Annemden yediğim gol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok ağır bir şey aslında biliyor musun bir anne için. Kadın torunu için yağ sipariş ediyor bir ton laf işitiyor arkasından. Çok biliyorsa eşi Kendi işini kendi görsün bir zahmet. Bir saf zeytinyağı orada yok ya
Kendi annesine bile bağırıp çağıran bir adamdan çokta şey beklememek lazım. Böyle bir adama asla güvenilmez, konu sahibi günün birinde o sürekli eleştirdiği annesine sığınmak zorunda kalacak.

Annesi alsa 5 litre normal. Kendi alınca bu çok diyor . Çok acıkgöz:)
Bende böyle düşündüm. konu sahibi annesi son dk kadar fiyat soylemeyince kendi alacak sanmış , ve hiç sorup üstelememis. Ben birsey alacak olsam adres istendiği anda borcumuz nedir diye sorarım.

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Zeytinyağı zaten çok pahalı. Bir de neden anneniz ödesin evinize aldığınız yağı orasını da anlamadım. Siz direkt anneniz alır size verir diye düşündüğünüzden fiyat üzerinde çok durmamışsınız. Yoksa fiyat bi şekilde öğrenilir atla deve değil sonuçta.
Anneniz size gol falan atmamış. Yağ istemişsiniz almış göndermiş. Şehir dışından kimse 1 lt yağ göndermez zaten. Genelde 5 lt satar üreticiler. İnsanlar da 1-2 yıllık alırlar. Cidden komik geldi annem bana gol attı falan. Evinize bebeğinize gelen yağı da ödeyin bi zahmet

Aldığı yağı yemez kendi de dedi neyse zaten bozulmaz ayır bunu oğlanın olsun bizim yaglara karışmasın diye. Yani bu noktada bir ikiyuzluluk durumu yok.
Annenizle araniz nasil olursa olsun esinizin annenizi hor gormesine izin vermeyin. Onceki konunuzda da kismen hakliydiniz ama esinizin anneniz icin o sekil konuşmasına izin vermemelisiniz. Kendi annesine yapabilir, sizinkine yapamaz.bu sınırı cizmezseniz ileride sira gelecektir.

Bu kafayla gidersen daha çok konu açarsın kızım kocan denen o manyakla ömür geçmez. Bence sen arayı iyi tutmaya bak annenle, yarın öbür gün o manyak koktun, memenden süt geldi, kolunda kıl çıktı diye seni de eve almaz dımdızlak sokakta kalma sonra.
An itibariyle bir derdim vara tovbe ettim rahat olun. Aslında tepkiler mantıklı çünkü buraya ne yazarsak o kadarı üzerinden yorum yapılıyor ama adı üstünde bir derdim var ya hani burası konudan bağımsız insan dertli hissediyor ki paylaşıyor. Noldu canım umdugunu bulamadin mi deme potansiyelinize istinaden yaziyorum;umduğum dertlesmekti. Ama sizlerde haklisiniz. O manyak dediğiniz adam bana kimsenin yapmadığı şeyleri yaptı yıllarca. Annemde dahil kimse yokken o vardı hakkını ödeyemem o yüzden

Canim zeytinyağ akmaz kokmaz kullandığın kadar kullanırsın.
Ben bu sene yilbasinda sanırım 18 lt aldim. Nerdeyse bitti benimde 1.5 yaşında oğlum var. Artik bizim yemekleri yiyor herşeyi z.yag ile yapıyorum. Yani çok fazla diye düşünme evet fiyatlari cok ama annenden kazik yememişsin . Yani 1 lt mi almak almak istiyordunuz anlamadim. Ayrıca litresi ne kadar diye sormaniz gerekirdi. Sanırım annenizin ödeyeceğini düşündünüz.

benim annem de konu sahibi gibi sürekli bi şeylerinin olmadığını söyler zeytinyağı da buna dahildir. Tabii hediye olarak bekler. Annesi keşke söyleseydin fiyatını bize çok bu lafını duyunca susmuş. Muhtemelen daral geldi artık. Yine benim ödememi bekliyor şeklinde. Zira bu tarz ilişkilerde bu yazısız bi kuraldır. Senin maddi imkanın daha iyiyse karşı taraf üstü kapalı bi şey söyler ve sen de mecburen alır ya da yaparsın. Ama bi yerden sonra kan bağı kaçıncı dereceden olursa olsun insana basıyor yani. Annenin sessizliğini kendisiyle aynı durumda biri olarak anlıyorum😁

Yani dönemsel sıkışıklığım varsa maddi açıdan alacağım şeyde pahalı bir ürünse yanlış anlaşılmaya açık vermemek için çok detaylı sorar ve söylerim örnek veriyorum 2 litre alcam cocuk için şuan toplu alamam kendimizede alıp derim. Siz sanki 'zaten annem öder' kafasıyla istemişsiniz gibi geldi.

