Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Mrb şuanki durumunuz nası acaba aynı sorun sanırım bndede var
Merhaba
Hastalığımın üzerine 3 ay geçti. Belirtiler oldukca azalmıştı. Diyetime çok dikkat ediyor ve ayaklarımı üşütmemiştim fakat bir akşam dışarı çıktım hem üşüttüm hemde bir şişe bira içtim ve mahfoldum. Tekrar şikayetler geri döndü. İyi olunca bir biradan birşey olmaz diye düşündüm maalesef oldu. Bir şey daha farkettim ne zaman sporda karın çalışsam ertesi gün belirtilerim artıyor. 😔 Doktorumla iletişim halindeyiz. Ayda bir durumum Hk bilgi veriyorum. Doktorum 6 aydan önce iyileşme olmaz dedi. Hastalık Hk çok bilgi olmadığı için her ayrıntıyı paylaşmaya çalışıyorum. Herkese şifa dilerim 🍀

Arkadaşlar merhaba bende 10 yıl oldu neredeyse bu rahatsızlığı çekiyorum... en başta aşırı aktif mesane dendi yıllarca ilaç kullandım ise yaramadı dr degistirdim... başka doktora gittim oda aşırı aktif mesane olsaydı ilaçlarla düzelme olurdu sende hic iyileşme olmamis dedi ve urodinami yapıldı aşırı aktif mesane olmadığı kesinleşti ve sende uretra darlığı var dedi ameliyata aldı ama sonuç yine aynı geçmedi ve bu iki dr da özelde prf ... başka bir özele gittim yine prf du tekrar uretrayi yani idrar kanalını açacağını soyledi ama bir psikiyatriyede gitmemi söyledi sürekli idrar hissi olmaz dedi ve ben 2 tane çok iyi psikiyatriye gittim ama sonuç yine aynı geçmedi ve bunların hepside para... son olarak 2 hafta once şehir hastanesinde doç a gittim cok iyi dr du bana inerstisyel sisitit den bahsetti cunku sikayetlerin hic geçmiyor fakat yinede mesanene ye ve üretreya bakacagini soyledi ... salı günü tekrar ameliyata girdim dün taburcu oldum ve dr mesanemin temiz oldugunu soyledi ve şüphelendiği interstisyel sistit olabilceğini soyledi cunku urolojideki dıger tüm hastalıkları sildik ve hic bir şekilde idrarda da mesane dede enfeksiyon bakteri yada iltihap yok tertemiz ... su ameliyattan dolayı antibiyotik kullanıyorum 1 hafta sonra kontrolde bu durumu konuşacağız dedi ...Arkadaşlar bu rahatsızlık çok kötü yıllardır beni mahvetti sosyal hayatim kalmadı lütfen birbirimize yardımcı olalım iyi bir tedavi yöntemi ile bu hastalıktan kurtulan arkadaşımız var sa burdan bizide bilgilendirsin lütfen...
Aynı durumu bende 4 aydır yaşıyorum. Gittiğim iki ayrı doktor aşırı aktif mesane sendromu teşhisi koydu. Şu an bir tanesi ilaç verdi mesane kasılmasını azaltmak için. Her türlü test yapıldı bir şey çıkmadı okuduklarımdan anlıyorum ki benim de ağrılı mesane sendromum var ve gerçekten çok illet bir şey ya 🥺 uykularım gitti siz ne yaptınız peki iyileşebildiniz mi

