ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Şuan tek yapmanız gereken sabretmek. Eşinin okulu elbet bitecek. Hayırlı yola baş koymuşsunuz. O okurken evlenmeyi göze almışsınız. Eşinize onu anladığınızı ama sabretmesini isteyin. Sizde sabredin. Annenizin dolduruşlarına gelip bunu eşinizden çıkarmayın. Annenizin dediğinde haklılık payıda olacaktır. Ama hangi insan kusursuz ve hangi evlilik dört dörtlük. Sevdiğiniz adamı kaybetmeyin. Aileniz anneniz sizin için değerlidir ama güzel bir evlilik bu dünyada tadılacak en güzel duygudur. Bunu kaybetmeyin. Zor gün geçirdikten sonra gelen mükafaatı daha güzel oluyor.

Kusura bakma ama anneniz gayet de haklı. Ben eşimle tam 10.5 yıl sevgili kaldım. Çünkü ogrenciydik, çünkü yuva gecindirecek maddiyatimiz yoktu. Uygun ortamı sağlamadan hadi evlendiniz anladım ki bu normal. Eşinizle anlamışsınız uzun süre siz evi gecindireceksiniz ki olabilir, karı koca anlaşmış deriz ama çocuk niye yaptınız? Çocuktan sonra bir süre calisamayacaksiniz ailelere güvenerek çocuk mu yapılır? 4 yil beklemeliydiniz. Ben çalışmayan bir baba düşünemiyorum. Siz nasıl hayal ediyorsunuz bilmem ama çocuk doğduktan sonra pembe hayalleriniz hüsrana uğrayacak.
Bir de eşinizin sizinle evlenerek rahat yaşantısından vazgeçtiğinizı yazmışsınız ama ben öyle bir durum göremedim. Herkes evlenirken rahatindan vazgeçer daha az yer daha az harcar artık gecindilimesi gereken evi olur ama sizde vazgeçen sen olmuşsun.
Bırakın eşiniz part time çalışsın.

Güzel kardeşim sana şu süreçte Sabri tavsiye ediyorum..kesinlikle ne bebeğini aldır ne eşinle boşan..annenin sözlerine asla katılmıyorum.bir bebeğin canına kıy diyen anneyi ciddiye alipta etkilenme.emin ol o 4 yıl gececek..ayrıca burda yok bebek doğacak şu kadar masraf olucak diyenler oluyor onlarida takma.sende ne yapalım lüks takilmazsin.gerekirse yıkanabilen bez kullan..az kıyafetiyle yetin,yani iktisat ve kanaatle yavrunu huzur içinde büyüt.yani o masrafları yapma,çünkü bunlara imkanın yok.gerekirse ikinci el eşya al şu süreçte.birde bebekler rizkiyla gelirler yüce Rabbim bebeğin doğduktan sonra daha güzel kapılar acicaktir sen bile sasiracaksin..imtihanlar ebedi değildir.sabir ve sukurle karşılık ver ve Allah'a sığın.niye hamile kaldın,niye okurken evlendinde diye başına tokmakla vuranlari görünce gerçekten esefle karşılıyorum.sanki herşey senin elindeymiş gibi..bence bebeğin güzel bir sürpriz olmuş inan o doğduktan sonra zaten eşin part time işe girmek zorunda olduğunu hissedecek ve oda elinden geleni yapacaktır.burada bence en kotu niyetli kişi anneniz.senin yaşadığın aile ortamında olmadığımız için senin kadar iyi anlayamayız neler yaşayıp nasıl davranman gerektiğini.şu annenizin yanında kalacaginiz 20 günü onun kötü niyetle söylemiş olduğu söylemlere kulak asmadan yolunuza devam edin.bu arada eşiniz çalışmayıp yatmıyor,adam okuldan gelip uzanmış ne var bunda kolay bölümde okumuyor bursta alıyor.bukadar asagilanmayi haketmiyor.esinizle birbirinize manevi destek olup süreci en güzel şekilde atlatmaniz dileğiyle.Allah yardımcın olsun.hayirli doğumların olsun inşallah.

