Annemden yediğim gol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ee yani? Bu durum eşinizin işine gelince kadını eve almamasına, işine gelince bebeğine baktırıp aldığı yağı yiyebilme ikiyüzlülüğüne nasıl bi açıklama sağladı?
Aldığı yağı yemez kendi de dedi neyse zaten bozulmaz ayır bunu oğlanın olsun bizim yaglara karışmasın diye. Yani bu noktada bir ikiyuzluluk durumu yok.

Bugünde sizi eglendiren ben olduysam ne mutlu

Bu kafayla gidersen daha çok konu açarsın kızım kocan denen o manyakla ömür geçmez. Bence sen arayı iyi tutmaya bak annenle, yarın öbür gün o manyak koktun, memenden süt geldi, kolunda kıl çıktı diye seni de eve almaz dımdızlak sokakta kalma sonra.

Ay yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamadım. Sürekli ama sürekli her konuda annenizi suçluyorsunuz. Evet suçlu olduğu konular yok mu var; keza hepimizin anne babasında var ama siz sürekli annem suçlu modundasınız. Annenizden utanıyorsunuz. Madem bu kadar rahatsız ediyor sizi görüşmeyin.

Gelelim zeytinyağı konusuna, annenizin adresi istediğinde fiyat sormuşsunuz ya (adres sorduğu için sipariş verdiğinin de farkındasınız) ay anne ben elim bollayınca alırım ya da anne 1 litre sipariş ver madem gibi şeyler söyleyebilirdiniz. Kadının sizin varsayımlarınızı düşünmesini beklemeniz saçma.

He bu arada bizim de elimiz sıkışık, birçok şeyde eşimle ikimiz de gerek yoksa almayalım kafasındayız ama bebeğimiz için asla ne ben ne de eşim bir şeyin lafını etmez. Hatta sırf bebek için birkaç tane kuzu kestirip buzluğa atmayı düşünüyoruz, elimiz gerçekten çok sıkışık olduğu halde. Eşinizin tavrı çok ama çok çirkin.

Bir de burda gözlemlediğim kadarıyla siz aklı başında bir kadınsınız ama nedense eşiniz sizi o kadar sindirmiş ki; annenizle ilgili konularda o akıl uçup gidiyor sizden. gerçekten eşiniz çok manipülatif bir karakter.

Cekirdek aile arasinda boylr seylerin lafinin edilmesi bana cok abes geliyor ya. Benim annem olsa ben mutlaka parasini odemeyi teklif ederdim. O da asla almazdi. Yani esimin babasi gemlikte yaşıyor her gittiğimde zeytin ve zeutinyagi getiririm. Daha hic parasini almadim. Almayada utanirim. Ayni sekilde babamda kendine market alisverisine gidince banada alir torba torba daha hic su posette su tuttu alayim parasini demedi

Annemin durumu

Şu an 5 litre yağa verecek param olmadığını bildiği halde bana sormadan 5 litre yağ sipariş ettiği için gol yedim diyor olabilir miyim. Ayrıca annemin durumu az önce de yazdım gayet iyi.

Bir yağın ne kadar gideceğini tabiki biliyorum. Ben oğlumun yemeğine 1 kaşık koymak için az bişey istedim yoksa biz zaten zeytinyağı nadir kullanıyoruz bayadir. Şimdilik az almak istedim.
Tanidik bi yerse iade yaparlar. Daha ufak boyut alin. Asit orani iyi ufak boylardan alirsiniz. E bebek carrefour vs bulunuyor. Hatta fotograf ekleyecegim.

Eklentiler

• 20240621_220210.jpg
    20240621_220210.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 56
Aldığı yağı yemez kendi de dedi neyse zaten bozulmaz ayır bunu oğlanın olsun bizim yaglara karışmasın diye. Yani bu noktada bir ikiyuzluluk durumu yok.
Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum.

