Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Merhaba kızlar akşam yemeğimide yedim erkenden menümü yazıym hemen
Sabahı yazmıştm baya uzun olur tekrar yazmaym
860 kalori
İKİNDİ: 1Büyük yeşil elma sade türk kahvesi
112 kalori
AKSAM YEMEGİ:
1 kaşık tam yağlı yoğurt
1 kase köfteli şehriye çorbası
300 kalori
Toplam 1272 kalori aldm bugün
Başka da bişey yemem artk 1 de yeşil çay icerim
1 buçuk lirtre su en az 2 olur
spor 30 dk stepper 1er kiloluk su şişeleriyle
100 mekik 20 kere bacak haraketi :)

Kızlar moralim bozuk .Sabah tartıldım daha tık yok.offf
KAHVALTI
1 yumurta
yarım dilim ekmek
yarım gofret

ÖĞLE
1 tane küçük muz
5 kaşık makarna
2 bardak ayran

AKŞAM
Kıymalı menemen
Yyala çorbası
belk bir dilim ekmek

bolsu içiyorum bugün 3 olur heralde

Yediklerimi hesapladım 1100 kalori etti :)
40 dakikalık leslie 3 mile yaptım.Şimdi form çayımı yudumluyorum.İnşallah tartıda umduğumu görürüm

Sabah aç karna tuvaletten sonra tartılıyorsun değil mi gün içinde farkeder çünkü
Evet canm hep aç karnna tuvaletten sonra tartılıyorum inßallah ödemdir yoksa tartm mı bozuldu 5 senedir kullanıyorum inşallah yanlş göstermemiştr çok sevinmistim görnce :KK43:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Sabah erkenden babamı hastaneye götürüp geldik :KK66: Aslında boşa gittik desem yeridir :KK53:
Doktora babamın girmesiyle çıkması bir oldu resmen o_O
Babam daha derdini tam anlatmadan aç bacağını demiş bakmış daha bir yandan babam bak bunları kullanmıştım diye ilaçlarını gösterecekken barkodu uzatmış doktor iki ilaç yazdım ayın 9unda gel demiş :KK57: Babam neyim var diye sorduğu halde şu ilaçları iç 9unda gel işte demiş ve sıradaki diye seslenmiş :KK53::KK53::KK53::KK53:
Tabi babam uyuz oldu doktora ve ne onun verdiği ilaçı içerim nede buna birdaha gelirim diye söylendi durdu :KK48: Şükür ayağındaki kızarıklık ve ağrı baya bir azalmış cildiyecinin verdiği sulu pansuman sayesinde :KK66: 15 gün sonra tekrar ona giderim olur biter diyor babam :KK66:

Önce bir eczanaye ne ilaçı yazmış bir sor öyle karar ver dedim bende sonuçta devlet hastanesinde Almanyada olduğu gibi ihtimam göremeyeceğini bir türlü kabullenemiyor babam ama mecbur alışacak :KK70:

Küçük kuşum gece bizim yatağa kustu :KK53: tabi o an birşey diyemedim ama sinirden kudurdum daha yeni nevresim geçirmiştim diye :KK48: Yavrum özür dileye dileye bir hal oldu bende tabi olsun aşkım sen rahatladın ya gerisi önemli değil dedim doğal olarak :KK66:
Gece yarısı yatağı kaldırdık desem yeridir :KK57:
Evden çıkarken birşeyi yoktu ama hastanede yine ateşlendi bir ara sonra eve geldik yine birşey yok :KK64:
Ya bu çocuğun antibiyotik kullandığı halde ateşlenmesi normal mi kızlar valla kafayı yiyeceğim o_O
Şu an bile hiç hali yok koltukta öylecene yatıyor hatta antibiyotiğini içeceksin dedim diye ağlayıp durdu demin o_O

Biraz onunla ilgileniceğim bugün birde salonu süpüreyim tamam başka iş yok benden ( tabi çamaşırlar yıkansın malum nevresimler beklerse kokar )
ARtık akşam üzere ancak fırsatım olur gelmeye malum öğlende de annemler geliceklermiş :KK66:

Kızlar dua edin kuşum düzelsin artık çocuk bir haftada 1 kg verdi ki benim bildiğim çocuklar için çok fazla :KK43:
Zoraki bir kaç kaşık çorba içireyimde ilaçlarını içsin :KK66:
Cok geçmiş oldun hem sana hem kızına
Benim ikisi gecen sene zature oldu Allah'tan fazla ilerlemeden antibiyotikle çözüldü inşallah daha fazla sürmeden iyileşir

SElamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Akşam yemeğimide yedim ve hemen aklımdayken yediklerimide yazayım :KK66:

Sabah;
2 yumurtalı hakiki tereyağlı omlet
1/2 salatalık
10 zeytin
1 büyük parça beyaz peynir
1 bardak Fıstık
1 portakal

Öğlen;
1 kase Çorba
1 bardak ayran

Akşam;
1 büyük parça mezgit
1 kase zeytinyağlı, salatalık ve domatesli marul salatası

Eğer yanlış hesaplamadıysam bugün 1297 kcal tüketmişim :KK66:
Gün içinde de 2 litre su, 1 büyük fincan şekersiz sütlü kahve tükettim :KK66:

Hemen muz yoğurt bol su yağsız pilav makarna haşlanmış patates

Devamlı su veriyorum sabahtan beri zaten, bir ara makarna istedi haşladım hatta yağ bile koymadım daha kötü olmasın diye ama vazgeçtim midem istemiyor dedi o_O
Muz ve patates evde yoktu eşimi gönderdim şimdi almaya ( annemde 10 dakika önce arayıp aynısını söyledi :KK66: )
Aslında pirinç lapası yese oda baya iyi ishale ama yalvardım yinede canım istemiyor diyip birşey yemiyor.

