Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

kolay gelsin mevcan oh ne guzel miss gibi olmustur simdi heryer su icme super. Ben genelde buyuk bardak kullaniyorum eer kucuk bardak kullaniyorsan buyuk dene bayagi bi faydasi oluyor farketmeden daha cok iciyoruz..

ya kim dun aksam demisti fazla su icme zararli diye ama ben normalde cok iciyordum simdi biraz daha arttirdim acep zarar mii fayda miiii bilemedim :s

canım bendim onu diyen.bunu doktordan da duymuştum.su zehirlenmesi diye geçiyordu adı..bak diyetle ilgili beslenme bölümlerine bak oralarda bu konu çok işleniyor..

kolay gelsin mevcan oh ne guzel miss gibi olmustur simdi heryer su icme super. Ben genelde buyuk bardak kullaniyorum eer kucuk bardak kullaniyorsan buyuk dene bayagi bi faydasi oluyor farketmeden daha cok iciyoruz..

canım saol bende dediğin gibi büyük bardak kullanıyorum.tek sıkıntım durmadan tuvalete çıkıyorumbilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

kızlar valla bende pirinci tamamıyle azalttım.eşim pirinç pilavı istiyorsa sadece eşime ve kızıma yapıyorum.kendime ayrı bulgur yapıyorum.yada sadece 2 kaşık pirinç tüketiyorum.kuru baklagilleride haftada bir kez küçük bi kase şeklinde dengeliyorum.

ya bilmiyorum ama bi zarar gormedim sanirim 5 lt ye gecis yaparsam zehirlenirim bunye 4.5 lt kaldiriyo e tabi dedigin de oluyor olsun o kadarcik.. su ufakligin mamasini yapayim tukuruk savasimiz baslasin der ben bi yarim saat giderim..

kıslarr buda bendenn aynı şeyler olmasın diye bende bunu paylaşayım sizinle

Glisemik indeksi düşük haftada 1 kg verdiren bir günlük sağlıklı beslenme reçetesi

Kahvaltı
2 karper büyüklüğünde orta yağlı beyaz peynir yada
3 karper büyüklüğünde mozzerella peyniri
8–10 adet siyah zeytin
2 dilim kepekli ekmek
Yarım greyfurt veya 1 portakal

Ara Öğün:
3-4 Adet yulaflı bisküvi

Öğle yemeği:
1 porsiyon mercimek çorba ( doğal hali ile)
Mevsim Salatası :
Mevsim sebzeleri (1 top yeşil salata, roka, tere, bol maydanoz,1/2 havuç rende, 1/2 beyaz turp rende)
1 haşlanmış yumurta (dilimlenecek)
1 ufak haşlanmış patates (küp şeklinde doğranacak)
1 orta boy doğranmış tatlı kırmızıbiber
1/4 çay kaşığı tuz
1/2çaykaşığı kuru nane
2 tatlı kaşığı balzamik sirke
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı bu salataya ilave edilecek
1 dilim çavdar ekmeği

Ara Öğün:
30 gram (15 adet) fındık ve 1 elma (yeşil)

Akşam yemeği:
Izgara et (tavuk veya hindi) (150 gr)
1/2 kase yoğurt (125 gr)
Mevsim salatası :
Mevsim sebzeleri (1 top yeşil salata, roka, tere, bol maydanoz ,1/2 havuç rende, 10 adet kurutulmuş domates, 1/2 beyaz turp rende)
1 orta boy doğranmış tatlı kırmızı biber(içine 3 yemek kaşığı haşlanmış beyaz fasulye, soya veya meksika fasulyesi)
2 yemek kaşığı balzamik sirkesi ve 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı salataya ilave edilecek.
2 dilim çavdar ekmeği

Gece (Yatmadan):
1 ufak elma (yeşil)
1 su bardağı yarım yağlı süt

kızlar sizinle çok önemli ve acı bi sorunumu paylaşmak istiyorum ..

ben gece yemek yemek için uyanan biriyim yani gece uyurken bir anda gözlerim açılyor vede buzdolabına koşuyorum bunu internetten araştırdım vede bir hastalık olduğunu öğrendim ama kesinlikle kafama yerleştirmek istemiyorum bir hastalık olduğunu hasta değilim die tekrarlıyorum kendi kendime

bundan kendimce nasıl kurtulabilirim die düşündüm vede şu çareyi buldum ..

ben normalde gün içinde çok güsel bir şekilde dikkat ederek besleniyorum sık vede az yiyorum kan şekerimin düşmesine izin vermiorum geceki durumumun önüne geçebilmem içinde mutfak kapısına kilit yaptırıcam :kedi:

bizim mutfak kapısı kitlenmiyor ve ben gece uyandığımda yok dikkat etmeymiş yok diyetmiş dinlemiyorum işin doğrusu DÜŞÜNEMıYORUM beynim midemin kontrolünde oluyor ve hiç üşenmeden makarna bile yapıp yiyip yatabiliyorum..

Ben çok iradeli bir insanım normalde ama geceki durumum iradem dışında bundanda ancak kilit yaptırarak kurtulabilirm die düşünüyorum sizlerle paylaşmak istedim akıl verirsiniz bana die..

gece kilitleyip anahtarı babama vericem :kedi:

sabah kalkınca ben öyle bir kontrolsüzlük yaşıyordum sanırım açlık kan şekerim çok düşük ondan.bir anda ve sadece tatlıya oluyor uyanınca direk glikoz ihtiyacı ilginç.meyve ve şekerli sakızla atlatıyorum.sempatiksalakcinni

Canim cok ilginc ilk defa duyuyorum buna kesin bir cozum bulman lazim kiloyu da gec sagligin icin sakincali peki kilit yaptirinca odana yada baska bir yere atistirmalik birseyler koymayacagina emin misin

sinirden kudurucam yemiyor bu cocuk ya allahim tukuruo suratima ahah napcam ya dis sendromumuz cok zor geciyor bi de huysuz allahim..

Merhaba artık dediğiniz gibi zorlanıyor insan tartılmamak belli bi süre mantıklı geldi
sabah.kepek emekli bir tost ve 1 şekerli çay
öğlen:yarım simit ve ayran
akşam:küçük bir tabak ıspanak ve domates ve salatalık 1 tane
listemi dün belirlediğim için saat 21:00 olmadan yazmak istedim bol su içiyorum aralarda elma ve armut yedim çizergeyi henüz halledemedim kusurabakmayın lütfen.

Bellı dÖnemlerde olur grÜbchen sıkma canını zorlama dıŞ Çıkarıyorsa ıstemıyordur canı benım kızımda Öyleydı zorlamadım ben yemek ıÇın hıÇ ama sonrada zorluk Çekmedım herŞeyı ıyıyor suan aÇıkıcak ve yemeĞını yer Üzme kendını

mc78 bu durum bana üniversite yıllarımdan kaldı kızlarla sınav zamanı gece geç saate kadar çalışır o vakitte acıkır ve yemek yerdik yatardık aşacağıma eminim sadece 1 hafta yapsam sonra alışırım biliyorum kendimi aşıcam inşallah :)

valla cumadan beri kalkmıyorum bir tek dün gece kalktım biraz bişiler atıştırmak için ondada salatalık byedim allahtan ekmek yoktu makarna yoktu evde :kedi:

Bence de asarsin dedigin gibi 1 hafta ugrassan olur basaracagiz biz bu isi istemek yari yariya basarmaktir unutmayalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…