Aldatılıyor muyum? 😔 Fikirleriniz bekliyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşırı gelmiş anlıyorum ama bence bir kadının bilmem kaç yılını çalıyorsun, hırsızlık. Çocuklarının hayatıyla oynuyorsun, onların elinden mutlu bir ailede büyüme haklarını alıyorsun, hırsızlık. En başta büyük bir ahlaksızlık.
Tabii ki sadece at cezaevine gitsin değil, ülkemizdeki kadınlara da tıpkı konudaki hanımefendi gibi olmaları öğretilmeli. Maddi gücü olmak en önemli ölçüt bu konularda.

Ben ilk evlılıgımde buna benzer bir programla neler gormustum neler kalleşlik otesıydı. Sınır krizi gecırmıstım.

Toplumun bir çoğunun görüşüne bakarsak üniversiteli iki sevgilinin aynı evde yaşamasıda zina
Onlarıda mı hapse atacağız?
Ayrıca imam nikahı yaptık biz zina yapmıyoruz diye ortaya çıkanlar olacaktır.
En mantıklısı üçüncü kişiye maddi ve manevi tazminatın ödetilmesi olur.
Ama bunada şart koşulmalı eğer aldatılma sonucu boşanma olduysa diye
Yoksa açıkları kullanan illaki olacaktır.

Birini öldürmek için canını almak gerekmiyor, aldatarak resmen birinin hayatını heba ediyorlar. Aldatan taraf birşey olmamış gibi yoluna devam etmemeli, ciddi anlamda kayıplar yaşamalı diye düşünüyorum bende.

Zaten alıntıladığınız mesajımda “evlilik birliği içerisinde zina” ya da “evli kişilerle bile isteye ilişki yaşamak” yazmışım.
Yoksa ben de sevgilimle aynı evde yaşıyorum dönemsel olarak.
Siz tazminat dersiniz ben hapis, ahlaken kesinlikle bir cezaya çarptırılmalı bu insanlar.

Yok o oyle degil iste malesef. Yaşayan bilir bunu. Ben kış gunu 3 yaşındaki sabi cocugumla evime gidip kapımı caldıgımda ıcerıde kırığıyla oynaşan adam beni eve almıyorsa ben komşuma gidiyorsam yuzum eğik. gidecek başka yerimde yoksa. O it her turlu cezayı hakedıyor.

Kesinlikle. İki kişinin de yanına kalmamalı. Ahlak düşmanı pislik insanlar, olan bir tek mağdur kadına oluyor sonra.

polis çağırmadınız mı?

Memlekete gitmeden whatsappwebden onun whatsapp ı kendi laptopunuzda açsanız belki bir ihtimal fark etmez. Siz açın bağlantı olunca uyarı veriyor ilk siz uyarıları temizle derseniz gider onlar siz de izlersiniz ordan.

İşte kanun şunlar zina kapsamına giriyor bunlar girmiyor diye açıkça yazamaz.
Mesela geçen konu açıldı 4 senedir çekişmeli boşanmaya çalışan kadına yeni sevgilisi var aldatıyor diye tekrar dava açılmış.
Ortada evlilik kalmamış kadın kaç senedir yurt dışında mal paylaşımı yapılamadığı için uzamış o kadın hapis mi yatsın?
Evli olduğunu bile bile başka kişilerle ilişkiye giren insanları iğrenç buluyorum ama ortada böyle bir kanun olursa bir çok kişide bundan farklı faydalar çıkarmaya çalışır demek istiyorum.

Konudaki iğrenç kadına gelirsem o cezasını bulmaya başlamış ama farkında değil
İki iğrenç adamın cinsel sohbetlerinin konusu olmuş.
Yüksek ihtimalle ya işinden olacak ya soruşturma geçirip başka yere sürgün gibi mimli gönderilecek
Bütün bunlarıda kendisinin arkasından yapıştırmalı konuşan adam için yapacak.

