ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Yine ev hanimlari konudaki calismayan adami yerden yere vurmuslar
Adam asalaksa siz nesiniz ki o zaman, yani insanin da agzinin bi ayari olur bi doner kendine bakar
Kadin calismayinca iyi erkek okuyor diye calismayinca asalak rezil dimi
Hayat boyle bi sey degil mi bugun bende var yarin onda var, adam sanki keyfinden yatiyo kendilerine ne guzel bi gelecek hazirliyolar kadin parasiyla destek oluyo adam zekasiyla.
yani ev hanimlari “ben canim isterse calisirim canim isterse maasimdan evin giderlerini karsilarim canim isterse yatarim” diyebiliyo ama adam yuzde yuz burslu kazandigi ve meslegi cok parasi garanti olan bi is icin biraz calismayip kadijin fedakarlik yapmasini bekleyemiyo dimi
3-4 sene sıksınlar dislerini sonra o adam kadinin kazandigi paranin kimbilir kac katini kazanacak bir ayda siz merak etmeyin
Allah sizin gibi insanlarin eline dusurmesin ya
Konu sahibi sayfalardir anlatiyo bi acin gozunuzu de okuyun
okumak falan yok konuyu bi yerinden yakalayip sakiz gibi sündür babam sündür
Biri sey yazmis “bakin yine soruyorum bu adam niye calismiyo???” Ulen Kac kere sordun kac kere de cevap aldin Bi bak bi oku

Son düzenleme:
Hay Allah razı olsun.. Bu canavarlara ben tek başıma yetişemiyordum. Ne güzel yazmışsın.. Gerçekten bir yerinden tutup sündürüyorlar. Hayır bugün BDV'de açılan konulara da baktım da yemin ederim halime şükrettim onların evliliğine bakınca ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kere daha anladım.. Bugün eşinden şiddet görenlerle dolmuş taşmış burası.. ben de eşime destek oluyorum diye linç yiyorum çok saçma.. çok tutarsız...

annen sert dille söylememiş olsa yumuşak söylese tüm bu olan bıtenıde esasen haklı.senı korumak istıyor zoruna gıdıyor işte bazı şeyler.uslubu çok kötü. evıne senı davet etmesi bence senın durumunu merak ettıklerınden.işsiz olması,senın işe gıtmen bu devırde heleki zor tek maaş.hoşlarına gıtmıyor.
onca hakarete rağmen eşin o evde kalıyorsa bence eşinin işine gelıyor bıraz.(eşini en ıyı sen bılırsın bu arada.)

eşyalarınız nerede bu arada ?

Sen tadilat falan deme gidin eşinle o eve girin. Siz 20 gün sonra ne halde olursunuz tahmin edebiliyor musun ?

Bir de merak ettim eşin ne okuyor ?

Babam da İlk evlendiklerinde fakir bir öğrenciydi, okulu bitirip işini kurduktan sonra düzeldi durumları. Babam aynı babam, fakirler de zenginken de. E o zaman öğrenciyken ezen dedem, parası olunca farklı davranıyorsa babamda değil, dedemde bir sorun var.

yüzde yüz burslu uçak mühendisliği okuyan birimin tembel olduğunu düşünmüyorum. Desteğe ihtiyacı var yalnızca şu sırada. Zor zamanında yanında olmayan aile de iyi zamanda da olmasın o zaman.

ama insan eşini bilir. Eğer gerçekten asalak biriyse, annesine hak verip eşine tavır alsın. Ona göre davransın. Ben eşimi bilirim mesela. Kızdığım pek çok yönü var ama asalak değildir.

yani biz de zor zaman geçirdik. Eşimle birbirimize daha çok bağladı bu bizi.bebeğimiz de vardı. Eğer karakteri bozuk değilse, zor zamanlar birbirine destek olarak Geçer.

Eşiniz de peygamber sabrı var herhal de maşallah böyle bi kadının yanında durabiliyor ilginç ben eşim de benim yanımda olduğu sürece kesinlikle hiçkimseye ezdirmem o evdede durdurmam asla bari eşyalı bir ev tutun 20 gün orda kalın yani ne bileyim aklıma başka birşey gelmedi çok üzüldüm ama bu gidişle bu evlilik yürümez ki zaten

Eşiniz annenizin gözünün önünde olmasın bu 20 gün. Alsın eşyalarını çıksın evden,otursun bir cafede ders mi calışacak ne yapacak yapsın. Sizinle yada sizin dönmenize yakın dönsün eve zira gözüne batıyor şu an annenizin.
Ne kadar az karsılasırlarsa o kadar iyi.
Birde annenizin huyunu bile bile keşke taşınmasaydınız,1 ay daha otursaydınız evinizde şartları zorlayıp. Bu konuda sizi hatalı buldum zira 1 evlilik,1 nişan sonlanmış annenizin müdahaleci ,eleştirel tavri yüzünden,bile bile lades değilde nedir bu?

