ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Eşim idealleri için 3. üniversitesini okuyor, eğer isteseydi diğer 2'sini okurken de başkalarıyla çok rahat evlenebilirdi, kadın parasını yemeye çok meraklı ya.. Hatta bunun için evlenmesine de gerek yok bir sürü insan beraber yaşıyor artık.. Annesi okuma yazma bilmiyor ama eşim İStanbul ve Ankara'da okumuş daha önceki 2 üniversitesinde yani köyden indim şehre durumu yok... Ben sadece ona çok ciddi anlamda maddi olmasa da daha çok manevi olarak destek oluyorum. Evet üniversiteyi dışarda kadın parasıyla okuyup üstüne çocuk yapacak kadar da çıldırmış olmalı... dışarda kadın parasıyla okumak için çocuk yapacak kadar kafayı yemiş... inanılmaz gerçekten !!!!!

Anneniz zehirli resmen. Eşinize çok üzüldüm bir sürü laf işitiyor gidecek yeri yok. Annenizin dibinden niye ayrılmıyorsunuz? Taş yiyin yine uzak durun şu kadından.

Eşinizi de savunamamışsınız. Adam hakarete uğraşmış sonra siz arayıp dikkat et diye uyarmışsınız.

Anneniz gibiler düzelmez sizin uzak durmanız lazım. İlk evliliğinizde annenizi uzak tutamayıp boşanmışsınız, nişanlınız annenizden kaçmış engel olamamışsınız, şimdi de kadının evine yerleşmişsiniz yine evliliğinizi bozacak. Eşiniz tutup tutup bir anda patlayacak. Bir bakacaksınız adam gitmiş.

Keşke geçinememe pahasına uzakta kalsaydınız. Dibine yerleşmeseydiniz kadının.

2. Üniversite okumuşsa o bölümlerden işe girsin lütfen kulaklarınızı kapatabilirsiniz ama kalbinizi içinizde olan sesi ne kadar kulak tıkarsınız anneniz dahi herkes mutsuzlukla besleniyor bir anne bir insan nasıl çocuğu aldır der kötülükten mi siz böyle mi düşüyosunuz şartları biliyor beraber açta kalınır yırtık ayakkabıyla da dolaşılır ama eşiniz kendisine bile saygısı yok akşam mutfak masrafı yapmazsınız teklifini bile kabul etmiş ama eminim açık açık yapmamıştır siz hala maddi destek yok diyorsunuz peki siz işe gidip napıyosunuz aldığınız parayla siz masumsunuz sanıyorsunuz herkes masum siz Böyle giderse çok üzülür çok hata yaparsınız yanlış kararlar verirsiniz hep 4 yıl geriden gidersiniz insanın bi süre sonra zaten bişeye hevesi de kalmıyo

Abartı tabiki ama annen ztn sorunlu bı insan onu da biliyosun bu kadar içiçe olursanız ilerde çok daha konu açarsın bence tadilatı fln bırak başka yere taşın

Niye geleceği daha güzel olacakken istemediği bir mesleği yapsın. Neden çocuğunu daha iyi şartlarda yaşatabilecek imkanı varken sevmediği bir işi sırf eve para girsin diye yapsın.. Hayat 3 4 seneden mi ibaret.. Bir kredi çekiyorsunuz 10 sene ödüyorsunuz sırf bir ev sahibi olabilmek için 10 sene boyunca ev benim diyemiyorsunuz ve belli bir sıkıntı yaşıyorsunuz bir şeylerin sahibi olabilmek için.. Bir şeylerden kısıyorsunuz.. Bu da öyle bşr şey benim için 3 sene sonra tüm bu emeklerimizin karşılığını alacağız inşallah.. Ayrıca çalışırsa okuyamayaxak bu açık.. Sabah 8 9 akşam 5 6 çalışarak okul okuyanı daha ben göremedim. İdealleri için dedim dikkat ettiyseniz.. Ben de saygı duydum ve onu destekliyorum.. Bunun kendine saygıyla gurursuzlukla alakası yok.. O bilmiyor mu cingar çıkarıp ortalığı yıkmayı ama hamileyim diyeni sesini çıkarmıyor üzülmemi istemiyor.. O kadar lafı da sırf 3 kuruş kadın parası yiyebilmek için yutuyor öyle mi.. Gören de 20 30 bin kazanıyorum sanır.. Şu zihniyete gerçekten üzülüyorum insanların içindeki güzellikleri göremeyecek kadar kararmış kalpleriniz... O teklif bana yapıldı ona değil onun haberi bile yoktu şu anda ikimiz de bir an önce ev yaşanır durumda olsun da gidelim diye bakıyoruz yemekleri de onların olacak suları da.. Annemde yediğim bir kap yemeği de fazladan maddi destek gördünüz ya bir şey demiyorum.. Mümkün mertebe de az görüşeceğiz kararımız bu yönde.. Ayrıca evet kötü kalplisiniz tüm bunların bir amaç uğruna yapıldığını anlamayacak kadar hem de.. Yukarıda defalarca yazdım çalışıyordu işi bırakmak zorunda kaldı şimdi iş arıyor.. Ama siz bir tarafından tutup çektiğiniz için aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz negatif enerjinizi yayıyorsunuz evet..

