Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Cardio ve ağırlık çalışmak gebelik planlarken önerilmiyor protein ağırlıklı değil de Akdeniz tipi beslenme bu süreçte daha uygun galiba tabi hepsi bahabe vakti zmaani vardir 😊
İnstagramda bir sürü sporcu takip ediyorum kadınlar karnı burnunda amuda kalkıyor kaldırmadıkları ağırlık yok atlayıp zıplayıp ip atlıyorlar bence hamilelik hastalık değil aslında vücudu neye alıştırırsan ona göre yol alıyor. Daha önce ağırlık kaldırmayan birinin bu süreçte ağırlık kaldırılması tabi ki önerilmez çünkü vücut alışkın değil. Dediğim gibi uzun süre nasıl bir tempoya alışkında vücut ona göre yol alır 😊

İlk ölçtüm 36.6 çıktı bir daha ölçtüm 36.7 çıktı. Ben 36.6 yı girdim tabloya. Ne bu düşüş yerleşme düşüşü mü şimdi? ( kendimizi kandıralım:)) @Deepblues Papatyamaviss Papatyamaviss pozitifbiri pozitifbiri
Yerleşme düşüşü 6-10. gün arası oluyor bu normal ateş dalgalanması kapak çizgisinin altına inmemis. Bak bu benim eski tablo yerleşme düşüşü var burda

Eklentiler

• IMG_20221116_151236.jpg
    IMG_20221116_151236.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 63
Kızlar ya hormon sonucum çokmu kötü ultrasonda bi sıkıntı yoktu doktor hatta 1 ay daha korun demişti. Hormon sonucunu gördükten sonra sakın korunma ben yaşından dolayı sıkıntı olmaz diyordum ama hormonu böyle beklemiyordum rezerv azalması var dedi öbür gebeliğimde 1 senede olmuştu zaten 🥺
Adetimin 4. Günü yapılan hormon
Bence sonuçların normal canım

Ya ben yıllardır sağlıklı besleniyorum asla abur cubur paketli ürün gazlı hazır içeçek türevlerini tüketmiyorum daha çok protein ağırlıklı besleniyorum iki yılı geçkindir haftada 3-4 gün olmak üzere ağırlık ağırlıl antrenmanı, pilates, cardio programlı evde sporumu yapıyorum yani her türlü bağışıklığım da iyidir vs ama 6 aydır deniyoruz daha olmadı son iki ay da kimyasal oldu düştü🙄 3 ay daha deneyin gelin dedi doktor ama ben şeyden şüpheleniyorum ilk doğumda sezeryandan kalan bir açıklık varmış sanırım o da enfeksiyon yaparmış. Bu ay fitil kullandım artık ne zaman olur Allahım takdiri diyorum 🤲🏻
Canim bende gebelik öncesi sağlıklı beslenmeye geçtik.
Yani 2 yıl sağlıklı beslenme ile kilolarımi verdim, çöp gıdadan kurtuldum, aralıklı oruç yapıyorum.
Bedenim hazır artık, gebelik olsun dedim, o da nasip olmadı, olur inşallah diye bekliyoruz bakalım.

Canim bende gebelik öncesi sağlıklı beslenmeye geçtik.
Yani 2 yıl sağlıklı beslenme ile kilolarımi verdim, çöp gıdadan kurtuldum, aralıklı oruç yapıyorum.
Bedenim hazır artık, gebelik olsun dedim, o da nasip olmadı, olur inşallah diye bekliyoruz bakalım.
Bence de çok yakında olacak çok hissediyorum canım sadece az zamanı var ❤️