Öncelikle Allah tan sabır diliyorum size. Arkadaşlar öneriler de bulunmuş ben de ek olarak yazmak istedim. Düğün CD ve düğün sonu takılarla çekilen fotoğraflarınızı avukata verin. Eğer yapabilirseniz gece şerefsiz uyurken yüzüne telefonu tutun karanlıkta olsa algılıyor. Şahidinizi ilk tebligatta gizli tutabilirsiniz. 15 gün cevap hakkı var, bu konuda cevap yazamamış olur kapıcı ile ilgili, şahidin isimi mahkeme de açıklanır. Siz üzerin deki telefon hatlarına ulaşamazsanız da mahkemeden talep edip kayıtlara baktırabilirsiniz. Uzun konuşmalar, sık konuşma aralıkları delil sayılabilir. Allah yar ve yardımcın olsun. Bu arada işlerinizi bitirince oradan arabayı alıp ayrılın 10 gün beklemeyin, işe başlamadan biraz kafanızı dinlersiniz. İmkanınız varsa psikoloğa gidin lütfen

Tamam da Kudra zina geniş kapsamlı onu katalım bunu katmayalım diyemeyiz dediği zaman ben de ona karşılık “evlilik birliği içerisinde zina” diyelim demişim.
Ayrıca hukukta her olay kendi içerisinde yargılanıyor, dediğiniz konuyu okudum o konuda kendi içerisinde değerlendirilmeli. Tabii ki kaç yıl geçmiş bir boşanma davasında artık “evlilik birliği” de kalmamıştır zaten.
Bence açık bulunacak bir kanun değil yani, evlilik birliği var mı bu konuda, evet var. Adam aldatmış mı, evet. Kadının haberi var ve hala devam ediyor mu, evet. İşte bu üçüne evet diyebiliyorsak evlilik birliği içerisinde zina vardır.
Bakalım zaten çıkacak bir yasa da değil sonuçta.
Yine de şöyle söyleyeyim arkadaşım bir Arap ülkesinde yaşıyor. Hani gelişmiş falan da değil ve çok eşlilik de ayıp karşılanıyor kanunlarda olmasına rağmen. Buna karşılık, ülkede aldatma, cinayet, şiddet oranı o kadar az ki arkadaşım Müge Anlı ve Esra Erol’u bir gün izledi bu ülkede nasıl yaşadığımızı sordu. Geçen boşandığı kadını döven adamın videosunu izledi, kendi ülkesinde olsa adamı dövmekten öldürebileceklerini (kanunen değil) söyledi. Demek istediğim sadece kanunlar, cezalar yeterli değil, eksik yaptığımız bir şeyler var. Eğitimimiz yok, ahlakımız yerlerde, eğitimli olmayı üniversite bitirmek sanıyoruz, biz bence gerçekten çok değişik bir toplumuz.

Bi de bu var. Toplum istedi diye aldatmayı zina kabul edip cezaya bağlayan hukuk sistemi yarın öbür gün yine toplum istedi diye birlikte yaşamayı zina kabul edip cezaya bağlayabilir, ilerleyen zamanda sokakta öpüşmeyi zina kabul edip cezaya bağlayabilir. Ucu açık bir kavram derken bunu anlatmak istedim. Bugün istediğiniz şey yarın sizin ayağınıza dolandığında ne olacak?

Ve bu tarz işyerlerinde aradan 20 yıl geçse de istediği şehre gitse de o kadının peşinden hatta kendisinden önce yaşadığı bu rezillik geliyor, insanlar da 1e 1000 katıp anlatıyor.Kendi iş yerimde çok tayin gören bir yer ve bizim oraya atanan bir kadın için en az 20 yıl önce yaşadığı benzer bir durum kulaktan kulağa geldi. Kimseyi yaptığı hatalarla yargılamam insanoğlu şaşar.Ama konu sahibinin durumunu okuyunca beter olsun demek geldi içimden

Çalıştığım eski okulda böyle bir durum yaşanmış ücretli öğretmen olan kadının işine son verilmiş.
Adam ise soruşturma geçirip disiplin cezası almış çalıştığı her kişi ne yaptığını biliyor dava şudur budur uğraşıyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…