Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Hastaneye geldim dua edin bana olur mu Bu ay kendim karar vermiştim bebek çalışmalarına. O kadar belirtiye rağmen olmadı doğumdan 5 ay geçti vücudum normale dönmedi belkide.İnşAllah bir sıkıntı yoktur
Duamız seninle canım. Allahım hayırlısı ile gönlüne göre versin inşallah

Hastaneye geldim dua edin bana olur mu Bu ay kendim karar vermiştim bebek çalışmalarına. O kadar belirtiye rağmen olmadı doğumdan 5 ay geçti vücudum normale dönmedi belkide.İnşAllah bir sıkıntı yoktur
inşaallah yoktur kalbini ferah tut her ay vucudumuz bizi kandırıyor sürekli belirti yaşıyoruz sonuc alamıyoruz yada cok kendimizi dinliyoruz belkide bilemiyorum

bebekheyecani canım aslında bazı doktorlar ovu testlerini önermiyor sebebi de stres yapıyor olması. Ben iki oğlumu da ateş ölçme yöntemi ile öğrendim. Yumurtlmayı yakalayamıyorum gibi geliyordu ama yeteince bilgi sahibi olmadıgımdanmış. Bence net masrafsız ve stressiz bir çözüm. Vucudunu da tanıyorsun

Bence senin bu tablona göre bebişim 13. döngünde yumurtlamış gibisin. Bunun arkasına 3 gün yüksek ateş gelirse bilki yumurtladın :) zaten değerlerndirmişsin. Yine değerlendir garanti olsun :)
Bugün yine düşük çıktı :/ bu vücut birşeyler yapıyor ama:) dün öğlen yapmıştım lh, bekleyeyim de LH testi dimi? ne çıkacak bakalım.

Bikaç güne belli olur. Yarın sabah test yapıcam, hiç umudum yok ama :)
Geliyor gelmekte olan (bebişşşşşş)

canım peki takibi nasıl yapılıyo bu ateşin.ona göre bi ateş ölçer alayım ben de.püf noktası ne yani.ne zaman takip etmeye başlamam gerekiyor.yumurtlamayı nasıl anlıycam.hangi günler ilişkiye girmem lazım. biraz fazla soru oldu ama beni aydınlatırsan çok sevinirim.ovülasyona göre daha kolay gibi sanki :)

Bebeğim bir tane en dandiğinden de olsa çubuk ateşölçeri alıyorsun. Her sabah uyandıgında ayağın yere değmeden aynı saatte dilaltından ölçüp uygulamaya kaydediyorsun. Yumurtlama öncesi ateşin daha düşük yum sonrası daha yüksek çıkar. Program sana otomatik yumurtlama gününü söylüyor. Ama sen belirtilerini de günü gününe girmelisin. her belirtini. program olarak da femometer(Türkçe), Fertility(ingilizce) programlar var. İkisi de güzel.
Adet döngünden sonra atıyorum ateşlerin 36.2,36.3 falan çıkıyorya, yumurtlamadan bir gün önce ateş bir miktar yükselir ve yumurtladıgın gün ateş düşer. Ateş düşmeden önce sıkça ilişki tavsiye ederim ben ne kdr çok o kadar etkili :) Sonra adetin yaklaşınca eğer sıcaklık düşmeden yüksek devam ederse yüksek ihtimal gebesin. Adet öncesi iki gün ateş pat pat düşer ve her ay aynı sıcaklıkta adet olursun bu blimsel bir yöntem ve doktorlar da kullanıyor.
Bununla ilgili topic de var klupte. Ateş Ölçme Yöntemi dersen başlıktakileri oku baya açıklayıcı

canımsın çok teşekkür edrim :)

Kızlar günaydın kalpler ilişki günleri
Sat 1 Kasım Bat 29 Kasım gibi duruyor.
Çalışmalara devam etmeli mi artık dinlenmeli ve test gününü mu beklemeli
3n erken ne zaman test yapayım birde.
Ben test tamamen silik çıkana kadar devam ediyorum canım bence devam

Dimi ama kantestıne fln gerek yok benım mesela adetın üçüncü dördüncü günü mü ne dustu atesım baktım be sonlarında düşmüş

Eklentiler

• 75FA08E1-9E5E-4774-9521-F248FAD76750.png
    154,7 KB · Görüntüleme: 55
Testte bir günün bile önemini anladım böyle arka arkaya yapınca kızlar
Aniden çıktı beta demek ki 11. Gün
, bunların dısında predictor yaptım iki kez onda da silik çıktı adete 3 gün var kan vereyim mi bekleyeyim mi çok kararsızım

Sağlık ocağı icin zamanı geçirdim devlette acile gitsem yaparlar mı
Özelde muayene hakkımdan harcamak istemiyorum

Eklentiler

• F8A0E542-42A7-4673-9911-36EFD06C1673.jpeg
    64 KB · Görüntüleme: 57
Ben doktora sorduğumda gebelik öğrenilene yani adet tarihi geçene kadar alınan ilaçlar falan çok önemli değil sonrası önemli demişti ama istersen yine doktoruna bir danış belki bu sürece daha uygun bir tedavi programına geçiş yapabilir

Güzel haberlerle gel kuzum Şifa olsun bu ay

Cidden öyle bende bı hevesle aldım ama yapmadım duruyor baktım yapmadan bile stres oluyorum dedim ki dursun en iyisi. Amin amin inşallah

Bende mide ülseri vardı geçmişte şimdide kan sulandırıcı başladı benim mecbur mide koruyucu almam lazımmış düşük sonrası pıhtılaşma testi yaptım kanda pıhtılaşma çıktığından dolayı coraspin verdi bakalım gebelik oluştuktan sonra da ekstra kan sulandırıcı iğne vercem dedi bakalım napcaz

Amin Allah.Biz değerlendirdik..ama sanki yine olmucak gibi bana geliyor..her ayın sonu öyleyim

Amin Allah.Biz değerlendirdik..ama sanki yine olmucak gibi bana geliyor..her ayın sonu öyleyim
Sadece bir gün değerlendirebildik ama yumurtlama dönemim değildi bence de neyse sağlık olsun yapacak bişey yok olmayınca olmuyor işte. Bide bu kadar stresimizin üzerine hiç üzerine vazife olmayan insanlardan bebek nağmeleri duymak beni çok geriyor. Sanki biz istemiyoruz insanlar neden böyle ya ben kimseye sormam bu tarz konular konuşmam çünkü özel bir durum belki olmuyor sorunca karşındaki insanı durduk yere üzersin yani aldığım cevap ne olursa olsun benlik bir durum değil eşler arasında nasıl bir durum var bilinmez neden gerekli gereksiz konuşulur ki deli oluyorum !!

Cidden öyle bende bı hevesle aldım ama yapmadım duruyor baktım yapmadan bile stres oluyorum dedim ki dursun en iyisi. Amin amin inşallah
Bir ara yapmstm testi 10.11. Günlerde görmüştüm yumurtlama ve yumurtlama ertesi gün çatlaması artk bugunler diye birakmistm yapmayı geçen ay öylesine yaptm pikti ama mantar tedavisi olduğundan degerlendrmemstm bu ay tekrar yaptm 13 ve 14. Gunler pik 15.gun catlama oldu böyle değişiklikler içn iyi test ama ufak bi streste olmuyor değil herkese hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…