Ben hiç olcmedim hani sabit ates olayim kac adette falan bilmiyorjm ama simdi olceyim dedim 36.7 çıktı. Batta yarin catlamadan sonra 14. Gün ama 2-4 gun se gecikebilir adetim.. Öylesine olctum ama değer neyi gösterir tabi bilemiyorum bNa aşırı ates basıyor adete yKin adetin ilk günü falan .. Suan da da aşırı ates basıyor ve agrim var mesela
Sanırım değerden çok adete yakın düşüp düşmediği önemli düşerse adet düşmezse gebelik sanirm ama çokta iyi bilmiyorm bu konuda uzman arkadaşlar var onlar daha iyi bilir 😊

Canım benim de ilk çocuğumda ilk 15 ay olmadı burada hikayemi çok anlattım :) sebepsiz olmadı her şey normaldi her ay adet olunca bu ay da olmayacak modundaydım uygulamadığın kür kalmadı kullanmadığım ovulasyon testi kalmadı her yolu denedim ayağımı saatlerce havada diktim vs vs son ay doktor dedi ki bu ay da olmazsa öbür ay tedaviye başlarız dedi ben bu ay olmazsa nasılsa tedaviye başlayacağız diye saldım rahat davrandım ilişki olunca kalkıp hemen duşa girdim hatta o ay çok az ilişki oldu ama adet dönemi gelince test yaptığımda pozitifi görünce şok oldum mutluluktan ağladım. Yani bu süreçleri çok iyi biliyorum çok yoldan ben de geçtim şimdi oğluma kardeş istiyoruz bu 4.5 yıllık süreçte değişimlerimden bahsetmek istemiştim ben. Beslenme şeklim değişti sporu düzenli hale getirdim bunun da etkisini hemen gördüm iki ay hemen pozitif gördüm kimyasal oldu ama bunu bile görmüyordum ben umut oldu demek istedim. İnanıyorum ki çok yakında olacak zamanı belli Allah ne zaman ol derse o zaman olur.
Doğru diyorsun biz seninle konuşmuştuk Ben hatırladım ya en azından sizin bir umudunuz var bir çocuğunuz var ama bize gerçekten o kadar çok toplum baskısı var ki ani İlk çocuk olmadı işte bir tane yap rahat edersin bir tane yap kendini garantiye al ye diye gerçekten başımızın etini yediler tüm sağlıklı yaşamı geç psikolojimiz yerinde değil ki sağlıklı bir gebeliğimiz olsun gerçekten çok doğru diyorsun salmak gerekiyor ama işte toplum baskisi unutturamiyor ki

İnstagramda bir sürü sporcu takip ediyorum kadınlar karnı burnunda amuda kalkıyor kaldırmadıkları ağırlık yok atlayıp zıplayıp ip atlıyorlar bence hamilelik hastalık değil aslında vücudu neye alıştırırsan ona göre yol alıyor. Daha önce ağırlık kaldırmayan birinin bu süreçte ağırlık kaldırılması tabi ki önerilmez çünkü vücut alışkın değil. Dediğim gibi uzun süre nasıl bir tempoya alışkında vücut ona göre yol alır 😊
Ben Zumba yapıyordum biliyorsun bayağı hareketli hoplamalı zıplamalı bir şey doktoruma söyleyince yapma bırak dedi daha hafif şeyler yap dedi pilates yap dedi yürüyüş yap dedi ama dediğin gibi bizim zumba hocası mesela 7 aylık o zaman kursu veriyordu

Doğru diyorsun biz seninle konuşmuştuk Ben hatırladım ya en azından sizin bir umudunuz var bir çocuğunuz var ama bize gerçekten o kadar çok toplum baskısı var ki ani İlk çocuk olmadı işte bir tane yap rahat edersin bir tane yap kendini garantiye al ye diye gerçekten başımızın etini yediler tüm sağlıklı yaşamı geç psikolojimiz yerinde değil ki sağlıklı bir gebeliğimiz olsun gerçekten çok doğru diyorsun salmak gerekiyor ama işte toplum baskisi unutturamiyor ki
Cok iyi anlıyorum ben evliligim ilk aylarında adet oldm demeye cekiniyordum resmen herkes sorduğu için 🤦‍♀️😄

X