Abim ve ikinci evlilik

Ben babamı 3 yaşında kaybettim. 11 yaşımda annem tekrar evlendi ve iyi ki de evlenmiş diyorum hep, kardeşlerim de oldu daha büyük daha mutlu bi aileyiz şu an. Ben küçükken hep ya eve hırsız girerse evde baba yok diye çok korkardım baba figürüne ihtiyacım vardı şanslıyım ki annemin eşi kardeslerimden beni asla ayırmadı, babama bile her ölüm yildonumunde dua okur evde de fo. Annem de babamı sevdiği gibi sevmemiştir ilk başta ama sonradan herkesin mutlu olduğu bi evlilik oldu. Olaya ikizlerin açısından bakiyorum eğer kız çocukları gerçekten severse bence çok da güzel olur.
Ne güzel yürekli bir insanmış annenizin eşi. Benim yeğenlerimde, hayatlarında anne yerine koyacakları birini istiyorlar aslında, dillerinde hep bir anneler oyle yapar böyle yapar, bizim annemiz neden yok gibi şeyler söylüyorlarr. Abim bu kızla evlenirse kendi açılarından çok mutlu olurlar biliyorum, inşallah hevesleri kursaklarında kalmaz, insan bir sürü şey düşünüyor.

Benzer bir durumda arkadaşımın abisi evlendi. Eski eşini unutamıyordu çocukları için evlendi. Çok küçüklerdi çünkü. Evlendiği kadın (Allah ondan razı olsun) harika bir insandı. Çocukları büyüttü ablaları gibi her dertleriyle ilgilendi. Evlerinde hala eski eşiyle olan fotoğrafları bile dururmuş kaldırmamış hiç birini. Neden kıskanayım harika bir kadınmış eşim onu hala çok seviyor dedi bir gün. Ben hayatımda hiç bu kadar büyük yürekli bir kadın görmemiştim. He bir de adam, yeni eşini de o kadar seviyor ki, herşeyden önce inanılmaz saygı duyuyor ona. Evlerini tekrar yuva yaptı kolay mı.

Bazen arkadaşım soruyormuş abisine. Hangisi diye. Rahmetli eşini anarken hala gözleri dolarmış ama yeni eşini de çok severmiş. Bana bir mesajını okutmuştu upuzun adam şöyle bir cümle yazmış, hala unutamam.

"Sorma artık hangisi diye. İnsan kalbini nasıl iki parçaya böler ki..."
Gözlerim doldu mesajınızı okuyunca, abimin eşinin vefatı sonrası yaşadıkları geldi aklıma özellikle ilk bir yıl çok zordu. Şimdi abim yeni biriyle evlendiğinde benim bile ilk başlarda zoruma gider vefat eden eşini çok seviyordum çünkü. Güzel olur onlar içinde umarım, hepsinin sonunda mutlu olacakları bir karar alabilirler inşallah

Abiniz yeni bir çocuk fikrine nasıl bakıyor? Bu kız da çocuk isteyecek sonuçta
Çocukla ilgili birşey konuşmadım abimle ama olumsuz bakacağını zannetmiyorum, dediğiniz gibi kız isteyecek en doğal hakkı, abim ben istemiyorum gibi bir bencillike bulunmaz diye düşünüyorum

Merhaba Hanımlar

Daha önce de konu açmıştım abimin eşi 3 yıl önce vefat etti, ikiz yakında 6 yaşında girecek olan kız yeğenlerim var. Anne ve babamla birlikte yaşıyorlar hep beraber. Annemle babam öncesinde altı ay memlekette altı ayı İstanbul da olacak şekilde yaşıyorlardı. Yengemin vefatından sonra düzenleri bozuldu yazın 10-15 gün gidip geri geliyorlar çünkü çocuklar hem babalarından uzakta kalmak istemiyor hemde orada sıkılıyorlar.

