun ben öyle düşünüyorum ama x hakettiğini bulacaktır." yazdım. O da; "Açıklamak istemediğin şeyleri açıkla o halde de gerçek x'i ben de bileyim. En azından ortada gerçek bir şey varsa beni de kurtarmış olursun. Madem iyi gelecekse neden bana gitmeden bu iyiliği yapmıyorsun o zaman." yazdı. Ben hiç cevap vermedim. Durum bu şekilde. Sizce haksız mıyım?
Siz tehlikeli birsiniz. Karşı taraf size sizin hatalarınızı anlatırken onlara cevap vermek yerine onu uyarıyorum ayağına hayatındaki kişiyi resmen gömmeye çalışmışsınız.

Dipnot: siz evleniyorsunuz diye herkes size ilgi göstermek zorunda değil. Doğum gününe katılmayıp sonra kendi davetlerinize katılım beklemişsiniz

Ben arkadaşınızla aşırı empati yaptım kendim de hasta olduğum için sanırım. Atom tedavisi çok ağır bir tedavi, 24 veya 48 saat bir odada durmanız kimseyle temas etmemeniz gerekiyor mesela. Böyle bir dönemde kimsenin eli telefona gitmiyor. Benim telefonum sürekli elimde bazen arayıp soranlara cevap veremiyorum canım kimseyle konuşmak istemiyor. Bu arada sizi ihmal ettiyse haksız diyemem.

Siz ise hemen tavır almışsınız benim hiç bir arkadaşım cevap alamadı diye tavır almadı. Sonra da sevgilisinin içine kurt düşürmüşsünüz o da hoş olmamış.

sinsirella olmuşsun tam.
arkadaşınla olan senin ve arkadaşın arasındadır, arkadaşın özel hayatını bu kadarr yargılayacaksan da arana mesafe koyacaktın. saçma sapan bir arkadaşlık ilişkin var, ne istediğini karakterine ne ters ne değil bunların hiçbirini bilmiyorsun

ya en başından anlatacaktın her şeyi arkadaşının sevgilisine, senin de üniversite arkadaşın olan adama yani
ya da hiiç imalı imalı da konuşmayacaktın
bence şu an yaptığın çok saçma ve yanlış
zaten en başından bu çocuğun boynuzlanmasına gönlün razı gelmiş
kızın aklında takıntı yaptığı biri var, 3 günlük ayrılıkta başkasıyla yatabilen bi karakter
ya tamamen konuş ya da tamamen sus
ki ben olsam insan ilişkileriyle alakalı çok acayip gerçeklere şahit olduğum için asla ihaneti falan söylemezdim
çünkü bilirim ki bu tarz şeyler bi şekilde aldatılan insanın karşısına çıkıyor

Sizin yaptığınız iş etik mi şimdi ? Irtibatı kesince mangal yürekli oluvermişsiniz birden adamı kuşkuya düşürmüşsünüz. Baştan söyleseydiniz aldattı diye ? ozaman sustuysanız sinirlendiğinizde de galeyana gelip nifak sokmaya çalışmayacaksınız. Çok ama çok yanlış buldum hareketinizi
Ki benimde üniden erkek dostlarım var bir arkadaşm ona bunu yapsa kızın gözünün önünde ne yaptığını anlatırdım orası ayrı..
Adam demeyecekmi zamaninda niye soylemedin diye ?

Kendinizi tam olarak sorgulmadığınızı düşünüyorum. Ikiside size kırılmış zamanında arayıp sormamışlar belli bir tepki göstermişler ve siz hayırdır dahi dememişsiniz. 25 senelik arkadaşınız gerçekten arkadaşınız olsa evine baskına gider insan noluyor yahu diye ..

Don yağı şeklinde ay çok Yoğunum canım dehşet çalışiyorum vs olayları bana hiç samimi gelmez oldum olası .. açık yüreklilikle izah eder seni özledim çıkamıyorum keşke çıkışta uğrasan bişeyler içsek vs şeklinde yaklaşsanız neyse de sizde de bir çaba olmamışki iş ve kalan vakitlerde manitanızla takılmaca şeklinde ilerlemişsiniz gibi bir tablo var ben onlarda da bir haklılık payı gördüm açıkcası daha fazla özeleştiri yapmalısınız

ikiniz de hatalısınız.
madem birbirinize artık tahammülünüz yok, görüşmeyin olsun bitsin.
ama sevgilisine gidip yaptığınız imalar bence doğru olmamış, zaten sen de farkındasın.
bundan sonra ne derlerse de tartışmaya girme, çünkü bu çocuk gidip kıza konuyu açacak ve kız senin üzerine gelecek, hazırlıklı ol.
keşke bu noktaya getirmeseydin

Her ne olursa olsun 25 yılın hatrı olmalıydı.Resmen ilk fırsatta arkadaşınızı gömmüşsünüz.Imalarla şüphe düşürünce haklı mı oldunuz.Göŕüşmezsiniz cevap vermezsiniz olur biter sizde resmen fırsat kollamışsınız..Ilk aldattığında iliskiyi keseydiniz madem.Arkadaşınız yanlış yapmış evet ama sizin yaptığınızda hiç doğru değil.

