Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Kızlar moralim bozuk .Sabah tartıldım daha tık yok.offf
KAHVALTI
1 yumurta
yarım dilim ekmek
yarım gofret

ÖĞLE
1 tane küçük muz
5 kaşık makarna
2 bardak ayran

AKŞAM
Kıymalı menemen
Yyala çorbası
belk bir dilim ekmek

bolsu içiyorum bugün 3 olur heralde
Canım öğlen niye öyle oldu. 2 kaşık makarna 1 ekmek.
Düşük olmuş sanki

Slm kızlaaaarrr yanıyor karniiiiimmm :rolleyes:

30 dk stepper yaptm 1 er kilo su şişeleriyle birlikte ağrlk olsun hemde kollarımı da çalıştrdm haraketler yaptm kollarmda çok yumuşak çünkü
vee 100 tane mekik çektim 20 tane iç bacak için haraket yaptmboturup kalkar gibi :KK71: sper hissediyorum inşallah hergün yapcam bu haraketleri :KK6:

Selamün aleyküm kızlarrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Anamlar kapıdan ben bacadan hesabı hemen kendimi buraya attım :KK48:
Kuzum öğlen yine hafif ateşlendi ama şu anda iyi çok şükür, uyuyor ( kafasını kaldıramıyor artık :KK43: )
Hava makinesine bağladıkça rahatlıyor ve her defasında sonrasında uyuya kalıyor o_O
Artık iyileşsinde bende rahatlıyayım, ne doğru dürüst yemek yiyor nede su içiyor hep benim ısrarımla ( bir an ne isterse hemen yapıyorum yeterki yesin diye ama iki didikleyip bırakıyor o_O )

canım babanın durumumu müsait değil neden devlete gittiniz?devlette insanı adam yerine koymuyorlar maalesef.
kızın da iğne vuruluyordu antibiyotiğe mi geçtiniz gerçi ikisi de aynı.tahlil de birşey çıkmadı demişrin acaba neden hala ayağa kalkamadı inşallah tez zamanda üçünüz de iyileşirsiniz.hastalık çok zor bilirim.geçmiş olsun tekrar canım.

Canım aslında babamın durumu gayet müsait ama özellerdede bazı hastanelerin sırf para almak için fuzuli testler yaptırıyor :KK53: Devlettede aslında bazen çok güzel doktorlar deng geliyor ama bazende böyle işini savsaklayanlar var :KK12: maalesef tabiki :KK43:
Ya ben kaç kere dedim babama boşver özele gidelim diye ama o inatla para makinesi olarak görülmeyi kabul etmiyorum diyor :KK48: Çok şükür ayağındaki ağrı ve kızarıklık geçti ama biz ne olur ne olmaz görünsün istedik :KK66:

Şükür ben bugün daha iyiyim ama kuzum bir düzelemedi gitti :KK61:

Canım antibiyotik içtiği halde ateşi olmasının sebebi antibiyotik gerektirecek bir hastalığının olmaması. Yani o kadar antibiyotiği boşuna içtiği ve vücut istemediği için de kusuyor. Gereksiz içilen antibiyotik ateşi düşürmediği gibi hastalığı iyileştirmez ve üstelik kusturur aynı kızındaki gibi. Nerden biliyorsun diyeceksin, söyleyim hemen. Benim çocuk doktorum var sürekli görüşüyorum internet üzerinden kendisi yurtdışında yaşıyor ve antibiyotiklerle ilgili çok bilgilendirdi beni. Bunlar onun söyledikleri. Senin kızın hafif bir grip geçirirken bir sürü iğne antibiyotik ve hava makinesine konan kortizonlu bir ilaç verdi değil mi? eğer benim söylediklerimli ikna olmazsan sana doktorumun soruları cevapladığı linki gönderirim canım. Bence hemen ilaçların hepsini kes.

