Adını Bile Duymaya Tahammülümün Olmadığı Görümcek Evime Gelecek!

Ben çok kaliteliyim , ailem çok mükemmel yetiştirdi beni , anne baba bile demem , evlerinde otururum , hayatlarına modernlik kattım , olağanüstü bir insanım ve laf soktuğumda da eşşek gibi susacak o lanet görümcek 🥴 olaydan anladığım bu

Ama kocan son zamanlarda gördüğüm en politik erkek . Ne şiş yansın ne kebap modunda . Ama sevgili meslektaşım bir öğretmene bu kadar kin ve nefret yakışmıyor. Eğer eşin annene ve babana anne baba diyorsa sen de onun anne babasına de . Yüzü güzel olandan usanılır da huyu güzel olandan usanılmaz demiş atalarımız . Kaç yaşındaki adama niye laf sokuyorsunuz ? Bizim gelinle hiçbir sıkıntım olmadı şu vakte kadar ancaaaaakkkkk babam hem ev verecek hem içini yaptıracak hem de üstüne üstlük bir de laf duyacak . Onu kendi modernliğine gönderirdim . Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğime deli olurum dünya benim kahrımı çeksin modundasın ama kocan çok akıllı bir adam . Bir süre sonra seni yüzüstü bırakabilir .
Roman kavgası gibi kaliteee kaliteee 😂 lütfen kimse alınmasın . Ben roman mahallesinde de çalıştım her gün çiçek getirirdi çocuklarım bana .

Selam kızlar,

Eşimin birkaç tane ablası var. Ben onların aileden biraz farklı yetiştiğim için görümceler tarafından özellikle ikisi tarafından sürekli eleştirildim arkadan arkaya. Evlenince de olaylar patlak verdi. Hadi diğeri seni yanlış tanımışız hakkını helal et diyip çok büyük oradan duruldu da birinin durulması mümkün değil. Diğer ikisi ile mesafeli iyi aram. Bu durulması mümkün olmayan uydurmasyon bahane uydurup üzerime yürümüştü yeni evliydik yok o ara psikoloji bozuktu vs diyip eşimi ikna ettiler eşim konuşmaya başlamıştı. Tabii evine davet bile etmediği için etse de gitmezdim gitmedim gelmedi. Annesigilde karşılaşınca bana iyi davranıyor gibiydi herkese rol oynayan bir insan zaten. En son eşime benle ilgili attığı mesajlardan sonra yeni evliliğimde büyük bir enkaz bıraktı. Eşim ağzının payını vermiş engellemiş (ben tesadüfen gördüm mesajları) ama eşimi dolduruşa getirmeye çalışmış erkekliğine kadar laf etmiş benim suçum olmayan bir konuda. Çok şükür eşim hiçbir zaman onun sözüne gelmedi hep arkamda durdu. Ama klasik erkek dik duruş yok bence konuşma ölmezsin ya, 2 gün küsüp 3. gün barışıyor. Annesi babası anneme babama bile dediler bizim kızlar çilekperisini çok kıskanıyor diye. Geçen babası yine dedi bana. Üzerime yürüdüğü gün de herkese rol yapacak ya geldi sarıldı bana sonra itiraf etti üstü kapalı da olsa. Ben yetişme tarzı olarak herkese cevabını veren bir tipim eşimin ailesine de. Şakayla laf sokmaya şakayla laf sokarım eşimin babası demeden. Adam sorun etmiyor derdi kızına düştü sanki üzerime yürüdü etti. Eşim orada beni baya savundu hatta bu görümcek kocasına gidip git de kocalık öğren karısını nasıl savunuyor diye bağırdı. Kısacası böyle daha çok olay var da en son damlayı taşıranlar. Adını bile duymaya tahammülüm yok ölse bir yudum su vermem bu insana ama bekar benden 5 6 yaş büyük eşimin ablasının söz nişanı benim evimde olacak. (orası da ayrı tartışma konusu da neyse. ev büyük eşyalar yeni modern tabii kendi evlerinde ablalarında yapmaz da bana düşer iş. ) eee şimdi bu görümcek evime gelecek. Yani babasına da dedim oturduğu yerden kalkmayacak etmeyecek diye ama ben sinir küpü dolanıyorum evde sürekli kafamda senaryolar dönüyor sonuçta karşımızda eşim beni dövsün boşasın isteyen erkekliğine laf eden sözde modernmiş yemişim modernliğini öyle bir kişilik var.
(eşimin ailesi ile bayaaa mesafeli ilişkim var. kandil bayram hastalık dışında yakın oturmamıza rağmen görüşüp etmem. çoook arada çaya çağırırım o kadar. Öğretmenim ben çalıştığım için de kimse yadırgamaz. Sizli bizli konuşurum anne baba demem. Eşim anne baba dememi istiyor ailesi sorun ediyor da içimden gelmiyor. evlenirken 1 çay kaşıkları yok evimde neyse öyle ilişki. şimdi diyorum ki hadii 1 gün dayan ama o kadar kin doluyum ki bu insana. İlk defa bir insanın canını yakmak istiyorum. Kendi başımı yediğim gibi eşimin de başının etini yiyorum. )

