Aldatılıyor muyum? 😔 Fikirleriniz bekliyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hapis cezası falan çok ekstrem şeyler ama ya. Bir adamla yattın adam evliydi yat bakalım üç sene mümkün mü?

O zaman aldatan kişiye iki katı ceza vermek lazım. Peki o kadar insan yıllarca hangi cezaevlerine sığdırılıp vergilerimizle beslenecek?

Konunuzu okumak bile şüpheye düşmeye yetiyordu, haklı da çıkmışsınız maalesef. Böyle bir durumda ne denir bilemedim çok üzücü, inşallah hayırlı şekilde sonuçlanır süreç sizin için.
Ayrıca bu konu forumdaki bekar arkadaşlar için ibretlik olsun. Konu sahibinin işsiz, kendi ayakları üzerinde duramayan biri olduğunu düşünsenize buraya ağlayarak bana bir yol gösterin yazıyordu muhtemelen. Her zaman söylediğim gibi hiçbir kadın kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmadan evlenmemeli.

Tabii ki yani bizde daha katiller içeri zar zor alınıyor, bir de böyle şerefsiz insanlar için kimse kılını kıpırdatmaz. Ama işte keşke kıpırdatsa yani bu bizim temennimiz sadece.
Gerçi her gün birileri aftan ondan bundan çıkıyor nolcak biri çıkar biri girer

Yani gelişmiş ülkelerin hiç birinde bu tip suçlara hapis cezası verildiğini duymadım ben mesela. Normal olan cezaevine tıkmak değil suçu önlemektir her zaman. Kimse cezaevi korkusuna suç işlemekten vazgeçmez.

Konuyu baştan beri çok üzülerek okudum. Böyle ilerlemesine de üzüldüm keşke yanılmış olsaydınız, ama gerçeklerle bir şekilde yuzlesmenize de sevindim.

Eşimle aynı meslekteler, kendimi sizin yerinize koyarak durumunuza çok üzüldüm. İnşallah en yakın zamanda, en az maddi manevi zararla atlatirsiniz.

Kesinlikle bunu emniyete duyurun. Her ikisi de ayrı yerlere surulurler. Teşkilat böyle durumlara hiç sıcak bakmıyor, şahit olduguklarim var. Ve dosyalarında bu kara leke nereye giderlerse gider. Bakalım yasak asktaki tutkuları birbirinden uzak sürgün yerlerinde devam edebilecek mi

Dediğiniz çok doğru. Çünkü o ülkelerde kadın aldatıldığı için bizdeki gibi bir mağduriyet yaşamıyor. Her ülkenin kanunu o ülkenin şartlarına göre hazırlanmalı bence. Bizdeki sosyal ve ekonomik yapı bu yasaların uygulanmasında mağduriyete yol açıyor.
Her kadın bizim gibi eğitimli, kendine yeter bir durumda değil. Toplumun tamamını kendi durumumuzdan değerlendirirsek eksik kalır. Kanunlar kapsayıcı olmalı.
Eğer suç aldatmaysa o adam bunu tek başına yapmadı. Suça (kadının mağduriyetine) iştirak eden, cezasına da iştirak etsin bir zahmet.
Kadının eşini aldattığı durumda da, kocası bilmeli ki o adam da ceza alacak. Yoksa orman kanunları devreye giriyor.
Hapis değil ama çok yüklü tazminatlar ödetilmeli, Finlandiya'daki gibi herkesin geliri ölçüsünde belirlenmeli ki zenginler parasını verip istediğini yapamasın.

Bizim burada tartışmamızla kanunlar düzenlenmez tabii ki ama ben zinanın suç olmasını isteyen kadınları çok iyi anlıyorum. Kapsamı muallak demişsiniz ama kanunda zina, evli insanların yasak ilişkisi olarak belirtilmişti suç olmaktan çıkarılmadan önce.

5 ay neden ayrı kalmak durumunda kaldınız merak ettiğim için sordum eğitim vs için mi?Yani gitmeniz bunları yapmasını hiç bir şekilde meşru kılmaz ama 5 gün bile zor bekleyen erkek milleti için 5 ay uzun bir süre.Telefonuna dinleme programı kurun watsaptan da yapabilirsiniz veya eve kamera yerleştirin.Telefonunuza bağlayın yurtdışında izlersiniz her halini.Oyle bir durumda boşanacak misiniz peki?

Tazminata tamam. Ama hapis cezası komik. Gerçi ben zinanın suç sayılmasına karşıyım ama tazminata bir tık daha yakın olabilirim.

