Abim ve ikinci evlilik

Merhaba Hanımlar

Daha önce de konu açmıştım abimin eşi 3 yıl önce vefat etti, ikiz yakında 6 yaşında girecek olan kız yeğenlerim var. Anne ve babamla birlikte yaşıyorlar hep beraber. Annemle babam öncesinde altı ay memlekette altı ayı İstanbul da olacak şekilde yaşıyorlardı. Yengemin vefatından sonra düzenleri bozuldu yazın 10-15 gün gidip geri geliyorlar çünkü çocuklar hem babalarından uzakta kalmak istemiyor hemde orada sıkılıyorlar.

Babam kronik akciğer hastası, İstanbul 'da yazı geçirmek onun için tam bir işkence oluyor, nem ve sıcakdan yazın evden çıkamayacak duruma geliyor neredeyse. Köyde çok da rahat iyi oluyor sağlık açısından. Gecen yaz ciddi sıkıntı yaşadılar, köyle İstanbul arasında mekik dokudular.

Annem ve babam herhangi bir yakınma içerisinde olmasalarda abim bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor, babamın sağlık zorlandığını gördükçe. Çocuklar gitmese de abim yoğun çalışıyor, eve gelişi yeni bucuğu buluyor, okuldan sonra onlarla birilerinin ilgilenmesi lazım.

Annem abimin evlenemesini istiyor ne zamandır hem abim hem çocuklar için iyi olacağını düşünüyor. Abim bu zamana kadar istemiyordu ama oda evliliğin gerekli olduğunu fikrinde artık ve ailece görüştüğümüz bir aile dostunun kızıyla görüşüyorlar. Kızı bende tanıyorum, ana okulu öğretmeni, yeğenlerim geçen sene bir dönem okulundaydı ve çok seviyorlar, annemlerle yakın oturdukları içinde sık sık görüyorlar zaten. Daha önce evlilik yapmamış abimden 8 yaş küçük ve evlilik için çok istekli, abimi sevdiğini de bilmiyorum bir süredir. Aklı başında , düzgün benim de sevdiğim bir insan.

Ben kendi özel durumlarımdan dolayı olaya pek dahil olamadım bir süre, abim dün çocuklarla bendeydi ve bu evliliği çocuklar icin istiyor onu anladım ve bu çok üzdü. Yani arada büyük bir aşk yok biliyordum ama abimde bir heves de göremedim. Zaten kendide annemlerin de artık çocuklara bakmakta zorlandığını , çocukların kendi düzenlerine ihtiyacı olduğunu, görüştüğü kızı da çok sevdiklerini bir nevi onlar için evleneceğini söyledi. Hiç sevmiyor musun yada birşey hissetmiyor musun diye sordum, hissediyorum ama evlenecek kadar çok mu dersen hayır, inşallah zaman içerisinde daha çok artar hissettiklerim dedi.

Abim vefat eden yengemle güzel bir birliktelik sonucu evlenmişti ve çokta mutlulardı şimdi mantık evliliği yapacak olması kardeşi olarak üzdü beni. Ama iki çocukla aşk evliliği yapar mı yapsa da aşık olduğu insan iki çocuklu bir evliliği sürdürecek biri olur mu onu da bilemeyeceğiz çünkü tek başına aşk evliliği yapacak durumda da değil artık.

Diğer taraftan duyguları yoğun olan, ilk defa evlenecek genç bir kadın var, abimin olaya mantıksal yaklaştığının , görüşmeye annemin yönlendirmesiyle başladığının farkında. Onun açısından bakınca 2 çocuklu bir adamla evlenmenin türlü zorlukları olacak ama herşeyi görüyor, ondan gizlenen herhangi birşey yok.

Abime dün evlenmek zorunda degilsin dedim. Benim oturduğum binada bir daire boşaldı geçen gün, oraya taşının çocuklarla, ben her türlü ilgilenirim, evde de bir yardımcı olur bir şekilde hallederiz dedim ama bu fikrime de sıcak bakmadı.

