ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Gayet sağlıklı güzel yiyecekler seçmiş .Ne kadar kilo verdi?
Henüz 10 gün oldu. Kıyafetlerim bollasti diyor. Başlangıç kilosunu 100 demişti ama, tartildiginda çok daha fazla görmüş, söylemiyor. Ben de saygı duyuyorum. Kilo önemli değil, her günü sağlıklı geçir kâfi diyorum. Bir ay dolunca tartilacakmis...

Paketli gıdaları ve tatlıları ben de keseceğim onlardan vazgeçmedim ama bulgur, yulaf, müsli vs yerim diye düşünüyorum. Abartmadan her çeşit meyve de.

Bu üç gün kuralı çok mantıklıymış.. Anlık bir istek değilse, gerçekten canınız çekiyorsa yemek çok mantıklı. Hem zaten sonraki günlerde telafi edilebilir :) Ben de yaparım bunu Çok güzel bir düzen oturtmuşsunuz cidden

Meyveyi ara ara, ama kurusunu ama tazesini yiyorum.
Diğerlerini de asla ağzına koymam demiyorum. Çok da aklıma gelmiyor zaten.

Biz eşimle tur şirketleriyle gezmeyi seviyoruz. Bu yaz da nasipse bir planimiz var. Orada da mümkün olduğu kadar sağlıklı yemekleri seçiyorum. Ama o bölgeye veya ülkeye ait bir yemeğe, tatlıya da hiç hayır demiyorum. Tabi ki abartılı yemem. Döndüğümde de kaldığım yerden devam...

Sana da sağlık ve kolaylıklar diliyorum.

Yemeğe saldırma durumları yetersiz beslenildiginde oluyor. Sağlıklı yağları attırmak ve her iki öğünde de yeterli miktarda protein almak lazım...

Akşam yemeğinde yazdan yaptığım domates sosundan domates çorbası yine yazdan yaptığım patlican yemeği kıymalı çok azda tavuk vardı .Birazda peynirle ceviz yedim.Yeme işini kapattim çay zamanı herkese afiyet olsun

Yemeğe saldırma durumları yetersiz beslenildiginde oluyor. Sağlıklı yağları attırmak ve her iki öğünde de yeterli miktarda protein almak lazım...
Yeterli miktarda protein aldığım ve öğünlerimde sağlıklı çeşitliliğim çok olduğu halde iki öğüne iki ayda geçemedim.Belki ilerde kademeli şekilde olur bilemiyorum ama şu an ara ögunsuz 3 öğün beslenme bana iyi geldi ve insulin direncim vs de yok değerlerime yeni baktırdım.Fiziksel hareketliligim de hep yoğundu sadece şimdi değil .kisitli iki öğünun enerjisi bu hareketliligime de yetmiyor olabilir.Temizlikdi,yemekti,ev işleriydi,dış işlerdi bir de son iki aydır yoğun pilates eklendi ,bu yüzden saldırma da yaşıyor olabilirim.Her yere de yürüyerek gitmeye çalışıyorum.Bana bu tempoda en iyi gelen ara ogunsuz porsiyon kontrollu 3 öğün oldu

İlla geçilecek diye de bir şey yok. Geçmeyi düşünüyorsan da dediklerim aklına gelsin... Üç öğün de olsa saldırma olabiliyor. Sebep yetersiz beslenme ve kalitesiz karbonhidratlar. Dengeyi tutturmak lazım.

BESLENMEDE TEMEL BİLGİLER...

Ne kadar güzel açıklamış hoca .Anlasilir ve net .Her birimiz her açıdan farklıyız. Gerek genetigimiz ,gerek yaşam tarzımız, gerek fiziksel özelliklerimiz her biri önemli doneler. Önemli olan kendimizi tanımak ve imkanlarımız nispetinde bu bilgileri hayata geçirebilmek.Harika paylaşımlar hemşehrim,çok teşekkürler

Aslında teoride her şey çok kolay. Uygulamada da sabır lazım.

Günaydınlar iyi sabahlar

Kahvaltıda yumurtalı ıspanak kavurması,peynirli maydanozlu pırasa kavurması,zeytin,salata,ceviz vardı

Akşamada domates çorbası,taze fasulye ve nohut salatası var

Bu arada bu zamana kadar 11 kilo vermiştim en son yine 9.5 kilo vermiş durumdayım al ver al ver derken en son durum bu.İnşallah dahada almam

Hangi turla gidiyorsunuz Cantorun tavsiye edebileceğin şirket varmı?

Selamlar...

23 saatlik oruçtan sonra ilk öğünüm dünkü ile aynı oldu. Ayrıca salata yoktu...

İkinci öğün için dün zeytinyagli pırasa yapmıştım, annemden başka yiyen olmadı o var. Yoğurt veya kefirle yerim. Üzerinize afiyet bugün biraz kırgınlık var. Hasta sayılmam ama olacak gibiyim. O yüzden eliptik yapmadım,sadece tüm vücut esneme yaptım.

Uyanınca sirkeli suyumu, öğün sonrasi sade kahvemi, şimdi de maden suyu içiyorum.

Eklentiler

• IMG20240117104219.jpg
    184,6 KB · Görüntüleme: 20
Çok geçmiş olsun Umca damla kullanıyorum bu gibi durumlarda ama tavsiye vermek ne kadar doğru olur bilemem tabii.Bana iyi geliyor .Umarım olmadan geçer gider canım

Genelde Bursa şirketlerinden niltur'la gidiyoruz.
tesekkür ederim sağ olasınkardesimde eşide haftasonu olan turlara katılıyorlardı Karadeniz turu yaptılar hatta gurcistana kdar götürmüşler.Kapadokya turuna katıldılar .Bir gece kalmalı iki gün sürmeli.Çalışan içinde güzel fırsatlar oluyor imreniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…