Konuyu daha fazla konu dışı mesajlarla işgal etmek istemiyorum ama bu ütopik fikrimin arkasındayım
Gelişmiş ülkelerdeki kadınlar bizim kadınlarımızla maddi manevi aynı şekilde etkilenmiyor. Sadece kadın değil, çocuk varsa durum daha da vahim oluyor.
Bence iki kişi de cezaya çarptırılmalı. He bu yukarıda dediğiniz gibi siz tazminat dersiniz ben hapis derim başkası aman almasın hiçbir şey benden uzak olsun yeter der. Ama bu tip olaylar toplum ahlakını da bozar ve kişisel görüşler bir kenara bırakılıp kesinlikle ceza alınmalı

Bende konunuzu basından beri takip ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Bu durumun zorluğunu bilirim. Ben ilk evliliğimde kocamı kendi evimde Baska bir kadınla bastım. Hem de çocugumla benim esyalarımı piyasadan toplamıstı (bardaklarımıza diş fırcalarımıza kadar) evin bir odasına tıkmıştı.Allah kahretsın boyle rezil insanları canın Baska Bı haltlar yemek istiyorsa boşanda oyle yap. Uzulmeyın sakın. Bırcok kadın yasıyor. Ben guclu kaldım hep.. sizide oyle görüyorum maşallah.

Android için simdi uzun uzun yazicam anlatamazsam özelden sorabilirsiniz
Kendi android telefonunuza whatsapp web diye bi uygukama var play storede onu yüklüyorsunuz simgsi de büyüteç resmi. Sonra uygulama yuklenince açıyorsunuz önümüze bir tane kare kod çıkıyor. Kendi telefonunuzu kenara koyup eşinizin android telefonunu alıyorsunuz whatsappini açıyorsunuz yukarida 3 noktali bi yer var yeni grup yeni toplu mesaj Whatsapp Web yazıyor WHATSAPP WEB yazısına basıyorsunuz. Önümüze kamera çıkıyor kare kod okutmak icin.
Sonra o kendi telefonunuzdan yüklediğiniz whatspp web programi vardi ya yüklemiştik kare kod cikmisti kenara almıştık şimdi esinizin telefonu üstte sizinki altta o kare kodu okutun.. bu kadar. Kendi telefonunuza yüklediğiniz o whatsapp web uygulamasını da gizleyin esiniz görmesin. Ha en önemlisi de esinizin telefonu alın ayarlar bölümüne girin uygulamalar/whatsapp/whatsapp bildirimler bölümüne girin orada en altta DİĞER BİLDİRİMLER var o açık durumda olacaktir onu mukkkak kapatın ki eşinize bildirim gitmesin. Simdi yapacağınız şu esiniz ne kadar uzakta olursa olsun sadece interneti acik olduğu sürece yüklediğiniz Whatsapp Web uygulamasi ile kiminle konuştuğunu görebilirsiniz. Ama dediğim gibi muhakkak esinizin telefonunu okuttuktan sonra dedigim ayarlar/uygulamalar/whatsapp bildirimler/diger bildirimleri kapatın anlatamadığım yer varsa yazabilirisniz ben bu uygulamayla baya takip ettim beni üzen cok sey gördüm o yuzden bunu yapmadan bi kere daha düşünün

Çok mantıklı gerçekten. Eğer elime telefonu geçerse bunları deneyeceğim. Kendisi iPhone 12 kullanıyor. Şifrelere sadece yüz tanıma ile giyilebiliyor. 2. bir yüz tanıma oluyor mu bilmiyorum.
Evet en fazla iki tane yüz tanıma oluyor bende 12 kullanıyorum. Eğer kendi yüzünden başkasını kaydetmediyse farklı bir görünüş ayarla diye yazar zaten

Son cumle.çok duygulandım

zina işleyini cezaevlerinde beslemek yerine mağdur kadınların şartlarını iyileştirmek için çalışmalar yapışsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Bir insanın eşini aldattı diye cezaevine girmesi bana da saçma geliyor.

Çok üzüldüm. Keşke ozaman da size destek olabilseydik. Konunuzu bilmiyorum burada var mı
Çok teşekkürler. O dönem konu acmamistim. 8 aylık bebeğimi kaybedince çok zordu. Aldatılmak değil de bebek kaybı çok zordu. Daha sonra evlendim 1 kizim var

Yurtdışına çıkacağınız zaman o misafir odasına gizli kamera yada ses cihazı gibi bişey yerleştirin bunları bir araştırın bence yada yatağa belli bişey koyun bir kenarına toka vb geldiğinizde yerin de duruyor mu aklıma gelmiyor şu anda ama bunun gibi aldatılmak insanı çok acıtır evet ama sizin evinize getirmesi çok yıkıcı bence asla peşini bırakmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…