Lutfen burdaki yorumlara ve annenize bakip esinize karsi dolmayin gercekten yorumlari okurken bundan korktum. Yazik adam siz hamile halinizle uzulmeyin diye annenizin cenesini cekiyor gercekten sizi ne kadar sevdigini ben burdan anladim.
burda moda bu, okuduklari konuyu, konu sahibinin soylediklerini falan anlamaya calismadan herkes kendi hayatinda karsilastigi benzer durumlara gore yorum yapar. Daha once falancanin kocasi işten cikmistir senelerce yatmistir kadinin parasini har vurup harman savurmustur onlarin da aklinda bu kalmistir adami ayni adam sanarak vururlar da vururlar.
Sizin olayiniz boyle degil cok guzel bi bolum ozel universitede %100 burslu tek kontenjana direkt girebilen adamin asalak olma ihtimali yok. Zaten 1.5 sene diye yola cikmissiniz sonradan 4 sene olmus faso fiso bolum olsa hayalperest denir gir bi ise calis denir ama durum oyle degil. Okul bitince harika bir meslegi olcak ve deli paralar kazancak, siz de esinizin yaninda oluyorsunuz kendi geleceginizi kendi ellerinizle sekillendiriyorsunuz ve bu harika bir sey. Evlilik boyle bir sey degil midir yani yarin obur gun onun isi oldugunda belki sizi isten cikaracaklar ya da bunalip ara vermek baska is bakmak isteyeceksiniz o zaman da esiniz size arka cikcak.
ama burda genel zihniyet “kadin calisirsa kendine calisir, erkek esek gibi o eve bakmak zorundadir” oldugu icin anlasilamamaniz cok normal.
Caninizi sikmayin lutfen cok guzel gunler sizi bekliyor emeklerinizin karsiligini alacaksiniz
Dogunca o kucucuk bebisin gıdısından benim yerime de bi guzel kokulu kokulu opun

Ev sahibine gidip diyeceksin ki biz girelim evdeyken devam etsin tadilat.
Bir odasına yerleşeceksiniz orada uyuyup yaşayacaksınız 20 gün ama diğer türlü evliliğin köküne dinamit bırakırsınız bu anne ile.

siz çalışıyorsunuz, eşiniz annenizin evinde uyuyor, kadının gözü önünde,
biraz empati yaparsanız bunu herkes kaldıramaz.
Siz evlenmişsiniz artık bir şekilde başınızın çaresine bakmaya çalışacaksınız.
Anneniz çizgiyi aşmış ama o çizgiye giden çoğu noktada haklı..

Gözlerim doldu okurken.. Allah kalbiniz kadar güzel günler göstersin size de.. Buranın olayı buymuş evet ben çok içinde değildim ara ara girer bakar çıkardım. ama fark ettim ki bana olumsuz yorum yapanların çoğu mutsuzlukla beslenen insanlar. Resmen bekliyorlar insanların konu açmasını hemen olumsuz ne kadar yorum varsa yapalım anlamadan dinlemeden mutsuzluğumuzu yayalım kafasındalar.. Oysaki burda konu açmak artık gerçekten zor durumda kaldığında yapılan bir şey, insan iki güzel şey görüp yanlış bir şey yapmadığından emin olmak istiyor ama benim kendi konumdan anladığım bu kadar olumsuz yorum varsa evet doğru yoldayım oldu.. Çünkü gerçekten beni anlayanlar tüm sayfaları okuyup bana destek çıktılar. Gerisi yorum yapmak ve olumsuzluk yaymak amaçlı bence.. Evlilik demek kenetlenmek demek, bende var onda yok değil bende varsa bizde vardır demek, fedakarlık demek, bir amaç uğruna hareket etmek demek.... hani bana diyorlar ya 1 evlilik 1 nişanlılık yemişsin hala akıllanmamışsın diye, iyi ki yaşamışım, iyi ki o kötü tecrübelerden geçmişim ki eşimin kıymetini anlayabiliyorum. Ben akıllandım aslında önceden akıllı değilmişim.. İyi ki annem yüzünden o kötü ilişkiler bitmiş ki şimdi aynı hataları yapmıyorum eşime sımsıkı tutunuyorum.. herkes annenne muhtaçsın yetişkinlik sorumluluklarını alamamışsın falan demiş bu muhtaçlık değil, dediğiniz gibi kendi geleceğimizi şekillendirirken aldığımız ufak destek hepsi bu.. Gören de evlenirken, çocuk sahibi olurken ağaç kavuğundan çıkmışlar sanar.. Sanki aileleri en ufak destek vermemiş... Öyleyse de ben çok inanmıyorum zira mükemmel mobilyalarla mutluluğu bağdaştıran insanlar var.. Benim de mükemmel mobilyalarım vardı, deniz kenarı lüks bir evde yaşadım ama her şeyin maddiyat olmadığını, evde bir köpekle gece yarılarına kadar elektrikler kesilmişken aradığım koca müsveddesinin "ne yapayım yaaa" cevabıyla anladım... O yüzden daha sonra baktığım tek kriter insanlık oldu.. Çok şükür ki eşim bir asalak değil İNSAN !! Hem de ailesine bağlı, evliliğine saygılı, ailesi için güzel bir gelecek sağlamaya çalışan bir insan... Ben de yürekten inanıyorum bu kadar zorluk çekiyorsak sonunda çok güzel günlerin bizi beklediğine.. Bebeğim doğsun onu kokulu kokulu sizin için öpeceğim söz