İçimde dünden beri bir ağlamak var, içime sinmiyor bu evlilik fikri nedense. Neticede kararı onlar verecek ama bu şekilde evlenip mutlu, huzurlu olabilirler mi gerçekten bilmiyorum.
Onu bunu bilmemde ne kadar dusunceli bir hanimsiniz sadece abinizi deil evlenecegi kizin duygularinada onem veriyorsunuz ve gercekten çok ince dusuncelisiniz Helal olsun
Bence hemen evlenmesinler biraz zamana biraksinlar tanisinlar yakinlassinlar belki abinizde isinir esini kaybetmis asik olmayi onu kalbinde öldurmek le bir goruyordur suclu hissediyordur belki de

Kız seviyordur
Sevdiğin kişinin yanında olmak büyük mutluluk...ben kızın çıkar gözettiğini düşünmüyorum. Bu konuyu ilk okuduğumda bu kız seviyordur demiştim
Evet olabilir bu yapılmayacak şey değil de, sevgiye karşılık almadan yapabilmesi bana tuhaf geldi. Bir de vefat etmiş bir eş var, adamın onu özlediğini bilmek falan.

Sanki her evlenen erkek aşık
Çoğu gereksinimleri için evleniyor ve sonunda aşk olsada bitiyor, o aşık olup evlenenleride gördük çoğu boşandı, eğer ikisi güzel sohbet edebiliyorsa arkadaş olabiliyorsa kafalar uyuyorsa gerisi gelir ama bunları erkek kardeşin yapamıyorsa boşanmayla sonuçlanır ne olursa olsun kadınlar konuşacak, konuşa bilecek karşındakine buna dikkat et, konuşmayan, paylaşmayan eş iyi olmaz
Konuyu ilk açtığımda tedirgimdim, yeni görüşmeye başlamışlardı ama şuan gayet iyiler, iyi vakit geçiriyorlar şahit olduğum kadarıyla da. Yani öyle körü körüne bir evlilik yapmıyorlar.

Bu konuyu ilk okuduğumda bu işin hayırlı olacağını hissetmiştim. Bence beraber çok mutlu olacaklar
Sizin konuyla ilgili olumlu yorumlarınızı hatırlıyorum :) inşallah dediğiniz gibi olur. Şuan gayet iyiler, evlilikte de aynı şekilde devam eder umarım.

Merhaba Hanımlar

Daha önce de konu açmıştım abimin eşi 3 yıl önce vefat etti, ikiz yakında 6 yaşında girecek olan kız yeğenlerim var. Anne ve babamla birlikte yaşıyorlar hep beraber. Annemle babam öncesinde altı ay memlekette altı ayı İstanbul da olacak şekilde yaşıyorlardı. Yengemin vefatından sonra düzenleri bozuldu yazın 10-15 gün gidip geri geliyorlar çünkü çocuklar hem babalarından uzakta kalmak istemiyor hemde orada sıkılıyorlar.

Babam kronik akciğer hastası, İstanbul 'da yazı geçirmek onun için tam bir işkence oluyor, nem ve sıcakdan yazın evden çıkamayacak duruma geliyor neredeyse. Köyde çok da rahat iyi oluyor sağlık açısından. Gecen yaz ciddi sıkıntı yaşadılar, köyle İstanbul arasında mekik dokudular.

Annem ve babam herhangi bir yakınma içerisinde olmasalarda abim bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor, babamın sağlık zorlandığını gördükçe. Çocuklar gitmese de abim yoğun çalışıyor, eve gelişi yeni bucuğu buluyor, okuldan sonra onlarla birilerinin ilgilenmesi lazım.

Annem abimin evlenemesini istiyor ne zamandır hem abim hem çocuklar için iyi olacağını düşünüyor. Abim bu zamana kadar istemiyordu ama oda evliliğin gerekli olduğunu fikrinde artık ve ailece görüştüğümüz bir aile dostunun kızıyla görüşüyorlar. Kızı bende tanıyorum, ana okulu öğretmeni, yeğenlerim geçen sene bir dönem okulundaydı ve çok seviyorlar, annemlerle yakın oturdukları içinde sık sık görüyorlar zaten. Daha önce evlilik yapmamış abimden 8 yaş küçük ve evlilik için çok istekli, abimi sevdiğini de bilmiyorum bir süredir. Aklı başında , düzgün benim de sevdiğim bir insan.