Abartı tabiki ama annen ztn sorunlu bı insan onu da biliyosun bu kadar içiçe olursanız ilerde çok daha konu açarsın bence tadilatı fln bırak başka yere taşın
Bir daha kk ya konu açacağımı sanmıyorum.. Kadınların en büyük düşmanı kadınlar olmuş çünkü resmen.. Lütfen üzerinize alınmayın genel konuşuyorum.. Cevap verdiğim herkes genel konuştuklarımı da üzerine alınıyor çünkü genel konuşuyorum diye belirtmek istedim..

Ben aldığım yardımların hepsini ödeyeceğim bunu aileme de söyledim. Hiçbir şeyin altında kalmayacağım. sadece şu zor durumda kimse bana destek olmuyorsa da köstek de olmasın. Ben şimdiye kadar evliliğimde ailemden 1 kuruş görmedim. Mobilya bile almadım sırf mutluluğum için kendi odamı aldım kendi yatağımı aldım. Koltuğum bile benimdi. Ama ben maddşyatçı bşr insan değilim. Mobşlyayla evlenmiyorum. Evet benim yaptığımı buradaki çoğu kişi cesaret edip de yapamaz çünkü maddiyatçı insanlar. Ben bundan hiçbir zaman pişman olmadım. Çünkü sonunda güzel günler var ve benim bu güzel günlerde katkım oluyor ya ne mutlu bana.. İnsanları gerçekten anlayamıyorum. Çoğu kadın evinde oturmuş koca parası yiyor herkes bunu normal karşılıyor ben çalışıyorum eşim okuyor diye linç yiyorum. Hayat bu mu yaa hayat bu kadar mı eşleri demek ki bir gün çalışamayacak duruma gelse herkes boşayacak eşini neden para getirmiyor çünkü.. Yazık yaa bu kadar sığ düşünmek.... Gerçekten yazık... Neden kimse iyi tarafından bakamıyor? Bu süreç ölene kadar böyle gitmeyecek evet biraz desteğe ihtiyacımız var ama kim annesinden babasından gelen yardımı geri çevirir ki.. Benim babam çocuğuma bşr şeyler aldı diye niye rahatsız olayım adamın içinden gelmiş almıştır.. Ben kabul etmesem asıl mutsuz olur adam.. ben anneme dedim bunları sen bana bağışlmaıyorsın hepsini geri vereceğim sana.. Ben buraya yazarken derdimi belki beni anlayanlar çıkar biraz kendimi iyi hissederim diye yazdım ama ne yalancılığım kaldı ne gurursuzluğum... İnsanlık gerçekten çok kötü bir noktada yazık....
[/QUOTE]
Gelinen nokta çok kronik olmuş. Ben hiç bir şey almadım mobilyayla mi evleneceğim derken bunu yapan insanları eleştiriyorsun. Evde koca parası yiyen kadinla4 var diyorsun. Bunu elestiriyorsan evde senin paranı yiyen kocanı da eleştireceksin.
Hem 4 yıl bekleyememişsin. Hem eşin çalışmıyor, hem ailenden yardım bekliyorsun tüm bunlar olurken de bana şunu yaptılar bunu yaptılar diyorsun.
Açıkçası haline üzüldüm. Kendi içinde çelişkiler yiginisin. Bu arada bu kadin ya da erkek meselesi degil bence. Esinin bu durumdan rahatsiz olmamasi durumu sineye cekmesi de bence tum soylediklerinden daha aci. Ayni durumu ben yasasaydim esinin yerinde ekmegimi tastan cikarirdim bir dk daha durmazdim o evde. Annen her dediginde kelimesi kelimesine hakli.