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık beş aydır bende de geçmeyen bir idrarda yanma problemi var. Çocukluğumdan beri sistit olurum. Ama hep enfeksiyona bağlı olduğundan antibiyotik kullanırdım ve geçerdi. Ama son 3 ayda 3 kez idrar tahlili ve kültür yaptırdım. Enfeksiyon ama yanma geçmiyor. Günde 20-30 kez tuvalete gidiyordum. Aşırı aktif mesena dedi önce doktor. İlaç verdi bunun için. Tuvalete daha az gitmeye başladım ama yanmam geçmiyor. Geçen hafta özelde başka bir doktora gittim. Benim araştırmalarıma göre interstisyel sistite benzediğini söyledim. O da onayladı ama pek bir bilgisi yok gibi geldi.
Aynı zamanda kadın doğuma gittim. Hormon testleri yapılacak. Adetin 3. gününü bekliyorum şu an. Östrojen düşüklüğünden de olabilir dedi kadın doğum doktorum. Lütfen tecrübelerinizi paylaşmaya devam edin. Buradan çok şey öğrendim. Başka yerde görmediğim değerli bilgiler edindim. Birbirimize destek olmaya çalışalım.
Bu arada unuttum söylemeyi. Ben de sistit, yanma ile birlikte makatta bir kaşıntı da başladı. Ve hala o da devam ediyoır. Başlarda birbirinden bağımsız şeyler gibi düşünüp genel cerrahiye gitmiştim. Anal fissür dediler. İlaç kullandım. Geçmedi. Kolonoskopi yapıldı. Ama hala geçmedi o kaşıntı da. Yani bu idrarda yanma ile birlikte devam ediyor. Bu durumu yaşayan var mı? Kimse makatta kaşıntıdan
Şu an neler yaptınız tedavi oldunuz mu ?

Merhaba benimle iletişime geçermisiniz
Benim durumunda araştırma sürecinde
Lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba
Hastalığımın üzerine 3 ay geçti. Belirtiler oldukca azalmıştı. Diyetime çok dikkat ediyor ve ayaklarımı üşütmemiştim fakat bir akşam dışarı çıktım hem üşüttüm hemde bir şişe bira içtim ve mahfoldum. Tekrar şikayetler geri döndü. İyi olunca bir biradan birşey olmaz diye düşündüm maalesef oldu. Bir şey daha farkettim ne zaman sporda karın çalışsam ertesi gün belirtilerim artıyor. 😔 Doktorumla iletişim halindeyiz. Ayda bir durumum Hk bilgi veriyorum. Doktorum 6 aydan önce iyileşme olmaz dedi. Hastalık Hk çok bilgi olmadığı için her ayrıntıyı paylaşmaya çalışıyorum. Herkese şifa dilerim 🍀
Çok geçmiş olsun birden bire başladı benmki 1 ay oluyor sanki idrara sıkışmışım ucunda gibi az da olsa çıkartmak istiyorum 20 25 dlkada. Bir lavaboya gidiyorm çok az bekleyerek ıkınarak çok az geliyor bu böyle yatana kadar devam enfeksiyon hiçbirşey yok. Sosyal hayatım bitti ağrılı mesanemi acaba ya🙄😔ilaç ne kullanılıyor bunun bir ilacı yokmu

Çok geçmiş olsun birden bire başladı benmki 1 ay oluyor sanki idrara sıkışmışım ucunda gibi az da olsa çıkartmak istiyorum 20 25 dlkada. Bir lavaboya gidiyorm çok az bekleyerek ıkınarak çok az geliyor bu böyle yatana kadar devam enfeksiyon hiçbirşey yok. Sosyal hayatım bitti ağrılı mesanemi acaba ya🙄😔ilaç ne kullanılıyor bunun bir ilacı yokmu
Çok geçmiş olsun.üroloji doktoruyla görüşmeniz gerekir.kafeinli içecekleri tüketmeyin.çay kahve kola vs yasak.mayalı içecekler bira şarap yasak
Baharatlı yiyecekler yasak

Merhaba size de geçmiş olsun konu başlığında hastalığım ile ilgili bütün süreci, gittiğim doktoru, kullandığım ilacları, diyet imi bütün ayrıntıları ile paylaştım. Geçmiş sayfalara giderseniz hepsini görebilirsiniz.

Umarım hepimiz bir gün iyileşiriz. Hastalığı anlatmama gerek yok çünkü hepimiz aşağı yukarı aynı şeyleri aynı acıları yaşıyoruz. Benim burada eksik gördüğüm bilgi uzman doktor paylaşımı. Ben istanbul da prof dr Sinan Ekici merkezinden randevu aldım. Konuda uzman gözüküyor. Tedavim ile ilgili mutlaka bilgi paylaşıcam.

