Adını Bile Duymaya Tahammülümün Olmadığı Görümcek Evime Gelecek!

“etfaldaki” ne ya 😂
düzeltmeye üşendim

Musaka dedik de,gelen gideni aratır demişlerdi doğruymuş.Canım musakam en azından eski eşin ailesine karşı boynu kıldan ince idi,bağırıp çağırmaları terbiye ederim adam ederim havasında değildi,sessiz sedasız kv kp nimetlerinden faydalanıyordu.
burada ise yapmak zorunda vermek zorunda benim! gibi itici davranışlar söz konusu

Eşim beni savundu diyorsun ama savunmuş olsa bu kadar şey yaşayıp üstünede nişan sizin evde yapılmazdı. Eşinizin bıçağının iki tarafıda kesiyor.
Çaya ayda yılda bir çağırıp nişanı kabul etmeniz çok ilginç

Selam kızlar,

Eşimin birkaç tane ablası var. Ben onların aileden biraz farklı yetiştiğim için görümceler tarafından özellikle ikisi tarafından sürekli eleştirildim arkadan arkaya. Evlenince de olaylar patlak verdi. Hadi diğeri seni yanlış tanımışız hakkını helal et diyip çok büyük oradan duruldu da birinin durulması mümkün değil. Diğer ikisi ile mesafeli iyi aram. Bu durulması mümkün olmayan uydurmasyon bahane uydurup üzerime yürümüştü yeni evliydik yok o ara psikoloji bozuktu vs diyip eşimi ikna ettiler eşim konuşmaya başlamıştı. Tabii evine davet bile etmediği için etse de gitmezdim gitmedim gelmedi. Annesigilde karşılaşınca bana iyi davranıyor gibiydi herkese rol oynayan bir insan zaten. En son eşime benle ilgili attığı mesajlardan sonra yeni evliliğimde büyük bir enkaz bıraktı. Eşim ağzının payını vermiş engellemiş (ben tesadüfen gördüm mesajları) ama eşimi dolduruşa getirmeye çalışmış erkekliğine kadar laf etmiş benim suçum olmayan bir konuda. Çok şükür eşim hiçbir zaman onun sözüne gelmedi hep arkamda durdu. Ama klasik erkek dik duruş yok bence konuşma ölmezsin ya, 2 gün küsüp 3. gün barışıyor. Annesi babası anneme babama bile dediler bizim kızlar çilekperisini çok kıskanıyor diye. Geçen babası yine dedi bana. Üzerime yürüdüğü gün de herkese rol yapacak ya geldi sarıldı bana sonra itiraf etti üstü kapalı da olsa. Ben yetişme tarzı olarak herkese cevabını veren bir tipim eşimin ailesine de. Şakayla laf sokmaya şakayla laf sokarım eşimin babası demeden. Adam sorun etmiyor derdi kızına düştü sanki üzerime yürüdü etti. Eşim orada beni baya savundu hatta bu görümcek kocasına gidip git de kocalık öğren karısını nasıl savunuyor diye bağırdı. Kısacası böyle daha çok olay var da en son damlayı taşıranlar. Adını bile duymaya tahammülüm yok ölse bir yudum su vermem bu insana ama bekar benden 5 6 yaş büyük eşimin ablasının söz nişanı benim evimde olacak. (orası da ayrı tartışma konusu da neyse. ev büyük eşyalar yeni modern tabii kendi evlerinde ablalarında yapmaz da bana düşer iş. ) eee şimdi bu görümcek evime gelecek. Yani babasına da dedim oturduğu yerden kalkmayacak etmeyecek diye ama ben sinir küpü dolanıyorum evde sürekli kafamda senaryolar dönüyor sonuçta karşımızda eşim beni dövsün boşasın isteyen erkekliğine laf eden sözde modernmiş yemişim modernliğini öyle bir kişilik var.
(eşimin ailesi ile bayaaa mesafeli ilişkim var. kandil bayram hastalık dışında yakın oturmamıza rağmen görüşüp etmem. çoook arada çaya çağırırım o kadar. Öğretmenim ben çalıştığım için de kimse yadırgamaz. Sizli bizli konuşurum anne baba demem. Eşim anne baba dememi istiyor ailesi sorun ediyor da içimden gelmiyor. evlenirken 1 çay kaşıkları yok evimde neyse öyle ilişki. şimdi diyorum ki hadii 1 gün dayan ama o kadar kin doluyum ki bu insana. İlk defa bir insanın canını yakmak istiyorum. Kendi başımı yediğim gibi eşimin de başının etini yiyorum. )

Mesafeli iliskiyi okuyunca Beni bi gülme Aldi. O yüzden mi isteme senin evinde olacak? Kusura bakmada kocan bile Adam yerine koymuyor seni farkindaysan

Normalde ev mevzusunda söyle haklisiniz: benim aileme tahsis edilmis bir ev varsa benden izahat almalarini beklerim. Kapim ayri, duzenim ayri. Karisacaklarsa ev vermesinler. Ancak oyle bir uslubunuz var ki insani kiskirtiyorsunuz.
Evde yasal olarak 1 lira bile hakkiniz yok. Diyelim ki esinize miras yoluyla 5 tane ev kaldi. Bunlar edinilmis mal degil, bosanirken ceketinizi alip cikmak zorundasiniz. Su an gorumcenizin o evde hakki var, sakli payi var. Mahkemelerde sürüm sürüm süründürür.

Okadar sorun anlatmıssınız ama asıl sorun görümcenizin nişanı neden sızın evınızde yapılıyor ..
Evlerı kucukse ona gore nişan yapsınlar sizemi güvenmişler ben izin vermezdım onun sonrasında temızlıgı vs var
Nişanı kendi evinizde yapabılecek sabrınız ve saygınız varsa bıkac saat gorumcenızede katlanırsınız

ev bize verildi babası hatta oğluna değil bana diyor sana verdim diyor ne yaparsan yap evi diyor. :)
işte birkaç saat dayanırım da o birkaç saat öncesi ben deliriyorum benim sinirler zıplıyor

Tapu sizde mi ? Sizde olmadigi surece ev sizin degil ki. Ben de yatili misafirime 'Lutfen rahat edin, ev sizin de eviniz' diyorum nezaketen, herkes her seyi der, sizi iyi eylemisler kayinaile ev senin senin diye😅

Tapu sizde mi ? Sizde olmadigi surece ev sizin degil ki. Ben de yatili misafirime 'Lutfen rahat edin, ev sizin de eviniz' diyorum nezaketen, herkes her seyi der, sizi iyi eylemisler kayinaile ev senin senin diye😅
Sonra inanıyorlar ve çıkmıyorlar boşansalar da 😄musaka canlı örneği

Tuhaf. Ben asla kabul etmezdim böyle bir şeyi. Değil görümce , kendi kızımın nişanını bile yapmam evimde. En sevmediğim şey ilk defa göreceğim insanların evime gelmesidir. Size kolay gelsin valla işiniz zor.

İnsanlar size ev vermişler oturun diye ama utanmadan evde bir kasıklari yok diyorsunuz. Daha ne yapacaklardı?
Nişanı da paşa paşa kabul etmişsiniz,çünkü ev onların. Eşinize de iyi olmuş çeksin dursun dırdırınızı. Size dert olarak kendiniz yetersiniz, başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Son düzenleme:
X