Babam kronik akciğer hastası, İstanbul 'da yazı geçirmek onun için tam bir işkence oluyor, nem ve sıcakdan yazın evden çıkamayacak duruma geliyor neredeyse. Köyde çok da rahat iyi oluyor sağlık açısından. Gecen yaz ciddi sıkıntı yaşadılar, köyle İstanbul arasında mekik dokudular.

Annem ve babam herhangi bir yakınma içerisinde olmasalarda abim bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor, babamın sağlık zorlandığını gördükçe. Çocuklar gitmese de abim yoğun çalışıyor, eve gelişi yeni bucuğu buluyor, okuldan sonra onlarla birilerinin ilgilenmesi lazım.

Annem abimin evlenemesini istiyor ne zamandır hem abim hem çocuklar için iyi olacağını düşünüyor. Abim bu zamana kadar istemiyordu ama oda evliliğin gerekli olduğunu fikrinde artık ve ailece görüştüğümüz bir aile dostunun kızıyla görüşüyorlar. Kızı bende tanıyorum, ana okulu öğretmeni, yeğenlerim geçen sene bir dönem okulundaydı ve çok seviyorlar, annemlerle yakın oturdukları içinde sık sık görüyorlar zaten. Daha önce evlilik yapmamış abimden 8 yaş küçük ve evlilik için çok istekli, abimi sevdiğini de bilmiyorum bir süredir. Aklı başında , düzgün benim de sevdiğim bir insan.

Ben kendi özel durumlarımdan dolayı olaya pek dahil olamadım bir süre, abim dün çocuklarla bendeydi ve bu evliliği çocuklar icin istiyor onu anladım ve bu çok üzdü. Yani arada büyük bir aşk yok biliyordum ama abimde bir heves de göremedim. Zaten kendide annemlerin de artık çocuklara bakmakta zorlandığını , çocukların kendi düzenlerine ihtiyacı olduğunu, görüştüğü kızı da çok sevdiklerini bir nevi onlar için evleneceğini söyledi. Hiç sevmiyor musun yada birşey hissetmiyor musun diye sordum, hissediyorum ama evlenecek kadar çok mu dersen hayır, inşallah zaman içerisinde daha çok artar hissettiklerim dedi.

Abim vefat eden yengemle güzel bir birliktelik sonucu evlenmişti ve çokta mutlulardı şimdi mantık evliliği yapacak olması kardeşi olarak üzdü beni. Ama iki çocukla aşk evliliği yapar mı yapsa da aşık olduğu insan iki çocuklu bir evliliği sürdürecek biri olur mu onu da bilemeyeceğiz çünkü tek başına aşk evliliği yapacak durumda da değil artık.

Diğer taraftan duyguları yoğun olan, ilk defa evlenecek genç bir kadın var, abimin olaya mantıksal yaklaştığının , görüşmeye annemin yönlendirmesiyle başladığının farkında. Onun açısından bakınca 2 çocuklu bir adamla evlenmenin türlü zorlukları olacak ama herşeyi görüyor, ondan gizlenen herhangi birşey yok.

Abime dün evlenmek zorunda degilsin dedim. Benim oturduğum binada bir daire boşaldı geçen gün, oraya taşının çocuklarla, ben her türlü ilgilenirim, evde de bir yardımcı olur bir şekilde hallederiz dedim ama bu fikrime de sıcak bakmadı.

İçimde dünden beri bir ağlamak var, içime sinmiyor bu evlilik fikri nedense. Neticede kararı onlar verecek ama bu şekilde evlenip mutlu, huzurlu olabilirler mi gerçekten bilmiyorum.
Allah yardımcınnız olaun :KK43: ozel deilse yengeniz nicin vefat etti ? Cok zor olmustur cocuklar ve abiniz icin

