Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Merhaba hanımlar benim durumum biraz farklı. Bu ay korunmayı bıraktık. Ama geçen ay 10 gün gecikmem olmuştu. 2 ay düzenli İlaç kullandığım için. Bu ay ilacı bıraktım ama yumurtlama akıntım olmadı göremedim.. Normal adet düzenime göre bat 8 Kasımdı. Ama geçen ay gibi 10 gün gecikmeli olarak hesaplarsam bat 18 Kasım. Sizce yumurtlamam olmuşmudur çünkü akıntım hiç olmadı. Bide benim gibi ilaç yüzünden adet düzeni bozulanlar.. İlacı bıraktıktan ne kadar sonra düzeldi adetleriniz.. Şansıma bakın ya gebelik düşündüğüm ay adet dengem bozuldu
Merhaba.Benim hiç gecikmem olmazdı..bir defa 17 gün gecikti..2 defa kandan verdim .tabi neqatif..ama 4 ay sonra hamile kaldım..kürtaj oldum malesef.O zaman bende gecikme olunca her kes dedi hamileliğe az kaldı..bende anlamadım ama oldu yani.Yumurtlamayı bende geçen ya görmedim .yani akıntım olmadı..ama akıntı olmayada bilir duymuştum.

Malesef her yerde var bu riskler.. içini ferah tut taksime yıllardır gitmiyoruz malum yabancı sayılıyoruz biz artık ..
anksiyete panik atak ben de var hem de fena derecede son zamanlarda telkin ediyorum kendimi..
Bu hayatta ileride yapayalnız olmak istemiyorum bu düşünce daha kötü yapıyor beni..
Bir parçam olsun canım kanım olsun bir telefonla varlığını bileyim ileride yeter diyorum.. yalnızlık daha zor bu zamanda tabi ekstra dikkat edeceğiz her şeye. Hastalıktan çok kalabalık yerlere zaten gitmiyorduk artık daha sakin daha sağlıklı bir yaşam bizi bekliyor

seninle aynı duyguları paylaşıyorum yalnız değilsin. çoğu zaman ben de düşünüyorum bu dünyaya çocuk getirmek doğru bi karar mı diye. ama dünya düzenine göre de yaşayacağımız en güzel duygudan kendimizi mahrum bırakmak ne kadar doğru bilmiyorum.

Böyle düşünmen aklından geçmesi doğal tabıkı ama düşünme , eğer ki Rabbım bize verdiği emanetı gerı alacaksa bomba o bu kotulukler bunlara bıle gerek duymadan ufacık bırseyde gıder , bize gelen bi emanet bız elımızden geldıgınde ıyı bakmaya calıscagız , bu tarz seylerle kafanı yorma kuzum

Bende öyle hem yeniden anne olmak istiyorum hemde hayatın zorlukları gelecek kaygısı beni vazgeçirir gibi oluyor inan bazen bende kararsız kalıyorum Rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah

Aynısını dünden beri ben de düşünüyorum , yalnız değilmişim, gittikçe de kötüye gidecek malesef bazı şeyler...

Çok teşekkür ederim kızlar yalnız olmadığımı bilmek bile çok güzel 🥺🙏💙 birbirimizi anlamak aynı duyguları paylaşmak... İyi ki burası ve sizler varsınız çocuk istediğimi annem bile bilmiyor herkes çocuk istemiyoruz diye biliyor biz de söylemek istemiyoruz şu noktada bu yüzden bu konularla ilgili kimseyle bir şey paylaşamıyorum pek eşim dışında o da sonuçta bir erkek ve beni bir yere kadar anlayabiliyor.
Gerçekten bu sabah özellikle içim dolu dolu kalktım. Regl bitti bu ayın heyecanı başlayacak diye sevinmem gerekirken ovulasyon testlerini falan kaldırıp atmak geldi içimden.
Yas meselesine çok takılmamaya çalışıyorum ama bir yanda da biyolojik gerçekler var, yaşım 34 olmasa hiç düşünmeden ertelerdim belki yine bu kararı ama şimdi sonradan pişman olmaktan da korkuyorum. En azından neden hiç denemedim ki demekten 🥺🤷🤷🤷
Hakkımızda hayırlısı zaten hep hayırlı değilse nasip etme olmasın diye dua ediyorum Allah'a 🙏