An itibariyle bir derdim vara tovbe ettim rahat olun. Aslında tepkiler mantıklı çünkü buraya ne yazarsak o kadarı üzerinden yorum yapılıyor ama adı üstünde bir derdim var ya hani burası konudan bağımsız insan dertli hissediyor ki paylaşıyor. Noldu canım umdugunu bulamadin mi deme potansiyelinize istinaden yaziyorum;umduğum dertlesmekti. Ama sizlerde haklisiniz. O manyak dediğiniz adam bana kimsenin yapmadığı şeyleri yaptı yıllarca. Annemde dahil kimse yokken o vardı hakkını ödeyemem o yüzden
Insanlara bu kadar anlam yüklemeyin. Tamam anneniz size bakmamis hatırlıyorum konuyu . Mesele eşinizin size de merhamet göstermemesi . Sizin için bir şeyleri kaldıramamasi. Nedir yani sizin hatriniza susuversin. Siz böyle her şeyden aşırı cekinirseniz adam her konuda daha yüksek üstünüze gelir

Annem şu ara baya sıkışık olduğumuzu biliyor hatta geçen alacak olduğumuz ama para yok diye alamadigimiz erteledigimiz bir şeyden bahsetmiştim. Zaten ilk o bir kaç hafta önce soylemisti bende zeytinyağ kalmadı olsa verirdim iyisinden yerdi diye. Sormadan etmeden alınca hediye olarak aldı zannettim arada alır öyle şeyler,durumu da iyi,yine öyle diye düşündüm açıkçası.
Sormadan etmeden almamış ki siz istemişsiniz, sormuşsunuz ya.

Aldığı yağı yemez kendi de dedi neyse zaten bozulmaz ayır bunu oğlanın olsun bizim yaglara karışmasın diye. Yani bu noktada bir ikiyuzluluk durumu yok.
Sizde böyle saygısız bir adama kocam da kocam diyorsunuz ya helal olsun cidden.Kadının parası olabilir kendine aldığı 55 bin TL lik TV annenizi ilgilendirir size destek olmak zorunda değil hele böyle bir damat varken çok normal. Israrla hala beni zora soktu diyorsunuz adres isterken anne kaç lt yağ alıyoruz? Ücreti ne kadar gibi niye sormadınız ? Demekki onun alacağını düşündünüz.Siz direkt söylemezseniz kadın nerden bilsin ne istediğinizi ?İnsan zorda da olsa çocuktan kısmayacağınızı düşünmüş olabilir.
Aman başımız ağrımasın Ali Rıza bey diye diye kadını devamlı kötüleme peşindesiniz farkında mısınız? Annenizi resmen ezdiriyorsunuz üstüne kendiniz eziyorsunuz suçlayarak.Yarın yanındakiyle işler kötü olduğunda sığınacağın tek annen kalacak umarım geç olmadan kocanın nasıl saygısız ve seni bastırdığını farkedersin.

Annemle kardeşimle hiç para muhabbeti olmadı aramda ama daha geçen gün çocuğa çadır aldırdım direkt ücretini attım çünkü ben ısmarladım,onun harici almak istediğinde zaten alıyor.Eşimle annemde çok zıtlar birbirlerine bunca yıldır ama birbirlerine saygıları hiç bozulmadı.Bazen annemle sorun yaşadığımızda,eşimle sinirlendiğim şeyleri paylaşıyorum yorum yapmaktan çekindiğini söylüyor senin ailen diyerek.Bende yapmam.Çünkü saygı budur,dertleşebiliriz ama laf atamaz kimse aileme. Eşiniz ilk etapta size saygı duymuyor,bastırıyor ve siz sıkışıp herşeyde bir suçlu arayıp annenize topu atarak sorumlu tutuyorsunuz.Biraz kendinize gelin artık.

Insanlara bu kadar anlam yüklemeyin. Tamam anneniz size bakmamis hatırlıyorum konuyu . Mesele eşinizin size de merhamet göstermemesi . Sizin için bir şeyleri kaldıramamasi. Nedir yani sizin hatriniza susuversin. Siz böyle her şeyden aşırı cekinirseniz adam her konuda daha yüksek üstünüze gelir
Eşim bana şimdiye kadar hiç kimseden görmediğim merhameti göstermiş,beni çok korumuş,çok yanımda olmuş bir insan. Evet kötü yanlari var ama terazi de diğerleri ağır basıyor.
Çok üzgünüm çünkü anneme anne bize zeytinyağ al demişim gibi suçlu ilan edildim. Ne hesapciligim kaldı ne başka şey. Konuya daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. İnsanlar biraz da birbirlerinin yorumundan etkileniyor bence çünkü aynı cevaplari vermeme rağmen ısrarla sorular,elestiriler aynı. Siteye de evladimla ilgili birşey sorarsam sorarım anca bundan sonra.

