Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

kızlar yiyip yiyip kilo almayanlar doğuştan genetik olarak kas yapıları çok sağlam doğanlarmış kaslar yagları yaktıgından kilo almazlarmış hıhhhh

büşracım ama demekki kaslarımızı arttırdığımız zaman bizde yağları hızlı yakıcaz öyle değilmi??

bende geçenlerde 1 kiloluk dumbel almştım onu yapıcam artık hergün gerçi 1 kilo çok hafif bir işe yararmı bilmiorum

ipocum ben başka yerlerdede okumuştum özellikle üst bacak kaslarını çok çalıştırdıgımızda daha hızlı yağ yakıyormuşuz yürüyüş vs. bacak kaslarını desteklediğinden yağ yaktırıyormuş
birde çok zayıf insanlar dahi ilerki yaşlarda kilo alıyor ya kas kitlesi azaldıgındanmış
çok abartılı olmadan kaslarımızıda güçlendirsek iyi olacak sanırım

birde farkettiğim birşey var ben kiloluyum ama hiç kuvvetli değilim
ama çok zayıf insanların tek başlarına bir koltugu ordan oraya çektiklerini gördüm sanırım gerçekten kasların kuvvetli olmasıyla alakalı bir durum
bende stepper ve yürüyüş bir arada yaparken hızlı zayıflamıştım

kızlar bnce arada sağlam yerlerden okuduğumuz veya bilinir kişilerden duyduğumuz bilgileri paylaşalım birbirmizle bnde demin internette gezinirken bir yazı buldum sizinle paylaşmak istedim

dilara koçak ve mezura ekibi hazırlamış milliyet gazetesi

EKMEĞı TAMAMEN KESMEYıN

Soru: Diyet yapamıyorum ama ekmeği kesmek ve karbonhidratı azaltarak kilo vermenin kolay olduğunu duydum, tavsiye eder misiniz?

Diyet yapan kişilerin düştüğü en önemli hatalardan biri yeterli miktarda karbonhidrat almamaktır. Diyete başladığı zaman ekmek, pilav, makarna, patates, mısır gibi besinleri kesen kişilerin metabolizması ihtiyacı olan karbonhidratı glikojen deposu ve kandaki şeker bitince kas içindeki karbonhidrattan kullanmaya başlar. Bu da kas kaybı anlamına gelir ve vücut beraberinde su kaybeder.

Yani diyette karbonhidratı kesen kişi tartıdaki sonucu görünce kilo verdiği yanılgısına düşer, ancak gerçek olan vücudun kaybettiği yağ değil, kas ve sudur.

1 gram kas kaybettiğinizde yaklaşı 2,7 gram da su kaybedersiniz ve böylece hızla zayıfladığınızı sanırsınız. Eğer tartıda kilo vermenize rağmen yüzünüz, kollarınız inceliyor ve yağ deposu olan karın kalça bölgesi incelmiyorsa siz yağ kaybetmiyorsunuz ve doğru zayıflamıyorsunuz demektir. En doğru zayıflama yağ kaybı ile olur. Bunun için tüm besin gruplarından az ve sık yemeniz gerekir.

buda taze fasulye için gözüme çarptı

AYDA ıKı KıLODAN FAZLA VERMEK EMZıREN ANNE ıÇıN SAKINCALIDIR

Soru: Üç ay önce doğum yaptım; ama sadece 1.5 kilo zayıfladım, ne yapabilirim?

Doğum sonrası kilo verme hızı ve zamanı aslına gebelik süresince alınan kilo ile ilgilidir. Normal süreçte emzirme dönemi ile birlikte anne kilo kaybetmeye başlar. Sütün veriminin artması için aşırı yağlı ve şekerli yiyen anneler ise tam tersi doğum sonrası kilo alabiliyor. ılk dört ayda, aylık yarım ila bir kg zayıflama normaldir, ancak anne çok şişman ise ayda bir - iki kg kayıp da gözlenebilir. Ancak ayda iki kg üzerinde zayıflamak; emziren anne için sakıncalıdır.
Doktor izin verdikten sonra hafif yürüyüşler ve egzersizler kilo vermeyi çabuklaştırır, bu konuda acele etmemenizi tavsiye ederim.

Dilara Koçak/Milliyet

valla doğru bende karbonhidratı kesince daha çok alıyorum kilo ben eskiden yerdim yerdim kilo almazdım kaslarım hep kuvvetlidir.ama doğumdan sonra yemem aynı sanki metabolizmam yavaşladı bu blgiler iyi oldu.o zaman dambıllarla çalışmaya başlıyalım

ben 2 yıl emzirdim ilk 15 gün çok kilo kaybettim doktorum kilo verme dedi.zorla yedim sonrada hiç veremedim ama almadımda emzirme bitincede çok veremedim.

