Annemden yediğim gol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şunuda anlayamıyorum ödeyebilecek bütçesi varsa bir anneanne/babaanne torun lafı geçince bunun lafını yaparlarsa dünyayı ayağa kaldırır ne parası diyorsun sen diye...

Ben öyle bir anneanne ve babaanne olucam çünkü ...Tamamen kendi şahsi görüş ve yaşadığım ortamı baz alarak konuşuyorum..

Herkesin kültürü ya da normlara kendine münhasırdır tabi ki de...

Babamda bu şekilde tenekeyle özel getirtiyor...Kendine de bana da hemde...Kaç para bu diyemiyorum korkumdan öyle tepki veriyor bana...Ya da napıcan der..Sağlıkla kullanın der...

Çok mu yani? Bir büyüğün imkanı varken bunun parasını dile getirmemesi ya? Maddi imkanı yoktur amenna üstüne ben yardım ederim eksiğini,gediğini takip ederim ...

Ama şunuda hediye de bari insan evladı hiç mi merhamet yok sende...Sevgi...Hediyeleşme..Mutlu edeyim düşüncesi...

Bilmiyorum..

Bende bu açıdan baktım bu olaya...

Siz o zaman eşinize anneniz istiyor gibi değilde bu çok fazla oldu ödemelıyız bılıyorum kabul etmez ama senın bu konuda net durusun oldugunu soylersem annem kabul etmek zorunda kalır parayı deyıp ıkı tarafıda bırbırıne kırdırmadan halledebılırsınız...

İnsan eşine karsı ailesini bu şekilde dusundurtmek ıstemez sizi anlıyorum..
Şükür biri beni anlamış. Gerçekten teşekkürler...

Şükür biri beni anlamış. Gerçekten teşekkürler...
Derdini de anlamış olduk yağı annene kitlemek. Hiç sordun mu anne alabilir misin diye? Hani sen sıkışıksın ya annendr belki sıkışıktır. 55 tv almış sonuçta kendine göre bir hesabı var size göre mi hesap kitap yapmak zorunda

Derdini de anlamış olduk yağı annene kitlemek. Hiç sordun mu anne alabilir misin diye? Hani sen sıkışıksın ya annendr belki sıkışıktır. 55 tv almış sonuçta kendine göre bir hesabı var size göre mi hesap kitap yapmak zorunda
Artık yazmiyim diyorum da gerçekten merak da ediyorum benim anneme bana yağ al dediğim kanısına nerden vardınız gerçekten? Hadi yine izah edeyim; Sor,bilgi al dedim AL DEMEDİM.

Şunuda anlayamıyorum ödeyebilecek bütçesi varsa bir anneanne/babaanne torun lafı geçince bunun lafını yaparlarsa dünyayı ayağa kaldırır ne parası diyorsun sen diye...

Ben öyle bir anneanne ve babaanne olucam çünkü ...Tamamen kendi şahsi görüş ve yaşadığım ortamı baz alarak konuşuyorum..

Herkesin kültürü ya da normlara kendine münhasırdır tabi ki de...

Babamda bu şekilde tenekeyle özel getirtiyor...Kendine de bana da hemde...Kaç para bu diyemiyorum korkumdan öyle tepki veriyor bana...Ya da napıcan der..Sağlıkla kullanın der...

Çok mu yani? Bir büyüğün imkanı varken bunun parasını dile getirmemesi ya? Maddi imkanı yoktur amenna üstüne ben yardım ederim eksiğini,gediğini takip ederim ...

Ama şunuda hediye de bari insan evladı hiç mi merhamet yok sende...Sevgi...Hediyeleşme..Mutlu edeyim düşüncesi...

Bilmiyorum..

Bende bu açıdan baktım bu olaya...

Siz o zaman eşinize anneniz istiyor gibi değilde bu çok fazla oldu ödemelıyız bılıyorum kabul etmez ama senın bu konuda net durusun oldugunu soylersem annem kabul etmek zorunda kalır parayı deyıp ıkı tarafıda bırbırıne kırdırmadan halledebılırsınız...

