All-Star Diyet Yarismasi...

Fatma sahurda 3 en fazla 4 tane haşlanmış yumurta yiyorum , Ramazana 50 ile başlasam 58 60 arası bitiriyorum , millet oruç tutuyo zayıflıyo benimki tam tersi :KK70:
Bende ramazanda kilo alanlardanım ama geçen bi kaçgün tuttuğum oruç da bi çözüm buldum gibi. Eşimin hadi hadi ye lafına kanmazsam sahurda sadece su ki öyle daha rahat geçiyor günüm. İftarda da ekmeksiz hafif çorba ağırlıklı atlatırsan kilo veriyorsun. Ramazan sonunda abiye elbise alacağım o yüzden ne kadar versem kâr benim için

N nscckts A AklinYolu1 mesajlarınızı okurken mutluluktan gülümsedim yaw... devamı gelir inşallah canım hedefine kadar... yarışma konusuna gelince 9 mayısta bu yarışma bitebilir sonrasında isteyen korumaya isteyen vermeye devam eder maksat devam ve kontrolü sağlamak. ramazan da kilo da alınabilir dikkat etmek amaçlı kontrol ve motivasyon grubu olarak devam edebiliriz ben çoğunluğa uyarım

Ramazan beni kasmaz Lucy , nasıl olsa oruçluyken bile iftarda ve sahurda yediklerimle kilo alabiliyorum :halay:

Yarışmanın amacı da kilo vermeyi destekleyip motivasyonu sağlamak yoksa kupaydı birinciydi ikinciydi hrpsi teşvik amaçlı. Yine birbirimize destek olur gaz veririz. N nscckts nisacım brn agır adımlarla gidiyorum biliyorsun yani uzunca bi süre yalnız kalmazsın merak etme hedefe ulaşanlar korumaya bizde kilo vermeye devam ederiz Allahın izniyle

Bende ramazanda kilo alanlardanım ama geçen bi kaçgün tuttuğum oruç da bi çözüm buldum gibi. Eşimin hadi hadi ye lafına kanmazsam sahurda sadece su ki öyle daha rahat geçiyor günüm. İftarda da ekmeksiz hafif çorba ağırlıklı atlatırsan kilo veriyorsun. Ramazan sonunda abiye elbise alacağım o yüzden ne kadar versem kâr benim için

Kızlar biz bu işi başaricaz :)

Sahurda 2 haşlanmış yumurta yiyip bol su için iftara kadar acikmazsiniz bu arada

8:40 coconut latte
9:40 yarim latte
10:40 yarim latte
11:30 badem sutu +yulaf seysi + 2 ceviz
12:04 chicory latte
13:10 tavuk corbasi
14:00 iki kozlenmis biber + uc cherry domates+ 1 bardak ayran

Bugun doymak bilmedim. Brokoli kemiriyorum simdi.

Dikkat etmeye çalışıyorum bazen gunde en fazla bir caklit bitiriyorum gece atistiriyorum bazen hafif.
Spor yapsam super olacak ama cok az uyduruktan yapiyorum.
Ve 63.500 olmustum.Suan 64.200 niye yaa.Gerci tok tartıldım ama cok yemedim ki.

Sabahları poğaça yemenin zararları
Bir tane poğaçanın verdiği kaloriyi yakabilmek için 7 bin 500 adım atmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Sabahları poğaça yemenin zararlarını öğrendikten sonra kahvaltıda poğaça yemeyi bir daha düşüneceksiniz. İşte sabahları poğaça yemenin az bilinen zararları...
sabahlari-pogaca-yemenin-zararlari-11168984.Jpeg

Sabahları kahvaltı yapmak yerine pratik bir atıştırmalık olarak poğaça tüketiyorsanız haberimize göz atmanızda fayda var. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre 2 ay boyunca düzenli olarak her sabah poğaça yiyen kişilerin vücuduna 2,5 kilo yağ ekleniyor. Bir adet poğaçanın verdiği kiloları yakabilmek için ise 7 bin 500 adım atmak gerekli. Sizin de kulağına ürkütücü geliyorsa kahvaltı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz yararınıza olacak.

Sabahları poğaça yerseniz ne olur?

Günün en önemli öğünü hiç şüphesiz kahvaltıdır. Beslenme uzmanlarının tamamının ortak görüşü kahvaltının asla geçiştirilmemesi gereken bir öğün olduğu yönünde. Elbette, kahvaltı yapmak kadar sabahları ne yediğiniz de çok önemli. Protein ve lif kaynaklı besinler, taze meyve ve sebzeler kahvaltının ana besin kaynakları olmalı.

fft16_mf11168950.Jpeg

Sabah aceleyle evden çıkıp, kahvaltıyı sade bir poğaça ile geçiştiren kişiler için ise kötü haber var. Zararlı yağları içinde barındıran poğaça tüketimi ile 2 ay gibi kısa bir süre içinde vücudunuz tam tamına 2,5 kilo yağ alıyor. Bu yağları yakmak ise büyük bir efor gerektirdiğinden alınan yağlar vücutta depolanıyor. Yalnızca bir poğaça 450 kalori ve bu kaloriyi yakabilmek için yapmanız gereken ise 7 bin 500 tempolu adım. Bunu yapmak sizi ürkütüyorsa uzmanların önerdiği üzere sebze, meyve, zeytin, küçük parça peynir ve bir dilim kepekli ekmek kahvaltı yapabilir, güne zinde ve sağlıklı bir biçimde başlayabilirsiniz.

