Adını Bile Duymaya Tahammülümün Olmadığı Görümcek Evime Gelecek!

İzin vermedi mi? İzin mi alıyorsunuz kendi paranızı kullanırken?
hayır, zorlanmamızı istemedi gelin oturun kredisiz alın dedi yoksa paramızı istediğimiz gibi harcıyoruz ne kazandığımızı bile bilmiyorlar. zorlanmanızı istemiyorum size ev veriyorum hem de istediğinizi neden kendinizi sıkıyorsunuz dedi

Sevgili çilekperisi, öyle eşimin ailesi bize verdi diye bir şey yok. O çok nefret ettiğin görümce isterse sana dava açar, o oturduğun evi sattırır, evden hakkını alır. Öyle "bize verdiler tapusu bizde" diye bir şey yok canım

Sen büyük ihtimal görümcelerinin evi var diye onları böyle kıskanıyorsun. Sonuçta onların babalarının evinde oturuyorsun sana bugün dava açarlar hoop ev elden gider canım. 😄
canımmm onların evi de kayınpederlerinden :KK66:
bu ev gidebilir başka ev gelir çok şükür eşime düşecek ev tek bu değil :)

hayır, zorlanmamızı istemedi gelin oturun kredisiz alın dedi yoksa paramızı istediğimiz gibi harcıyoruz ne kazandığımızı bile bilmiyorlar. zorlanmanızı istemiyorum size ev veriyorum hem de istediğinizi neden kendinizi sıkıyorsunuz dedi
Ne güzel idare ediyorlar sizi maaile, ağzım açık kaldı. Elinizdeki parayı da gömdürmüşler eve mis gibi.

ev bize verildi babası hatta oğluna değil bana diyor sana verdim diyor ne yaparsan yap evi diyor. :)
işte birkaç saat dayanırım da o birkaç saat öncesi ben deliriyorum benim sinirler zıplıyor
O zaman kendinizi sakinleştirecek çözümler bulun, hem kabul edip hem söz/nişan günü sinirleriniz zıplarsa eşinizle aranız bozulur.

canımmm onların evi de kayınpederlerinden :KK66:
bu ev gidebilir başka ev gelir çok şükür eşime düşecek ev tek bu değil :)

O düşecek evde senden çok görümcenin hakkı oluyor. O ev senin babanın evi olmadığı sürece hakkın yok. İsterlerde o evde de nişanını yapar.

Gerçekten insanların evinde oturup kızlarını o eve sokmama haddini nerden buluyorsunuz? Hem de kardeşinin nişanında. Eşinizin ailesinde iş yok, böyle diyen gelini hala evlerinde oturuyorlar
ya canım üzerine yürüsünler senin de durduk yere bak durduk yere senden iyilik görürken mesajlar atsın eşine boşanması dövmesi için sonra gel konuşalım olur mu kendisi ile görüşmüyorum konuşmuyorum deliriyor dilim diline değmez gözüm gözüme. kötü biri olsam şehir dışından gelen görümcem kardeşini değil de beni niye tercih etsin kardeşi görmeye geliyor o benle duruyor benle geziyor azıcık düşünseniz mi karşımda gerçekten kötü biri olabileceğini

Yerden göğe haklı bile olsanız konuşma üslubunuz inanılmaz avam
Şöyle kaliteliyim, böyle modernim diyorsunuz fakat
“siz merak etmeyin, siz rahat olun, saçmalamaaa , babam koymaz vs vs”
bu cümlelerle mi diyalog kuruyorsunuz gerçekten hmmm...
Ve kendinizi öveceksiniz diye çanınız çıkıyor her satırda :kahve:

O düşecek evde senden çok görümcenin hakkı oluyor. O ev senin babanın evi olmadığı sürece hakkın yok. İsterlerde o evde de nişanını yapar.
kiracılarına gidip aa ev bizim hadi bugün burada yapıyoruz diyebilirler mi haaayıııır ev oturanındır. zorla kast etmedik bize de verildi biz para verip alalım da dedik sorun olacaksa bir rakam verirdik anlayın ev bizim benim annem gidip yengemlere bu ev babamın istediğimi yaparım diyebilir mi yok herkes had bilmeli saçmalık babasının evi babası benle mi yaşıyor yooo kendi evi var