Ben kendi özel durumlarımdan dolayı olaya pek dahil olamadım bir süre, abim dün çocuklarla bendeydi ve bu evliliği çocuklar icin istiyor onu anladım ve bu çok üzdü. Yani arada büyük bir aşk yok biliyordum ama abimde bir heves de göremedim. Zaten kendide annemlerin de artık çocuklara bakmakta zorlandığını , çocukların kendi düzenlerine ihtiyacı olduğunu, görüştüğü kızı da çok sevdiklerini bir nevi onlar için evleneceğini söyledi. Hiç sevmiyor musun yada birşey hissetmiyor musun diye sordum, hissediyorum ama evlenecek kadar çok mu dersen hayır, inşallah zaman içerisinde daha çok artar hissettiklerim dedi.

Abim vefat eden yengemle güzel bir birliktelik sonucu evlenmişti ve çokta mutlulardı şimdi mantık evliliği yapacak olması kardeşi olarak üzdü beni. Ama iki çocukla aşk evliliği yapar mı yapsa da aşık olduğu insan iki çocuklu bir evliliği sürdürecek biri olur mu onu da bilemeyeceğiz çünkü tek başına aşk evliliği yapacak durumda da değil artık.

Diğer taraftan duyguları yoğun olan, ilk defa evlenecek genç bir kadın var, abimin olaya mantıksal yaklaştığının , görüşmeye annemin yönlendirmesiyle başladığının farkında. Onun açısından bakınca 2 çocuklu bir adamla evlenmenin türlü zorlukları olacak ama herşeyi görüyor, ondan gizlenen herhangi birşey yok.

Abime dün evlenmek zorunda degilsin dedim. Benim oturduğum binada bir daire boşaldı geçen gün, oraya taşının çocuklarla, ben her türlü ilgilenirim, evde de bir yardımcı olur bir şekilde hallederiz dedim ama bu fikrime de sıcak bakmadı.

İçimde dünden beri bir ağlamak var, içime sinmiyor bu evlilik fikri nedense. Neticede kararı onlar verecek ama bu şekilde evlenip mutlu, huzurlu olabilirler mi gerçekten bilmiyorum.

Sakın olumsuz düşünmeyin. Anlattıklarınızdan kızın çok fedakar biri olduğunu anlaşılıyor. Abinizde bu fedakar ve merhamete karşılık verecektir illaki.

Size kendi kuzenimden bahsedeyim. Benim kuzenim de 15 yıl önce birisiyle evlendi anlaşamayıp boşandı hiç çocuğu olmadı. Çok merhametli çok naif bi insan zaten boşanma sebebi de sadece çocuğu olmadığı için eşi istemişti.
Bir yıl sonra şimdiki eşiyle tanıştı bu adamın da eşi kanserden vefat etmiş. 3 küçük oğlu vardı en küçüğü bebekti daha. Görücü usulü evlenmek istemiş sırf çocukları ortalarda sefil olmasın diye. Bu çocuklar kuzenimle babaları evlendiklerinde hiç konuşmuyorlardı bile ama kuzenim o kadar merhametli ve sıcak yaklaşıyordu ki çocuklarının hepsi ona anne demeye başladı.
Hatta kendi ölmüş annelerinin akrabalarına hep o bizim gerçek annemiz demeye başlamışlardı. Sonuç olarak eniştemiz de o kadar çok sevdi ki bu kuzenimi. Bir dediğini iki etmedi hiç bir zaman.
Ve çocuğu olmayan kuzenim 15 sene sonunda geçen yıl bir kız bir oğlan doğurdu :21::21::emir_bebek::emir_bebek: ve önceki bayandan olan çocuklarda kardeşlerini çok seviyorlar hergün resimlerini paylaşıp duruyorlar ♥️ Mutlu son:KK49:

Sakın olumsuz düşünmeyin. Anlattıklarınızdan kızın çok fedakar biri olduğunu anlaşılıyor. Abinizde bu fedakar ve merhamete karşılık verecektir illaki.

