Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Altınımı kocama vereyim mi diye anket yapan kadın, erkekler neler neler yapıyor affediliyor benimki mi kusur diye de düşünebilir, iki fişfitlemeye bakar.

Altınımı kocama vereyim mi diye anket yapan kadın, erkekler neler neler yapıyor affediliyor benimki mi kusur diye de düşünebilir, iki fişfitlemeye bakar.
Bence de etrafını dinliyor sonuçta kocasını tanıyan kendisi değilmiş gibi.
Sanki her erkek her kadın aynı tornadan çıkmış gibi.

Tam tersi de yüzde 98 ama.o dediğiniz yüzde 2'lik ihtimal oluyor. eee insanlar da ne bilsin şimdi. o yüzde 2'lik ihtimale mi herkese altın dağıtıp duracak.her taraf dolandırıcı, üçkağıtçı adam dolu.şu yaşımıza kadar borçları dağıttım millete 1 tanesi bile ödemedi.ben şimdi nasıl bu yaşadıklarımdan sonra ona buna altın, para vereyim.zaten öncekilere de bir şekilde güvenmesek vermezdik.hep de biz suçlu değiliz.1 tane zengin olma hikayesi bulmuşsunuz bunun milyonlarca tersi hikayesi var.iş kuracağım falan filan diye gezenlerin çoğu meslek edinmeyi becerememiş, aylak aylak gezen, iki gün ona iki gün buna heves eden serseri herifler oluyor.

O zaman zaten işi var hayatta.Sanal dünyayı dinler dinlemez bilemem zaten absurd bir tavsiye de vermedim.
Çok abartmadiniz mi onu diyorum. Yani bu olay böyle olmadan burada post açsa yüzde 80 parayı verme diyecekti. Şimdi kadın kocası kanserken başka adama kaçan kadın muamelesi görüyor. Evet aynen böyle düşünsün. O kadar büyük bir hata değil. Adam da affediversin.

yoo ben ver derdim.
kocasının da o birikimde katkısı var kendisinin degil. Adam her ay düzenli olarak altın daha çok parası da varsa mücevherler almış
Kaldı ki adam sormak nezaketinde ve dahi yalvarma nezaketinde bile bulunmuş

Ben ver derdim. Bu adama verilir. Güven veren davranışları olmuş bu güne kadar, elindekini avcundakini saymış ortaya, kilidi eşine vermiş. İki kere verdim, umduğumuz kadar olmadı, yine veririm. Kazanınca beraber yiyoz kaybedince mi kötü?

Ağır olan kırk kapı gezip herkese sorması. Veremem çocukların geleceği demek yerine çevremde kim varsa sordum onlar verme dedi diye vermedim demesi. Firması varmış; iş çevresi arkadaşları akrabaları... Bu kadar kişiye kocama güvensem mi güvenmesem mi diye anket yapmış. Belki böyle olmasa dediğiniz gibi büyümezdi olay ama adamın içine kurt düşmüş. Demek işlerim bozulsa batsam karım arkamda durmayacak hissiyatı gelmiş. Tabi ki başka bir durumda olsa verme altınlarını deriz ama adam da her ay altın alıp güvenip karısına vermiş. Altını alırken güven sonsuz ama geri istemeye gelince çevreme sordum, annem de verme dedi vermiyorum.

konuyu okumadan başlığa yorum yapmışım. beni en çok acıtan benden alamayıp görümcemin çat diye vermesi olurdu.
Evlenip bi hayatı birleştirdiğinde bazı şeyleri göze alabilmek lazım en azından güven varsa altında para da ortak iki kişiye ait olmalı. keyfi de değilmiş zaten.
üzüldüm durumunuza umarım düzelirsiniz.

Bundan herkesin haberi olması kötü ya, vermeseydi yine ama aile içinde kalsaydı elaleme rezil olunmasaydı, adamı soyguncu konumuna düşürmüş herkesin içinde. Kendi aklı ile hareket edip ortalığa dökmese belki affederdi.

Adam işini altınları alıp kurtarmış olsaydı millet karısının altınıyla götünü topladı derdi.
Valla her türlü mahcubiyet.