Geçenlerde eşim yerse diye çubuk kraker almıştı onu bile istemiyor ki çok severdi aslında :KK57:

Şimdi patates haşlıyacağım onu yermisin diyince olur dedi ama inşallah haşlanana kadar fikri değişmez :KK66:
Bİraz kendine geldi sulu boya yapmak istiyorum dedi bende izin verdim bari biraz oyalanırsa kendine gelir inşallah :KK66:

Banucum pulmicortun içeriğine bak kortizon olduğunu göreceksin. Pulmicortun zaten kullandığında geçici bir rahatlama sağlar sonrası yine aynı bak canım şurayı bi incele eğer link çıkmazsa özelden gönderiyim
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_topics.asp?FID=109&title=grip-soguk-alginligi-oksuruk

Canım netteki doktor bak mesajıma ne cevap yazmış :KK48:

SAHTEKARLIGIN 1. SAFHASI: Grip sonucu: Oksuruk nedeni ile giden hastaya; Peditus, Benical, Sudafed gibi ilaclar verilir, oksuruk kesilir. Oksuruk kesildigi icin; Hastalik goguse iner,3-5 gun sonar tekrar gidildiginde, hadise goguse inmistir......
SAHTEKARLIGIN 2. SAFHASI;Antibiyotikler, VE, Astim ilaclari baslanir. Bilhassa, Kortizon olan; Pulmicort, Nasonex, Nasocort, Flixotide gibi spreylerle gecici bir "sahte iyilik hali" yaratilir.. Kortizon etkisi ile, Grip viruslari hic bir zorlukla karsilasmadan, akcigerlere iyice yayilip yerlesirler...
SAHTEKARLIGIN 3. SAFHASI: Akciger Rontgenleri, Serum takmalar, hatta Hastaneye yatirmalar bu safhada olur. Kortizonlu spreyi kesenler, GECE, acilen ambulanslarla hastanelere "Hava almaya" giderler...

Maasallah, sahtekarligin ancak 3. safhasinda uyanabilmissiniz...
Isiniz zor.. Ilk olarak, BUTUN ilaclarin kesilmesi gerekir. Ilk gun: Gece sikismasi olabilir, odasi SERIN olsun, yatmadan evvel buhar yapin. Uyanik oldugu saatlerde; 4 saatte bir, 10'ar damla Serum fiz burun deliklerine damlatin.. Oksuruk oldukca, "Limonlu bal" verin ve bas ucuna 2 damla ColdMix damlatin... Ilk 2 gunden sonra, cocukta bariz duzelme baslar..Tam duzelmesi 2 hafta kadar alacak...

daha ilk gun kirip kaziginizi evde otursa idiniz, simdiye couk coktan iyilesmisti..
Ilerki gunlerde, boyle KAZIKLAR yememek icin, benim makalelerimi, Alt Forum yazilarini ve gecmis mailleri mutlaka okuyun...
Buda size ders olsun, SAKIN, Turk Cocuk doktorlarina itimat etmeyin..

:KK48::KK48::KK48::KK48::KK48: biraz kabaca izah etmiş ama sanırım haklı :KK64:
bir iki gün ilaçların hepsini kesip bu doktorun dediğini yapmayı deneyeceğim :KK66:

SAHTEKARLIGIN 1. SAFHASI: Grip sonucu: Oksuruk nedeni ile giden hastaya; Peditus, Benical, Sudafed gibi ilaclar verilir, oksuruk kesilir. Oksuruk kesildigi icin; Hastalik goguse iner,3-5 gun sonar tekrar gidildiginde, hadise goguse inmistir......
SAHTEKARLIGIN 2. SAFHASI;Antibiyotikler, VE, Astim ilaclari baslanir. Bilhassa, Kortizon olan; Pulmicort, Nasonex, Nasocort, Flixotide gibi spreylerle gecici bir "sahte iyilik hali" yaratilir.. Kortizon etkisi ile, Grip viruslari hic bir zorlukla karsilasmadan, akcigerlere iyice yayilip yerlesirler...
SAHTEKARLIGIN 3. SAFHASI: Akciger Rontgenleri, Serum takmalar, hatta Hastaneye yatirmalar bu safhada olur. Kortizonlu spreyi kesenler, GECE, acilen ambulanslarla hastanelere "Hava almaya" giderler...