Çok teşekkür ederim kızlar yalnız olmadığımı bilmek bile çok güzel 🥺🙏💙 birbirimizi anlamak aynı duyguları paylaşmak... İyi ki burası ve sizler varsınız çocuk istediğimi annem bile bilmiyor herkes çocuk istemiyoruz diye biliyor biz de söylemek istemiyoruz şu noktada bu yüzden bu konularla ilgili kimseyle bir şey paylaşamıyorum pek eşim dışında o da sonuçta bir erkek ve beni bir yere kadar anlayabiliyor.
Gerçekten bu sabah özellikle içim dolu dolu kalktım. Regl bitti bu ayın heyecanı başlayacak diye sevinmem gerekirken ovulasyon testlerini falan kaldırıp atmak geldi içimden.
Yas meselesine çok takılmamaya çalışıyorum ama bir yanda da biyolojik gerçekler var, yaşım 34 olmasa hiç düşünmeden ertelerdim belki yine bu kararı ama şimdi sonradan pişman olmaktan da korkuyorum. En azından neden hiç denemedim ki demekten 🥺🤷🤷🤷
Hakkımızda hayırlısı zaten hep hayırlı değilse nasip etme olmasın diye dua ediyorum Allah'a 🙏
Kuzum hiç öyle düşünme..diline bile getirme.Bende çocuk konusunda hassasım.Hele birde ben bura geldim..burda gençler daha çok özgür en çokta kızlar..Ben eşime diyorum kızım olursa nasıl büyütürüm..kafam karışıyor korkuyorum..Ama korkmamak lazım.Elimizden gelenini edicez.İlk Allah sonra bizler koruyucaz.

Haluk leventin acıklamasını gordum sımdı , herkes 3 yasındakı halını kullanmıs , aslında olen kız 9 yasındaymıs herkes bebek zannetı doğum yıllarıyla bırlıkte paylaştılar.Yine cok acı cok uzucu bir durum.Önumuzde nasıl bır hayat var bellı degıl ama ıyı olmayacagını da bılemeyız , o yuzden olmamıs seyler ıcın bu kadar cok dusunme arkadaşım bazen bazı seylerı yaşamadan bılemeyız :)

Ben bu ay hamılelık testı almayacağım , gecen ay nerdeyse 15 16 tane testım vardı cok erken den yaptım devamlı yaptım yaklasık 6 gun poztf gordum o surecı ızledım koyulaşma sılıklesme vs , oyuzden bu ay almayacagım elim gitti tuttum kendimi :KK70: ovu da yapmayacagım her gun ıse test bak , ateşımı olcecegım sadece ovulasyon atesı gordugumde yapacagım sadece gecen ay ateş takıbı ıle aynı zamanda denk geldi bu ay bbıraz relaxlık ıstıyorum gecen ay cok uzuldum ve yıprandım sankı

valla daha neler yapcaz bakalım 🤣🤣 şöyle bi sihirli değnek falan olsa da herşey daha kolay olsa hepimiz sağ salim beğimizi kucağımıza alsak❤️ benim dün bitti adetim bugün başlıycam bakalım ovülasyon testine aşırı heyecanlıyım ya 🙈
bugün başlıycaktım ovülasyon testine ama leke geldi yine.başlasam mı başlamasam mı ne dersiniz kızlar ?normalde 7 günde biter adetim bugün 8.gün

Arkadaşlar merhaba ben bugün hsg çekildim adetim dün bitti.klomen kullanıp kullanmamam gerektiğini doktoruma sormadım üç aydır kullandım film temiz çıktı bi sıkıntı yok

Ben bu ay hamılelık testı almayacağım , gecen ay nerdeyse 15 16 tane testım vardı cok erken den yaptım devamlı yaptım yaklasık 6 gun poztf gordum o surecı ızledım koyulaşma sılıklesme vs , oyuzden bu ay almayacagım elim gitti tuttum kendimi :KK70: ovu da yapmayacagım her gun ıse test bak , ateşımı olcecegım sadece ovulasyon atesı gordugumde yapacagım sadece gecen ay ateş takıbı ıle aynı zamanda denk geldi bu ay bbıraz relaxlık ıstıyorum gecen ay cok uzuldum ve yıprandım sankı
Benim dün ateşim 36,8 i gördüm bugün 36,2 idi regli oldum:KK43: kısmet inş bu ayadır. Benimde yazar mısın 14 kasım sat 10 Aralık bat