Gelinen nokta çok kronik olmuş. Ben hiç bir şey almadım mobilyayla mi evleneceğim derken bunu yapan insanları eleştiriyorsun. Evde koca parası yiyen kadinla4 var diyorsun. Bunu elestiriyorsan evde senin paranı yiyen kocanı da eleştireceksin.
Hem 4 yıl bekleyememişsin. Hem eşin çalışmıyor, hem ailenden yardım bekliyorsun tüm bunlar olurken de bana şunu yaptılar bunu yaptılar diyorsun.
Açıkçası haline üzüldüm. Kendi içinde çelişkiler yiginisin. Bu arada bu kadin ya da erkek meselesi degil bence. Esinin bu durumdan rahatsiz olmamasi durumu sineye cekmesi de bence tum soylediklerinden daha aci. Ayni durumu ben yasasaydim esinin yerinde ekmegimi tastan cikarirdim bir dk daha durmazdim o evde. Annen her dediginde kelimesi kelimesine hakli.
[/QUOTE]
Mobilyayla mı evleneceğim derken açıklamasını ilerde yaptım ama siz konunun yarısını okımuşsınız belli ki.. Eşimin çalışmaması konusuyla ilgili cevap vermekten yoruldum. Konunun tamamını okuyup öyle yorum yapın ya da hiç yorum yapmayın.. Ben koca parası yiyen kadınları eleştirmedim bu bu bu kadar normalkrn benim çalışıp eşime destek olmam neden anormal dedim.. Evet eşim cingar çıkarsın denilenleri yutmasın.. ben üzüleyim hatta bebeğime zarar gelsin.. Ne güzel olur değil mi? O zaman da burda eşiniz daha sakin olsaydı ama hamilesiniz nidaları atılırdı...

Canım eşim 2. Üniversitesini okudu. Okurken de çalıştı. Sadece 1 yıl çalışmadı. Esinin 2 de değil 3. Yu okuyor siz hamilesiniz. Aileniz size maddi destekte bulunuyor.
Maşallah diyorum ailenize. Eşinize de maşallah. O kadar lafın altında kalıyor evde yan gelip yatıyor. Siz çalışıp 4. Uniyi de okutun bence. Hobi olarak sürekli okuyan bir eşiniz var ne de olsa. Zerre de koCunmuyor durumdan.
Durum çok itici geldi bana. Annenize ve babanıza çok üzüldüm. Size de daha çok üzüldüm. Aşk gözlerinizi kör etmis

Kimsenin bize 1 kuruş maddi yardımı yok o nerden çıktı anlamadım. Kimse benim kiramı ödemiyor bana para vermiyor.. Sadece evimiz tadilatta olduğu için geçici bir süre annemlerdeyiz.. Yineliyorum eşimin çalışmasıyla ilgili yorum yapmıyorum defalarca yazdım artık çünkü sizde ordan tutup bilip bilmeden tüm konuyu okumadan sündürüyorsunuz... Eşimin ortalığı yıkması benim zarar görmem gerekiyor illa sizin gibileri rahatlatmak için ama hayır şurda max 20 gün hatta daha az katlanmamız gereken bir süreç var ki dediğim gibi konunun tamamını okumadığınız için size daha fazla anlatmayacağım istediğinizi anlayabilirsiniz..

Duymak istediginizi söylemeyeceğim üzgünüm. Maddi olarak ailenden yardım istiyorsun. Ailen bizde yersiniz demis siz seve seve kabul etmişsiniz vs vs.
Sizin aile probleminiz. Çok üzgünüm ki kullaniliyorsunuz..Düşüncem bu yönde. Benzer şekilde eşim 2. Üniversitesini okurken biz okulun bitmesini bekleyip evlendik. Esinin finansal sorunları nedeniyle de bir süre çocuk düşünmedik.
Bastan sona hatalar... allah yardımcısıniz olsun. ALLAH ailenize sabır versin

bütün bunları kv yapmış olsaydı neler olurdu neler..eşim annesine karşı beni korumuyor annesinin etkisi altına girdi boşanmak istiyorum denirdi..
Kendi annesine ve yaptiklarina ise tahammül etmek zorunda..
Beyleri anlamak gerekirmiş..Anne işte atsan atılmıyor..