Hata sizde. Huyunu bile bile dibine tekrar girmissiniz. Ben olsam eski muhitte geri dönerim kiraya çıkarım kimseye de minnet etmem. Esin çok sabirli. Böyle bir konuyu bir kadın açsa üstüne cullanirdik. Hem kocanın annesinin parasını yiyosun hem de karışmasına kızıyorsun diye. Esin okuyor olabilir. Çocuğu bı sekilde hata ile de olsa yapmışsıniz. İki yetişkin insansınız sorumluluklarınızı alın kimseye de el açmayın. Annen daha önceki ilişkilerini bitirmiş insan üç kuruş para için neden yanina gitmeyi kabul ettin

ben ne yazarsam yazayım farketmeyecek

Çok teşekkür ederim beni anladığınız için.. İnsan kınamak çok kolay.. Klavye delikanlısı olmak çok kolay.. Ben sadece bir derdimi paylaşmak istedim. Bu dünyada kınadığın şeyi yaşamadan ölmezsin derler Allah büyük.. Her gün eşimle onun mezuniyetine çocuğuyla çıkacağı günleri hayal ediyoruz.. Çünkü bunu yapan tek kişi benim eşim değil. Geçen sene aynı üninin mezuniyetine gitmiştik bir sürü mühendislikte çocuğunun elinden tutarak çıkıp diploma alan insanlar vardı onların eşlerinin ne hissettiğini çok iyi anladım o an.. en az onlar kadar sevindim.. Çünkü az çok yaşadıkları zorlukları tahmin edebildim... İnsanlığımdan utandım gerçekten yorumları okuyunca... Annem çok zor bir insan evet ama eşim hakkında onu tanımadan yok beleşçi, yok sorumsuz bilmem ne diye yapılan yorumlara çok üzüldüm.. Çünkü onun gece sabahın 5'inde gelip sırf benimle vakit geçirmek için ertesi gün 9'da kalktığı günleri biliyorum. Fedakarlıksa mesele ikimiz de fedakarız. Şu an da iş arıyor zaten sadece daha hafif bir iş arıyor. Çünkü onunla beraber sabah 5te eve gidenler öğlen 2-3 lere kadar uyurken o sabah 8 de kalkıp okula gidiyordu. Bu dönemde de babasını kaybetti ama çalışmaya devam etti. Sonra da bünyesi kaldırmadı bir gece acillik olduk beyin kanaması şüphesiyle.. Babasının vefatı, çalışıp yorulmak, bir de üstüne ev taşımak ağır geldi. Bu da insan sonuçta para getirecek diye adamın canını mı alalım ??? Bebek için de ben şimdiden ufak ufak başladım zaten alışverişine her şeyden kısıp onun neye ihtiyacı varsa asgari düzeyde almaya çalışacağım. Doğduktan sonra da Allah kerim... Eşim bana hep destek oldu hep şu anda da oluyor. O bana sabret diyor. Evimize geçelim kapımızı kapatalım huzurumuz olsun az öz görüşelim diye.. Yakın taşınmayı da kabul etmemin sebebi annem beni çağırdığında mide bulantılarım çok fazlaydı ve etrafta hiç tanıdığım yoktu bir kap yemek yapacak durumda değildim, mutfağa giremiyordum. Yani annemin elini tuttum o dönemde.. Akşam yemek yiyebiliyordum en azından.. Yakınına da bebek olunca acil bir durum olur yanımda annem babam olsun diye düşündüm, daha dorusu bu teklifi onlar yaptı.. Kv okuma yazma bilmiyor, bilmediği bir şehre gelecek en azından annem, babam izinliyken de destek çıkar diye düşündük çünkü o dönem ( ev tutulurken) hiçbir problemimiz yoktu annem bebeği kabullenmişti, eşimi kabullenmişti ( en azından biz öyle düşündük ) fakat öyle değilmiş... Annemin bir günü bir gününü tutmuyor şu anda sanki o kadar lafı söyleyen o değilmiş gibi dün hiçbir şey olmamış gibi davrandı bize.. Evimiz bitsin en azından bir kısmı yaşanacak düzeye gelsin hemen geçeceğiz evimize.... Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim.

İnsanlar çok garip. Adam çalışıp kadın okumak istediğinde herkes destek oluyor. Neden tersi durumda adam asalak muamelesi görüyor anlamadım.

Adama asalak diyenler, o zaman çalışmayan kadınlara da asalak diyor. Yani evli insanlardan biri diğerinin parası ile geçiniyorsa o kişi asalak olmaz. Kocanız keyfi çalışmamazlık yapmıyor. Zaten ailesinden de az da olsa maddi destek geliyormuş. Hiç de asalak gibi yaşamıyor, sakin böyle düşünmeyin.