Ne güzel yürekli bir insanmış annenizin eşi. Benim yeğenlerimde, hayatlarında anne yerine koyacakları birini istiyorlar aslında, dillerinde hep bir anneler oyle yapar böyle yapar, bizim annemiz neden yok gibi şeyler söylüyorlarr. Abim bu kızla evlenirse kendi açılarından çok mutlu olurlar biliyorum, inşallah hevesleri kursaklarında kalmaz, insan bir sürü şey düşünüyor.
[/QUOTE
O kadar iyi anlıyorum ki kuzucuklari, babasız olmak evet zor ama annesizlik daha da zordur eminim.. Dediğiniz gibi umarım abinizin eşi olacak hanım merhametli, sevgi dolu, ikizleri ileride kendi doğuracağı çocuktan ayırmayacak biridir. Siz de ailecek taniyormussunuz ve sevmissiniz zaten bence hersey çok güzel olacak neden bilmem öyle hissettim :)

Moralim cok bozuldu ağlıcam:KK43: dayanamiyorum yaaa bence evlenmesin .Deminden beri yorumlari okudum.
Benim burda bir tanıdığımın eşi vefat etti ve 1 cocugu vardı ama cocugu büyüktü.
Evlendigi kadının da,2.evliligiydi ve onunda 2 cocugu vardi
Evet 2si evlendiler ve 1 cocuklari oldu ,cocuga,adamın rahmetli olan karısının ismini verdiler . Nasıl kabul etti kadin bunu bilmiyorum :KK43:
Bu cok zor bir durum esime ogün ölüp gitsem cocugun olsa benim ismimi koyarmısın dedim yok koymam istemez zaten dedi karşı taraf. Ha evlencek yani ben ölsem. Oylemi dedim gülüyor kis kis ya ona bile uyuz olmustum espri yapiyor ama bu cok fena bir durum. Cocuklar küçük onlari anliyorum,kiyamam da annemiz neden yok gibi seyler soyluyorlarmis ama var arkadasimin babasi var anneleri olunce hic evlenmemis ve cocuklarina hem anne baba olmus. Helal olsun. Evlenmeyebilir abin. Bence kızı cokta sevmiyor gibi. Kesinlikle engellemeye çalışın. Ben olsam oyle yapardim sanırım
Yıllar cabuk gelip geciyor cocuklar büyüyecek karsi taraftaki kız evet iyi akli basinda birisi olabilir ama o da yaşım 30 geciyor diye düşünüyor da olabilir. O da cocuk isticek hadi abin okey dedi adalet saglayabilcekmi ikizlerle kendi dogurdugu arasında . Ya ben cok üzüldüm bu duruma hic oyle mutlu olurlar diye yorum yapamicam :KK43: ama bilmiyorum yaa

Evleneceği kadın ikizlerin sorumluluğunu alabilir mi ?? Sevgi bir yere kadar, kadın sıkılıp bunalabilir ve kendi çocuk isteyebilir hakkı çünki, empati kuruyorum başkasının iki çocuğuna bakamazdım, bunun yerine eve kamera sistemi döşetip bakıcı tutun !!!

Bilmiyorum ama bana mantıksız geliyor, eğer içine sinmediyse. Gerçekten sevmediğin bir insanla evde yılları geçirmek çok zor çünkü.

Benim babam da 3 kızla ortada kaldıktan 4 yıl sonra evlendi sırf benim yüzümden olduğunu düşünüyorum. En ufakları bakıma muhtaç olanları bendim. En başta her şey çok iyiydi çok güzeldi zaman geçti herkesin gerçek yüzü çıktı, ne zaman aklım başıma geldi anladım babamın sevmediğini ve hata yaptım düşüncesini. Diyorum ki keşke evlenmek yerine beni yengeme falan bıraksaymış ya da en kötü kimseye bela olmak istemezse bakıcı falan tutsaymış.

Gerçekten anneleri erken ölen çocuklar erken basıyor ayakları üzerine, sırf çocukları için evlilik yaparsa ileride çok pişman olur ve kızlar da bu durumdan kendilerini suçlu hissederler.