ev bize verildi babası hatta oğluna değil bana diyor sana verdim diyor ne yaparsan yap evi diyor. :)
işte birkaç saat dayanırım da o birkaç saat öncesi ben deliriyorum benim sinirler zıplıyor
Siz onu bunu boşverin, yine bir tartışmada üzerinize yürünmeyeceğinin garantisini verir mi kayınbabanız? Oğlunu boşamaya falan karar verirseniz yine de ev senin gızım der mi? İyiyken iyi de, kötüyken de tutabilir mi bu sözleri? Siz onların cevabını bulun. Mal bu, alınır, verilir, satılır, savılır. Sizi kızı yapabilir mi? Bütün mesele bu.

ben bu eve geçmeden bu ev modern değildi.... benden sonra modern oldu siz orayı düşünmeyin kabası kaldı içi her şeyi değişti değişmeye de devam ediyor.
saygısızca bir şey yapsam adam beni tutar mıydı azıcık düşünseniz miii acaba bu şakalaşmalar nasıl şakalaşma terbiyeszice değil söylemek istenen saygıyla söyleniyoor

Bir kaç tane ev almişlar ama siz olmasaydiniz asla içini yapamazlardi degil mi iyi ki vermişler de yapmişsiniz. Sizin aileniz veya siz kendiniz yapmissinizdir hatta içini.

Saygiyla soylemekle, şakayla laf sokmak birbirine coook uzak şeyler. Buyukler gemileri yakmiyor hemen diye cok dogru yaptiginiz anlamina gelmiyor. Laf sokacaksaniz da evlatlarinin önündeyken yapilmaz bu.
Kendinizden pay biçin babaniz asiri haksiz da olsa elin kadini gelip güle güle laf soksa iyi oldu mu derdiniz. Sizi bilmem ben diyemezdim kiyamette kopardi.

kiracılarına gidip aa ev bizim hadi bugün burada yapıyoruz diyebilirler mi haaayıııır ev oturanındır. zorla kast etmedik bize de verildi biz para verip alalım da dedik sorun olacaksa bir rakam verirdik anlayın ev bizim benim annem gidip yengemlere bu ev babamın istediğimi yaparım diyebilir mi yok herkes had bilmeli saçmalık babasının evi babası benle mi yaşıyor yooo kendi evi var
O zaman neden sizin evde nişan yapılıyor? Sizin ev Yılmazlar 1 Düğün Salonu mu?

Ya buradaki insanlara böyle moderniiimmmm, ev benimm diye neden açıklama yapmak zorunda hissediyorsunuz ben onu anlayamadım? Modernseniz, kaliteli iseniz oturun düzgünce eşinizle, ailesiyle nasıl bir sorununuz varsa çözün. Ev sizinse güya, evinizde istemediğiniz etkinliği yaptırmayın. Anlamadım ki sorununuz ne o zaman? Bu kadın ölsün mü, kendi anne babası kardeşinin hayatından komple çıksın mi istiyorsunuz? Sizin çıkmanız daha kolay olmaz mı?
Görümcelerin eşlerinin ailesinin onlara ev vermesi sizi ilgilendirmez ki? Sizin eşiniz kadar o kızların da evinizde hakkı var. Bir ölüme bakar olayı anlamanız, umarım başınıza gelmez ama bu miras işleri ile bir yüz göz olsanız asıl o zaman anlarsınız anyayi konyayi.

Tek üzüldüğüm nokta öğretmen olmanız oldu. Gerçekten iyi ki çocuğum yok diyorum ya burdaki insanları gördükçe, okula falan gönderemeye korkar insan. Bu nedir ya😅

ya canım üzerine yürüsünler senin de durduk yere bak durduk yere senden iyilik görürken mesajlar atsın eşine boşanması dövmesi için sonra gel konuşalım olur mu kendisi ile görüşmüyorum konuşmuyorum deliriyor dilim diline değmez gözüm gözüme. kötü biri olsam şehir dışından gelen görümcem kardeşini değil de beni niye tercih etsin kardeşi görmeye geliyor o benle duruyor benle geziyor azıcık düşünseniz mi karşımda gerçekten kötü biri olabileceğini