Benim anlamadığım şu bu kişi için bu kadar kötü düşüncen var, senin ahlak anlayışına aykırı birisi, arkasından bu kadar eleştirebiliyorsan ne diye hala "yanıma gelmedi" napayım vs diye konu açıyorsun?

Aklı başında insan davranışlarından rahatsız olduğu birini bu kadar çok şey olmadan bu kişiyle ya iletişimi keser ya da çok ciddi bir mesafe koyar. Hele nişanına vs asla çağırmaz. Sen de bir garipsin.
Zaten nişana gelmediler istemeye gelmediler diye tribe girmiş. Gelselerdi yine arkadaşlık devam edecekti anladığım kadarıyla.
Hazır tribe girmişken biraz kötüleyim bari deyip, daha önce göz yumduğu konuları hatırlamış konu sahibi.

Yaptigin cok cirkin eminim seninde gecmisinde arkadasinin anlatacagi cok sey vardir..ayrica unideki arkadasin hak etmiyordu madem ilk gun soyleseydin onlar tavir alinca mi aklina geldi...25 yillik arkadasin senin anlattığına gore duzgun biri degil zatende sende su hareketlerle ofsayttasin

O kadar çirkin Karekterde birisin ki , senle arası iyiyken sana dokunmayınca gayet iyi susuyordun madem o kadar Karekterliydin neden gerekeni yapıp adama anlatmadın, uyarmadın ? Ucu sana dokununca nasılda soktun yılan gibi. Eminim haklılardır. Çok menfaatçi birisi olduğun buradan bile bağırıyor. Yazık.

Merhaba,

İlkokuldan beri tanıdığım 25 yıllık yakın bir arkadaşım var. Birbirimize çok destek olduğumuz zamanlar olmuştur. Ara ara kopukluklar yaşadık ama yine hiç kopukluk girmemiş gibi arkadaşlığımızı sürdürmeye devam ettik. Neyse konuya geleyim.

Ben bu arkadaşımı daha önceki erkek arkadaşımın abisiyle tanıştırmıştım. Biz ayrıldık, onlar da ayrıldılar. Ama konu arkadaşım için kapanmadı. Çocuğu takıntı yaptı. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala döner mi vs. diye düşüncelerde. Sonra ben doğum günümde onu üniversiteden bir erkek arkadaşımla tanıştırdım. Bunlar sevgili oldular. Hala ilişkileri devam ediyor. Sonrasında ben nişanlımla tanıştım. 3 ay önce evlenme teklifi aldım. 2 ay sonra söz oldu. 5 gün önce de nişanımız oldu.

Arkadaşım, üniversiteden arkadaşımdan sürekli ayrılıyor. Onu maddi açıdan yetersiz buluyor, evlenmek istemiyor. Ve ayrıldığı sevgilisi döner mi diye fal baktırıyor sürekli. İlişkileri neredeyse 1 yıla dayandı. Çocuk ise bir şeylerden şüphelendiği halde onun triplerine katlanıyor, peşinden koşuyor, yanında oluyor. Bu şekilde ilişkileri sürüyor. Arkadaşımla sevgilisi 4-5 günlük bir ayrılık yaşadılar. Bu 4-5 günlük süreçte arkadaşım eski iş yerinden biri ile buluşmuş, rezidansa gitmişler ve sevişmişler. Sonra çocuk bunu arayıp sormayınca tekrar sevgilisine döndü. Üniversiteden arkadaşımın bunların hiçbirinden haberi yok. Ben de üzerime vazife değil diye tabiki söylemedim. Sonuçta geldi bana anlattı. Onların ilişkisi bana b*k yemek düşer diye düşündüm.