Valla normalde bizim sağlık ocağındaki doktorumuzda kolay kolay antibiyotik vermez hatta ilk ona gösterdik sadece öksürük şurubu verdi ve pek bir şey yok dedi sonra çocuk gece ateşlenince ( en son 39.8le hastaneye kaldırdık düşüremeyince birde üzerine evlerden ırak boğmaca olmuş gibi öğürmeye başlayınca )
Oradaki doktor iğne daha etkili olur ağır bronşit olmuş çiğerlerinede inmiş diyince bizde uzman olmasına dayanarak güvenip iğneleri yaptırdık. Ateşi iğneler yapılırken hiç çıkmadı ama kontrole gittiğimizde röntgende hala ciğerlerinede lekeler olduğunu görünce başka bir doktor mutlaka antibiyotik şart ki mikrop ölsün ve vucuddan atılsın dedi o_O
Kalıcı bir sorun olmasın diye onada eyvallah dedik ki normalde dediğim gibi antibiyotiğe alışkın değil kuşum :KK43:

Yaptığı test öksürüğün astım yada alerjik astım olup olmadığı ile ilgiliydi ve temiz çıktı. Hava makinesine bağlarkende ventolin, pulmicord ve denizsuyu kullanıyoruz ama onlarda kortizon varmı bilmiyorum :KK64:
Netten bir bakayım ( sen söyleyince kafama takıldı çünkü daha düne kadar eksi gören ben bugün tartıda yine cuma günü sonucumu gördüm ve şaşırdım sonuçta artıya dönecek birşey yiyip içmedim :KK43: içinde kortizon varsa ben kesinlikle bir daha hava makinesine bağlamam kendimi emeğime yazık olur ki zaten şükür bugün çok daha iyiyim :KK66:

Banucum ailecek geçmiş olsun. Bende şu gıcıktan kurtulamıyorum. İlaçta kullanamıyorum :KK43:

Çok sağ ol canım ilk kez bu kadar kötü olduk. İnan ben ilk günden beri kendim için değilde kuzum için üzüldüm :KK61: en son iki saat evvel hava bağladım ve 1 saatten fazladır uyuyor o_O tamam iyileşmek için dinlenmesi şart ama bu hali beni daha çok maf ediyor :KK61:
Umarım bir iki güne kendine gelirde yine eski neşeli cimcimeme kavuşurum :KK68:

Pardon 860 yarm dilim keki unutmuşum da:KK23::KK17::KK67: dövebilirsiniz cezamı kendim koyyorum izin verirseniz 100 mekik 30 dk stepper kabul mu:KK61:

Biz kabul ettik ve helal olun sana anında yerine getirdin kendi cezanı :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Eminim bu cumada kesinlikle eski bildirimlerimiz olacaktır :KK68:
Azmine hayranımmmmmm :KK60:

kızlar slm ne zamandır giremedim çünkü boyun fıtığım çok kötü yaptı moralim çok bozuldu:KK43: bu arada sabah tartıldım 73 300 gr geldim kilo vermişim diyettenmi üzüntüdenmi bilemedim:KK43:

Sanada çok çok geçmiş olsun canım :KK60:
Aman dikkat et kendinede daha beter olmasın :KK66:
Fizik tedavi falan verdimi hani biraz rahatlatır belki :KK66:

Selamün aleyküm kızlarrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Anamlar kapıdan ben bacadan hesabı hemen kendimi buraya attım :KK48:
Kuzum öğlen yine hafif ateşlendi ama şu anda iyi çok şükür, uyuyor ( kafasını kaldıramıyor artık :KK43: )
Hava makinesine bağladıkça rahatlıyor ve her defasında sonrasında uyuya kalıyor o_O
Artık iyileşsinde bende rahatlıyayım, ne doğru dürüst yemek yiyor nede su içiyor hep benim ısrarımla ( bir an ne isterse hemen yapıyorum yeterki yesin diye ama iki didikleyip bırakıyor o_O )

Canım aslında babamın durumu gayet müsait ama özellerdede bazı hastanelerin sırf para almak için fuzuli testler yaptırıyor :KK53: Devlettede aslında bazen çok güzel doktorlar deng geliyor ama bazende böyle işini savsaklayanlar var :KK12: maalesef tabiki :KK43:
Ya ben kaç kere dedim babama boşver özele gidelim diye ama o inatla para makinesi olarak görülmeyi kabul etmiyorum diyor :KK48: Çok şükür ayağındaki ağrı ve kızarıklık geçti ama biz ne olur ne olmaz görünsün istedik :KK66:

Şükür ben bugün daha iyiyim ama kuzum bir düzelemedi gitti :KK61:

Valla normalde bizim sağlık ocağındaki doktorumuzda kolay kolay antibiyotik vermez hatta ilk ona gösterdik sadece öksürük şurubu verdi ve pek bir şey yok dedi sonra çocuk gece ateşlenince ( en son 39.8le hastaneye kaldırdık düşüremeyince birde üzerine evlerden ırak boğmaca olmuş gibi öğürmeye başlayınca )
Oradaki doktor iğne daha etkili olur ağır bronşit olmuş çiğerlerinede inmiş diyince bizde uzman olmasına dayanarak güvenip iğneleri yaptırdık. Ateşi iğneler yapılırken hiç çıkmadı ama kontrole gittiğimizde röntgende hala ciğerlerinede lekeler olduğunu görünce başka bir doktor mutlaka antibiyotik şart ki mikrop ölsün ve vucuddan atılsın dedi o_O
Kalıcı bir sorun olmasın diye onada eyvallah dedik ki normalde dediğim gibi antibiyotiğe alışkın değil kuşum :KK43:

Yaptığı test öksürüğün astım yada alerjik astım olup olmadığı ile ilgiliydi ve temiz çıktı. Hava makinesine bağlarkende ventolin, pulmicord ve denizsuyu kullanıyoruz ama onlarda kortizon varmı bilmiyorum :KK64:
Netten bir bakayım ( sen söyleyince kafama takıldı çünkü daha düne kadar eksi gören ben bugün tartıda yine cuma günü sonucumu gördüm ve şaşırdım sonuçta artıya dönecek birşey yiyip içmedim :KK43: içinde kortizon varsa ben kesinlikle bir daha hava makinesine bağlamam kendimi emeğime yazık olur ki zaten şükür bugün çok daha iyiyim :KK66:

Çok sağ ol canım ilk kez bu kadar kötü olduk. İnan ben ilk günden beri kendim için değilde kuzum için üzüldüm :KK61: en son iki saat evvel hava bağladım ve 1 saatten fazladır uyuyor o_O tamam iyileşmek için dinlenmesi şart ama bu hali beni daha çok maf ediyor :KK61:
Umarım bir iki güne kendine gelirde yine eski neşeli cimcimeme kavuşurum :KK68:

Biz kabul ettik ve helal olun sana anında yerine getirdin kendi cezanı :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Eminim bu cumada kesinlikle eski bildirimlerimiz olacaktır :KK68:
Azmine hayranımmmmmm :KK60:

Sanada çok çok geçmiş olsun canım :KK60:
Aman dikkat et kendinede daha beter olmasın :KK66:
Fizik tedavi falan verdimi hani biraz rahatlatır belki :KK66:

A.s canmmmm iyi olmana sevindim kuzunda en kısa zamanda iyi olur inşallah valla bugun sabah fena kaçrdm ama allahtan sabah kaçrdm ve telafi etmeye çalıştm inßallah hepimiz boll boll eksi görürüzz :KK66:

Kızlar artık telefondan nete girebiliyorum yaşasın internet paketiim yenilendi
memumu yazayım yanlışvarsa uuyarınca lütfen
Kalkınca
1 bardak ılık su
1 bardak süt

kahvaltı
iki tane light üçgen peynir
domates salatalık
2 dilim yulaf ekmek
2 ceviz

ara
10 badem
1 Türk Kahvesi

öğle
1 küçük kase Menemen
salata
4 kaşık yoğurt
1 dilim koy ekmeği

ara
1 mandalina

akşam
3 küçük but tavuk haşlama
salata
2 dilim çavdar ekmeği
ayran

ara
1 meyve
1 süt icecegim

Su şimdilik 1 litre

Kalkınca
1 bardak ılık su
1 bardak süt

kahvaltı
domates salatalık
2 dilim yulaf ekmek
2 ceviz

ara
10 badem
1 Türk Kahvesi

öğle
1 küçük kase Menemen
salata
4 kaşık yoğurt
1 dilim koy ekmeği

ara
1 mandalina

akşam
salata
2 dilim çavdar ekmeği
ayran

ara
1 meyve
1 süt icecegim

Su şimdilik 1 litre

gözün aydın canım rahat rahat gir internetine
senin menüler çok güzelleşti hem miden hem keyfine yaradı bunun sonucunu da eksi olarak göreceksin merak etme