Önceki konunuzda da sormuş ancak yanıt alamamıştım.Bknz.Belki bu defa cevap verirsiniz.

Gerçekten bir Eğitim Fakültesinin, Öğretmenlik bölümünden mezun oldunuz mu ?

Evet, çok modern çok iyi yetiştirilmiş ailenin kızı evi zaten kendi hakkı olarak görüyor. Sanki kendi babasının evi.

Bu durumda tabiki evde söz nişan yapılır. Ev ailenin evi.
Tamam adamlar oturmasına müsade etmişler o zaman eeee birazda saygılı olunur değil mi?

Milletin kızını kıskanıp otur kalk denmez ayıptır yani..

Böyle insanlar evlenince kocasının bütün ailesini satın almış, köle gibi görmeside pek tuhaf ..

Ama yine bunlara sebep Oğulları.. İnsan ailesine uygun , kendi üslubunda , kültüründen bir kadınla evlenir yoksa başı ömrünce ağriyacak. Kız kardeşlerini, ailesini 2- 3 yılda tanıdığı daha doğrusu gerçek yüzünü göremediği kişiye ezdirir. Yazık ya insanlara, uğraştıkları işe bak!

Tamam adamlar oturmasına müsade etmişler o zaman eeee birazda saygılı olunur değil mi?

Milletin kızını kıskanıp otur kalk denmez ayıptır yani..

Böyle insanlar evlenince kocasının bütün ailesini satın almış, köle gibi görmeside pek tuhaf ..

Ama yine bunlara sebep Oğulları.. İnsan ailesine uygun , kendi üslubunda , kültüründen bir kadınla evlenir yoksa başı ömrünce ağriyacak. Kız kardeşlerini, ailesini 2- 3 yılda tanıdığı daha doğrusu gerçek yüzünü göremediği kişiye ezdirir. Yazık ya insanlara uğraştıkları işe bak!
Ömrünün sonuna kadar dayanacağını zannetmiyorum ben . Kayınaile şimdilik susuyor . belki emanet etti ailesi bize vs diye düşünüyor ama zamanla onlar da tavır alabilir .

Hanımlar sakin olun bayram arefesi kimse banlanmasın 🙏
cilekperisi cilekperisi ev kayınpederinizin, size oturma hakkı vermişler, aynı ev sahiplerinin kiracıya oturma hakkı verdiği gibi.

Size karışmıyor olabilirler lakin kredi çekmenize bile müsade etmiyorlar, doğrudan değil dolaylı davranışlarla istediklerini yaptırıyorlar, aynı eşinizin size dayatmadığı ama emrivaki yaptığı gibi.

Kızmayın ama anlatımlarınızdan çıkardığım bu, Katibin Ruhu yazmıştı sanırım, bugün oğullarıyla evlisiniz o yüzden evle ilgili bir sıkıntı yaşamıyorsunuz ama yarın büyük bir kavganız olsun, oğullarıyla boşanma raddesine gelin bakın o ev ve bugüne kadar aileyle yaşadığınız sıkıntıları nasıl önünüze döküyorlar, önce kayınpederiniz açar ağzını.

