Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Sadece klomen verdi. Yumurta takibi felan da yapmayacak.
Belki bunla olmazsa diğer aylar yapar.
Canım doktor sadece hap verip nasıl kontrole çağırmaz ? Ki duyduğum kadarıyla klomen kist yapıyormuş bazı kişilerde. Belki yumurtan kendiliğinden çatlamayacak.. ? Acaba bunu yaparken ne düşündü. Çünkü ben iğne tedavisi gördüm mutlaka iğne yaptırmamı söyledi (kendiliğinden çatlamasına rağmen) Kist oluşursa birde onunla uğraşırız o da zaman kaybı demişti doktorum

Canim merhaba cok basit bi islem esin sperm verecek 1 bucuk saat gibi surede laboratuvarda o yikancak size sperm numunesi verilecek. Sonrasi vajinal muayne pozisyonunda katater yardimiyla rahim icine koyulacak yani sen bisey anlamiycaksin vajinal muayne gibi. Sonrasinda yarim saat yatacaksin orada kalkmadan. İlk günler yorucu isler yapma.
Muayene ettiği koltukta mi yapıyor bu işlemi yoksa başka bir odaya mi götürdü seni? Ben alttan muayenede çok geriliyorum onu da geriyorum inşallah kolay geçer. İdrara sıkışık mi gittin?

Canım doktor sadece hap verip nasıl kontrole çağırmaz ? Ki duyduğum kadarıyla klomen kist yapıyormuş bazı kişilerde. Belki yumurtan kendiliğinden çatlamayacak.. ? Acaba bunu yaparken ne düşündü. Çünkü ben iğne tedavisi gördüm mutlaka iğne yaptırmamı söyledi (kendiliğinden çatlamasına rağmen) Kist oluşursa birde onunla uğraşırız o da zaman kaybı demişti doktorum
Canim hic bilmiyorum ilk defa kullanacağım.
Belki ilk ay böyle denemek istedi, sonraki aylar olmazsa yumurta takibi yapmasını isterim.
Devlete gidiyorum bu arada. Ama doktor ilgili geldi bana.

İğneyi kendinzmi yaptınız hamilelik olustumu sizde

Klomenle cok hamile kalan duydum. Bende kullandim gebe kalamamistim ama 3 yumurtam gelismisti. Letu daha güçlü diye letu kullandim 4 ay ama cok yan etki yapti bu ayki asilama icinde klomen+ gonalf 75 kullancam.
Kızlar aşılama nasıl oluyor yani özelde yada devlette her türlü ücretli mi ücreti ne kadar tahminen

Kızlar aşılama nasıl oluyor yani özelde yada devlette her türlü ücretli mi ücreti ne kadar tahminen
Ben de olacağım yakın zamanda şuan ilaç aşamasındaym. Özelde yaptıracam. Aşılama 2.500 TL, İlaç + iğne 500 TL. Aşılamadan sonra bişey çıkar mı bilmiyorum bekli desteklemek için ilaç verebilir. Devlette ücret kısmını bilmiyorum ama onun da ücreti var sanırım. Devlet iğneye rapor çıkarıyor.

Merhaba
Ben de yeni kayıt oldum. Listeye ekler misiniz?@papatyamaviss Sat 3 Kasim bat 1 Aralık.
Ve sormak istiyorum sağ ust karında arada saplanan ağri var ve karında gaz ve arada üşüme yasiyorum. Ust karın belirti arasinda oluyor mu? Alt karnimda da hafif agrilar var ama saplanan ağri sag ust karında.
Aynıymış bizim sat ve bat 😇😇😇

X