İçim kıyıldı...
Gencecik yaşta vefat eden anneciğe ve ikizlere...
Nurlar içinde uyusun inşallah.
İnşallah kim olursa olsun ikizleri sever,bağrına basar onları...
Abiye gelince... Kız hakkında olumlu yazmışsın. Bence sever zamanla... Kız kendini sevdirir.
Gerçekten gözlemlediğim kadarıyla insan kendini bir şekilde sevdirebiliyor,karşısındaki de iyi niyetliyse mutlu olunuyor bence...

ben de size katılıyorum
kendimden pay biçiyorum hayatımdaki adam çocuklarıma bir adım gelse ben ona on adım giderim (daha tanışmadılar)

ama sohbet arasında ben onları şuraya götüreceğim biz traşa gideriz sen evde işlerini bitirirsin sonra pikniğe gideriz gibi basit bir hayal bile ayaklarımı yerden kesmeye yetiyor..

bu kız abinizi seviyor ve mesleği gereği de çocuk dünyasından anlıyor o yüzden abiniz ona zamanla aşık olacak öyle hissediyorum..

ki zaten aşk geçici sevgi saygı hoşgörü ve merhamet kalıcı olan.... temelleri daha sağlam olur evliliklerinin diye düşünüyorum..

karşımda beni seven çocuklarımı sevip sahiplenen genç mesleği olan hoş bir hanım olsa ben şahsen hayranlık duyardım herşey zamanlaa ama

Son düzenleme:
Kız kaç yasında ?
Abi'niz kaç yasında ?
yani sadece çocuklar için bşr evlilik düşünüyorsa pek sağlıklı bir evlilik olmaz. Çünkü evlilik iki kişinin birbirini sevmesi sayması saygı göstermesi sonucu Oluşan güzel bir eylem.
8 yas küçük kadın yarın kendisi de anne olmak isteyecek. 2 çocuk zaten var evde. Ister istemez senin çocuğun benim Çocuğum durumu ortaya Çıkabilir. Herseyi ile kız kendini Abi'nin çocuklarına adasa bu seferde o kıza haksızlık olmayacak mı ?
Arada güçlü bir sevgi varsa olur bekar kadın çocuklu adam evliliğine karsı Değilim. Ama evlilik Çıkarla yürümez.

Kız kaç yasında ?
Abi'niz kaç yasında ?
yani sadece çocuklar için bşr evlilik düşünüyorsa pek sağlıklı bir evlilik olmaz. Çünkü evlilik iki kişinin birbirini sevmesi sayması saygı göstermesi sonucu Oluşan güzel bir eylem.
8 yas küçük kadın yarın kendisi de anne olmak isteyecek. 2 çocuk zaten var evde. Ister istemez senin çocuğun benim Çocuğum durumu ortaya Çıkabilir. Herseyi ile kız kendini Abi'nin çocuklarına adasa bu seferde o kıza haksızlık olmayacak mı ?
Arada güçlü bir sevgi varsa olur bekar kadın çocuklu adam evliliğine karsı Değilim. Ama evlilik Çıkarla yürümez.
Abim 38 kız 30 yaşında, çocuk konusunu dün sordum abime, evlenince elbette çocuklarının olacağını söyledi, anne olmak onunda hakkı ikimizin bir çocuğu olmasını bende isterim dedi
Cocuklu evliliklerde eşlere büyük görev düşüyor bence, dengeyi çocuklar açısından kurmak onlara düşüyor, senin çocuğun benim çocuğum ayrımı yapmayacak olgunluklarda insanlar ikiside umarım öyle olur evlilik durumunda. Henüz yeni aralarındaki ilişki sevgi bağları güçlü olursa bir şekilde hallolur ama bende abimin sadece mantıken bu evliliği yapmasını istemem, zaman içerisinde daha çok sever umarım ve kolay olur herşey onlar için

ben de size katılıyorum
kendimden pay biçiyorum hayatımdaki adam çocuklarıma bir adım gelse ben ona on adım giderim (daha tanışmadılar)

ama sohbet arasında ben onları şuraya götüreceğim biz traşa gideriz sen evde işlerini bitirirsin sonra pikniğe gideriz gibi basit bir hayal bile ayaklarımı yerden kesmeye yetiyor..