Sizede çok geçmiş olsun oynakbasi34 oynakbasi34 Allah şifa versin.Bronşit olsa bile neden ateşleniyor acaba.Şayet bronşitse geçse bile en küçük bir üşütmede tekrar yeniliyor kendini maalesef.Çok dikkat gerektiren bir hastalık
Benim yavrumda daha yaşını doldurmadan bronşitiyle tanıştık.Çok zor günler geçirdik ayda iki antibiyotik kullandığımız bile oluyordu.6 ay geçmeden yavrumda böbrek taşı çıktı.Araştırdığımda ise sık antibiyotik kullanımında olduğunu öğrendim.Rabbim bidaha yaşatmasın
Burda çok güzel yağmur yağıyor bende sobamı yaktım oğlumda izin verirse şayet leslie yürüyüşü yapacağım.
Daha yeni bir 10 dklık 150 kalori yaktıran kardiyo hareketi yapmaya kalkıştım 5. dkkada pes ettim hala kendime gelemedim :KK48:

Kalkınca
1 bardak ılık su
1 bardak süt

kahvaltı
domates salatalık
2 dilim yulaf ekmek
2 ceviz

ara
10 badem
1 Türk Kahvesi

öğle
1 küçük kase Menemen
salata
4 kaşık yoğurt
1 dilim koy ekmeği

ara
1 mandalina

akşam
salata
2 dilim çavdar ekmeği
ayran

ara
1 meyve
1 süt icecegim

Su şimdilik 1 litre

Menün çok güzel canm afiyet olsun tartda eksi görürsn bu menüyle bence :)

Selam canlar hatırlatayım dedim..
İşimiz çok zorrrr

Önemli Hatırlatma

Performans uygulamamızın son haftası!

Üç takımın durumu tehlikede ama kurtarılabilir durumdalar.

1. TAKIM: Hali hazırda 1 sarı kartı ve 1 notası var. Bu hafta bir nota daha alırsa sarı kart mevcudu 2 adet olacak ve bu durumda ceza alacak.

2. TAKIM: Hali hazırda 2 sarı kartı var. Bu hafta ilk üçe giremezse ceza alacak.

8. TAKIM: Hali hazırda 2 sarı kartı var. Bu hafta ilk üçe giremezse ceza alacak.

Kalkınca
1 bardak ılık su
1 bardak süt

kahvaltı
domates salatalık
2 dilim yulaf ekmek
2 ceviz

ara
10 badem
1 Türk Kahvesi

öğle
1 küçük kase Menemen
salata
4 kaşık yoğurt
1 dilim koy ekmeği

ara
1 mandalina

akşam
salata
2 dilim çavdar ekmeği
ayran

ara
1 meyve
1 süt icecegim

Su şimdilik 1 litre
Gayet güzel canım. Meyvelerin yanında süt yoğurt yada peynir tüket mide kazınmasına en gel olur

Banucum pulmicortun içeriğine bak kortizon olduğunu göreceksin. Pulmicortun zaten kullandığında geçici bir rahatlama sağlar sonrası yine aynı bak canım şurayı bi incele eğer link çıkmazsa özelden gönderiyim
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_topics.asp?FID=109&title=grip-soguk-alginligi-oksuruk

