Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Çok cola içiyorum onu bırakayım
Bu sabah ağlayarak uyandım
Psikolojim bozuldu
Aylarda yıllarca çekenler nasıl dayandı
Cola ve asitli içecekler yasak
Üzülmeyin henüz doktora gidip bir teşhis konulmamış
İlk zamanlar insan üzülüyor ama ilaçlarla doğru diyetle azalıyor şikayetler
Streste sizi yorar

Cola ve asitli içecekler yasak
Üzülmeyin henüz doktora gidip bir teşhis konulmamış
İlk zamanlar insan üzülüyor ama ilaçlarla doğru diyetle azalıyor şikayetler
Streste sizi yorar
Desteğiniz için çok teşekkür ederim
Yarın sabah üroloji randevum var
Devlet hastanesinden umarım doktor iki antibiyotik yazıp göndermez bakar
Sizin tam şikayetiniz neydi

Desteğiniz için çok teşekkür ederim
Yarın sabah üroloji randevum var
Devlet hastanesinden umarım doktor iki antibiyotik yazıp göndermez bakar
Sizin tam şikayetiniz neydi
Benim idrarda yanma ile başladı
Sonra sık idrara döndü
Daha sonra da geçmeyen idrar hissi ile devam ediyor
Şuan ilaç kullanıyorum
Diyet yapıyorum çok geniş kapsamlı
İlk etapta uzun sürer kontroller vs
Meshanenize böbreklerinize bakarlar
Durumunuza göre doktor ilaç yazar

Sizinde ilk baş İdrar testiniz temiz çıkmışmıydı

Merhaba arkadaşlar, eğer Kocaeli'nde veya yakınlarda oturuyorsanız, Derince devlet hastanesinde Bekir Voyvoda interstisyel sistit konusunda uzman. Sistoskopiyle tanıyı koyduktan mesane içine ilaç uygulamaları yaptığını söyledi, hyaluronik asit ve kondratin sulfat; Gepan ve hyacyst in içerikleri de bunlardan oluşuyor. Üstelik devlet karşılıyormuş normalde gercekten pahalı ilaçlar özelde uygulandığında. %80 e kadar şikayetleri geçiyormuş hastaların. Ben henüz tedaviye başlamadım kendimle alakalı başka nedenlerden dolayı ama görüp inşallah tedaviye gidenler olursa bu arada diye yazdım.

Merhaab geçmiş olsun
Umarım durumunuz iyidir. Dr 42 cıktı bende. Ama mart ayından beri bu sorunlar aralıklı var. Uruplazma bakteri cikti agustos ayında nefatife dondu .10 gun sonra lokasitlerim 500 1 ayda dusurudk ignelerde. Simdi tekrar crp yüksek. Agrilarim bobrek ve mesane. Istersiyel sistit olabilirsin dedi dahiliyice. Siz hangi doktora ciktiniz acaba? Daha cok 30 yasindayim ve nisanliyim.
Insh siizn gibi iyi olurum .
Çok teşekkür ederim

Ben de yıllardir varmis sanirim bu ağrılı mesane hep kadin dogumcu gezdim haya ettim galiba vulva idrar cıkışında yanma var bazen ćok kötü, ilişkide hissediyorsunuz ne acı

herkese selam bisey sormak istiyorum vajinanın ön duvarında (yani yukarı doğru) 2 3 cm lik yerde pütürlü yumurta gibi sert bisey hissediyorum bu mesane midir kist midir herkeste var mı ? baskı yapınca tuvaletim geliyor. vajina görsellerine bakıyorum dümdüz gidiyor benimki o bahsettiğim yumurta gibi şeyin altından devam ediyor u harfi gibi. Herkeste böyle değilse doktora gitcem çevreme de soramıyorum bekarım, ne işin var orayla diyorlar.

Arkadaşlar ben evlenince idrar yolu enfeksiyonu oldum 4 yıl hep tekrar etti hayatımı mahvetti bu hastalık en son gittiğim Ürolok tahlil de enfeksiyon çıkmayınca mesanen geçirdiğin enfeksiyonlarla ve de cinsel hayatla tahriş olup zedelenmiş dedi çünki antibiyotik içmiştim ve de şikayetim aynı devam ediyordu o sırada doktor bak dedi antibiyotik yeni kullanmana rağmen şikayetin devam ediyor bana bu durum için uygun takviye verdi INUSİS diye tabi kahve çay acı ekşi bunlarıda yeme ve hiç üşütme soğuk yeme dedi Allah ıma sonsuz hamdusenalar olsun çok iyiyim yeniden doğmuş gibiyim Allah ım sizlerede acil şifalar versin

Merhaba
MMerhaba durumunuz nasıl?

Sorununuz geçti mi

Merhaba, bir mesane sarkmasını araştırır mısınız, bende yok size yardımcı olamayacağım ama siz bir bakın.

Arkadaşım geçmis olsun 2senedir pyoseptil kullanmaktan bıktım görmediğim doktor kalmadı en son Zonguldak da örf, Ayhan Mungan sistografi yaptı , tehhis interstisyel sistit mesane aşınması. gibi bişey dedi, mesane içi ilaç önerdi 1yil ilk ay 4ane sonra ayda bir gepan diye bir sıvı mesaneye sıkılacak 10 milyarı geçiyor diye başka doktora gittim, 3aylik bir ilaç başladı elmiron laroksil ve tofinaz verdi kullanmama rağmen bugün yine lökosit çok çıktı yine pyoseptil başladı, yani bitiyor ilaç, yine başlıyor geri mesane iyileşiyor gibi bişey söyledi, bende bıktım artık yanma ateş uykusuz geceler, yaşıyorum, iyi oldum diyen biri varsa lütfen bana da haber edin

2yila yakın çekiyorum bu enfeksiyon diye ilaç kullandım her tür antibiyotik kullandım en son örf gittik mesanede n ilaç yapılıyormuş 700 civarı tanesi 1yil kullanılacak dedi yaptıracak insan da hastanede doktor yapması gerekiyor Muş, nasıl olacaktır bilmiyorum , hala bir sürü antibiyotik başladı başta doktor geçmiyor bir türlü ilaç Bitince tekrar ediyor şaşırdım su içersen tabiki WC çok çıkıyorsun gecede çıkmamak için bir tofiaz içiyorum, elmiron içiyorum, pyoseptil ve laroksil verdiler ama bir faydası henüz Yok 3 ay sürecek tedavisi diyorlar şimdide alkalen fosfataz değeri çok yüksek nabız yükseldi gece yatamıyorum çalıntı ter ter

Merhabalar bende bu hastalıktan müzdaripim 4/5 aydır ürolojinin kapısını aşındırıyorum tahlil kültür ttemiz ultrason temiz çıkıyor ,ilk aktif mesane dediler betmig a kullandım bi işe yaramadı,dediğiniz gibi sıkışma ve yanma mahvediyor,gece tuvalete kalkmaktan ıyuyamıyorum,siz bir çözüm bulabildinizmi?Konu biraz rski ama cvp yazarsanız sevinirim

Merhabalar bendede ağrılı mesane sendromu var testlerimde bakteri çıkmıyor ama sık idrar ve yanma mahvetti ürolojiye gitmekten bıktım siz çare buldunuzmu eski bir konu ama cvp verirseniz sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…