bu kız abinizi seviyor ve mesleği gereği de çocuk dünyasından anlıyor o yüzden abiniz ona zamanla aşık olacak öyle hissediyorum..

ki zaten aşk geçici sevgi saygı hoşgörü ve merhamet kalıcı olan.... temelleri daha sağlam olur evliliklerinin diye düşünüyorum..

karşımda beni seven çocuklarımı sevip sahiplenen genç mesleği olan hoş bir hanım olsa ben şahsen hayranlık duyardım herşey zamanlaa ama
Umarım dediğiniz gibi olur:KK36:

Böyle iyiniyetli olduğunuz karşı tarafı da düşündüğünüz için tebrik ederim sizi:) bence abiniz de istiyordur her önüne gelene olumlu bakmamis sonucta. Demek ki kıza içi ısınmış ki evlenmeyi düşünmüş. Sevdiğini soyleyememesi de ölen eşine çocuklarına saygısından olabilir cekiniyodur. Zaten normalde de çok diyemez erkekler. Bellu etmesede etraftan çekinir geleceği düşünür çokta istekli gibi görünmek istemiyordur belki.

Bilmiyorum ama bana mantıksız geliyor, eğer içine sinmediyse. Gerçekten sevmediğin bir insanla evde yılları geçirmek çok zor çünkü.

Benim babam da 3 kızla ortada kaldıktan 4 yıl sonra evlendi sırf benim yüzümden olduğunu düşünüyorum. En ufakları bakıma muhtaç olanları bendim. En başta her şey çok iyiydi çok güzeldi zaman geçti herkesin gerçek yüzü çıktı, ne zaman aklım başıma geldi anladım babamın sevmediğini ve hata yaptım düşüncesini. Diyorum ki keşke evlenmek yerine beni yengeme falan bıraksaymış ya da en kötü kimseye bela olmak istemezse bakıcı falan tutsaymış.

Gerçekten anneleri erken ölen çocuklar erken basıyor ayakları üzerine, sırf çocukları için evlilik yaparsa ileride çok pişman olur ve kızlar da bu durumdan kendilerini suçlu hissederler.
Sırf çocukları için bir evlilik yapması fikri benide üzüyor zaten, şuan daha yeni aralarındaki ilişki zamanla daha çok sever diye umuyorum..

Böyle iyiniyetli olduğunuz karşı tarafı da düşündüğünüz için tebrik ederim sizi:) bence abiniz de istiyordur her önüne gelene olumlu bakmamis sonucta. Demek ki kıza içi ısınmış ki evlenmeyi düşünmüş. Sevdiğini soyleyememesi de ölen eşine çocuklarına saygısından olabilir cekiniyodur. Zaten normalde de çok diyemez erkekler. Bellu etmesede etraftan çekinir geleceği düşünür çokta istekli gibi görünmek istemiyordur belki.
Dün akşam yine konustuk bu konuyu, düşündüğü şeyler sevmeyen bir insanın düşüneceği şeyler değil aslında, bilmiyorum zaman gösterecek herseyi, belkide dediğiniz gibi çekiniyor yada temkinli davranmak istiyor olabilir.

Merhaba Hanımlar

Daha önce de konu açmıştım abimin eşi 3 yıl önce vefat etti, ikiz yakında 6 yaşında girecek olan kız yeğenlerim var. Anne ve babamla birlikte yaşıyorlar hep beraber. Annemle babam öncesinde altı ay memlekette altı ayı İstanbul da olacak şekilde yaşıyorlardı. Yengemin vefatından sonra düzenleri bozuldu yazın 10-15 gün gidip geri geliyorlar çünkü çocuklar hem babalarından uzakta kalmak istemiyor hemde orada sıkılıyorlar.