Bence kimim yaptığından çok insan kendisini bu duruma sokmamalı. Kadın ya da erkek değil sorun. Sorun ayakları üzerinde duramayan bir aile var. Ordan oraya yük olmuşlar. Önce eşinin ailesine, sonra kendi ailesine. Aileden biri çalışıyor, diğeri keyfi 3. Üniversitesini okuyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi eşi hamile. Plan yok program yok...

Özellikle böyle evlenip sorumluluk alamayan baska birinden destek görmeyi görev zanneden insanlar sınır bozucu gerçekten. Çocuklarımıza kendi başlarına var olmayı öğretmemiz gerekiyor. Hayatla mücadele etmeyi öğrenmeliler, gururlu olmalılar.

Kadın kadın düşmanı değil hele size hiç bi kadın düşman olmaz siz kendinize düşmansınız zaten eğer ortada bir zorluk var tek taraf çalışıyorsa erkek kadın belirtmiyorum bu vicdansızlık tembellik ahmaklıktır ne olursa olsun ama size diyeceğim bir nusübet bin nasihattan iyidir sizin yerinizde bende olsam gerçeklere hep kendimi kapatır görmek istediğim mükemmel kocayı görürdüm umarım hayal dünyanız ömür boyu devam eder kullanılmak sömürülmek para yüzünden muhtaç olmak çok ağır hele ki bir erkek için kaç yaşındasınız bilmiyorum ama bu ömrünüze 2 evlilik 1 nişan sığdırmışsınız bi oturup düşünmemişsiniz ilk eşiniz benim gözümde daha gururlu

Saygı duymak ile gururu birbirine karıştırmayın. Kişi kendinden bilir işi atasözünden yola çıkarak muhtemelen benzer bir hikaye sizinde başınızdan geçmiş hatta hala düzelmemiş gibi Bi ruh haliniz var kendi pişmanlıklarınızı ve hatalarınızı buraya yazarak belki rahatlamak istiyorsunuz belki eşinizin gözü dışarda ya da sizin.. mesele şu, eşimin bana söylediklerini özetlemeye çalışacağım, "babasızlıgın ne demek olduğunu yaşadım ve alışamıyorum benim ki öldü bir daha hiç görmeyecem senin ki yaşarken gecirebildigin kadar vakit gecirmeni istiyorum, söylenenler düşünülenler çok ağır dogru onuruma gururuma dokunuyor cevap vermek istiyorum hepsine kırıp dökmek istiyorum ama en basit yol bu olur ve senin annen baban sana daha ağır belki bu durumlar.. Bi noktada haklılar katkıda bulunmam lazım.. ev kirası kart borcun keyfi giderlerini Bi şekilde karşılayabiliyorken bile senin paranı yiyen biri olarak görüyorlar. çalıştığım süre içinde de aynı şeyi düşündüler bu hiç bir şekilde degişmiyor, üstüyle yatıyor dediği yere dışardan gelip herkes oturuyor benim onun üstünde uyuyakalmamın koltuga extra Bi zararı yok diye düşünüyorum ki ben hepsini gectim kendimi misafir olarak görmuyordum samimi olduklarını düşünerek kalbi duygularımla hesapsız kitapsız yaklaştım, daha yakın bir ev tutmak istiyorlar dediginde yorum dahi yapmadım kararı sana ve ailene bırakıyorum dedim ki daha iki ay önce taşınmıştık.. benim kimseden yardım almadan biriktirdiğim parayla sırf sen daha az yürü daha fazla uyu diye yaptıgım herşey yok sayıldı, ama ben senin getirdiğin paraya bakıp geciniyorum hala değil mi.. benim çalışırken kazandığım parayla gecinen binlerce aile varken, ailen işten çıkmam için o kadar baskı yaptı.. tek başıma yaşasam fazlasıyla yeterdi ama onlar hala beni senin maaşına bakıyorum diye görüyorlar. Bir yolum var bu yolun sonunu görecegime dair verdiğim sözler var ve hiç bir şey bunun önüne geçemez.Efendiligimi bozmuyorsam hiç bir çıkarım yada menfaatim olmadan saygımdan ve sana olan sevgimden susuyorum öteki türlü benim çocuğumu taşırken seni çiğnemiş olurum seven sevdiğine aynı yastığa baş koyduguna bunu yapabiliyorsa zaten yoktur bitmiştir uzatmaları oynuyordur"dedi.