İnsan eşine karsı ailesini bu şekilde dusundurtmek ıstemez sizi anlıyorum..
Konu sahibinin annesi çok annelik normlarına uyan biri değilmiş. Eminim eşi de az çok taniyordur. Ama burada temel mesele bence konu sahibinin eşinin tavrı . Sanki çocuğu gibi korkuyor. Bu şekilde baskıcı davranamaz kadına

Konu sahibinin annesi çok annelik normlarına uyan biri değilmiş. Eminim eşi de az çok taniyordur. Ama burada temel mesele bence konu sahibinin eşinin tavrı . Sanki çocuğu gibi korkuyor. Bu şekilde baskıcı davranamaz kadına
Annesinin ekonomik durumu iyi olmayabilir.. Bu da çok normal Emekli bir insansa 2 bin TL maddiyatını zorlayabilir. Bu onun kötü bir anneanne olduğunu göstermez.

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Sen niye bu kadar annenle uğraşiyorsun ?
Kadına doğru dürüst anlatmamişsin ,ayrıca telefon numarası isteyip kendin fiyatını sorabilirdin.
Yapsa suçlu yapmasa suçlu .
Yapma kızım uğraşma annenle ,halledeceğin işleri kendin yap
Yarın birgün gelir senin çocuğun sana aynısını yapar

Artık yazmiyim diyorum da gerçekten merak da ediyorum benim anneme bana yağ al dediğim kanısına nerden vardınız gerçekten? Hadi yine izah edeyim; Sor,bilgi al dedim AL DEMEDİM.
Annen adres isteyince anne ne alıyoruz, kaça alıyoruz kaç lt diye sormadın mı bende BİR DAHA BİR DAHA YAZAYIM

Olay korkmak değil benim kendimle alakalı eşimle büyük bir problemim yok. Olay herkesin birbiriyle iyi olmasını istemek. En çok açık veren taraf annem olduğu için derdim bunu eşimin farketmemesi. Yoksa illaki tam tersi de oluyor. Eşimin de bir çok şeyini annem görmesin diye uğraşıyorum ama dediğim gibi daha çok tuhaf davranışlar sergileyen taraf malesef genelde annem.

Hı hı evet👍 5 litre beklemiyordum ya hani? Çok sıkışık olduğumuzu bildiği için 5 litreyi bu ay odeyemeyecimizi zaten biliyordu ya hani?
Konunuza başta bunları yazmalıydınız. Sizin durumunuz iyi değilse annenizinkini hiç düşündünüz mü?

Annesinin ekonomik durumu iyi olmayabilir.. Bu da çok normal Emekli bir insansa 2 bin TL maddiyatını zorlayabilir. Bu onun kötü bir anneanne olduğunu göstermez.
Hic o konudan bahsetmemistim. Konu sahibi annesinin yanında buyumemis annanesi büyütmüş . Yani annesiyle öyle bir anne kız ilişkisi yok . Evet ödemek zorinda değil ama insan çocuğunun maddi durumunu bilir en azından bak yavrum fiyat buymuş bence marketten alın falan der .

Annen adres isteyince anne ne alıyoruz, kaça alıyoruz kaç lt diye sormadın mı bende BİR DAHA BİR DAHA YAZAYIM
Sordum bende bir daha bir daha yazayım sordum ne kadarmış dedim sormadım konuşuruz dedi geçiştirdi. Bilmem kaçıncı kez yazıyorum ki bunu diyen kadın benim bu ay 5 litre yağa verecek paramın olmadığını çok ama çok iyi biliyor

Olay korkmak değil benim kendimle alakalı eşimle büyük bir problemim yok. Olay herkesin birbiriyle iyi olmasını istemek. En çok açık veren taraf annem olduğu için derdim bunu eşimin farketmemesi. Yoksa illaki tam tersi de oluyor. Eşimin de bir çok şeyini annem görmesin diye uğraşıyorum ama dediğim gibi daha çok tuhaf davranışlar sergileyen taraf malesef genelde annem.
Bence siz kimse için kendinizi yipratmayin. Eğer iki tarafta size değer veriyorsa genel olarak tolere etmeliler. Ortada tabi ki birbirlerinin hayatına karışan ,zorlayan insalar yoksa . Bu mesela küçük bir sorun evet maddi durum kötü olunca iki bin ödemek zordur . Ama biraz söylenir öder gecersin . Iki taraf birbirini sevmese de idare eder .ben kayinvalidemi idare ediyorsam ohoo😅

