Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Merhaba hanımlar benim durumum biraz farklı. Bu ay korunmayı bıraktık. Ama geçen ay 10 gün gecikmem olmuştu. 2 ay düzenli İlaç kullandığım için. Bu ay ilacı bıraktım ama yumurtlama akıntım olmadı göremedim.. Normal adet düzenime göre bat 8 Kasımdı. Ama geçen ay gibi 10 gün gecikmeli olarak hesaplarsam bat 18 Kasım. Sizce yumurtlamam olmuşmudur çünkü akıntım hiç olmadı. Bide benim gibi ilaç yüzünden adet düzeni bozulanlar.. İlacı bıraktıktan ne kadar sonra düzeldi adetlerinizz bugün test yaptım gecikti
Doktor takibi veya ovulasyon testi ile bakın aksi halde anlayamazsınız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Hee bide akıl vermezler mi ? Bazı hadsizler var. Benim 2. Denemem bana bir arkadaşım tam şunu dedi. Yaza kadar 6 ay bak olmuyorsa git hemen tüp yaptır. Hiç uğraşma. Kendisinin bi tane var 2. Yi de 2 sene sonra yapacak ama kendi yapacağına çok inanıyor sanırım. İnsanlar be kadar hadsiz ya
Ben bu konularda sıkıştırıldığımda biraz netlik koyuyorum bizim sorunumuz Allah isterse olur ne desem boş zaten bu muhabbetleri sevmediğimi iletiyorum tabi anlayana birde anlamayan yüzsüz dolu ortalık. Kimse kimsenin derdini bilemez ama bu ortam o kadar ortak dert ki olana da kendimiz gibi sevinip tutmayana da kendimiz gibi üzülüyoruz. En iyi dost uzak olandır çok doğru en yakın görünenler en acımasızlardır. 🤷🏼‍♀️

Ben bu konularda sıkıştırıldığımda biraz netlik koyuyorum bizim sorunumuz Allah isterse olur ne desem boş zaten bu muhabbetleri sevmediğimi iletiyorum tabi anlayana birde anlamayan yüzsüz dolu ortalık. Kimse kimsenin derdini bilemez ama bu ortam o kadar ortak dert ki olana da kendimiz gibi sevinip tutmayana da kendimiz gibi üzülüyoruz. En iyi dost uzak olandır çok doğru en yakın görünenler en acımasızlardır. 🤷🏼‍♀️
Aynen öyle..
ve iyi ki bu grup var birbirimizi anlayabiliyoruz en yakın sandıgımız kişiler bile böyle moral veremiyor ❤️❤️

Kimseyle konuşmama kararı aldım özel hayatımda bu konuyu 🙏🏻🙏🏻

Sadece sizlerle konuşacağım

Aynen öyle..
ve iyi ki bu grup var birbirimizi anlayabiliyoruz en yakın sandıgımız kişiler bile böyle moral veremiyor ❤️❤️

İnan ki bende öyle sadece burda açık konuşuyorum çünkü kimse seni yargılamıyor yadırgamıyor. Hatta motivasyon veriyoruz birbirimize ben düşük yaptım haziranda o olaydan sonra kimseyle konuşmama kararı aldım çok etkiliyor insanlar. Haddine olmayacak kadar hak görüyorlar kendilerinde. Gerçekten iyi ki böyle bir platform var ve birbirimize şifa oluyoruz allahım hepimizin kucaklarını doldursun kalplerimiz sıcacık olsun inşallah. 🤗

Niye kimse bana cevap vermiyor :KK43:(((
Canım en güzeli ovülasyon testleri ile kontrole al kendini burda çoğu öyle yapıyor bende anlamıyorum o şekilde ama test bir nebze yardımcı oluyor. Tabi yinede tutup tutmaması Allaha kalmış ama bizde emek vermeden olmaz tabi. Bak birde ateş ölçme olayı ile bakıyorlar o günleri anlıyorlar onuda dene bakalım. Birbirimize yardımcı oluruz burada o konularla ilgili daha iyi anlayanlar var illa cevap verilir yani.