İstanbulda bi doktor dmso ve bi kaç ilaçtan bi mesane ilacını belirli aralıklarla 1 yıl uyguluyormuş sonra tamamen iyileşen hadtalarının sayısı çok fazlaymış şu an onu araştırıyorum

Bilmiyorum ki neden öyle dedi.Yaptığı sistopkide parça almış ve kronik sistit durumu dedi yarım ağız.Açıkcası çok memnun kalmadım doktorumdan.Tavsiye üzerine gittim ama ilgi alaka sıfır.Doktor sürekli başka özel hastahanelere gidip ameliyat yapıyor.Bulmak çok zor yerinde.Elmiron kullanmaya başladım ama aşırı bir farklılık yok.Bide dikkatime çeken bir durum oldu. Bilmiyorum sizde de aynı şeyler söz konusumu.Geçen hafta hastaydım. 1 limonun kabuklarını soyup tamamını yedim.Ertesi gün ilaç kullandığım halde idrar yaparken acı daha yoğundu.Sanırım ekşi,acı ve asitli gıdalar hastalığı tetikliyor.
Merhaba, doktorunuz İlhan Bey mi? Ben de ona gittim ama yüzüme bile bakmadı resmen. İzmir’de doktor önerebilir misiniz? Ben de 4 aydır çekiyorum. Siz şimdi nasılsınız?

Bir ay once idrar yolu enfeksiyonu gecirdim e.coli kaynakli. Antibiyotiklerimi kullandim ve kulturde artik bakteri cikmiyor yani enfeksiyon gecmis olmali. Fakat surekli idrar hissi gecmedi, hala devam ediyor. Boyle bir durum yasayan var mi acaba?
Bende de aynısı var. Çözüm bulabildiniz mi?

Merhabalar 5 aydır ağrılı mesane sendromundan şikayetcıyım. Hastalığımın sürecini bu başlıkta paylaşmıştım. Ankarada Dr. Ali ergene gitmiştim muayeneden sonra aylık durumum Hk bilgi veriyordum. Gecen ay şikayetlerim arttı. Kendisine bunu haber verince tekrar randevu almamı söyledi. Randevu ücreti 700 den 800 e çıkmış. Aynı hastalıktan muzdarip biri başka bir doktor önerdi. Dr. Muhammet abdurrahim İmamoğlu. Dış kapı hastanesinde görev yapıyor. Bugün gittim. Hastalık hakkında uzman. Üstelik devlet hastahanesi de çalışıyor. Şimdilik idrar ve kan testi sonra sistoskobi yapılıcak. Süreci buradan paylaşmaya devam edeceğim.

merhaba
Bende 4/5 gündür devamlı idrar çıkıyorum
Bazen 5 dk arayla BİLe oluyor
İdrar testim temiz çıktı
Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum
Üroloji ye RANDevu aldım
Beni de gruba alın kızlar

merhaba
Bende 4/5 gündür devamlı idrar çıkıyorum
Bazen 5 dk arayla BİLe oluyor
İdrar testim temiz çıktı
Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum
Üroloji ye RANDevu aldım
Beni de gruba alın kızlar
Geçmiş olsun
En kısa sürede kafeinli asitli şeyler içmeyi bırakın.acı ekşi şeyler yemeyin.
Çikolata yasak
Portakal limon turşu vs yasak
Doktorunuz sizi yönlendirip ilaç tedavisi verir zaten ama en azından bunları yemezseniz şikayetleriniz biraz azalır
Geçmiş olsun

Geçmiş olsun
En kısa sürede kafeinli asitli şeyler içmeyi bırakın.acı ekşi şeyler yemeyin.
Çikolata yasak
Portakal limon turşu vs yasak
Doktorunuz sizi yönlendirip ilaç tedavisi verir zaten ama en azından bunları yemezseniz şikayetleriniz biraz azalır
Geçmiş olsun
Çok cola içiyorum onu bırakayım
Bu sabah ağlayarak uyandım
Psikolojim bozuldu
Aylarda yıllarca çekenler nasıl dayandı

X