Neyse ben evlenme teklifi aldığım gün arkadaşıma ve sevgilisine(o da benim üniversiteden arkadaşım, anlaşılır olması için belirtiyorum tekrar tekrar) mutluluğumu paylaşmak için mesaj attım. Arkadaşım çok sevindim, mutluluklar falan dedi. 3-4 gün sonra sevgilisinin doğum günü vardı. Ben de sözlümde kalıyordum, geç uyandık vs.derken ben mesaj attım neredesiniz geleyim diye. Ortaköydeyiz şuan dedi. Biz gidemedik. Sonrasında ben aradım doğum gününü kutladım. Öncesinde de hep birlikte konsere gitmiştik dördümüz, güzel geçmişti. Sonra arkadaşımın tiroidinde nodül çıktı, onun için ameliyat olması gerekti. Hep birlikte hastaneye gittik, destek oldum elimden geldiğince. O sırada benim de isteme telaşım başlamıştı. Şükür atlattı hastalığını, iyileşti. Arkadaşımı istemeye çağırdım, atom tedavisi olacağı için gelemeyeceğini söyledi. Sevgilisinden zaten ne isteme, ne evlenme teklifi vs.hiçbiri için bir hayırlı olsun demek yok, ses çıkmadı. İsteme fotoğraflarımı paylaştım. Arkadaşım sadece instagramdan 'hayırlısı olsun' diye bir mesaj attı. Beğendim geçtim. Üzerinden 1 ay geçti, ikisinden de ses yok, asla diyalog kurmuyorlar. Ben de 5 gün önce olan nişan davetiyemi ikisine de atmadım.

Öncesinde arkadaşımla aramda bir konuşma geçmişti ve bana şey demişti. Sen hayatında biri olunca bizi unutuyorsun, sevgili önemlidir ama arkadaşlar daha önemlidir. Kötü gününde onlar yanında olur vs. vs. Ben de o sırada iş yerinde çıldıracak kadar çalışıyordum, genel kurulumuz vardı, onun dışında hazırlıklar falan asla hiçbir şeye vakit kalmadığını söyledim. Konuşma öyle böyle kapandı. Birkaç gün sonra isteme ve nişan tarihini ilettim. Not al mutlaka bekliyorum, yanımda ol dedim. İstemeye de nişana da gelmedi. Hoş ben de istemeye gelmeyince zaten nişan davetiyesi atmadım ikisine de.

Nişandan sonra yine ne bir hayırlı olsun, ne bir tebrik ederim hiçbir şey demediler. Ben de ikisini de her yerden sildim. Dün sevgilisi bana instagramdan mesaj attı. Mesaj şu; "Sana, senin bize son zamanlarda davrandığın gibi davranınca hayatından çıkarmışsın? :)" Ben de dedim ki; "Arkadaşım hakkında hiçbir şey söylemek istemiyorum, kendin yaşayıp göreceksin, umarım ki görmezsin diyeyim yine. Ama onun dışında zaten herkes her şeyi görüyor ve farkında hiç konuşmaya değer bulmuyorum. 'Siz' olarak devam edin ama sana dost olarak son tavsiyem sadece dikkat et. Başka bir şey demiyorum. Mutlu olun mutlu kalın." yazdım. O da bana cevap olarak şunu yazmış; "Doğum günüme gelmedin, sevgilinin evindeydin o sırada. İyi ki yakınlaşmışız seninle ki beni de kullanabiliyor olmanı gördüm. Sorun x değil, sorun senin bizi bu kadar görmezden gelmen, hayatına yeni birini alınca hemen değişiyor olman. Açıkçası ben seni hep dost bildim çağırdığında geldim ama sende o performansı göremedim ve bu durumları hep alttan aldım. Ama hayatına yeni biri girince beni de kullandığını farkettim. Sen de mutlu ol demeyeceğim, sen zaten gayet mutlusun görünüyor fotoğraflardan" yazdı. Ben de cevap olarak; "açıklamak istemediğim ve senin hiçbir şekilde bilmediğin çok fazla şeyler var. Ben artık x(arkadaşım)'in bu iki yüzlüğüne katlanamıyorum. Katlanan katlansın. Sana, bana, başkalarına yaptıklarına, doldurmalarına, ara bozmalarına katlanamıyorum. Sen takılmışsın gidiyorsun. Benim için bitmiştir. Sen iyi şeyleri hakediyorsun ben öyle düşünüyorum ama x hakettiğini bulacaktır." yazdım. O da; "Açıklamak istemediğin şeyleri açıkla o halde de gerçek x'i ben de bileyim. En azından ortada gerçek bir şey varsa beni de kurtarmış olursun. Madem iyi gelecekse neden bana gitmeden bu iyiliği yapmıyorsun o zaman." yazdı. Ben hiç cevap vermedim. Durum bu şekilde. Sizce haksız mıyım?
Geldin gelmedin , beğendin beğenmedin, bunları es geçin aşın artık. Kimseden bişey beklemeyin beklenti içine girdikçe bu döngüden kurtulamazsın illa bu arkadaşların için demiyorum akraba da olur başka birileri de. Yahu gelen de sağolsun gelmeyen de deyip geçmek zor değil.

