Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Bir bana mı çok gelmedi acaba... ameliyattan sonra da her istediğinizi yeme lüksünüz olmayacak zaten, doğru beslenmeye başlamanız gerekecek. kilodan kaynaklı sağlık sorunlarınız var mı?
Boy ve kilosuna gore konu sahibi obez, hatta neredeyse morbid obez olacak.

Kimseden izin almanıza gerek yok. Bu sizin hep fizyolojik hem mental sağlığınızı etkiliyor belli ki. Ben olcam isteyen destek olur istemeyen olmaz deyip sert ve kesin konuşun. Çevremde olan arkadaşlarım var hatta taşı sizden daha büyük kalp sorunu da olan bi tanıdık da oldu. Hepsi sapasağlam ve çok mutlular.

Bir bana mı çok gelmedi acaba... ameliyattan sonra da her istediğinizi yeme lüksünüz olmayacak zaten, doğru beslenmeye başlamanız gerekecek. kilodan kaynaklı sağlık sorunlarınız var mı?
Konu sahibi ideal kilosunun iki katı neredeyse nasıl size çok gelmeyebilir?

Kimsenin destek olmasına gerek yok istiyorsanız olun böyle bir çözüm varken. Ama anladığım kadarıyla aşırı kilonuz yok yani 25-30 kilo verseniz yeterli gibi. Doktorlar işi baya ticarete dökmüş durumda bu durumda size objektif bilgi verecek doktor bulun önce, belki ameliyata gerek kalmaz belki simdiye kadar gittiğiniz diyetisyenler işe yaramadı belki altta yatan başka hastalıklar var yada psikolojik desteğe ihtiyacınız var heosinden önemlisi. Sonuçta bu ameliyatlar kolay değil eğer en mantıklı çözüm bu deniyorsa olun tabi öncesinde çeşitli doktorlar ve beslenme danışmanlarıyla görüşün emin olmak için

Ameliyat yerine daha az riski olan mide balonunu da deneyebilirsiniz.Bir tanıdık balonla 20 kilo verdi.İlk bir iki hafta mide balonu kabul edene kadar aşırı bulantı yaşadı ama sonrasında çok rahattı.6 ay kalıyor mide de .Endoskopi ile yerleştirilip endoskopi ile çıkartılıyor.Ve bir ameliyat kadar riski yok.

Ameliyat yerine daha az riski olan mide balonunu da deneyebilirsiniz.Bir tanıdık balonla 20 kilo verdi.İlk bir iki hafta mide balonu kabul edene kadar aşırı bulantı yaşadı ama sonrasında çok rahattı.6 ay kalıyor mide de .Endoskopi ile yerleştirilip endoskopi ile çıkartılıyor.Ve bir ameliyat kadar riski yok.

Tüp mide amelyati denilen şeyde endoskopik oluyor. Robot ile, küçük kesikler ile. Yani öyle ağir bir amelyat değil.

Ve amelyattan sonra gayet herşey yeniliyor ama az. Ben 1 paket bisküvi degil, 1-2 tane ile yetiniyorum örneğin. Damak tadida değisiyor evet, ben patates kizartmasini, hamburgeri yiyemiyorum artik. Ki bu çok kötü bisey değil. En önemlisi, kendi vücüdüma güvenimi tekrar kazandim. Istediğimde daha çok dikkat edebiliyorum diyet yapabiliyorum, istediğimde daha gevşiyorum çünkü vucuduma ve kendime değer veriyorum artik.

Boğazını tutup, unlu, şekerli yağlı beslenmeye son verip sıkı spor yapan birinin kilo veremeyecegine inanmiyorum ben.
Irade ile başarilabilecek bir konu için de iç organıma bıçak değmesini asla tercih etmem.
Zaten o ameliyat sonrası sağlıklı beslenmek zorundasınız yoksa yine kilo alınıyor.
Ee madem beslenmem değişecek niye ameliyat olayım.