Annenizin gazına da gelmeyin. Bir an önce o evden çıkmaya bakın. Evli bir adamla sizi görüştürecek karakterdeki bir insanın eşinizin çalışmıyor olmasına ses çıkarması da komik. Herkes çocuğunun iyi şartlarda yuva kurmasını ister. Ama şartlar bazen beklentilerin dışına itebilir. Bu durumda da destek olmak gerekir.

Eşinizin zaten kötü niyetli biri olmadığını söylediniz. O yüzden annenizin sözlerini duymayın.

Siz
siz gerçekten masum düşünüyorsunuz eşinize bu kadar güvenmeniz sizi umarım ilerde hüsrana uğratmaz daha büyük pişmanlığınız olmaz

Öncelikle şunu belirteyim. Düşmez kalkmaz bir Allah. Hayatımızın her anında her şey mükemmel olmuyor. Sizin durumunuz eğer geçici ise ve eşin çalışsa seni bu durumda bırakmayacak biriyse sıkıntı yok. Annen senin bu sıkıntılı zamanında yanında olmayacaksa niye anne?

Ama şöyle bir durum var, tam tersi de olabilirdi. Sen kayınvalidenin yanında kalmak zorunda kalabilirdin, kayınvaliden sana kötü davranabilirdi. Başına bir şeyleri kakabilirdi. O zaman eşine çok kızardım neden engel olmuyor diye. O yüzden ne yap ne et anneni sustur. Eğer eşin patlarsa daha kötü olur.

Anne olunca anlarsınız dıyorum.

4 sene okuyacak adamla evlenmıssınız, uzerıne cocuk yapmıssınız , ustelık bunları yaparken 1 evlılık 1 nısanlılıkta yemıssınız ona ragmen hıc ama hıc ders almayarak aılelere muhtac sekılde bu evlılıgı yapıp uzerıne bebegıde eksık bırakmamıssınız.

Kocanın madem cok derslerı agır butun gun neden kendını yayıpta uyuyor ders calısması gerekmıyorsada calısmalı.
Sızın asktan gozunuz kör olmus herhalde dıyorum ve de bebek dusundugunuz kadar basıt degıl oldu oldu, olmadı yallah gonderelım dıyecegınız bırsey degıl. Sız nasıl kı suan da kocaman ınsanlar aılelerınızden destek beklıyorsanız o cocuga o ımkanları sunabılecekmısınız sıızn nerden baksanız kendınızı toparlamanız cocugun okul cagı, okulda ayrı buker sızı ,hep boyle sıkı bır can ıcınde ne bılım. Ha belkı cok sansınız yaver gıder bılemem ama dogru zamanlarda yapmamamıssınız ne yaptıysanız

Eşiniz aşırı sakin biriymiş bu arada çok şaşırdım annenizin o yaptıkalrına tepki vermemesini

Buarada umarım esın bu durumalrdan cok sıkılıp bunalıpta sızı terk etmez.
Umarım dıyorum ama benım esım benı terk ederdı sanırım , benı etmese bıle cok cok buyuk olaylar cıkardı. Öte gıt dıyemezler bırbırlerıne. Esının pişkinliğine agzım acık kaldı

Bazı hemcinslerimden utanıyorum erkek yanımızda olsuna biz yediririz içiririz mantığında hepimiz anne olacağız Allah’ın izniyle kızımız işe gitsin eşide sizle evde otursun siz o zaman yüceltin damanızı tabi mümkünse anne canavar damat masum dün geceden beri burayı takip ediyorum Sizce normal hayatta bazı şeyler normal değildir bu da öyle bi hikaye evli adamla görüşmesini isteyen anne öğrenciliğin arkasına saklanan koca herkes benim düzenim olsun hayat arkadaşım yanımda olsun düşüncesiyle evlenir belli süre onun sırtından geçinmek için değil eşi susacak boyun eğecek ani yükselmede kaybedecekleri var bir insan 7 sinde neyse 70 inde odur çalışmaya niyeti olmayan zeka fışkırsa yine çalışmaz çalışkanlık azimlik farklı

Avrupa’da bazı ailelerde kadın çalışıyor erkek evde duruyor. Sizin eşiniz daha iyi bir gelecek için okuyor, bursunu kaybetmemesi gerçekten çok önemli, ingilizce okumayanlar bilmez, gerçekten çok zordur. Neticede işe girecektir, geçici bir süreç olduğu besbelli. O zaman biz çalışmayan ev hanımlarının kaynanaları da bizleri boşatsın oğlumun parasını yiyor diye.