Hic o konudan bahsetmemistim. Konu sahibi annesinin yanında buyumemis annanesi büyütmüş . Yani annesiyle öyle bir anne kız ilişkisi yok . Evet ödemek zorinda değil ama insan çocuğunun maddi durumunu bilir en azından bak yavrum fiyat buymuş bence marketten alın falan der .
Yazdıklarınızı bilemiyorum..( annesiyle bağlarını)

Konu sahibi yağı beğendiği için annesine sormuş hatta adres dahi vermiş. Annesine fiyatını sorup istediği kadarını sipariş verebilirdi. Bazen yaşlıların aklına her şey gelmez bir de bağlar zayıf diyorsunuz bu da etken olmuş olabilir.

Zaten muhabbet ilk ordan açıldı, bende de kalmadı ki versem dedi yoksa zaten ondan alırım manyak mıyım 1 litre yağ için şu.hallere düşeyim.

Peki annemin o parayı verecek durumumuz olmadığını bilmesine rağmen bunu yapması hiç mi sorgulanacak bir şey değil. Daha yeni konustuk diye bütçem şu diye belirtme gereği duymadım. 1 litre bile alabileceği yerden bütçem olmadığını bilerek 5 litre almış bu normal mi? Üstelik ben direk alırız demedim. Diğer aylar rahatlayinca almak için sordurmuş da olabilirim bunu da düşünmesi zor değil.
Bu kadar üyeyi salak yerine koyarak uzun uzun masallar anlatıyorsunuz ya, suç bizde hala cevap yazıyoruz.

Madem öbür aylar almayı kastettiniz anneniz adres ne dediğinde anne bu ay paramız yok, daha sonra alalım biz demek yerine adresi verdiniz? Çünkü annem öder dediniz.

Neden annenize litre ile alakalı tek laf etmediniz? Çünkü annem nasıl olsa öder dediniz. Malum anneniz ve satıcı müneccim değil, sizin içinizden geçen 1 LİTREYİ anlamamaları bu yüzden normal yani.

Ayranınız yok içmeye tahtırevanla gidiyorsunuz bilmem ne yapmaya. Annenizin size sürekli verici olmasını istediğiniz için bu kadar şok oldunuz. Çünkü içten içe annenize eşinizin de sizin de haksızlık yaptığınızı biliyorsunuz ama ne eşinizi susturacak cesaretiniz var ne annenize yüz çevirecek cesaretiniz. Malum size anne de lazım koca da.

Şu nem kokusu meselesinde annenize üzülüp kocanızın mı yoksa sizin mi daha garip olduğunu düşündüm ama yok ikiniz de aynısınız. Kocanız size, siz annenize yükleniyorsunuz. Annem beni zor durumda bıraktı, niye çünkü aklımdan geçen 1 litreyi okumadı, ben adresi verdiğim halde annem şimdi ödeyemez, sipariş vermeyim demedi…. Annem para istedi, annem kötü koktu…. Yazık o anneye

Sordum bende bir daha bir daha yazayım sordum ne kadarmış dedim sormadım konuşuruz dedi geçiştirdi. Bilmem kaçıncı kez yazıyorum ki bunu diyen kadın benim bu ay 5 litre yağa verecek paramın olmadığını çok ama çok iyi biliyor
Konu sahibi maddi durumunuz sıkışıksa alacağınız yağın fiyatı sizin için önlemlidir. Karşı taraf geçiştirmeye çalışsa da siz kendinizi bilip müdahale etmeniz gerekirdi. Maddi durumu iyi olmayan birinin fiyatını bilmeden bir şeyi körlemesine alması pek inandırıcı değil

Oha ya zeytinyağı bile lüks olmuş memleketimde, 5 kilo yag nedir, 2 ayda biter zaten, biz zeytinciyiz bana memleketten bedava gelen tek gıda yağ, bilmiyordum fiyatını o yüzden ama konu sahibi çocuk senin çocuğun, yağı ağzınla kendin istemissin, annen de dar gelirli emekli bı insansa tabii ki çikar ver parasını, teşekkür et. Kadın yanlış bişey yapmamış ki

Tabii canım sen mükemmelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X