Size kendi kuzenimden bahsedeyim. Benim kuzenim de 15 yıl önce birisiyle evlendi anlaşamayıp boşandı hiç çocuğu olmadı. Çok merhametli çok naif bi insan zaten boşanma sebebi de sadece çocuğu olmadığı için eşi istemişti.
Bir yıl sonra şimdiki eşiyle tanıştı bu adamın da eşi kanserden vefat etmiş. 3 küçük oğlu vardı en küçüğü bebekti daha. Görücü usulü evlenmek istemiş sırf çocukları ortalarda sefil olmasın diye. Bu çocuklar kuzenimle babaları evlendiklerinde hiç konuşmuyorlardı bile ama kuzenim o kadar merhametli ve sıcak yaklaşıyordu ki çocuklarının hepsi ona anne demeye başladı.
Hatta kendi ölmüş annelerinin akrabalarına hep o bizim gerçek annemiz demeye başlamışlardı. Sonuç olarak eniştemiz de o kadar çok sevdi ki bu kuzenimi. Bir dediğini iki etmedi hiç bir zaman.
Ve çocuğu olmayan kuzenim 15 sene sonunda geçen yıl bir kız bir oğlan doğurdu :21::21::emir_bebek::emir_bebek: ve önceki bayandan olan çocuklarda kardeşlerini çok seviyorlar hergün resimlerini paylaşıp duruyorlar ♥️ Mutlu son:KK49:
Allah daim eylesin, bende yıllar sonra abimin evliliğini böyle güzel anlatabilirim umarım.

Abiniz vefali vefat eden eşinı sevmis ve unutamiyor. Askla evlenilen 2 cocugunun annesini unutmak icin 3 yil kisa bir zaman zaten. Siz anneniz abinix ve gelin adayi hepiniz iyi niyetli görünüyorsunuz. Eger gelin adayi evlilik icinde sevgi saygi ve sabirla davranabilirse cocuklarla da bag kurarsa abiniz de sever. Abinizi anliyorum. Durumu cok zor. Belki birini sevmek bile onun icin ölmüş esine ve asklarina ihanet gibi geliyor. Bu nedenle öncelikli tavsiyem abinizin psikolojik destek almasi. Allah yardimcisi olsun hepinizin

Merhaba Hanımlar

Yengeniz için üzüldüm başınız sağolsun. Ama abiniz hayatını düzene sokmak için sevmediği bi kızla evlenmesi çok büyük hata olur bence karşısındaki insanada haksızlık olur kız seviyorsa abinizin ilgisizliğini farketmeyebilir ama bi evin içine girince bu sorun büyür o çocuklar bile yük gibi gelir belki öfkesini bile onlara yansıtır çok zor bi durum

Aslında olmayacak bir sey degil. Eğer kiz cok olgun ve sorumluluk sahibi biriyse. Eğer sadece abinizin tipini beğendiği icin veya durumu iyi rahat ederim diye düşünüyorsa bir süre sonra çocuklarla aynı evde yaşamanın onlara bakmanın aile olmanın sorumluluğu ağır gelebilir daha önce hiç anne olmamış evlenmemiş bir insana. Çocuklarla iletişimi muhakkak iyidir zaten mesleği gereği ama arada bir görmek başka sorumluluklarını almak baska. Tabii abiniz bekar degil boşanmış veya çocuklu biriyle de evlense aynı olumsuz ihtimaller mevcut. Bu hikayedeki en olumlu nokta abinizin maddi durumunun iyi olmasi. Evde bi yardımcı oldu mu kızın sorumlulukları da hafifler. Arada çocukları babaanne sizler veya çocukların annesinin akrabaları vs alir yeni evli çifte başbaşa zaman tanınır. Anca boyle guzel bi evlilik olur. Haklarında hayırlısı olsun