Yazınızın ilk cümlesini okuyup devamını okuyamadım. Benzer bir hikayeyi farklı sonlandırmış iki kişiyiz. Biz planlı programlı davranıp önlemler alıp doğru bir hayat yolu çizdik. Kimseye muhtaç olmadan hiç bir aileye yük olmadan yaşamayı tercih ettik. Bunun için de eşim hem hem okudu hem çalıştı. Evliligimizi erteledik. Şu an çok huzurluyuz

Kadın kadının en büyük düşmanıdır bunu bu mesajına Bi kere daha ortaya koydun kadın gururuyla oynayıp içeriğini hiç bilmediğin zorluk görünce tutuşa tutuşa kaçan bir çok genç kızın hayalini kurduğu evliliği 5 dk lık eden birini" gururlu" görerek ispatlıyor ve kendinle çelişiyorsun. Tek taraflı çalışmak da ne demek birincisi hayat müşterektir ikincisi senin anlaman için basit bir hesap yapacam, şuan okumayıp çalışıyor olsa ve standart memur maaşıyla aylık 4 bin kazandığını monoton bir hayat yaşadığımı düşünürsek 10 yıl çalışsa bu şekilde hiç yemeden 480 bin kazanacak okulu bitirip pilot yada mühendis kendi kararı bu nerde mutlu olacaksa orayı seçecek minimum 8 binle başlayacakhiç maaşının zam almayacağını düşünelim senin için 10 yılda kazandığını 5 yılda kazanmış olacak ve ünvan mertebe saygı hayat kariyer hedef namına ne varsa elde etmiş olacak o gün geldiğinde sen ve senin gibi eşitlikçi olduğunu düşünen, kadın erkek ilişkisini ayaklar altına alan, hayatını dört duvara sıkıştırmış orda çürümeye mahkum ve hiç cesareti olmayanlar insanlar varoştan ve gettodan öteye geçemezken (ki ben bugün şükürler olsun o noktayı çoktan geçtim) ben gönlümce gezip istediğimi yapıyor olacağım bunların hiç biri olmasın birinin hayallerini gerçekleştirmesine ufacık bir katkım varsa ne mutlu bana. Bir diger nokta ise asla bir zorluk yaşamıyorum destekçim var yoldaşım var eşim var. Buraya yazarken psikolojik olarak rahatlatacak derdimi anlayabilecek birilerinin yorumlarını beklerken ister istemez başı boş parazitlere fırsat doğuyor tabi. Fasulyede kendini nimetten sayarmış üzülme. Allah kalbinize şifa versin

Bu hayatı kim için yaşıyorsunuz kendiniz için mi ? yoksa anneniz için mi? Eşiniz okuyor olabilir,çalışamıyor olabilir bu annenize konuşma hakkı vermiyor maalesef. Ben şunu da anlamıyorum anne,babalar çocuklarının sahibi zannediyor kendini,hayata bir birey değil de oynatacak kukla getiriyorlar sanki. Benim dediğimi yapsın,benim istediğimle evlensin kocasını-karısını sevmesin beni sevsin. En büyük hata sizde,annenizle aranıza sınır çizmemişsiniz. Yemeğe gel tamam. Buraya taşın tamam. Bununla boşan-evlen tamam. İnanın çocuğunuz doğunca yetiştirme tarzınıza,yedirdiğiniz yemeğe,hatta kakalı bezini değiştirmeye kadar size karışacak. En mantıklı çözüm yolu da görüşmemek konuşmamak. O sizi birey olarak görmüyorsa , yaptıklarını hata olarak kabul etmiyorsa ,en kötüsü de hamile halinizle bu kadar üzüyorsa sizi hak etmiyordur. Ne kadar annenizde olsa bu hayata bir kere geldiniz bari huzurlu yaşayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…