Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Merhaba bana da aktif mesane dediler.Sürekli çiş hissi oluyor.İdrar kaçırma yok gece hiç çıkmıyorum yA da 1 kez çıkıyorum.Gündüz 8,10 kez çıkıyorum ama kendini tutuyorum 2,5 saat aralıklarında gitmek için.Ama tuvaletten sonra 15 ,30 dk sonra çiş hissi başlıyor ben bu hisle 2 saat tutuyorum öyle gidiyorum.Fakat bu his çok rahatsız ediyor.Daha sık gitsem de o his gitmeyecek ki.En azından mesaneyi alıştırayım diyorum.Betmiga 2 aydır işe çok yaramadı.üroflow idrar testleri normal.Kapasite 350.Ne yapacağımı şaşırdım.Böyle hayat nasıl geçecek bişeyler yazar mısınız?Ne durumdasınız şimdi?

Merhabalar, ben de bu hastalıktan araştırılıyorum. Belirtilerim çok güçlü ve doktorum ihtimal görüyor. Whatsapp grubuna katılmak istiyorum. İletişime geçebilir misiniz benimle de?

Benim şikayetlerim de 1 yıldır devam ediyor. İdrar yaptıktan sonra tekrar idrar yapma isteği, idrardan önce mesanede ağrı. Klasik sistit basit bir şekilde geçiyor 1 2 günde ama bizim şikayetlerimiz daha farklı. İlk etapta çok doktora gittim hep antibiyotikle yollandım ama bu teşhisi almadım. Antibiyotikle düzelmeyince doktor hemen para almak için sistoskopi bile yaptı, bir şey çıkmadı. Kronik sistit olmuş olabilirsin ya da psikolojik olabilir dedi. Kesin olarak bir tespitte bulunmuyorlar. İyi bir ürolog bulamadım, gittiklerim kadınların problemini anlamıyolar, en son ürodinami bile yaptırmıştım, çok sığ bir şekilde idrarını yaparken mesaneni fazla kasamıyorsun nörolojik hastalığın olabilir deyip beni sadece korkuttu. Bu hastalığı hesaba bile katmadı. Onun yüzünden nörolojiye gidip MR çektirdim. Tabi ki de bir şey çıkmadı. Lütfen beni de whatsapp grubuna alın, birbirimize yardımcı oluruz belki. Ben bu hastalıktan anlayan bir doktor bulmak istiyorum.

Bende de sürekli idrar hissi oluyor.yaptığım halde his gitmiyor

Merhaba.Bende 4 yıl önce bu tanı kondu.Bütün saydığınız tetkik ve tedaviler yapıldı (ege üniversitesinde) biraz hafifler gibi oluyor ama geçmiyor malesef.En son geçen sene bir prof mesane içine ozon tedavisi uyguladı biraz rahatlattı fakat bir müddet sonra sıkıntılar tekrar başladı.Ne yapacağımı bende şaşırdım doktorlarda bunun kesin tedavisi yok diyorlar.En son fizyoterapistle pelvik taban egzersizleri yaptım oda biraz iyi geldi ama tamamen geçmiyor .Şu an çalışamıyorum uzun süre ayakta dolaşamıyorum spor yürüyüş yapamıyorum hepsi kısıtlandı,inşallah bir kesin bir tedavi çıkar dasosyal hayatımız normale döner

Warsa bir grup bnide alabilirmisiniz

Size nasıl ulaşabilirim benim dee aynı hastalığım var

İyileşe bilsiniz mi

Botoks yaptırdınız mı

Son durumunuz nedir acaba ?

Son durumunuz nedir acaba ?

Tam olarak aynı sıkıntıları yaşıyoruz malesef sistoskopi oldum intertisyel sistit cikti ama ilaçlar fayda etmiyor ilaclarida bıraktım böyle duruyorum napcam bilmiyorum

Tam olarak aynı sıkıntıları yaşıyoruz malesef sistoskopi oldum intertisyel sistit cikti ama ilaçlar fayda etmiyor ilaclarida bıraktım böyle duruyorum napcam bilmiyorum
Sistoskopi de ne görüldü ülserler mi?sizde ağrı yanma mı var?sürekli çiş hissi de oluyor mu?

Sistoskopi de ne görüldü ülserler mi?sizde ağrı yanma mı var?sürekli çiş hissi de oluyor mu?
Sistoskopide doktor mesane enfeksiyonu olduğumu söyledi doktor. 7 ay piyeloseptil ictim 1 yıl boyuncada betmiga kullandim . Betmiga hic ise yaramıyor. Piyolesptil içerken hafif rahatlamistim. Yanmam yok surekli mesane bölgesinde agri we huzursuzluk yasiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…