Nerden canınız oluyorum pardon? Olayı bir de görümcenizden dinlemek lazım siz kendinizi çok yüksekte görüyorsunuz ama yazım tarzınız bile ele veriyor sizi. Bana inandırıcı gelmiyor durduk yere üzerinize yürümüş olması. Karşınızda isterse şeytanın kendisi olsun önemli değil o kişi eşinizin ablası. O ev de kayınpederinizin evi. Eşinizle birlikte oturuyorsunuz orda. Ben onu istemem evime gelemez oturduğu yerden kalkamaz falan demek gibi bir haddiniz de hakkınız da yok. Siz durmanız gereken yeri bilmiyorsunuz bu kafayla giderseniz kapının önünde bulursunuz kendinizi

Ya buradaki insanlara böyle moderniiimmmm, ev benimm diye neden açıklama yapmak zorunda hissediyorsunuz ben onu anlayamadım? Modernseniz, kaliteli iseniz oturun düzgünce eşinizle, ailesiyle nasıl bir sorununuz varsa çözün. Ev sizinse güya, evinizde istemediğiniz etkinliği yaptırmayın. Anlamadım ki sorununuz ne o zaman? Bu kadın ölsün mü, kendi anne babası kardeşinin hayatından komple çıksın mi istiyorsunuz? Sizin çıkmanız daha kolay olmaz mı?
Görümcelerin eşlerinin ailesinin onlara ev vermesi sizi ilgilendirmez ki? Sizin eşiniz kadar o kızların da evinizde hakkı var. Bir ölüme bakar olayı anlamanız, umarım başınıza gelmez ama bu miras işleri ile bir yüz göz olsanız asıl o zaman anlarsınız anyayi konyayi.

Tek üzüldüğüm nokta öğretmen olmanız oldu. Gerçekten iyi ki çocuğum yok diyorum ya burdaki insanları gördükçe, okula falan gönderemeye korkar insan. Bu nedir ya😅
Anne babaya üzüldüm, kaç yaşına gelmişler çoluk çocukla uğraşıyorlar halen.

zaten beni sevmeme nedeni de ben babama bu kadar düşkünken böyle açık sözlü değilim ona hık diyemiyorum böyle şakalaşamıyorum sen nasıl yaparsın bunları kayınpederle ilişkin yanlış böyle olmaz vs demişti.
Bence görümceniz haklı.Siz babasını kıskandı diyorsunuz ama size avam olduğunuzu kayınpederle laubali konuşulmaması gerektiğini haddinden fazla şakalaşıp laf soktuğunuzu ,öz be öz babası olduğu halde o bunu yapmadığını söylemeye çalışmış.