Babam kronik akciğer hastası, İstanbul 'da yazı geçirmek onun için tam bir işkence oluyor, nem ve sıcakdan yazın evden çıkamayacak duruma geliyor neredeyse. Köyde çok da rahat iyi oluyor sağlık açısından. Gecen yaz ciddi sıkıntı yaşadılar, köyle İstanbul arasında mekik dokudular.

Annem ve babam herhangi bir yakınma içerisinde olmasalarda abim bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor, babamın sağlık zorlandığını gördükçe. Çocuklar gitmese de abim yoğun çalışıyor, eve gelişi yeni bucuğu buluyor, okuldan sonra onlarla birilerinin ilgilenmesi lazım.

Annem abimin evlenemesini istiyor ne zamandır hem abim hem çocuklar için iyi olacağını düşünüyor. Abim bu zamana kadar istemiyordu ama oda evliliğin gerekli olduğunu fikrinde artık ve ailece görüştüğümüz bir aile dostunun kızıyla görüşüyorlar. Kızı bende tanıyorum, ana okulu öğretmeni, yeğenlerim geçen sene bir dönem okulundaydı ve çok seviyorlar, annemlerle yakın oturdukları içinde sık sık görüyorlar zaten. Daha önce evlilik yapmamış abimden 8 yaş küçük ve evlilik için çok istekli, abimi sevdiğini de bilmiyorum bir süredir. Aklı başında , düzgün benim de sevdiğim bir insan.

Ben kendi özel durumlarımdan dolayı olaya pek dahil olamadım bir süre, abim dün çocuklarla bendeydi ve bu evliliği çocuklar icin istiyor onu anladım ve bu çok üzdü. Yani arada büyük bir aşk yok biliyordum ama abimde bir heves de göremedim. Zaten kendide annemlerin de artık çocuklara bakmakta zorlandığını , çocukların kendi düzenlerine ihtiyacı olduğunu, görüştüğü kızı da çok sevdiklerini bir nevi onlar için evleneceğini söyledi. Hiç sevmiyor musun yada birşey hissetmiyor musun diye sordum, hissediyorum ama evlenecek kadar çok mu dersen hayır, inşallah zaman içerisinde daha çok artar hissettiklerim dedi.

Abim vefat eden yengemle güzel bir birliktelik sonucu evlenmişti ve çokta mutlulardı şimdi mantık evliliği yapacak olması kardeşi olarak üzdü beni. Ama iki çocukla aşk evliliği yapar mı yapsa da aşık olduğu insan iki çocuklu bir evliliği sürdürecek biri olur mu onu da bilemeyeceğiz çünkü tek başına aşk evliliği yapacak durumda da değil artık.

Diğer taraftan duyguları yoğun olan, ilk defa evlenecek genç bir kadın var, abimin olaya mantıksal yaklaştığının , görüşmeye annemin yönlendirmesiyle başladığının farkında. Onun açısından bakınca 2 çocuklu bir adamla evlenmenin türlü zorlukları olacak ama herşeyi görüyor, ondan gizlenen herhangi birşey yok.

Abime dün evlenmek zorunda degilsin dedim. Benim oturduğum binada bir daire boşaldı geçen gün, oraya taşının çocuklarla, ben her türlü ilgilenirim, evde de bir yardımcı olur bir şekilde hallederiz dedim ama bu fikrime de sıcak bakmadı.