Yerden göğe haklı bile olsanız konuşma üslubunuz inanılmaz avam
Şöyle kaliteliyim, böyle modernim diyorsunuz fakat
“siz merak etmeyin, siz rahat olun, saçmalamaaa , babam koymaz vs vs”
bu cümlelerle mi diyalog kuruyorsunuz gerçekten hmmm...
Ve kendinizi öveceksiniz diye çanınız çıkıyor her satırda :kahve:
Ay evet bu bir tek benim dikkatimi çekti sanmıştım ben de. Üslup inanılmaz rahatsız edici. “Babam koymaz” , “ablasıgil” ifadelerini cümle içinde kullanıp ardından her üç satırdan birinde son derece “modern(!)” olduğunu belirtme ihtiyacı komik oluyor.

ev bize verildi babası hatta oğluna değil bana diyor sana verdim diyor ne yaparsan yap evi diyor. :)
işte birkaç saat dayanırım da o birkaç saat öncesi ben deliriyorum benim sinirler zıplıyor

Tapu kimin?

E nişanı mecbur tutmuşlar ama :KK70:
Bence halinizi kabul edin o zmn bu kdr stres yapmazsınız:KK70:

Ay evet bu bir tek benim dikkatimi çekti sanmıştım ben de. Üslup inanılmaz rahatsız edici. “Babam koymaz” , “ablasıgil” ifadelerini cümle içinde kullanıp ardından her üç satırdan birinde son derece “modern(!)” olduğunu belirtme ihtiyacı komik oluyor.

Modernnnn ve moderniiiz ama lütfen:KK70:

saçmalamaaaa ev ailenin evi değil. ev bize verildi bizim olduuuu onların olsa istedikleri gibi gelir giderler. bir de şöyle düşün kiracılarına gidip desinler ki ev bizim bugün burada gün yapacağım nasıl mantıksız laf ya ev onların ev bizim nasıl kızlarının kayınpederinin evi kızlarınınsa bu da bize verildi
Ev senin değilllllll... Görümcelerininnnnn isterlerse bir davaya bakar almalarrrrrrı😇

Valla iyi ki mesafeliymişsin mesafeli olduğun halde senin evde nişan yapıyorlarsa mesafeli olmasan neler olurdu kim bilir 😬 ben olsam evimde böyle bir şeyi kabul etmezdim kendi temizliğimi üşenerek yapıyorum o kadar insanın kirletip gittiği evi mi temizliycem.
Ahh sende yarasına tuz basma😂

Öğretmenim ben çalıştığım için de kimse yadırgamaz. Sizli bizli konuşurum anne baba demem. Eşim anne baba dememi istiyor ailesi sorun ediyor da içimden gelmiyor. evlenirken 1 çay kaşıkları yok evimde neyse öyle ilişki.

Kızlar şöyle,
Öncelikle konuşmadığım görümcek değil bu. Sonradan durulan bu onun kadar kötü değil benim havalı olduğumu vs düşünüyordu. Ablası ile olan olaylarda benim tarafımda olmaya başladı hatta eşimle ablası sebebiyle büyük tartışma yaşadık 2 defa bu mesaj ve üstüme yürüme onda arayı yapan kişi. o sorun yaşadığım evli.
Nasıl kabul ettim, eşimin ailesinin evleri var. Bana istediğini seç diyince haliyle ben de büyük ve daha yeni olanı seçtim. Ailesi de zaten eşim de evlendi evde 3 kişi kaldık diye küçük bir ev aldılar kendilerine 2+1 ama küçük. Malum Anadolu kültürü memleketteki eve gideriz 5 ay diyerek buradaki eşyaları da yenilemediler memleketteki evlerine yenileri aldılar. Bekar olan da bizim evlenmemizle bunlar yaşanınca sözüm nişanım olacak vs vs diyince eşim de sussun diye bir söz nişanımı düşünüyorsun bizde yaparsın demiş o da susmuş. İlk karşı çıktım ama kendi ailem de evi mi yiyecekler alt tarafı bir gün dediler zaten dün herkese söyledim sadece 1 kere o da söz verilmiş diye bir daha asla dedim. Tabii aynen öyle dediler. Eşimin ailesi zaten seçim sonrası memlekete gidiyorlar düğünde gelecekler. Ben de seni yanlış tanımışız vs diyip helallik isteyince ben kabul etmiş oldum. Eşimin bana bir dayatması vs olmadı bu konuda. Ama benim kinim ablalarına büyüyünce problem etmeye başladım. Mekana eşimin babası karşı tanışma söz nişan her şey bir arada olacağı için ev istiyor he ben diretsem mekanda olurdu da. bu saatten sonra eşimle aramı düzeltmiş bizi sakinleştirmiş birine de son anda yok demek istemiyorum. O gelmesin dedim kardeşinin nişanı olur mu öyle şey dediler. İşte bu konuda diretemedim eşimin başının etinin yiyorum. Nişanı olacak görümceme, eşime, babalarına dedim asla oturduğu yerden kalkmayacak vs diye. Belki gelmeme durumu bile olabilirmiş çünkü kendisi dışında herkesi küçük gördüğü için muhatap olmak istemiyormuş yeni kişilerle haspam :)) bende bu şans varken gelir işte durum böyle.
bunun devamı gelmez çünkü aşırı yakın oturmamıza rağmen aile bile ben çağırmadan gelmiyor ki misafiri bana gelsin. bir yemek vermek istedikleri zaman bile arayıp müsaitseniz alır mısınız diyorlar yine çat kapı olayı yok mesafede sıkıntı yok :)