Isiniz zor.. Ilk olarak, BUTUN ilaclarin kesilmesi gerekir. Ilk gun: Gece sikismasi olabilir, odasi SERIN olsun, yatmadan evvel buhar yapin. Uyanik oldugu saatlerde; 4 saatte bir, 10'ar damla Serum fiz burun deliklerine damlatin.. Oksuruk oldukca, "Limonlu bal" verin ve bas ucuna 2 damla ColdMix damlatin... Ilk 2 gunden sonra, cocukta bariz duzelme baslar..Tam duzelmesi 2 hafta kadar alacak...

daha ilk gun kirip kaziginizi evde otursa idiniz, simdiye couk coktan iyilesmisti..
Ilerki gunlerde, boyle KAZIKLAR yememek icin, benim makalelerimi, Alt Forum yazilarini ve gecmis mailleri mutlaka okuyun...

bir iki gün ilaçların hepsini kesip bu doktorun dediğini yapmayı deneyeceğim :KK66:
öyle demişte varmı başka çare. nereye gideceğiz. mesela başka tahll tetkik istese. netteki doktor bunları istedi mi diycez???
inş. dediği gibi olur geçmiş olsun

öyle demişte varmı başka çare. nereye gideceğiz. mesela başka tahll tetkik istese. netteki doktor bunları istedi mi diycez???
inş. dediği gibi olur geçmiş olsun

İnan artık ne yapacağımı şaşırdım ve çocukta artık ilaçlardan tiksinir oldu o_O
Bakalım 2 - 3 gün deniyeceğim iyileşme olursa ne ala olmadı mecbur yine kaldığımız yerden devam :KK57:

c .!.:

SAl SAFHASI: Grip sonucu: Oksuruk nedeni ile giden hastaya; Peditus, Benical, Sudafed gibi ilaclar verilir, oksuruk kesilir. Oksuruk kesildigi icin; Hastalik goguse iner,3-5 gun sonar tekrar gidildiginde, hadise goguse inmistir......

Canim bu nasil cevaptir ya bana bu kisi pek diktor gibi gelmedi sonunda da kendini ovmus makalelerimi okuyun diye cocugu gormeden cugerlerini dunlemeden nasil yargida bulunuyor ben bu adami sevmedim

Canim bu nasil cevaptir ya bana bu kisi pek diktor gibi gelmedi sonunda da kendini ovmus makalelerimi okuyun diye cocugu gormeden cugerlerini dunlemeden nasil yargida bulunuyor ben bu adami sevmedim

Diyorum ya bende inan ne yapacağımı şaşırdım o_O
Uslubu evet banada biraz sert geldi ama yinede bir iki gün ilaç kullanmamayı denemek istiyorum çünkü artık antibiyotik şişesini gördükçe çocuk ağlıyor içmesine saatler olduğu halde ve ne zaman antibiyotiği içse çocuk istifrağ ediyor hatta antibiyotiğe başladığı andan itibaren ishalde başladı o_O

selam kızlar
bugun pek ugrayamadım sankı kusura bakmayn kosturmalı gectı bıraz gecmıs te okuyamadım yarın ınsallah sınavım yok gecmısı okurum bı guzel ınsallah herkesın keyfı yerındedır ve ıyıdır kızlar

Neyse kızlar size doyum olmaz ama kuzu karnım ağrıyor ovuştur diye naz yapıyor :KK48: biraz onunla ilgileneyimde sonra yatarım malum daha yeni kendimize geliyoruz ve yarın yine erkenden uyanacağım kızı sınava uğurlamak için :KK68:

Size hoş sohbetler ve hayırlı geceler :KK3:

Allaha emanet olun ve kendinize iyi bakın :KK39:
:KK15::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:

Neyse kızlar size doyum olmaz ama kuzu karnım ağrıyor ovuştur diye naz yapıyor :KK48: biraz onunla ilgileneyimde sonra yatarım malum daha yeni kendimize geliyoruz ve yarın yine erkenden uyanacağım kızı sınava uğurlamak için :KK68:

ah kuzucuk ahh kıyamam ben ona hayırlı geceler canım :KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:

Başarılar dilerim

Canim evet uslubu sert ama senin gibi onlarca kisi yaziyor ve heosi senin gibi dr.lerin yanlis ilaclariyla mahvolmus durumda ben 4 yildir takip ediyorum kendisi hem cocuk doktoru hem mikrobiyoloji uzmani yani mikrobik hastaliklarin uzmani ve en az30 yilik doktor. Cocugunun rahatlamasini ve iyilesmesini istiyorsan kadir hocayi dinle buyuk oglum 4 yildir kucugum dogdugundan beri hic ilac kullanmadi. Kucuk 3 yasina girecek dusun yani tercih senin canim ishali de antibiyotik yapiyor ayrica belirteyim.

Diyorum ya bende inan ne yapacağımı şaşırdım o_O
Uslubu evet banada biraz sert geldi ama yinede bir iki gün ilaç kullanmamayı denemek istiyorum çünkü artık antibiyotik şişesini gördükçe çocuk ağlıyor içmesine saatler olduğu halde ve ne zaman antibiyotiği içse çocuk istifrağ ediyor hatta antibiyotiğe başladığı andan itibaren ishalde başladı o_O

X