Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Çok haklısın canim.
Benim de amacım hamile kalabilirsem 39 a kadar beklemek.
Kızımi hiç sancı felan yokken, doktor o gün müsait haftaya tatile çıkacak diye 37 de aldılar. Emme refleksi bile gelismemisti, kaç gün ameliyatlı halimle ona uğraştık.

Ablamın çocuklar 42 ile normal doğumla doğdular. Ellerine çatal kaşık versen kullanacak kivamdalardi

Okuması bile korku verdi içime kim bilir nasıl atlattınız çok geçmiş olsun
Korkuttuysam özür dilerim ama o yaranın bundan olduğunu düşünmeye başladım ilk olacak olanlar doktor hastane araştırmasını iyi yaparak gitsinler diye ben yandım başkaları yanmasın

amanın senın o donemler tam sez doktorlar donemıne gelmıs , bende suyum geldı gıttım 2 cm acıklıkla 13 saatte 5 cme geldı.Ertusun kalp atısları gun ıcınde devamlı dusup durdu serum la yukselttıler en son gece 00:00dan sonra cok fazla dustu 40 lara oksıjen bağladılar hemen falan sez nasıl gırdım hatırlamıyorum doktorum cok destekledı cok bekledı ben ve doktorumduk zaten sadece bunu ısteyen ve esım destekcı gerı kalan herkes ebe bile bosuna beklıyoruz sen normal doguramıcan kı gorumcem ne bekletıyolar bu kızı alsınlar sez kendı annem dahı gıt sez ol olmıcak işte gelmıyor.. esimin teyzesınden tut kuzenlerıne kadar hastanede ıdıler gelen gecen adam kadın farketmeksızın benı psıkolojık olarak bıtırdıler , en son doktorum ısıkları kapadı bır kac masaj haraketı gosterdı esınle yalnız kal dedı herkesı cıkarttı esımın teyzesı odadan cıkmadı basımda dıkıldı hıcbısey dıyemedım sımdı dıyorum salakmısın neden demedın ona ne ? yanı bence tamamen stresten doguramadım oglumda strese gırdı karnımda dogumdan cıktıgımda aglamaktan artık dudaklarım catlamıs gozlerım portlek gıbı kan canagı olmustu o gun benım ıcın okadar kotu bı gunkı ne hayallerle gıdıp neler yasadım kıyafetler suslemelerım vardı hıcbırıne hevesım kalmadı eltım benı aldıkları gıbı kapı susumu bı kac balon koymus sadece uzulmeyeyım dıye .. falan fılan sonrasında da hep normal dogum ıstedım kımseyı almıcam ve normal dogurucam ama sımdı cok cok cok pahalı durumumuz elvermez malesef bursada rabıa nızam var ona cok gıtmek ıstemıstım ıkı sene once 7500 tl ıdı dogumu sımdı kımbılır nedır... artık olarak oglumun o kemık kısmında sıkısmıs ılerleyemedıgı ıcın dogudgunda gocukluk vardı sonradan duzeldı kordonu ıkı kez dolanmıs bıtanesı kol atından boynuna , kordonu da kısa oldugu ıcın asagı ınememıs 5 cmm kaldı fnd_50

Son düzenleme:
bugun iç boşaltma zamanı demekkı bende kendı hıkayemı yazdım altta oku

Gerçekten çok geçmiş olsun canım Allah bı daha yasatmasın nasıl bir şeymiş o öyle ya hayatlarında ilk kez mi sezeryan yapiyolarmis sanki aklına bile getirme ama kötü günleri inşallah artık herşey yoluna girecek

zannetmem kuzum ya derıdekı bır durum rahımdekı bır duruma nasıl etkısı olsun buyur eder 6.7 aydan sonra anca dıkısler kontrol edılır sık sık ınclmesı bu kadar bence bunu hıc kafana takma ıkıncı sez da da duzeltılır . bugun 16. gun kuzum tık yok atestede

Ay kotu bir tecrübe olmuş sizin için çok üzüldüm travma yapmış. Ben 2 doğumda da sezeryan oldum ama şükür doktorlarımız çok iyiydi. Doktoruna rast gelmezsen rezil ediyorlar resmen özel de olsa

evet kuzum tuttu olmamıs valla bu gıdısle 18 19 gunlerde olur gıbı ssen ne dusunuyorsun :)
Doktorun 4-5 gün demiş, en sağlam usg kontrolü gün aşırı iki kez gidin sonra iki gün üst üst değerlendirebilirseniz süper olur. Sen de o enerjiyi görüyorum

HIC KORKMA , BEN KORKMADIM YASADIKLARIM KOTU EVET PSIKOLOJIK OLARAK BENI COK ETKILEDI DOKTORUM COK IYIYDI AMA HARICINDEKI HERSEY KOTUYDU. sadece tek tavsıyem sessız sakın esınız annenız yada sıze kım destek olup psıkolojık olarak rahatlatacaksa onunla gidin.Ben normal dogum için 13 saat bekledim alttanda bakıldı degısık seylerde yapıldı hıc korkmadım zevkle heyecanla kucagıma almayı bekledım.hatta dedım kı bana sunı sancı verın zannedıyorum kı sancıdan dolayı ılerlemıyor halbukı sancı var makınede gırla Sez hep cok korktum bosuna korkmusum.Sezeryanımda cok guzel gectı ne dıkısımde ne sonrasında hcıbır sıkıntı yasamadım gece dogum yaptım ertesı gece kendım kalktım ılgılendım bebegımle.evet karına yanı dıkıs bolgesıne bastırılıyor oda kanama kalmaması için sadece bır kez yapılan bir işlem normalde , fnd50 arkadasımıza kotu ekıp denk gelmıs aynı benım doğum ebem gibi ... Ama bu olayları herkes kendıne gore yasıyor herkesın dogum seruvenı kendıne özel oyuzden kendını basstan hıc korkutmayın :) tevekkül edin bekleyin

Doktorun 4-5 gün demiş, en sağlam usg kontrolü gün aşırı iki kez gidin sonra iki gün üst üst değerlendirebilirseniz süper olur. Sen de o enerjiyi görüyorum
Kuzum son ilişki 22 sınde salı olmus ben 25-26-27 fulleyım dedım sonrada salı ile kapanısı yapayım.bugun 16.gün // 16-17-18-20.gün olmus olur ateste yol gosterecektir

Gerçekten çok üzüldüm en mutlu olmanız gereken zamanda çok canınız sıkılmış. Böyle şeyler ne kadar sene geçerse geçsin unutulmuyo. Kimseye haber vermeden gitmek en iyisi bence de inşallah benim de sizinki gibi rahat geçer valla bakalım neler yaşicazzz

Ahahah emın ol kımseye haber vermedim eşim o zamanlar arabamız yoktu işteydi eniştesinden arabasını ıstemıs ben de taksiyle gectım hastaneye oda hastaneye geldı .. enıstesı herkese haber vermıs kvdemlere karısına ondan ona herkes hastanedeydi esımın teyzesının amcasının ne işi var ben sancı çekerken odamda ve asla gıtmedıler korıdorda bekleme alanında oturdular ben her yürümeye çıktığımda onları görüyordum sınır bozucu Eltim benim yaşadıklarımı görünce uc aylık hamıleydı o zamanlar ay ben inşallah herkes uyurken elini ayağını vektıgınde doğururum dedı öylede oldu sabah 5 de doğum yaptı kalktık doğmuş haberımız oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…