ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Merhabalar...

23 saatlik açlıktan sonraki ilk günüm.
Pastırmalı yumurta ( tabi ki iki kişilik) ve diğerleri..
Meyve de iki kişilik.
1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi ve kahve yanında bitter çikolata da yedim.

Eklentiler

• IMG20220927101028.jpg
    128,7 KB · Görüntüleme: 76
Teşekkürler, her zaman beklerim. Kilo problemi var mı?
Olmaz mı

Aslında kilodan ziyade beslenme problemim var. Kendi yaşam biçimime uygun bir beslenme programı bulmaya çalışıyorum. Farklı denemelerim oldu ancak henüz istediğim gibi bir düzen kuramadım. 2 sene önce diyetisyen ile çalışıp 13 kilo vermiştim. Tipik 3 ana 3 ara öğün şeklinde. Ancak diyeti bitirdikten sonra verdiğim kiloyu fazlasıyla geri aldım. Son dönemde günde iki öğün ve aralıklı oruç sistemine geçtim. Öğlen ve akşam yemek yiyorum. Ancak işyerindeki öğle yemeğini yiyorum. Sizin kahvaltı öğününüz gibi bir öğünü evden getirip yapmayı deneyeceğim.

Sürekliliği saglayamadigimiz her yöntem sonucunda, verdiğimiz kilolar malesef geri alınıyor. Kızım da aralıklı oruç yapıyor. Kilo problemi yok. Dediğiniz gibi akşamdan hazırlıyor, okulda yiyor. O da benim gibi kahvaltıyı çok sevdiği için, öğlen gibi de yese, direkt çorba ve yemeğe gecemiyor. Başarılar diliyorum.

Pilatesten dönüşte tavuk şiş ve iki kaşık kadar sebzeli bulgur yedim. Tabi ki yanında bol maydanoz, sumaklı soğan, köz biber de vardı...Yufka ekmekler çok güzel gorunuyordu amaaa , HAYIR! dedim ..

Pilates haricinde 20 dk yürüyüş de var.

Su 3 lt.
Sade Türk kahvesi, filtre kahve ve yeşil çay içtim.

Sağlık dolu bir gün olsun...

İlk öğünüm...
Meyveler iki kişilik. Yarım nektarin, yarım küçük boy armut yedim.

Eklentiler

• IMG20220928095035.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 61
İkinci öğünüm...
Fit patlıcan musakka, suyu yenmedi...

Eklentiler

• IMG20220928165940.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 59
Günün sporu:
20 dk yürüyüş+ diz-bacak egzersizleri.

3 lt su bitti. Sade Türk kahvesi, filtre kahve ve yeşil çay içildi. İlk öğünde de kuşburnu çayı olmazsa olmazım oldu..

Selamlar...

İlk ve tek öğünüm.
Kasedeki İnofit tahıl topping+ev yapımı yoğurt.
Kahve yanında da 10 Gr bitter yedim.

Yarına kadar gelsin sular, gitsin çaylar...
Açlık bedenime ve ruhuma gercekten çok iyi geliyor.

Eklentiler

• IMG20220929101917.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 67
Günaydın...
Dün tek öğün yaptım.
Açlık süresi 23 değil, 22 saat oldu. Hayatın akışı...

Mantarlı, biberli ve kaşarlı omlet.
Bayıla bayıla yedik, bir de sevmediğimiz bir şey olsun. Çok şükür hiiic yemek secmiyoruz.

Şimdi de kahve keyfi, tabi ki bitter çikolatamla...

Eklentiler

• IMG20220930091424.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 65
İkinci öğünde pek açlık hissetmeyince, yeşil salata ve cacık yedim.

Spor: 20 dk yürüyüş, diz-bacak egzersizi.

Su: 3 lt olacak.
Sade Türk kahvesi, filtre kahve içtim. Gece de papatya çayı içerim.

Mutlu bir hafta sonumuz olsun.
Sirkeli suyla güne başladım.

İlk öğünüm:
Kavunlar iki kişilik, 3 dilimini yedim.

Bugün pilates günümüz.

Eklentiler

• IMG20221001094723.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 53
İkinci öğünüm...
Proteini biraz arttırmak için salataya kasap piliç füme ilave ettim ve iki kase yedim...

Spor: 20 dk yürüyüş, reformer pilates ve gece diz-bacak egzersizleri...

Su 3 lt olur
Sade Türk kahvesi, filtre kahve içtim. Yeşil çay da içeceğim...

Eklentiler

• IMG20221001174210.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 55
İyi akşamlar genellikle hep tek öğün yapıyorsun abla vücut kendini koruyor mu yoksa kilo verme aşamasında da böylemiydin

Su fazla kilolardan kurtulayim ben de insallah sizin gibi beslenecegim. Simdi daha lowcarb besleniyorum. Siz bulgur, patates, meyve falan yiyorsunuz ben onlari da yemiyorum. Ama sunu soracagim ben simdi ketosiste olup o nedenle uzun sure acliktan hic etkilenmedigimi dusunuyorum ama siz gunde 20-50 grdan fazlasini aliyorsunuz, bu karb duzeyi de sizi 20saat aclik hisswtmeyecek duzeyde tutuyor mu?

Bende sana sorayım

Ne zamandır diyettesin ve kaç kilo verdin

İyi akşamlar genellikle hep tek öğün yapıyorsun abla vücut kendini koruyor mu yoksa kilo verme aşamasında da böylemiydin
İyi akşamlar...

Haftanın iki günü tek öğün yapıyorum, beş günü de iki öğün. Genelde pazartesi ve perşembe günleri...
Hem kilomu koruyorum, hem bu şekilde kendimi daha zinde hissediyorum.

Kilo verme döneminde ara öğünler de yaptım. Ama hep irade kullanmak zorunda hissettim ve gerçekten zordu.
Sonra inst'da @drrenginborekci'yi keşfettim ve if+low carb beslenme modeline geçiş yaptım. Karnım da doydu, açlık da hissetmez oldum ve daha bir çok şey.. Resmen genclestim.

Meyveyi ilk ogunumde yiyorum.
Patatesi nadiren ve çok çok az. Bulgur da nadiren ve toplamda bir yemek kaşığı kadar. Toplam karbonhidrati 60 Gr üzerine çıkmayacak şekilde alıyorum. Çoğunlukla da 50 Gr kadar oluyor.
23 saat açlık yapıyorum, sıkıntı olmuyor. Tamamen alıştım.
Darısı sana...

Bende 1 aydır dikkat ediyorum aslında kiloyu vermek değilde korumak daha zor bence

Hayat boyu sağlıklı yaşamalıyız yoksa ipin ucu kaçınca kilo almakta kaçınılmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…