Sen keşke arkadaş olarak davetiyeni atsaydın geleninde canı sağ olsun gelemeyeninde deyip geçseydin aynısını oda doğum günü için söyleyebilirdi ben sizleri hiç olgun bulmadım. Sen başta yapmışsın hatayı niye herkesle tanıştırıyorsun ki ? İşte bişeylere vesile olmak bukadar kötü bir şey. Bırak öyle dağınık kalsın onların hareketlerinden sen sorumlu değilsin ve artık evlilik yolunda ilerliyorsun elbette önceliklerin değişecek bekar hayatı gibi olmuyor bi zaman sonra başka rutin hayatın olucak hayatının geri kalanın çoğunu eşinle geçireceksin buna karışma hakkını Bırak laf etme hakkı bile yok. Bu değişim her evliliğe adım atan insanlarda oluyor arkadaşları unut hiç takılma demiyorum ama hergün arkadaşlarınla olamazsın daha çok eşinle planların olucaktır bu otomatikmen gelişen bir şey zaten. Arkadaşına gelirsek ne haltlar yemiş hala konuşuyor ben olsam çok ağır şeyler yapardım da boşver kalbini temiz tut at gibi giden it gibi gelir. Çok yaşadım benim liseden beri bi arkadaşım vardı şuan 27 yaşındayım. 10 yaşlarında tanıştık :). Birden kız ortalıktan kayboldu numarasını bile vermedi hiç problemim yoktu onunla insanlar değişkendir ve bir beklentiye girmemeyi öğrenmelisin ozaman çok daha mutlu olursun.

Valla yorumlarınızın hepsini okudum. Ben yaptığım tek hatanın üniversite arkadaşıma x hakkında imada bulunmak olduğunu düşünüyorum. Dostluklarımın hepsi köklüdür. En az 5 tane 20 yılı geçkin dostum var. Bu insanlarla aramda en ufak bir kırgınlık dahi olmadıysa, seve seve her şeylerine koştuysam, kötü bir arkadaş olduğumu da düşünmüyorum. Şu birkaç gün boyunca kendimi çok sorguladım, inzivaya da çekildim. Ama artık bu konuda kendime kesinlikle haksızlık yapmayacağım. Açık açık fesatlık ve kıskançlık dolu hareketlerle bu dostluğu bitirdi. Eğer ki daha fazla yılanlık yaparsa evet ben de elimden geleni ardıma koymam. İnsanım, robot değilim. Herkes melekmiş gibi yorumlar yapmış. Harikasınız gerçekten. Şuan tamamen diyaloğumu kestim, her yerden de engelledim. Bana uzak, kime isterse yakın olsunlar. Karakterim de gayet sağlam ki öz eleştirimi de oturdum yaptım. Şunu bilir şunu söylerim, iyi enerji alamadığım bir insanda mutlaka bir halt vardır. Ve ben uzun zamandır ikisinden de zaten kıskançlık enerjisinden başka bir enerji almıyorum. Sırf terfi aldı diye en yakın arkadaşlarından birinin müdürüyle dedikodusunu çıkaran, hırsından işinden ayrılan, sevgilisine, arkadaşlarına, ailesine hayatındaki herkese sinsilikle yaklaşan birini hayatımdan çıkardım diye ve sevgilisi bana laf sokmalı mesaj atınca susmadım diye kendimi hiçbir şekilde suçlamıyorum. Siz daha iyi dostlar olun, daha iyisini yapın. Ki o kişiler benim için yok hükmünde artık. Dostum falan da değil.

Sonra çocuk bunu arayıp sormayınca tekrar sevgilisine döndü. Üniversiteden arkadaşımın bunların hiçbirinden haberi yok. Ben de üzerime vazife değil diye tabiki söylemedim. Sonuçta geldi bana anlattı. Onların ilişkisi bana b*k yemek düşer diye düşündüm.
Öyle düşünmediniz. Arkadaşınızla kötü olmak istemediniz, gelip ağzıyla anlattığı şeyi gider sevgilisine söylerseniz arkadaşınız bi daha yüzünüze bakmayacaktı. Hazır kavgalıyken içimde kalmasın dediniz, kustunuz giderayak. Üniversiteden arkadaşınız söyleseydiniz bu vakte kadar neredeydin diyecek şimdi haklı olarak. Gözden çıkarılan taraf olduğunu anlayacak.

X