KAYNAK: http://www.milliyet.com.tr/sabahlari-pogaca-yemenin-zararlari-pembenar-detay-saglik-2641605/
Kesinlikle sabahlari hergun poğaça kilo aldırıyor meyve ye daha iyi.Yada yeme nescafe ve bir parca çikolatayla idare et daha iyi hizlisindan.ISyerinde yedikleri zaman zorlaniyorum neyseki bizim servisin kahvaltı alışkanlığı abartılı degil.Evdeki kahvaltıyı daha kolay ayarliyorsun

Ben yarışmanın devam etmemesine üzülürüm biliyorsunuz burda müthiş yol aldım bunu tek yapamazdim
Aynen ben de tek basima abur cuburu kesemezdim hayatta.Kestiysem burasi sayesinde. Motive oldu burası ve bir süreç içine girdim ama benim icin yavaş ilerliyor daha uzun olmasını isterdim.
Ucuncu sık da olabilir ama daha uzun olsun.

En az bir kişi istediği killoya ulaşırsa yarışma bitsin .
Sonra ikinci bir yarışma başlasın.O istediği kiloya ulaşan kisi ister cikar isterse koruma diyetiyle yarışmaya katılır.Yada misafir yarışmacı olur.Sonra bir kisi daha istedigi kiloya ulasinca ucuncu yarisma seklinde.Nasil öneri cok guzel degil mi?

16 mayısta bitip ramazanda kilo bildirimine devam edip ramazan sonrası da başlayabilir.Ramazanda sadece kilo bildirimi yapılabilir enazindan

A AklinYolu1

Son düzenleme:
Aynen ben de tek basima abur cuburu kesemezdim hayatta.Kestiysem burasi sayesinde. Motive oldu burası ve bir süreç içine girdim ama benim icin yavaş ilerliyor daha uzun olmasını isterdim.
Ucuncu sık da olabilir ama daha uzun olsun.

En az bir kişi istediği killoya ulaşırsa yarışma bitsin .
Sonra ikinci bir yarışma başlasın.O istediği kiloya ulaşan kisi ister cikar isterse koruma diyetiyle yarışmaya katılır.Yada misafir yarışmacı olur.Sonra bir kisi daha istedigi kiloya ulasinca ucuncu yarisma seklinde.Nasil öneri cok guzel degil mi?

16 mayısta bitip ramazanda kilo bildirimine devam edip ramazan sonrası da başlayabilir.Ramazanda sadece kilo bildirimi yapılabilir enazindan

A AklinYolu1

Bu 9 mayista bitsin ki ramazan oncesi adapte olalim. Yarisma ici , yarisma disi gibi bir secenek var. Isteyen bildirim yapar ve yarisma disi da devam edebilir.

Belki aramiza yeni katilan arkadaslar da olabilir.

Son düzenleme:
Hetkes menü yazmuş bende yazim
Sabah 9.30
1.5 haşlanmış yumurta 1 dilim tam buğday 10 tane tuzsuz yeşil zeytin çok güzeldi. Domates biber salatalık nane çay
Öğle 15.00
1 salatalık
Akşam 17.30
3 tane dolmalık bber pirincini çocuklar yedi
1 kase yogurt
Su 2.5
Spor 60 dk tempolu yürüyüş

Ilk haftadan beri grup ortalamasi grafigi bu arkadaslar. Aralardaki iki hafta sifirin altindaymisiz.:KK12: Son iki hafta pozitif bir ivme kazanmisiz. Bu sekilde devamm kizlar. :nazar:

Eki Görüntüle 2134181

Akademik kitaplardan buraya gecince boyle oluyor. Cok ciddi takilicam bundan sonraaaa coookkk. :KK8:

Akşam menüm ;
2 tane kivi yedim bol su içtim :)
Aksam icin kivi az ve meyve iyi bi secim degil. :KK12:

Hetkes menü yazmuş bende yazim
Sabah 9.30
1.5 haşlanmış yumurta 1 dilim tam buğday 10 tane tuzsuz yeşil zeytin çok güzeldi. Domates biber salatalık nane çay
Öğle 15.00
1 salatalık
Akşam 17.30
3 tane dolmalık bber pirincini çocuklar yedi
1 kase yogurt
Su 2.5
Spor 60 dk tempolu yürüyüş

Biberin disi senin, ici cocuklarin diyorsun. :KK53:

Haftalik gondereceksin bana , carsamba gunu. Kilolari da yazdin umarim. :dondurma:

Akademik kitaplardan buraya gecince boyle oluyor. Cok ciddi takilicam bundan sonraaaa coookkk. :KK8:

Aksam icin kivi az ve meyve iyi bi secim degil. :KK12:

Biberin disi senin, ici cocuklarin diyorsun. :KK53:

Haftalik gondereceksin bana , carsamba gunu. Kilolari da yazdin umarim. :dondurma:
Sabah akşam tartılıp yazıyorum saatli yedik içtiklerimi sporu suyu aç ve tok kiloyu

X