Allah razı olsun canım inan bilmiyordum ama hemen verdiğin linkide inceleyeceğim :KK60:
İnan ne derse doktorlar yaptım mecbur yeterki iyi olsun diye ama işte sonuç ortada o_O Pulmicordu kesip sırf ventolin vereyim bari şimdilik :KK64:
Normalde gündüz hiç uyumayan çocuk hala uyuyor ( eskiden aman öğlen az uyusada kafamı dinlesem derken şimdi aman neşesi yerinde olsada bütün gün beni yerimden kaldırsa diye düşünür oldum :KK53: )

Sizede çok geçmiş olsun oynakbasi34 oynakbasi34 Allah şifa versin.Bronşit olsa bile neden ateşleniyor acaba.Şayet bronşitse geçse bile en küçük bir üşütmede tekrar yeniliyor kendini maalesef.Çok dikkat gerektiren bir hastalık
Benim yavrumda daha yaşını doldurmadan bronşitiyle tanıştık.Çok zor günler geçirdik ayda iki antibiyotik kullandığımız bile oluyordu.6 ay geçmeden yavrumda böbrek taşı çıktı.Araştırdığımda ise sık antibiyotik kullanımında olduğunu öğrendim.Rabbim bidaha yaşatmasın
Burda çok güzel yağmur yağıyor bende sobamı yaktım oğlumda izin verirse şayet leslie yürüyüşü yapacağım.
Daha yeni bir 10 dklık 150 kalori yaktıran kardiyo hareketi yapmaya kalkıştım 5. dkkada pes ettim hala kendime gelemedim :KK48:

Rabbim hiç bir kuzuya yaşatmasın :KK43:
Doğduğundan beri sanırım bu 5inci antibiyotiği ( 4 senede )
Aslında geçen sene şu bademcik ve geniz etini aldırana kadar bukadar hastalanmıyordu ama o zaman doktor çocuk %5 ancak nefes alabiliyor %95 genizleri kapalı acil ameliyat olması gerekiyor diyince hemen kabul ettik ve ertesi gün ameliyat oldu tabi bademcikleride çok büyük diye ameliyat olmuşken onlarda aradan çıksın dedik çünkü doktor en geç 1 sene sonra bademcikleride almak zorunda kalacağız çocuk gelişemez demişti o_O
Artık doğrumu yaptık kötümü yaptık bilmiyoruz ama bundada vardır bir hayır diyoruz :KK64:

Selam canlar hatırlatayım dedim..
İşimiz çok zorrrr

Allahın izniyle cuma hepimiz güzel sonuçlar alacağız inşallah Ayşem :KK68::KK68::KK68::KK68:
İnan daha dün akşam kızlar puding yapalım diye tutturdular hadi abla kardeş yapın dedim ve normalde özellikle sıcak pudinge bayılan ben içim gittiği halde tadına dahi bakmadım şu ana kadar :KK20:
Hep takıma karşı sorumluluğum ve eski çıkma isteği ağır bastı yoksa emin ol hüpletmiştim bir kaseyi :KK70:

Bu iş inşallahhhhhhhhhhhhhhhh olacakkkkkk :KK60:

Ayşemmmmmmmmmmm canım eşin hani bal falan satıyordu ya :KK64:
Doğal Propolis, Arısütü ve Balla karışım yaparsan kuzuna iyi gelir dedi bir arkadaş 80lerde :KK66:
Tam Arıcı yada o tip doğal ürünler satan birini tanımıyorum ki derken sen geldin aklıma :KK48:

Acaba sizde varmı yoksa bulabileceğimiz bir tanıdığın varmı :KK64:
İnan artık ne yapacağımı şaşırdım yeterki kuzum iyileşsin :KK57:

Banucum pulmicortun içeriğine bak kortizon olduğunu göreceksin. Pulmicortun zaten kullandığında geçici bir rahatlama sağlar sonrası yine aynı bak canım şurayı bi incele eğer link çıkmazsa özelden gönderiyim
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_topics.asp?FID=109&title=grip-soguk-alginligi-oksuruk

Canım bu linkteki doktorlardan birine danışmak adına özel mesaj attım inşallah bana yol gösterirde içim rahatlar ve ne yapacağımı bilirim :KK64:
Kuzumda şimdide ishal başladı :KK61: cıldıracağımmmm yaaa :mad::mad::mad::mad:

X