Aklımdaki en zor soru

Benim de bir erkek arkadaşım var, üniversiteden beri çok samimiyiz. O da evli ben de ve biz de her şeyi konuşuyoruz dertleşiyoruz, eşimle aşşırı iyi anlaşıyorlar ben onun eşiyle o kadar iyi değilim ancak yine de baya samimiyiz. Düğün zamanları eşiyle yaşadığı sorunlar vs aile tartışmaları her şeyini biliyorum ama günlük görüşmüyoruz. Görmediğimde karaları bağlamıyorum evet çok seviyorum en yakın erkek arkadaşım kendisi ve bana karşı tek bir yanlış hareketini görmedim ve eşine çok ama çok aşık. Yine de sizin kadar görüşmemeyi konuşmamayı dert etmiyoruz.

Görüşürsek kaldığımız yerden devam ederiz samimiyete görüşmezsek araya bir boşluk girer biri birini hatırladığında bir yerde arar ya da sorar bitti. Siz mi o adama çok düştünüz yoksa karşılıklı mı anlayamadım ben. Ancak samimi karşı cins arkadaşlıklarını belli yere kadar savunurum ve kendim de sahibim yine de sizde çok masumiyet göremedim ben.

Valla bence hala yanlış hiç kusura bakmayın isterse arkadaşınız tamamen görmesin bu bir kıstas değil ki. Engeli olması onun bir koca olmasına engel mi mesela? Değil tabi ki.
Hala arkadaşlık şekliniz anormal. Hala onsuz zaman geçirmenin sizin için bu kadar korkutucu olması anormal. Hala onu eşinizle kıyaslamanız anormal.
Burada kimse kız-erkek arkadaşlığına olumsuz bakmadı. İş arkadaşlığına da. Sorun sizin arkadaşlık şekliniz.

Şimdi acaba biz mi kötü kalpliyiz yoksa engelleri olduğu için aşık olunamayacak arzulanamayacak şekilde anlatan konu sahibi mi? Kafalar karışık

Konudaki mesajları adama okuyorsanız daha da haklı konuma geliyoruz o zaman.
Sana duygularım olduğunu düşünüyorlar, hihihih.
İtiraf edemediğini başkasına söyletmek gibi oluyor. Karpuz kabuğu şov <3

Ayrıca şöyle engelli böyle engelli aramızda bir şey olamaz mesajınız ise gerçekten inanılmaz garip ve saçma.

Son kısımda yazdığınız şeyi yazan konu sahibi bize kötü kalpli dedi.
Fıkra bu kadar

Kendine kandırma. Sadece arkadaş olarak gördüğünüze ikna etmek için kurduğunuz 36362 tane cümleye gerek. Koskoca paragraf döşemişsiniz zaten adama ne kadar bağlandığınızı anlatmışsınız. Burdan geçti adama aşkınız, eşlerinize yazık

Belli bir yaşa gelip belli bir hayat rutinine ulaşan kişi arkadaşlarıyla haftasonu haberleşmeden yaşayabilir, kısa süreli yokluklarına dayanabilir.

Bence yine de insanın en yakın arkadaşı eşi olmalıdır, ben hala dediklerimin arkasındayım. Aranızda cinsel bir çekim yokmuş gibi konuşuyorsunuz ama duygusal bir çekim olma ihtimalini eliyorsunuz kafadan? Neden bacakları kesildiği için mi? Önyargılı olan kim bu durumda? Ayrıca engelli insanların cinsellik yaşayamadığını size düşündüren nedir?

Sosyal deneymiş, yersen!

Ben insanın kendi düşüncesine bakarım. Konu sahibi aramızda cinsel ya da duygusal bie çekim yok diyorsa hayır var, sen aşıksın demem. Yok diyorsa yoktur.

Konu sahibi size de tavsiyem başkalarının ne düşündüğünü umursamayın. Eşleriniz sorun görmüyorsa, eşlerden gizli işler çevrilmiyorsa kadın erkek arkadaşlığı normaldir. Sınırlarını ve içeriğini de arkadaşlık ilişkisi içinde olanlar belirler. Gerisi fasa fiso.