Allahım bu çabalarınızın, bu özverilerinizin, bu sabrınızın karşılığını tez zamanda versin inşallah
sevginiz, duygunuz o kadar geçti ki bana
Allahım mutluluğunuzu daim etsin
biz de ilk evlendiğimizde eşimin işi yoktu annemler çok üstüme gelirdi ama bizimkiler sizinki gibi açık açık yapmazdı psikolojik olarak baskı üstüne baskı yedim ve itiraf ediyorum o zamanlar çok etkilenirdim ve eşimle kavgamız hiç bitmezdi
ve hala daha eşimle ilgili olumsuz konuşmaları olur ama ben tıkıyorum kulaklarımı he he deyip geçiyorum, eşim de farkediyor tavırları ve neden diye zaman zaman soruyor ben de boşver diyorum boşver biz ve kızlarımız önemli olan benim için sende üzülme diyorum

cok tatlisiniz, karanlik gunler gecsin bir an once yeni yuvanizda mutlu mesut oturacaginiz gunler gelsin

Bu zorlukları yaşamayan bilemez. Ben de o hataları eksi ilişkilerimde yaptım şimdi yapmıyorum akıllandım, çünkü mutlu bir evlilik kolay bulunan bir şey değil... Allah sizi de eşinizi de çocuklarınıza bağışlasın.. Çok daha güzel mutlu günleriniz olsun.. Öyle güzel şeyler yaşayın ki eşinizle ilgili kötü söz söyleyenler söylediklerinden utansın, mutluluğunuz katlansın...

amiinnnnn
ne güzel bir duadır bu
inşallah dualarınızdaki herşeye sizde kavuşun

siz kendinizi kandırıyosun kadına şiddet ne alaka yada erkek para getirsin mantığını hangi kullanıcı yazmış kusura bakmayın siz görmek istediğiniz gibi görüyosunuz eşinizin annesi okuma yazma bilmiyor eşiniz okul kazanıyor başka şehire geliyor sizle evleniyor çalışmıyor okula gidip geliyor sizsiz gül gibi geçinecek adam neden sizle gül gibi geçinemiyor onu anlayamıyorum sizi geçindirmesin kendine yetsin annenizde sorun yapmasın bence sizin eşiniz çok zeki başka şehirde okumanın en kolay yolunu bulmuş nasıl erkek parası yemeye meraklı kadın varsa kadın parası yemeye meraklı erkeklerde var ama siz eşinizi muhterem bey gibi gördüğünüz için asla konduramıyosunuz aksini düşünen sığ cahil okumamış mutsuzlukla beslenen insanlarız yazmayın o zaman yorum yapılmak için dert yazılıyo buraya eşinizin sizden başka seçeneği olmadığı için sesini çıkarmıyo benim babam benim okuduğum okulun inşaaatında çalıştı tavuk döner sattı kahvecilik yaptı aynı anda bünyesi kaldırdı ben okula boş ekmekle gittim ama bir gün birinden zerre bişey istemedi başkasına güvenip bişeyler yapmadı eşiniz size güvenip okul okuyo ben kadın halimle bi erkeğe sırtımı dayayıp evlenmezdım su damlası kadar gururu olsaydı siz annenizle sorun yaşamazsınız anneniz kartlarınızı açık oynuyo yapmaya çalıştığını dobralıkla söylüyo a eşiniz bilinç altından giriyor size yazık siz bu kadar eşinizi savunarak yücelterek olayı anlattınız tek kötü söz söylemeden annenize kızdınız burda herkes eşinize aynı yorumu yaptı annenizden dinlenilse kim bilir ne düşünür insanlar dünyanın en rezil anneside olsa onlara evlatlarla ilgili 6. hisleri o kadar kuvvetli ki enin sonunda dedikleri çıkar bu hiç şaşmamıştır ha 1 gün ha 1 yıl ha 10 yıl ben kötülükten beslendiğim ve çok mutsuz olduğum için düşüncem böyle

ne kotu bi anneniz var suc sizde ama ben olsam biraz daha para gitsin ama huzurum olsun.esiniz nasi dayanmis.beni oldurseler bi daha o eve girmezdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…