Kizlarcim bana bir el atın 🥺🥺🥺
Dünkü patlama haberi beni mahvetti hala kendime gelemedim tam da yeni yeni özgürce sokaklarda gezmeye başlamışken yine aynı şeyler yine mi sokağa çıkmaya korkar olacağız düşüncesi ile panik atağım tuttu. Normalde pozitif kalmaya çalışırım ne olursa olsun ama dünden beri acaba çocuk yapmak yanlış bir karar mı bu dünyada onu nasıl güvende tutacağım anksiyetesi başladı hatta eşime vazgeçelim bebek işinden içim rahat değil bile dedim
Bir yanım anne olmak çok isterken bir yanım vazgeçmek üzere sanki nasıl çıkacağım bu düşünceden 🥺
Böyle düşünmen aklından geçmesi doğal tabıkı ama düşünme , eğer ki Rabbım bize verdiği emanetı gerı alacaksa bomba o bu kotulukler bunlara bıle gerek duymadan ufacık bırseyde gıder , bize gelen bi emanet bız elımızden geldıgınde ıyı bakmaya calıscagız , bu tarz seylerle kafanı yorma kuzum

Aynen öyle..

evet cocuk bakmak zor olabılır yıpratabılır ama , hadsızlık de baska bırsey ya kı karsındakının bebek ıstedıgınıı bıle bılee :)
Neyse bısı demıcem :KK70:
bu aradda senın astrolıjık yorumunu okudum benım ılkı sez oldu sımdı doktorlar da hep sabah erkene verıyolar :KK70: ılkı zorunku sez gece 00.35 de dogdu ama :KK70: ıkıncı ıcın bunu bıldıgım ıyı oldu eltım ıkı bebesını de safak vaktı dogurdu

Dünkü patlama haberi beni mahvetti hala kendime gelemedim tam da yeni yeni özgürce sokaklarda gezmeye başlamışken yine aynı şeyler yine mi sokağa çıkmaya korkar olacağız düşüncesi ile panik atağım tuttu. Normalde pozitif kalmaya çalışırım ne olursa olsun ama dünden beri acaba çocuk yapmak yanlış bir karar mı bu dünyada onu nasıl güvende tutacağım anksiyetesi başladı hatta eşime vazgeçelim bebek işinden içim rahat değil bile dedim
Bir yanım anne olmak çok isterken bir yanım vazgeçmek üzere sanki nasıl çıkacağım bu düşünceden 🥺
Bende öyle hem yeniden anne olmak istiyorum hemde hayatın zorlukları gelecek kaygısı beni vazgeçirir gibi oluyor inan bazen bende kararsız kalıyorum Rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah

Aynısını dünden beri ben de düşünüyorum , yalnız değilmişim, gittikçe de kötüye gidecek malesef bazı şeyler...

Kızlar geçen sene aralık ayında hamile kalan arkadaşımla konuştum çok detaylı 🤣 nasıl kaldın söyle bakayım dedim.
1 ay boyunca her gün yapmışlar hatta bazen günde 2-3 sabah ise gitmeden yapıyorduk aksam ve gece bir daha yapıyorduk dedi
O ay şak diye hamile kaldı bebeği agustosta doğdu 🧿
Bizim de tutarsa biz de her günü değerlendiriyoruz bakalım olacak mı 😅
Kızlar yaaa ovulasyon haftasında her gün mü yapmak daha yararlı yoksa gün aşırı mı ? Şu an tam o haftadayım ay çok heyecanlı hadi inşallah