Kayınvalide ve kayınpederinizin, sizin evinizde iyi ki 1 çay kaşıkları yok.(!)

1 Çay kaşığı > (büyüktür) EV 'mi diyorsunuz yani ?

Eşinizin ailesi,hem kendilerine hem de diğer çocuklarına; çok büyük bir haksızlık ve yanlış yapmışlar. Umarım geç olmadan hatalarını düzeltirler.

Son düzenleme:
Valla iyi ki mesafeliymişsin mesafeli olduğun halde senin evde nişan yapıyorlarsa mesafeli olmasan neler olurdu kim bilir 😬 ben olsam evimde böyle bir şeyi kabul etmezdim kendi temizliğimi üşenerek yapıyorum o kadar insanın kirletip gittiği evi mi temizliycem.

Hayir birde eşya kirmalari var çay dökülmesi var aksesuar kirilmasi var ohoo :KK70:

öncelikle siz yaşananları bilmeden nasıl itham ediyorsunuz? diğer ablaları babası annesi hepsinde kusurlar oldu ama evimi açtım saygı gösterdim ama bir tanesine bu muameleyi yapıyorsam ve kendi ailesi bile hak veriyorsa demek ki hak ediyor. sizin görümceniz 1 aylık evliyken sırf babasıyla ilişkinizi kıskanıp üzerinize yürüdü mü? eşinize sizi dövmesi sizi boşaması anlamına gelecek mesajlar attı mı? kusura bakmayın ama köpek bile daha ağırbaşlı benim gözümde. onun kocası tayt giyme kapalısın diyor giyiyor banane diyorum ben anne baba demiyorum diye eşime bak sen istiyorsun da demiyor diye gaz veriyor sizinki yapıyor mu? kendi ailesi bunu kabul etmişken sizin bilmeden had bildirmeye çalışmanız da komik olmuş. kimse beni gazlamadı aksine sen kalitelisin terbiyelisin sözlerinizle egomu tatmin etmeyin çözüm bulun diyorum herkese. ben böyle gezsem şu an o nişanı olacak görümceme yardımcı olmam eşyalarımı kullandırmam onun pastası için vs koşturmam. demek ki bunu yapıyorsam birine hak ediyor siz merak etmeyin :)
ve evet oğluna da kızlarına da evler düşüyor hepsinin eşinin ailesinden evi var haliyle benim de eşimin ailesi bana sunacak. oturduğum evi altımdan alacak ah çok üzüldüm eşimin de benim de mesleğim var iyi de kazanıyoruz çok şükür benim ailem de kızlarını evsiz bırakmaz tasası size düşmesin :)
Sorun şu ki siz mesafeli olmayı karşıdaki insana bağırıp çağırıp laf sokmak sanıyorsunuz.. Gerçekten mesafeli olsaydınız evinizde o nişan yapılamazdı. Bir de lütfen kusura bakmayın ama öğretmen olduğunuz halde yazdığınız metinleri zorla anlıyoruz.

X