Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

Uzun suredir yazilmamis ama ben de bu dertten muzdaribim bu sikintiyi yasayan ve atlatan arkadaslar yazarlarsa sevinirim bana da moral olmus olur hem bu hastaligin atlatilip hatta unutulup gittigini bilmeye ihtiyacim var

Uzun suredir yazilmamis ama ben de bu dertten muzdaribim bu sikintiyi yasayan ve atlatan arkadaslar yazarlarsa sevinirim bana da moral olmus olur hem bu hastaligin atlatilip hatta unutulup gittigini bilmeye ihtiyacim var
Canım mrb öncelikle hoşgeldin :) bu anksiyeteyle gelince öncelikle doktor kontrolü ve sonrasında ise kendini iyi hissetmeye çalışmak bunlar çok önemli

Canım mrb öncelikle hoşgeldin :) bu anksiyeteyle gelince öncelikle doktor kontrolü ve sonrasında ise kendini iyi hissetmeye çalışmak bunlar çok önemli
Evet haklisiniz telkin cok onemli peki siz terapi mi aliyorsunuz yoksa ilac tedavisi mi bir de doktorunuza ne siklikla gdyrsnz çok soru sordum kusura bakmayin lutfen

Dr bana senin terapiye ihtiyacın dahi yokm dedi ki haklıydı da ilaç kullandım 2 aydayım şuan ayda bir giderim ama yavaş yavaş ilacı kesmeye başlıcaz çok şükür :)

Dr bana senin terapiye ihtiyacın dahi yokm dedi ki haklıydı da ilaç kullandım 2 aydayım şuan ayda bir giderim ama yavaş yavaş ilacı kesmeye başlıcaz çok şükür :)
Ne guzel insallah ben de bu asamaya gelebilirim mumkunse ozelden kullandigini ilaci yazarmisiniz bi sonraki gorusmemdw doktoruma danisayim

anksiyetede bilişsel tedavi etkili olur diye düşünüyorum. Çünkü kendimi belli durumlarda kaygılı hissediyorum ve bu durumlar bilinçaltıma daha önceden yanlış bi şekilde işlenmiş.her tekrarladıgında beyin olumsuz sinyal veriyo. bunu nasıl yapıyolar bilmiyorum ama tedavisi varsa bence budur. ilaç milaç hikaye.

Bi
bilissel tedavi tam olarak nasil bisey bilmiyorum bir daha ki gidisimi de konusacagim doktorumla siz bilissel terapi yaptirdiysaniz nasil bisey biraz bahsedebilir misiniz

Bi
bilissel tedavi tam olarak nasil bisey bilmiyorum bir daha ki gidisimi de konusacagim doktorumla siz bilissel terapi yaptirdiysaniz nasil bisey biraz bahsedebilir misiniz
Ben yaptırmadım,ama mutlaka araştır yenmekte o kadar kararlıysan.Dediğim gibi anksiyete beynin algılarının yanlış çalışmasından kaynaklanıyo.Mesela mutlu olman gereken bi noktada,o durumda aklına başka bi kötü anı kazımışsan aklına o gelip o an mutlu olamıyosun,kaygılanıyosun.Bilişsel davranışçı terapide psikolog sana yanlış algıladıgını farkettiriyo ve doğru algılayıp bilinçaltındaki kaygıdan seni uzaklaştırıyo.Artık geçmişteki herhangi bi ize takılı düşünmüyosun

Peki cok tesekkur ederim doktorumla konusacagim mutlaka

hayat bana yaşanılır gelmiyo yine de yaşıyorum bi şekilde. Kendimi bildim bileli bu sorunlardan dolayı mutsuzum. Yorgun bitkin bi şekilde hayatın akışına uymaya çalışıyorum. Keşke aşılabilir bi şey olsa çocuklugumdan beri içinde bulundugum durum. ugrasmadım mı ugrastım.sonra yoruldum.çok yoruldum ve bıraktım

İlaç kullanıyor musunuz?

Sizce online psikoterapi gercek terapi gibi ise yarar mi? Bircok psikoterapi merkezi bu hizmeti veriyor. diye bir siteyi tvde gördüm. Bircok farkli sehirden psikolog/ psikiyatrist/doktor/diyetisyen var.erkek arkadasimi ikna edebilirsem ben de bu sistemi denemek istiyorum.bu konudaki tecrubelerinjzi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…