Kızlar yaaa ovulasyon haftasında her gün mü yapmak daha yararlı yoksa gün aşırı mı ? Şu an tam o haftadayım ay çok heyecanlı hadi inşallah
Bence sık benım ılk oglumda ıkı gun ılıskı bır gun bos dıyerek 10 gunu tamamlamısız o haftaya gırmeden ıkı gun once ve cıkıtıktan ıkı gun sonra , bu kımyasalım da da aynı sekılde yapmıstık oldu ama gıttı

evet cocuk bakmak zor olabılır yıpratabılır ama , hadsızlık de baska bırsey ya kı karsındakının bebek ıstedıgınıı bıle bılee :)
Neyse bısı demıcem :KK70:
bu aradda senın astrolıjık yorumunu okudum benım ılkı sez oldu sımdı doktorlar da hep sabah erkene verıyolar :KK70: ılkı zorunku sez gece 00.35 de dogdu ama :KK70: ıkıncı ıcın bunu bıldıgım ıyı oldu eltım ıkı bebesını de safak vaktı dogurdu
Benim iki kuzenim de ben haritadan saat sectim birkaç tane alternatif verdim doktorunuza bu saatleri isteyim dedim o şekilde yapmışlardı Ben de sezeryan çocuğuyum sabahın yedisinde almışlar beni😂 zorluğunu yaşıyorum Ama tabi takdir Allah’tan biz sadece öneri veriyoruz Uygunsa oluyorsa öğle saati çok daha iyi oluyor 11 ya da 12 gibi mesela tabi haritaya da bakmak gerekiyor o tarihi incelemek gerekiyor ama mümkünse öğle arası saati genelde kariyer evinde oluyor güneş ve diğer saatlere göre daha iyi tabi normalde onu da seçemiyoruz çocuk kendi kaderiyle kendi seçerek geliyor😅🍀🌸

Biz neredeyse her gün yapıyoruz yumurtlama, çatlama hepsinde değerlendirdik zaten ayın her günü neredeyse yapıyoruz tutarsa öneririm bu ay sonu belli olacak🤣😅😂

günaydın kızlar nasılsınız neler yapıyorsunuz beni yine stres tuttu yumurtlama dönemi başladı havuç yıyorum sürekli avakoda da hic sevmem ama mecbur bu ay yiyecem 🤢
Bendede başladı değerlendirmeler..yumurtayi takip etmiyorum..her sabah avokado yiyorum..alıştım artık..havucu eşime veriyorum

Benim iki kuzenim de ben haritadan saat sectim birkaç tane alternatif verdim doktorunuza bu saatleri isteyim dedim o şekilde yapmışlardı Ben de sezeryan çocuğuyum sabahın yedisinde almışlar beni😂 zorluğunu yaşıyorum Ama tabi takdir Allah’tan biz sadece öneri veriyoruz Uygunsa oluyorsa öğle saati çok daha iyi oluyor 11 ya da 12 gibi mesela tabi haritaya da bakmak gerekiyor o tarihi incelemek gerekiyor ama mümkünse öğle arası saati genelde kariyer evinde oluyor güneş ve diğer saatlere göre daha iyi tabi normalde onu da seçemiyoruz çocuk kendi kaderiyle kendi seçerek geliyor😅🍀🌸
evet bende hastaneye 11 gıbı gecmıstım mısal suyum geldı de ama tee gece doğdu :KK70: işte :KK70: 00,35 ne evınde :KK70:

Biz neredeyse her gün yapıyoruz yumurtlama, çatlama hepsinde değerlendirdik zaten ayın her günü neredeyse yapıyoruz tutarsa öneririm bu ay sonu belli olacak🤣😅😂
Ayyy MaşAllah😂kız biz ancak 3 2 3 2..zaten sperm yaşıyor diyorum ve her gün olunca kalitesi olmuyor..boş günleri depolarıni dolduruyorum😀

Bende bu ay dıyet yapmaya baslayacagım , bence cok kılo aldım buda etkılıyor bıraz saglıklı beslenıp vaktım olursa mınık yuruyusler ıstıyorum hamıle kalırım kalmam bılemem ama kalana kadar bıraz toparlayım en azından :KK70: bunu yazarken son pogacalarımı yıyorum oldum poğaça gibii

Kesinlikle katılıyorum ben yeni başlamışım bu işe benim naısl olurda boralimi bozarsın zaten netin nasıl olacağını bilmiyorum. Ki belki yıllardır deniyorda olabilirdim. Takdir Allah’ın resmen sıkıntılı dermiş gibi imalar. Öyle inşalara karşı artık çok mesafeliyim.

X