8 saat konuşuyorsanız muhasebeyi kim yapıyor ya da iş arkdaşınızın işini sizin hiç mahremıyetınız yok mu ne açıyorsunuz kendınızı bu kadar sınırlarınızı koruyun

2 çocuğunuz var yazmışlar, hayat gayesinde aklınızdaki en zor soru bu ve bizim mi kalbimiz kötü oluyor? Arkadaşınızın engelli olması bir şeyi değiştirmez.

Ayrıca kocanız adam engelli diye sevilemez aşık olunamaz olarak düşünüyor, ondan bu rahatlığı şimdi anladım.

8 saat konuşuyorsanız muhasebeyi kim yapıyor ya da iş arkdaşınızın işini sizin hiç mahremıyetınız yok mu ne açıyorsunuz kendınızı bu kadar sınırlarınızı koruyun
Sizin sınırlarınızla konu sahibinin sınırları aynı değildir belki. Hiç düşündünüz mü böyle bir ihtimali yoksa herkes sizin sınırlarınızla yaşamalı diye mi düşünüyorsunuz?

Sizin sınırlarınızla konu sahibinin sınırları aynı değildir belki. Hiç düşündünüz mü böyle bir ihtimali yoksa herkes sizin sınırlarınızla yaşamalı
herkesin sınırları vardır olmalı da.. İyi yada kötü ben benimkiyle aynı şekilde olsun demedim ki, siz niye koruma çabasına girdiniz ?

herkesin sınırları vardır olmalı da.. İyi yada kötü ben benimkiyle aynı şekilde olsun demedim ki, siz niye koruma çabasına girdiniz ?
Sınırlarınızı koruyun dediniz. Ne biliyorsunuz korumadığını? Belki kadının sınırları mahremiyetini açacak kadar geniş. Ve bu geniş sınırlarını korumak istiyor. Koruma çabasına geçmedim, sizi eleştirdim.

Siz nerden biliyorsunuz koruduğunu ve yahut korumadığını siz yanında mısınız ? Bu kadar net emin konuşuyorsunuz. Ki her ne olursa olsun herkesin kişisel bi sınırı vardır, illa ki istediği kadar konya ovası gibi mahremiyeti geniş olsun dur noktası vardır olmalı da. Eleştirin tabi ki, attığınız taş ürküttünüz kuşa değsin ama.

Bu olay karadeniz'in rize ilinde yaşandı evet. Bugün 38 yaşında köyü olan birisi kadın erkek ilişkileri konusunda bu kadar rahat evet.

Haklısın uykuları kacıracak bır arkadaslık olurmu ..olmaz tabi
İş baska boyuta kaymış gibi
Allah akıl fıkır versın inşallah ne dıyelım

Tabi tabi aynen. Okuyup okuyup gülüyorsunuzdur. Cinsel bir şey olamayacağının nedeni iki bacağının olmaması mı? Evlenirken sorun olmamış ama. Bunları da tepki görünce bir güzel uydurduğunuzu düşünüyorum. Sosyal mesaj vermeyin burada kimseye. Hiç birimiz iki bacağı kesik, tek gözü görmeyen arkadaşımızı kullanıp, konu açıp sosyal deney yapmayız. Ne arkadaşımızı ne kendimizi bu kadar alçaltmayız. Biraz medeniyet öğrenin. Kaç kişi size kadın erkek arkadaşlığına karşı olmadığını yazdı. Sizdeki aldatma potansiyelini gördüğümüz için uyardık. Bu kişinin bacakları yokmuş, siz bacakları olan birini bulursunuz yakında.
Hatta evli çocuklu bile olmayabilirsiniz. Kafanızda hikaye kurup buraya yazmış da olabilirsiniz. Eğer gerçekseniz de engelli arkadaşa bayağı üzüldüm, alay malzemesi yapmışsınız adamı.

Ben zaten sınırları hakkında yorum yapmadım, vardır yoktur, dardır geniştir umurumda değil. Siz benim söylediklerimi anlamuyor alakasız noktalardan ad hominem yapmaya çalışıyorsunuz. Taş atmıyor ya da kuş ürkütmüyorum. Anlatmaya çalışıyorum ancak belki ki boşa kürek çekiyorum. Sonuçta karşımızdakinin anlayabildiği kadar anlatabiliyoruz. O yüzden müsaadenizle çekiliyorum.

Sırf eleştirmek için eleştiriyorsunuz çünkü karşınızdakini, çekilebilirsiniz elbette.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…