İçimde dünden beri bir ağlamak var, içime sinmiyor bu evlilik fikri nedense. Neticede kararı onlar verecek ama bu şekilde evlenip mutlu, huzurlu olabilirler mi gerçekten bilmiyorum.
Öncelikle ben iki evladı olan bir babanın hiç bir zaman aşk duygusuyla hareket etmesini doğru bulmam elbet aşık olabilir ama bu duyguyla karar almak çocukları olan olgun bir insana yakışmaz çocukları olanlar benim ne demek istediğimi anlicaktir. Öncelikle iyi bir anne adayı arayışı bence mantıklı aynı nokta hanımlar içinde geçerli .abiniz tamamen hissiz değil ama iki evladı var ilk eşini ölüm neticesiyle kaybetmiş içinde yarası var yani aşk tutkusu artık şekil değiştirmiş durumda ama evet kız ondan tutku bekler ilgi bekler sevgi bekler inşallah abiniz bunları karşılayabilecek hissiyata sahiptir aninizle konuşurken bunları sorun cevaplarını size değil kendisine versin. İnşallah haklarında hayırlısı olsun her çocukların sıcak bi aileye yuvaya onları seven insanlara koruyan destekleyen insanlara ihtiyacı vardır. Her yetişkinin de sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı vardır umarım her ikisi de birbirlerinin bu ruhsal ihtiyaçlarını karsilayabilirler

Abim 38 kız 30 yaşında, çocuk konusunu dün sordum abime, evlenince elbette çocuklarının olacağını söyledi, anne olmak onunda hakkı ikimizin bir çocuğu olmasını bende isterim dedi
Cocuklu evliliklerde eşlere büyük görev düşüyor bence, dengeyi çocuklar açısından kurmak onlara düşüyor, senin çocuğun benim çocuğum ayrımı yapmayacak olgunluklarda insanlar ikiside umarım öyle olur evlilik durumunda. Henüz yeni aralarındaki ilişki sevgi bağları güçlü olursa bir şekilde hallolur ama bende abimin sadece mantıken bu evliliği yapmasını istemem, zaman içerisinde daha çok sever umarım ve kolay olur herşey onlar için
Eğer severse kız da severse olur tabi.
Ama sadece çocuğuma ana olsun mantığıyla evlenirse kızı da mutlu edemez. Dolayısıyla evde kendide mutlu olamaz.
Çünkü daha 30 yasında gencecik bir kadın Evliliği yasamak ister sevmek sevilmek vs vs

Kız seviyor demekki abinizi o şartları kabul ettiğine göre ama abiniz de sırf çocuk icin evlenip kıza beklediği ilgi alaka sevgiyi göstermezse ayıp yani bunları düşünmeden evlilik yapmasa daha mantıklı yazık o kiza sadece çocuklara baksin diye hatırlıyorum bide zaten kadinda calisiyormus yine tek kalacak çocuklar aksama kadar

Ya ben neden herkes çok olumsuz bakmış anlayamadım, kızı sağlıksız bulan dahi olmuş hahaha. Yapmayın yahu, yani illa ilk kez evlenen ilk kez evlenenlerle, boşananlar boşananlarla mı evlenmeli mesela? Kızcağız sevmiş, beğenmiş demek ki adamı; belki çocukların haline de üzüldü onlara ablannelik yapabileceğini düşündü, çeşitli hayalleri vardır olabilir yani. Boşanmış/Dul ve/veya çocuklu insanlar da ilk evliliğini yapacak olan insanlarla evlenebilirler.

Abinin durumunu da anormal görmedim. Eşini kaybetmiş, belki içten içe ölen eşine bu şekilde ihanet ettiğini düşünüyor; kızları babaya düşkünmüş, kızlarının geleceğini düşünüyor belki yeni bir eş geldiğinde düzenleri ne olacak diye. İnsanın bir içi burulur, eşini yeni kaybetmiş sayılır adamcağız. Konu sahibi hanımefendi, sizin de başınız sağ olsun bu arada. Yani beğenmiştir, içi ısınmıştır muhakkak ama bu durum bile belki ona kendini kötü hissettiriyor. Zamanla biraz daha rahatlayacaktır. Şu an kendini akışa bırakamıyor olabilir. Biraz zaman tanımak lazım. Böyle travmatik bir olay için fazlaca sert yorumlar yapılmış.

X