Kendisi kilolu olanlara kilo çok gelmiyor.
🙄 Zayif olup 150-160 boylara 90-100 kilo cok degil diyen gormedim ilk olursunuz eger oyleyse.

Kilolara göz alistikca normal geliyir ve "cok degil" diye diye bu kilolar alip basini gidiyor zaten.

Konu sahibine yorumun. Bu konularda tecrubeli degilim ama bildigim kadariyla ameliyat olmak bu işe kesin cozum degil. Dogru beslenmezseniz ameliyata ragmen bir sure sonra tekrar kilo almaya başlarsiniz. Bu şekilde ameliyat olup bikac sene icinde tekrar kilolu olanlar biliyorum.
O yuzden ameliyata bel baglamayin sadece biraz cabalayin sizde.

Özgüveniniz gitmiş. Aile ameliyatın riski var diye kabul etmiyor ama böyle yaşamakdan mutlu musunuz? Açıkçası ben mutlu olmadığım bir hayatta yaşasam ne olur yaşamasam kafasındayım.

Eğer bir durumun tedavisi varsa kimsenin dediğine bakmayacaksın. Doktorlar sana ol diyorsa bir bildikleri vardır ve emin ol zayıflama ameliyatı çok çok çok yapılan bir ameliyat. Aileniz yerine doktorları dinleyin.

Kendinize şunu sorun ben belki diyetisyeninizde yaptırmıştır 1 gün boyunca ben ne yiyorum ? Ama en ufak detayına kadar bir gözden geçirin hatta bir yere yazın sadece kendiniz göreceksiniz dürüst olun. Hatta bunu 1 hafta yapın. Önce buna bir bakın sorun gerçekten diyetlerin işe yaramaması mı yoksa sizin yedikleriniz mi ? Sporsuz belli bir yere kadar zayıflayabiliyorsunuz zaten sonrasında sporla daha fazlasını da verebilirsiniz. Bende sizin gibi başladım diyete 99 kilodan 64 e düştüm 10 ay boyunca diyet yaptım sonrasında yaşadığım ruhsal bunalımlar vs nedeniyle diyetimi boşladım canım tatlı istedi yedim zaten en çok o nedenle geri aldım kiloları malesef (ruhsal çöküntüm yemekle alakalı değildi veya diyette olmamla alakalı değildi). Şimdi tekrar diyete geri döndüm. Bu süreç çok zorlayıcı olabiliyor ve bazı aylar yerinde sayabiliyorsun pes etmemek önemli.

Siz bu kadar sabırlı oldunuz mu onu düşünün eğer cevap evet ise o zaman ameliyatı olun derim

Komşum 25 kilo verdi dietle. Konu sahibi manken olma niyetinde değilse yeterli gelir. Lyanna Mormont Lyanna Mormont komşum 45 yaşında bu arada. Konu sahibi muhtemelen çok daha gençtir.
Mesajiniz kilo sahibinin kac kilo vermesinin yeterli olacağına dair degil.
Bana kilo cok gelmedi yazmissiniz. Ama konu sahibinin kilosu cok. Biz de bunun uzerine yazdik size zaten.
Cok kilo vermenize gerek yok yazsaydiniz icerik baska olurdu haliyle.