Demekki eşinize bu konuda güvenmiyorsunuz sizin güveninizi kıracak bir şey mi yaşandı daha önce? Eğer yaşandıysa vermemekte haklısınız ama hayır diyorsanız vermeniz gerekirdi sonuçta sizin geleceğinizi düşünerek istemiş.
Evet belki denilen gibi hemen verilmez di veya hepsi verilmez dinama olsun elbet altın yerine konulabilir geliriniz varmış. Eşler arasında bu tür şeylerin muhabbeti çok saçma bana göre.
Yine de seni boşardım demesi doğru değil biraz fazla uzatmış konuyu.

Kesinlikle doğru.
Ben konu sahibi haklı demiyorum. Sadece çok acaip tepki verilmiş burda. Adam dese ki sana guvenim sarsıldı, takip edeceğim bundan sonra da birikim hesabımız ayrı dese hak vereceğim. Bosanirim, beraber yatmama, yüzüne bakmama. Kadınlar neleeer yaşıyor hiç ilk kumar borcunda giden kadın görmedim ya da ilk kv teröründe ya da ilk psikolojik baskıda...Bu kadar ağır bir durum yok. Kadınlar nasıl tekrar şans veriyorsa bazı durumlarda erkek de veriversin.

Ben de verdim Sorun o değil. Ne yapsın adam bunun için bosasin mi kadını? Ya da kadına affedilemez hata yaptın muamelesi doğru mu Katip?

Kumar oynayan adam ödül alıyor diye varını yoğunu karısının eline sayıp vefasızlık gören ele güne rezil edilen adamın suçu ne yahu? Kumarcı kârda, fatura düzgün adama kesiliyor. Sonra erkekler neden bozuldu. Napsa yaranamıyolar.

Ben de verdim Sorun o değil. Ne yapsın adam bunun için bosasin mi kadını? Ya da kadına affedilemez hata yaptın muamelesi doğru mu Katip?
Boşasa haklı. Neden boşadın demem. Ben de boşarım. Ne edeyim zor zamanımda yalnız bırakan, müşkülümü alemin ağzına sakız eden eşi yahu? İyi gün dostunu ne edeyim?

Ama iyi de adama bunu bu şekilde desen o da dönüp der ki seni aldatmadım, kumar oynayıp varımı yogumu heba etmedim, senden kuruş saklamadım.
Saklasaydım birikimimi sormadan kendi hesabıma atıp baştan keseleri ayırsaydım, bunu yapan bazı herifler gibi de pişkin pişkin seni yok saysaydım daha mı iyiydi.
banane öteki adamlardan derse ne olacak

allah kadın ya da adam hiçbir insanı düşürmesin.elbiselerini tek tek satacak kadar zor durumda bırakmasın.çok kötü. adam yalvarmış ağlamış asla vermemişsiniz. vermem dediğiniz para sadece sizin değil , ikinizin. adama kendi payınızı vermediniz korktunuz çocuklarınızı düşündünüz diyelim ama onun payını onun yaptığı birikimleri nasıl vermezsiniz. bu kendi payınızı vermemenizden daha acı. adam neden parasının dilencisi oluyor sizi üzmek istemiyorum ama evliliğiniz temelinden sarsılmış. evlatlarınız için konuşun özür dileyin güzel davranın elbette. umarım affeder ama bence adam gitmek istiyor.yoksa yumuşardı zaman geçtikçe iyice bilenmiş.

Boşasa haklı. Neden boşadın demem. Ben de boşarım. Ne edeyim zor zamanımda yalnız bırakan, müşkülümü alemin ağzına sakız eden eşi yahu? İyi gün dostunu ne edeyim?
O zaman evli kadın kalmaz. Adamlar boylarınca hata yapıyor. Kimse de kadına gururu incinmistir demiyor. Bu ne kadar hataysa bence karısının hoslanmadigi bile bile her hafta kendi ailesine ziyarete gitmesi de aynı hata. İkisi de bencillik. Sümsük, ataerkil adamlar ilk hatalarında gönderilmiyor. Kaç adam var ilk defa annesi karısına laf ettiğinde dönüp annesine ne diyorsun, kendine gel diyen? Ancak kadın kusecek, tavır koyacak, tavrında ısrar edecek o zaman.
Konu sahibi seni savunmuyorum bu arada. Öğretme akılla iş yaparsan sonu bu. Sadece hafif düzeyde hata yaptın diye ömür boyu çekecek değilsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…