bende bi 15 dk dumbell yaptım 1 kg ile...1 ay sonra falan kollarım toparlandıktan sora 2-3 kiloya çıkarıcam...dans etmeyi çok özledim başlıyim diorum ama dans ettkten sora acayip başım dönüodu yine olcak die korkuorum

iyi akşamlar.verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.büşracım dediğin gibi kilolu ama ağırlık kaldıramayan bi insanım.bazı zayıflar ise kilolarca şeyi yüklenip kaldırabiliyor.
yazılanlardan anladığım kadarı ile doğru olanı yapıyorum herşeyden yiyip az yiyorum.bu yüzden her taraftan kilo verebiliyorum buna sevindim.
ağırlık işine gelince evde 14 kiloluk bi tontonum var ortalama günde 10 kez tuvaleti geliyor ve ben tutuyorum onu demekki yeterince ağırlık kaldırıyorum:))
yoğurt işine gelince kırmızı biber den nefret eden bi insan olarak yiyebileceğimi sanmıyorum.en iyisi normal yemeye devam edeyim.

off kızlar bende 18 yaşıma kadar ne bulsam hopu hopur yiyen bi insandım.o zamanki kilom 48 ve 49 du.sonra ne olduysa kilo almaya bi başladım 30 yaşındayım ve halen kilo vermekle uğraşıyorum.

kızlar size birşey sormak istiyorum bu arada tüm yazdıklarınızı okudum bende özellikle emzirme döneminde kilo aldım ve eskiye nazaran çok zorlaştı kilo vermem birde sütüm erken kesildi gitmesin diye çok şey yedim
neyse soruma geçeyim :)))
burda biyerde konularda gezerken okudum geçen gün
birisi yazmış tanıdıgı biri günde yaklaşık 400 kere bir sandalyeye otur kalk yaparak çok kilo vermiş
ilkten çok sıradan ve kolay geldi bana bu hareket ama bir sandalyeye oturup kalkıp ard arda deneyince 40 50 den fazla yapamadım bacak kaslarını çok agrıtıyor nefes nefese kalıyorum
sizce bu hareket kilo vermede yardımcımıdır deneyeniniz ya da daha önceden duyanınız varmı
spordan çok iyi anlayan bir tanıdıgım yok açıkçası ilk defa duydugum bişey oldugu içinde sizlere danışayım dedim

ben menumuda yazayım pek elma diyetine uyamadım yine
kahvaltı bir dilim kepek ekmegi çok az peynir şekersiz çay
ara 2 elma
öğlen 4 kaşık ıspanak 1 kaşık yogurt
aara bir kase baharatlı yogurt 2 elma
akşam 2 kepçe etli bezelye 2 kaşık pilav
su 4 litreyi buldu diye tahmin ediyorum
4 fincan yeşilçay
spor 3 km tempolu yürüyüş genel egzersizlerde yarım saati geçti her fırsatta yaptım

400 kere çok zor ya.menum uyumadan yazıyim
Sabah:kflex yarım porsiyon
Ara:çikolata
Öğlen:soğuk sandviç ve diyet kola
Ara;yok
Akşam:yağsız bezelye yemeği hindili,3-4 yemek kaşığı bulgur pilavı ve 1 kepçe yoğurt çorbası.
Su:az ama yatana kadar içicem azimliyim
Kaçak:çikolata
Egzersiz;ileri geri itien yerde bir alet vardı onlam yatmadan 50 tane yapıcam 100 de mekik kesin yapıcam

iyi aksamlar kizlar bilgiler icin cok saolun cok isimize yarayacak.. Sabah malum kahvaltidaydim eve gel cocuktu, yemekti, temizlikti bu saat oldu bugun ki menum

Sabah: soslu patates firinda, 5 zeytin, kk peynir, 3 cherry domates, ceyrek salatalik, yarim esmer ekmek + bolca cay

Ara: yok

Ögle: 1 kasé mercimek + 5 y.k. pilav + cok az bezelye

Ara: yesil elma + yesil cay

Aksam: 1 tabak acili kapuska yemegi

Ara: elma ve yesil cay

Egzersiz: 4 mile + 100 mekik

Su: 4 lt.

Kacamak : sayiliyor ise patates:))

bende menümü yazıyim....

sabah(öğlen uyanıorum zaten):nesfit yarım yağlı sütle

akşam:şehriye çorbası
hardal soslu tavuk
göbek salata
1 dilim kepek emkeği
yoğurt

su:2 lt
spor:20 dk dumbell+twister 20 dk
yatarkende bacak hareketleri yapıcam
kaçamak:yok

patates kaçamak değil boğazım ağrıyor uykum var amz özet çıkarıcam su içiyorum bir yandan egzersizlerim var

büşracım sandalyeye otur kalk olayını blimiyorum ama mehmet özden duymuştum aynısını kk da yapanlarda var.adı hayalet sandalye.sırtını duvara vererek sandalyeye oturur gibi pozisyon alıyorsun 10 15 saniye kadar duruyorsun.yapabildiğin kadar yapman gereken bi hareket.tüm vücud kasların çalışır ve sertleşir ben arada bi yapıyorum ama dizlerim felaket ağrıyor.

kızlar zar zor girdim listeyi verip kaçıyorum

sabah:nesfit

öğlen: yarım tabak bakla yemeği

akşam: ıspanak yemeği

egzersiz:dans

kaçamak:yok

su:2 litre

selam kızlar
Berry iyi olmaya çalışıyorum tatlım
Listem dünle aynı
Suyu 2litre içtim
1saat spor
Ve bugün yada yarın regl olmayı bekliyorum.. Şişkinim cuma sabahı kaç çıkarım bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…