Bence abiniz sevmiyor. Evlenmesin inanınki çok zor sevmeden biriyle yasamak. Sadece çocuklarını düşünüp bu evliliği yürütmek çok zor. Bir tanıdıgım böyle mantıgına uyan iyi bir kızla evlendi sevemedim diye boşandı.

ben olsam abinizin yerinde bekar biriyle özellikle çocuksuz biriyle evlenmezdim. her iki tarafında birbirine eşit olması lazım ki kimsenin kimseye lafı sözü olmasın. o kız ilgi isteyecek gezmek isteyecek evliliğini yaşamak isteyecek çünki ilk evliliği abinizde ona o ilgiyi gösteremeyecek çünki yaşanmışlıkları var. sizler olumlu düşünüp abinizinde o kızında kafasını karıştırmayın olmaz çünki o kız çocuklara bakarım desede olmaz

Merhaba Hanımlar

Nekadar güzel anlatmışsınız ama bırakın evlensin ona da eve geldiğinde bir ses olsun yalnızlık zor zamanla alışır önemli olan vicdanlı biriyle evlenmesi artık aşk değil çünkü ortada çocuk var aşkta olsa iyi olurmuş ama Yok malesef oda eksik kalsın boşverin

Bu konuyu ilk okuduğumda bu işin hayırlı olacağını hissetmiştim. Bence beraber çok mutlu olacaklar
Siz benim konumla ilgili de iyi şeyler hissetmiştiniz 😊 hemen hemen abinizin durumuyla aynı birisiyle görüşüyorum konu sahibi. Sadece bizim yaşlar daha büyük, çocuklarda büyük. Vefat eden İlk eşine sevgisi hala var görüştüğüm kişinin. Bu yüzden bana sevgisini söylemesi uzun zaman aldı. Şuan güzel bir süreçteyiz. İnşallah böyle devam eder.

Eğer abiniz sadece mantıkla hareket ediyorsa ve düzenim olsun çocuklarımla ilgilenilsin diye evlenirse bence bu evlilik kadını zamanla mutsuz eder. Bu şekilde bir evliliktense sizin abinize sunduğunuz aynı binada oturma fikri daha makul. Şu an karşı taraf duygularının yoğunluğundan dolayı mantıklı bakmayabilir ama zamanla sevilmemezlik hissi ağır basacak ve sorunlar kaçınılmaz olacak gerçekçi olmakta fayda var.

Vefat eden yengeniz için başınız sağolsun. Abinize de yavrularına da çok üzüldüm, gözlerim doldu.
Abiniz anladığım kadarıyla merhametli bir insan. Ne sizi, ne anne-babasını yorup incitmemeye çalışmış. Üstelik bu süreçte yardım beklemek, istemek hakkı varmış.

Evleneceği kişi de hem anaokulu öğretmeni, hem abinizi seviyor belliki. Ben çocukların psikolojisinden anlayıp zorlu olabilecek süreçleri kolay atlatabilecegini düşünüyorum.

Zaten gelişmelerde de yazmışsınız, şu an herşey iyi diye. Daim olsun mutlulukları, inşallah güzel bir aile olsunlar.

Yengenizin mekanı cennet olsun tekrardan, Allah rahmet eylesin.

Vefat eden yengeniz için başınız sağolsun. Abinize de yavrularına da çok üzüldüm, gözlerim doldu.
Abiniz anladığım kadarıyla merhametli bir insan. Ne sizi, ne anne-babasını yorup incitmemeye çalışmış. Üstelik bu süreçte yardım beklemek, istemek hakkı varmış.

Evleneceği kişi de hem anaokulu öğretmeni, hem abinizi seviyor belliki. Ben çocukların psikolojisinden anlayıp zorlu olabilecek süreçleri kolay atlatabilecegini düşünüyorum.

Zaten gelişmelerde de yazmışsınız, şu an herşey iyi diye. Daim olsun mutlulukları, inşallah güzel bir aile olsunlar.

Yengenizin mekanı cennet olsun tekrardan, Allah rahmet eylesin.
Amin çok sağolun.. İnşallah dediğiniz gibi olur inşallah.

X