Anneniz iyi niyetli olsa size başınıza kakmadan yardımcı olurdu. Kulaklarınızı tıkayın, eve keyfinden para getirmeyen damatlarını bile silkeleyip atmaya çalışmayan kız anneleri varken, bu dolduruşlarla bu evlilik biterse çok yazık olur.

Benim yorumumu eş gecmissiniz ama ben eşinizle ilgili olumsuz görüş belirtmedim. Aksine geleceği parlak olan bir öğrenim görmesi ve senin desteklemen güzel bişey. Çocuk biraz erken olmuş ama zaten üç yaşına gelene kadar bişey anlamaz çok da masrafı olmaz. Bebek arabasını yatağını dolap bebecruz gibi uygulamalardan ikinci el alın sıfır gibi oluyo zaten. Emzirirsen mama.masrafi da pek olmaz. Ama.annenden uzaklasman lazım hem bı sürü para versin hem konuşmasın olmuyo

eşiniz annenizle yalnız kalacağı zaman eve gelmesin. kütüphaneye gitsin ders çalışsın. hatta ben onun yerinde olsam gece yatarken gelirdim. eşiniz rahat rahat yatacak kalkacak okuluna gidecek ama her derdi siz çekeceksiniz diye bir şey yok. o da bişeylerden taviz vermeli.hatta bu süreç içinde yakın bi arkadaşında kalması bile daha mantıklı.zor bi durum aynı anneden bende de var hatta eşiniz eşime göre baya baya rahat ve sizi düşünüyor. başkası olsa sırf annen böyle diye seninle de kavga ederdi.

İnsanların kalbi kapkara olmuş.. Sanki hayatlarında hiç fedakarlık yapmamışlar, hiçkimseye iyilikleri dokunmamış gibi hissediyorum bu yorum yapanları.. Şu anda bizi tanıyan tüm insanlar helal olsun size diyor. birbirinize kenetlenmişsiniz bunca zorlukta ayakta duruyorsunuz. Allah bozmasın diye dua ediyorlar. EVET GEÇİCİ. Ben de bunu diyorum. Dertlendim yazmak istedim ama çok pişman oldum. O işe girdiğinde de ben koca parası yerim artık napalım hayat müşterek

O kadar saçma sapan yorum var ki.... Sizinkini es geçmedim yanlış anlamayın, gözümden kaçmış... Tam olarak benim de düşündüğüm bu aslında çocuk ben de düşünmüyordum sürpriz oldu.. Zamanlaması kötü oldu evet kp vefatından 1 hafta sonra olması... Masraflar açısından tam olarak ben de aynısını düşünüyorum. Allah büyük... İnsanlar ne zorlukta çocuk yetiştiriyor büyütüyor... 3 yaşına gelene kadar da biz o zorluğu çekeceğiz ama hepsi geçici...

Ben birazda annene hak verdim. Nolursa olsun zoruna gidiyor kızı sabahın köründe hamile haliyle işe gidiyor,damat okuyacam diye yan gelip yatıyor.. daha okulu bitecekte,iş bulacakta çalışacak.. bebek yola çıkmış geliyor. Annen baya haklı. eşinde fazla rahat geldi bana,illa annen dırdır ediyor diye değil insanın içi rahat etmez hamile karısı çalışırken part time iş bulur,olmadı evde tütün sarar gene 3-5 kazanmaya çalışır. Kusura bakma ama eşini fazla tutuyorsun. Birkaç yoruma verdiğin cevaptan belli oluyor. Allah korusum yarın birgün anlaşamayıp ayrılırsan yine annen,ailen kalır yanına birde çektiğin zorluk. Annenle güzelce konuş 20 günü iyi geçirmeye çalışın. Eşinde göze batacak kadar sürekli yatıp uyumasın hani..

Not; bu yorumumu annenin gözünden bakarak oku lütfen,diğer türlü aşk/sevgi ortaya giriyor ve bazı şeyleri görmüyorsun.

Zaten dün itibariyle herkes yatana kadar kütüphanede ders çalışma kararı almış. Ben de doğru buldum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…