‘Biz de yeriz diye’ (Yani eşin öyle bilmeye devam etse yiyecekti)
‘Annemin gönlünden koptu biliyordum.’ (Yani annenden ödeme beklemişsin, miktarında problem yok)

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.

1 litre istiyorsanız anne bana 1 litre al deseydiniz.
Biri benden yağ sipariş vermemi istese yemeklerede kullanır diye 3 yada 5 alırdım.
1 litre 1 litremi alıp göndersin kadın.

Yıllardır aldıkları yer,iki taraf çok iyi tanıyor birbirini ona istinaden küçük gonderir diye düşünmüştüm daha önce annemin de küçük aldigi oldu
Kargo ücretleri çok arttığı için bu tür ürün satışlarında kargo ücreti alınmayan ürünler 5 lt ve üstü oluyor. Çoğu üretici de litrelik satış yerine 5 lt satıyor artık.

Annemden yediğim gol, annemden gelen nem kokusu, annemin beni zora sokacak ikilemi, annemin umursamazlığı. Annenize bi yandan çok takıksınız ama artık Stockholm sendromu mudur nedir kopamıyorsunuz da.

İnsanın aklında bi ürün alırken gramajı da vardır. Annemin senelerdir aldığı, salça satan bi kadın var. Anneme dedim ki benim için 3 kg domates 1 kg biber salçası söyler misin, adresim şu şu. Siz markete, manava gittiğinizde onların mı sormasını bekliyorsunuz kaç kg domates istediğinizi yoksa başta siz mi söylüyorsunuz? Konuşulmaması sizin sorununuz. Ne kadarmış ki dediğinde bilmem sormadım diyorsa anne bi fiyatını sor ona göre 1 ya da 2 litre alıcam falan denir normal şartlarda. 100 insana sorsak popüler cevap budur.

Ortadaki en büyük sorun eş kişisi aslında ama konu sahibi ısrarla toz kondurmuyor.
Çok ağır bir şey aslında biliyor musun bir anne için. Kadın torunu için yağ sipariş ediyor bir ton laf işitiyor arkasından. Çok biliyorsa eşi Kendi işini kendi görsün bir zahmet. Bir saf zeytinyağı orada yok ya

Anne ve koku olayı çok bahsedilince eski konularınıza baktım , konularınıza hakim arkadaşlar haklı eşinizden çok çekiniyorsunuz, söylenmeye hakkı yok eşinizin bir yanlış anlaşılma oldu odeceksin diyeceksiniz , mızmız erkek zordur ama sizde biraz cazgır olun altta kalmayın , eski konunuzda yedek tost makinesi , 5 yas için oyuncak aldı demişsiniz .

Anneniz bugüne kadar çok şey almış sanırım bunu da öder diye düşündünüz ama annenizde televizyon falan almış sıkışık olabilir yada eşinize karşı o da dolmuştur

Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.
Ayy kadın kokuyo diye eve almak istemeyen kocası olan sizsiniz kadından bıseyler beklıyosunuz bide😂😂😂 pesss. Sıparıs veren sızsınız neden kadın alsın ya

Yoo siz gayet anneniz alsın yollasın diye ayak yapmıssınız. Kadın da utana sıkıla oarasını demiş gönderin diye. Bişey alan net olur ne kadar vs diye . Tabi sonra konuşuruz vs deyince anneniz işinize gelmiş o alıp yolluyor sanmıssınız.

Annem şu ara baya sıkışık olduğumuzu biliyor hatta geçen alacak olduğumuz ama para yok diye alamadigimiz erteledigimiz bir şeyden bahsetmiştim. Zaten ilk o bir kaç hafta önce soylemisti bende zeytinyağ kalmadı olsa verirdim iyisinden yerdi diye. Sormadan etmeden alınca hediye olarak aldı zannettim arada alır öyle şeyler,durumu da iyi,yine öyle diye düşündüm açıkçası.
Yalnız o gönlünden kopup alsa 5 litre iyi. Ama siz ödeyecek olunca çok diyorsunuz az kurnaz değilsiniz siz de😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X