Çocukluğumdan beri kilo sorunu yaşıyorum aynı zamanda 18 yaşından beri diyabetim ve troidim var. Haftalarca çabalayıp iki kilo verip bir günde fazlasıyla alabileceğim şahane bir metabolizmam var. Diyestisyene git demeyin özeli devleti çok gittim olmuyor gerçekten kilo veremiyorum. Şuan yaşım 31 ve 97 kiloyum. Boyum 1.58. Aynaya bakmak kendimi görmek bile istemiyorum o dereceye geldim artık. Spora da gittim yürüyüşte yaptım hiçbir şekilde istikrarlı bir kilo verişim olmadı. Doktorum da benim gibi bunlardan sonuç alamayan hastaların ameliyat olması gerektiğini hatta çoğunun bu sayede insülinlerden bile kurtulduğunu söyledi. Denemek istiyorum zayıflamak sağlıma kavuşmak mağzalarda 50 beden kıyafet aramak istemiyorum hepsi babanne tarzı şeyler kendimi genç hissetmiyorum ruhum çekildi. Ailem bu konuda bana destek olmuyor. Ameliyatlar sonucu ölen insanlar olduğu için olumlu bakmıyorlar ama bu şekilde de heran birçok sağlık sorunu oluşup uzun yıllar göremeyebilirim belkide. Bu ameliyatı olan çok arkadaşım var bu arada hepsi bir yıl olmadan hedeflerine vardılar en azından toplum icinde normal insan görünümündeler. Bana ise önüne gelen akıl vermeye çalışıyor hatta kilolı ve çirkin göründüğüm için iş ortamında da yalnız kalıyorum. Ailemde destekçi değil. Eşimde değil. Bu arada 2.5 yaşında bir oğlum var. Ben sürekli yorgun ve mutsuz olduğım için çocuğuma da yetişemiyorum. Gezemiyorum güzel güzel fotoğraflarımız yok çünkü ben hepsinde ekranı kaplıyorum ayı gibi çıkıyorum

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada ☹️
Ameliyat karari size ait. Kimsenin size akil verme veya yargilama hakki yok. Ben sadece kendinizi şöyle gözüküyorum vs diye üzmeyin demek icin yazdim..

Çocukluğumdan beri kilo sorunu yaşıyorum aynı zamanda 18 yaşından beri diyabetim ve troidim var. Haftalarca çabalayıp iki kilo verip bir günde fazlasıyla alabileceğim şahane bir metabolizmam var. Diyestisyene git demeyin özeli devleti çok gittim olmuyor gerçekten kilo veremiyorum. Şuan yaşım 31 ve 97 kiloyum. Boyum 1.58. Aynaya bakmak kendimi görmek bile istemiyorum o dereceye geldim artık. Spora da gittim yürüyüşte yaptım hiçbir şekilde istikrarlı bir kilo verişim olmadı. Doktorum da benim gibi bunlardan sonuç alamayan hastaların ameliyat olması gerektiğini hatta çoğunun bu sayede insülinlerden bile kurtulduğunu söyledi. Denemek istiyorum zayıflamak sağlıma kavuşmak mağzalarda 50 beden kıyafet aramak istemiyorum hepsi babanne tarzı şeyler kendimi genç hissetmiyorum ruhum çekildi. Ailem bu konuda bana destek olmuyor. Ameliyatlar sonucu ölen insanlar olduğu için olumlu bakmıyorlar ama bu şekilde de heran birçok sağlık sorunu oluşup uzun yıllar göremeyebilirim belkide. Bu ameliyatı olan çok arkadaşım var bu arada hepsi bir yıl olmadan hedeflerine vardılar en azından toplum icinde normal insan görünümündeler. Bana ise önüne gelen akıl vermeye çalışıyor hatta kilolı ve çirkin göründüğüm için iş ortamında da yalnız kalıyorum. Ailemde destekçi değil. Eşimde değil. Bu arada 2.5 yaşında bir oğlum var. Ben sürekli yorgun ve mutsuz olduğım için çocuğuma da yetişemiyorum. Gezemiyorum güzel güzel fotoğraflarımız yok çünkü ben hepsinde ekranı kaplıyorum ayı gibi çıkıyorum

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada ☹️
Sizi dışlayanlar ayı!

31 yaşında insansınız. Herkesin iradesinin bir sınırı var. Millet kilo alınca dayan yeme zayıfla, kendine hakim ol kilo alma diyor ama milyonlarca insan kendine hakim olamayıp sigara bağımlılığını devam ettiriyor. Bence yemeğin özellikle şekerin bağımlılığı çok daha fazla sigaradan. Sigarayı bıraktım 10 sene oldu ama şekeri yüz kere denememe rağmen geri başladım. Dene olmasın, dene bırak başla psikolojisi yıpranıyor insanın. Şahsen ben yerinizde olsam olurum ameliyatı.

X