Eşim bana şimdiye kadar hiç kimseden görmediğim merhameti göstermiş,beni çok korumuş,çok yanımda olmuş bir insan. Evet kötü yanlari var ama terazi de diğerleri ağır basıyor.
Çok üzgünüm çünkü anneme anne bize zeytinyağ al demişim gibi suçlu ilan edildim. Ne hesapciligim kaldı ne başka şey. Konuya daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. İnsanlar biraz da birbirlerinin yorumundan etkileniyor bence çünkü aynı cevaplari vermeme rağmen ısrarla sorular,elestiriler aynı. Siteye de evladimla ilgili birşey sorarsam sorarım anca bundan sonra.
Benim yorumum sadece sizinle ilgiliydi . Eşinizden cidden aşırı cekiniyorsunuz. O da sizde hata yapabilirsiniz . Birbirinizin ebeveyni gibi davranmayın kizarsa sizde ona kızın

Annenizden yediğiniz gol ne tam olarak ben anlamadım? Size hediye zeytin yağı almaması mı? 5 litrelik yağ ilk gelince teşekkür etmişsiniz sonra kendinizin ödeyeceğinizi öğrenince kadını yağ sipariş ettiğine pişman etmişsiniz.

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Şunuda anlayamıyorum ödeyebilecek bütçesi varsa bir anneanne/babaanne torun lafı geçince bunun lafını yaparlarsa dünyayı ayağa kaldırır ne parası diyorsun sen diye...

Ben öyle bir anneanne ve babaanne olucam çünkü ...Tamamen kendi şahsi görüş ve yaşadığım ortamı baz alarak konuşuyorum..

Herkesin kültürü ya da normlara kendine münhasırdır tabi ki de...

Babamda bu şekilde tenekeyle özel getirtiyor...Kendine de bana da hemde...Kaç para bu diyemiyorum korkumdan öyle tepki veriyor bana...Ya da napıcan der..Sağlıkla kullanın der...

Çok mu yani? Bir büyüğün imkanı varken bunun parasını dile getirmemesi ya? Maddi imkanı yoktur amenna üstüne ben yardım ederim eksiğini,gediğini takip ederim ...

Ama şunuda hediye de bari insan evladı hiç mi merhamet yok sende...Sevgi...Hediyeleşme..Mutlu edeyim düşüncesi...

Bilmiyorum..

Bende bu açıdan baktım bu olaya...

Siz o zaman eşinize anneniz istiyor gibi değilde bu çok fazla oldu ödemelıyız bılıyorum kabul etmez ama senın bu konuda net durusun oldugunu soylersem annem kabul etmek zorunda kalır parayı deyıp ıkı tarafıda bırbırıne kırdırmadan halledebılırsınız...

İnsan eşine karsı ailesini bu şekilde dusundurtmek ıstemez sizi anlıyorum..

Annemin yıllardır tanıdığı yer benim diyaloğum yok. Anneme indirim de yapıyor o yüzden ona sor dedim. Geçmişte 1 litre bile almışlığı var ona istinaden rica ettim sormasını. Eşim aşırı sıkışık olmasa söylerim zaten. 5 litrelik yağ alacak durumumuz yok ve bunu annem biliyor belirtmeme gerek yoktu. Bile bile 5 litre alması benim için sıkıntı. Daha geçen gün çok daha az fiyatlı başka bişeyi şu ara sıkışık olduğumuz için alamadığımızı konuştuk annemle. Yağ muhabbetiyle 1-2 gün var arasında.
O zaman annenize şöyle deyin; annecim bu bize çok ikiye bölelim. Yanlış anlama ben yarısını ödeyeyim. Hem biliyorsun çok sıkışığız bu ara.
Tatlı ve mahçup bir dille çözülemeyecek şey yoktur aile arasında.
Yalnız bir şey söylemeden edemiycem. Annenize geçmişin kinini duyuyorsunuz ve eşiniz bundan güç alıyor olabilir. Ama bir karar verin. Anneniz yabancı mı yakın mı? Çünkü daha evvel getirdiğinde yok dememişsiniz. Şimdi para sorunca yine o hisler ele geçirmiş sizi. Anneniz size yardıma gelirken anneniz. Ama kokunca kapıya koymalık yabancı oluveriyor. Yoksa eşiniz o cümleyi kurma haddini nasıl bulacak? Bunu bir düşünün derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X