Ağrılı mesane sendromu/İnterstisyel sistit

Mrb şuanki durumunuz nası acaba aynı sorun sanırım bndede var
Merhaba
Hastalığımın üzerine 3 ay geçti. Belirtiler oldukca azalmıştı. Diyetime çok dikkat ediyor ve ayaklarımı üşütmemiştim fakat bir akşam dışarı çıktım hem üşüttüm hemde bir şişe bira içtim ve mahfoldum. Tekrar şikayetler geri döndü. İyi olunca bir biradan birşey olmaz diye düşündüm maalesef oldu. Bir şey daha farkettim ne zaman sporda karın çalışsam ertesi gün belirtilerim artıyor. Doktorumla iletişim halindeyiz. Ayda bir durumum Hk bilgi veriyorum. Doktorum 6 aydan önce iyileşme olmaz dedi. Hastalık Hk çok bilgi olmadığı için her ayrıntıyı paylaşmaya çalışıyorum. Herkese şifa dilerim

Aynı durumu bende 4 aydır yaşıyorum. Gittiğim iki ayrı doktor aşırı aktif mesane sendromu teşhisi koydu. Şu an bir tanesi ilaç verdi mesane kasılmasını azaltmak için. Her türlü test yapıldı bir şey çıkmadı okuduklarımdan anlıyorum ki benim de ağrılı mesane sendromum var ve gerçekten çok illet bir şey ya uykularım gitti siz ne yaptınız peki iyileşebildiniz mi

Şu an neler yaptınız tedavi oldunuz mu ?

Merhaba benimle iletişime geçermisiniz
Benim durumunda araştırma sürecinde
Lütfen yardımcı olur musunuz

Çok geçmiş olsun birden bire başladı benmki 1 ay oluyor sanki idrara sıkışmışım ucunda gibi az da olsa çıkartmak istiyorum 20 25 dlkada. Bir lavaboya gidiyorm çok az bekleyerek ıkınarak çok az geliyor bu böyle yatana kadar devam enfeksiyon hiçbirşey yok. Sosyal hayatım bitti ağrılı mesanemi acaba yailaç ne kullanılıyor bunun bir ilacı yokmu

Çok geçmiş olsun.üroloji doktoruyla görüşmeniz gerekir.kafeinli içecekleri tüketmeyin.çay kahve kola vs yasak.mayalı içecekler bira şarap yasak
Baharatlı yiyecekler yasak

Merhaba size de geçmiş olsun konu başlığında hastalığım ile ilgili bütün süreci, gittiğim doktoru, kullandığım ilacları, diyet imi bütün ayrıntıları ile paylaştım. Geçmiş sayfalara giderseniz hepsini görebilirsiniz.

Umarım hepimiz bir gün iyileşiriz. Hastalığı anlatmama gerek yok çünkü hepimiz aşağı yukarı aynı şeyleri aynı acıları yaşıyoruz. Benim burada eksik gördüğüm bilgi uzman doktor paylaşımı. Ben istanbul da prof dr Sinan Ekici merkezinden randevu aldım. Konuda uzman gözüküyor. Tedavim ile ilgili mutlaka bilgi paylaşıcam.

İstanbulda bi doktor dmso ve bi kaç ilaçtan bi mesane ilacını belirli aralıklarla 1 yıl uyguluyormuş sonra tamamen iyileşen hadtalarının sayısı çok fazlaymış şu an onu araştırıyorum

Merhaba, doktorunuz İlhan Bey mi? Ben de ona gittim ama yüzüme bile bakmadı resmen. İzmir’de doktor önerebilir misiniz? Ben de 4 aydır çekiyorum. Siz şimdi nasılsınız?

Bir ay once idrar yolu enfeksiyonu gecirdim e.coli kaynakli. Antibiyotiklerimi kullandim ve kulturde artik bakteri cikmiyor yani enfeksiyon gecmis olmali. Fakat surekli idrar hissi gecmedi, hala devam ediyor. Boyle bir durum yasayan var mi acaba?
Bende de aynısı var. Çözüm bulabildiniz mi?

Merhabalar 5 aydır ağrılı mesane sendromundan şikayetcıyım. Hastalığımın sürecini bu başlıkta paylaşmıştım. Ankarada Dr. Ali ergene gitmiştim muayeneden sonra aylık durumum Hk bilgi veriyordum. Gecen ay şikayetlerim arttı. Kendisine bunu haber verince tekrar randevu almamı söyledi. Randevu ücreti 700 den 800 e çıkmış. Aynı hastalıktan muzdarip biri başka bir doktor önerdi. Dr. Muhammet abdurrahim İmamoğlu. Dış kapı hastanesinde görev yapıyor. Bugün gittim. Hastalık hakkında uzman. Üstelik devlet hastahanesi de çalışıyor. Şimdilik idrar ve kan testi sonra sistoskobi yapılıcak. Süreci buradan paylaşmaya devam edeceğim.

merhaba
Bende 4/5 gündür devamlı idrar çıkıyorum
Bazen 5 dk arayla BİLe oluyor
İdrar testim temiz çıktı
Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum
Üroloji ye RANDevu aldım
Beni de gruba alın kızlar

merhaba
Bende 4/5 gündür devamlı idrar çıkıyorum
Bazen 5 dk arayla BİLe oluyor
İdrar testim temiz çıktı
Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum
Üroloji ye RANDevu aldım
Beni de gruba alın kızlar
Geçmiş olsun
En kısa sürede kafeinli asitli şeyler içmeyi bırakın.acı ekşi şeyler yemeyin.
Çikolata yasak
Portakal limon turşu vs yasak
Doktorunuz sizi yönlendirip ilaç tedavisi verir zaten ama en azından bunları yemezseniz şikayetleriniz biraz azalır
Geçmiş olsun

Çok cola içiyorum onu bırakayım
Bu sabah ağlayarak uyandım
Psikolojim bozuldu
Aylarda yıllarca çekenler nasıl dayandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…