Arkadaşlar merhaba ben bugün hsg çekildim adetim dün bitti.klomen kullanıp kullanmamam gerektiğini doktoruma sormadım üç aydır kullandım film temiz çıktı bi sıkıntı yok
ard arda uc aydan sonra kullanılmıyor sanırım ya bende gecen ay kullandım bu ay kullansammı bılemedım

ard arda uc aydan sonra kullanılmıyor sanırım ya bende gecen ay kullandım bu ay kullansammı bılemedım
Canım üç ay takibim yapıldı klomen le normal yumurta büyüdü çatladı kiste dönüşmedi bu ay başka doktora gittim hsg için ona da sormadım kullanayım diyorum ama ya gerçekten daha iyi geliştiriyo bence

Canım üç ay takibim yapıldı klomen le normal yumurta büyüdü çatladı kiste dönüşmedi bu ay başka doktora gittim hsg için ona da sormadım kullanayım diyorum ama ya gerçekten daha iyi geliştiriyo bence
ben ekım ayında kullanmama ragmen yeterlı boyuta erısmedıgı ıcın kımyasal oldugunu dusnuyorum ama yeterli olmadı sankı bu ayda kullansammı bılemedım oyuzden ama sanırım kullanıcam

Aynı yastayiz canım ve benzer duyguları da paylaşıyoruz ..aynı şekilde bizim de çocuk istediğimizi kimse bilmiyor çünkü söylesek bu defa ay ay takip edecekler bu ay da mi olmadı diye,soruyorlar yok şuan düşünmüyoruz diyoruz insanın içini dokememesi de kötü...

Aynı yastayiz canım ve benzer duyguları da paylaşıyoruz ..aynı şekilde bizim de çocuk istediğimizi kimse bilmiyor çünkü söylesek bu defa ay ay takip edecekler bu ay da mi olmadı diye,soruyorlar yok şuan düşünmüyoruz diyoruz insanın içini dokememesi de kötü...

Gayet iyi anlıyorum sizi 38 yaşındaym 1 yıllık evliyim ilk zmanlar özellikle soruyorlardi ay ay takip regli oldum demeye o kadr cekiniyordum ki genemi olmadi diyecekler diye şimdi o kadar takmıyorum

Kuzum hiç öyle düşünme..diline bile getirme.Bende çocuk konusunda hassasım.Hele birde ben bura geldim..burda gençler daha çok özgür en çokta kızlar..Ben eşime diyorum kızım olursa nasıl büyütürüm..kafam karışıyor korkuyorum..Ama korkmamak lazım.Elimizden gelenini edicez.İlk Allah sonra bizler koruyucaz.
İnşallah kuzum 🥺🙏 zaten çocuk yetiştirmek başlı başına zor bari güvende hissedelim azıcık kendimizi. Offf
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

ben ekım ayında kullanmama ragmen yeterlı boyuta erısmedıgı ıcın kımyasal oldugunu dusnuyorum ama yeterli olmadı sankı bu ayda kullansammı bılemedım oyuzden ama sanırım kullanıcam
Bende kullanıcam birazdan nöbetçi eczane bulup alcam.adetim dün bitti daha fazla gecikmeden başlamam lazım bu akşam

Haluk leventin acıklamasını gordum sımdı , herkes 3 yasındakı halını kullanmıs , aslında olen kız 9 yasındaymıs herkes bebek zannetı doğum yıllarıyla bırlıkte paylaştılar.Yine cok acı cok uzucu bir durum.Önumuzde nasıl bır hayat var bellı degıl ama ıyı olmayacagını da bılemeyız , o yuzden olmamıs seyler ıcın bu kadar cok dusunme arkadaşım bazen bazı seylerı yaşamadan bılemeyız :)
Orası öyle canım her şey takdiri ilahi tabii ki ben sadece öyle ya da böyle pişman olmaktan korkuyorum yani durum ortada güvenliği ve ekonomisi sorun olan bir ülkede yaşıyoruz bunu bile bile yapacağım çocuğu, kendi açımdan da çocuk için de pişman olmaktan çok korkuyorum
Çok dua ediyorum hayırlısı olsun hayırlı değilse olmasın ben illa çocuğum olsun demiyorum daha çok isteyenlere ver diyorum ama sonuçta bunu derken çocuk sahibi olmak için adım da atıyorum bilemem Allah katında duam kabul olacak mı inşallah oluyordur 🙏🥺

X