Selam kızlar,

Eşimin birkaç tane ablası var. Ben onların aileden biraz farklı yetiştiğim için görümceler tarafından özellikle ikisi tarafından sürekli eleştirildim arkadan arkaya. Evlenince de olaylar patlak verdi. Hadi diğeri seni yanlış tanımışız hakkını helal et diyip çok büyük oradan duruldu da birinin durulması mümkün değil. Diğer ikisi ile mesafeli iyi aram. Bu durulması mümkün olmayan uydurmasyon bahane uydurup üzerime yürümüştü yeni evliydik yok o ara psikoloji bozuktu vs diyip eşimi ikna ettiler eşim konuşmaya başlamıştı. Tabii evine davet bile etmediği için etse de gitmezdim gitmedim gelmedi. Annesigilde karşılaşınca bana iyi davranıyor gibiydi herkese rol oynayan bir insan zaten. En son eşime benle ilgili attığı mesajlardan sonra yeni evliliğimde büyük bir enkaz bıraktı. Eşim ağzının payını vermiş engellemiş (ben tesadüfen gördüm mesajları) ama eşimi dolduruşa getirmeye çalışmış erkekliğine kadar laf etmiş benim suçum olmayan bir konuda. Çok şükür eşim hiçbir zaman onun sözüne gelmedi hep arkamda durdu. Ama klasik erkek dik duruş yok bence konuşma ölmezsin ya, 2 gün küsüp 3. gün barışıyor. Annesi babası anneme babama bile dediler bizim kızlar çilekperisini çok kıskanıyor diye. Geçen babası yine dedi bana. Üzerime yürüdüğü gün de herkese rol yapacak ya geldi sarıldı bana sonra itiraf etti üstü kapalı da olsa. Ben yetişme tarzı olarak herkese cevabını veren bir tipim eşimin ailesine de. Şakayla laf sokmaya şakayla laf sokarım eşimin babası demeden. Adam sorun etmiyor derdi kızına düştü sanki üzerime yürüdü etti. Eşim orada beni baya savundu hatta bu görümcek kocasına gidip git de kocalık öğren karısını nasıl savunuyor diye bağırdı. Kısacası böyle daha çok olay var da en son damlayı taşıranlar. Adını bile duymaya tahammülüm yok ölse bir yudum su vermem bu insana ama bekar benden 5 6 yaş büyük eşimin ablasının söz nişanı benim evimde olacak. (orası da ayrı tartışma konusu da neyse. ev büyük eşyalar yeni modern tabii kendi evlerinde ablalarında yapmaz da bana düşer iş. ) eee şimdi bu görümcek evime gelecek. Yani babasına da dedim oturduğu yerden kalkmayacak etmeyecek diye ama ben sinir küpü dolanıyorum evde sürekli kafamda senaryolar dönüyor sonuçta karşımızda eşim beni dövsün boşasın isteyen erkekliğine laf eden sözde modernmiş yemişim modernliğini öyle bir kişilik var.
(eşimin ailesi ile bayaaa mesafeli ilişkim var. kandil bayram hastalık dışında yakın oturmamıza rağmen görüşüp etmem. çoook arada çaya çağırırım o kadar. Öğretmenim ben çalıştığım için de kimse yadırgamaz. Sizli bizli konuşurum anne baba demem. Eşim anne baba dememi istiyor ailesi sorun ediyor da içimden gelmiyor. evlenirken 1 çay kaşıkları yok evimde neyse öyle ilişki. şimdi diyorum ki hadii 1 gün dayan ama o kadar kin doluyum ki bu insana. İlk defa bir insanın canını yakmak istiyorum. Kendi başımı yediğim gibi eşimin de başının etini yiyorum
Kabul etmezseniz de eşinizle daha çok aranızı açmaya çalışabilirler.

😄😄😄 ev oturanın değildir kapı gibi tapu var canım.

Sana çok üzüldüm. Kendi evin yok. Kocanın ailesinin evinde oturdukça hayatın böyle, kocanın annesigili ve görümcegillerini ağırlamakla geçecek. Seni insan yerine bile koymayıp, kendi evlerini kirletmemek için, senin oturduğun evi söz nişan için kullanacaklar. Sanki organizasyon evi. Uygun musun izin verir msiin dememişler. Birde süslerler o evi bir güzel. Ev senin evin olsa senden izin alırlardı. Ama sonuçta tapusu kayınpederenin evi, evde görümcelerinin her birini hakkı var. İsterlerse o eve gelir eşyalarını pencereden atarlar.

Onların evinde oturduğun için tabiki üstüne yürürler. Babalarının evinde oturuyorsun. Kendi evin yok.

Yazık ailen bile seni önemsememiş, önemselerdi seni o evden alır sana ev açarlardı. Ama işte aileee var aileee var. Kimse öyle kızlarının üzerine yürünmesini kabul etmez.

Kişi kendinde ne eksikse o konuda çok övermiş kendini derler.. kaliteliyim dedğiinzde ve yazdklarınızın dozuna baktgımda bu geldi aklıma..
Birde kayınpeder ev senin desede lafla peynir ekmek gemisi yürümez.. allah korusun bi boşanma durumu olursa bakalım evi size veriyor mu ozmn hahh sizinmiş denilir..
Madem kabul etmişsiniz evde nişan yapılmasını, kendinizede insanlarada o tek birgünü zehretmeyin Allah aşkına.. buraya konu açacak kadar kafanıza takıyosanız, o gün biseylerden huylanıp sorun cıkaracak gbi duruyorsunuz..

Siz onu bunu boşverin, yine bir tartışmada üzerinize yürünmeyeceğinin garantisini verir mi kayınbabanız? Oğlunu boşamaya falan karar verirseniz yine de ev senin gızım der mi? İyiyken iyi de, kötüyken de tutabilir mi bu sözleri? Siz onların cevabını bulun. Mal bu, alınır, verilir, satılır, savılır. Sizi kızı yapabilir mi? Bütün mesele bu.
Belki musaka2 ve boşanmadan sonra evi gızım ev senin der verir?😄ama veliaht şart

X