Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Merhaba heydoktorr ; Menü çok güzel ve dengeli görünüyor..Umarım ben de en yakın zamanda böyle listeleri uygulaya bilirim

Kahvalti cok gec yaptim maalesef
bir dilim ekmek, bir yumurta, 4 zeytin, domates, bir kücük dilim peynir

1 kupa yesil cay

aksam

bir tabak makarna, 1 yumurta, salata:

bugün 0,5 lt su ictim, daha icerim ama

Hmm...Kahvaltı gayet güzel..Ara öğünlerin olmaması kötü..Akşam makarna yanında yumurta fazla gibi.Bir tabak makarnayı bir büyük porsiyon olarak sayarsak tabi...
Suyu ve yeşil çayı bol bol içmeni tavsiye ediyorum.

Eveeeet gelelim benim bugün ki dengesiz ve saçma sapan öğünlerime
Diyetin ilk günü,boğazımı tutamadığımı itiraf etmek istiyorum...Her türlü eleştiriye açığım

sabah :
1 yumurta
1 kk.kaşar peyniri
1 servis tabağı büyüklüğünde ev yufkası

ara :
1 yumurta sarısı ve 1 kk kaşar (oğlanın kahvaltısından kalan )

öğlen :
3 kaşık bulgur pilavı
3 kaşık nohut yemeği(susuz)

ara :
2 dilim avuç içi büyüklüğünde yağlı katmer

akşam :
6 adet sarma
2-3 kaşık yoğurt

az önce :
1 kase sütlaç

su : 3 lt
y.çay : 3 kupa
spor : 30 dk yürüyüş

aralarda mutfakta ufak tefek şeyler de attım ağzıma...İlk gündü,geçti gitti...
Yarın yepyeni bir gün ve her şey çok daha güzel olacak

Evet fazla yağlı oldu haklısın.İlk gün olunca her şey gözümün önünde uçuşuyordu.Zor bir gündü vesselam :)))

Mutlaka oyle oluyo haklisin bi anda kesmek zor is yani ben de biraz biraz inceldigimi gormesem tatli dalivericem yani :)) Kizlar bu arada nivea body egzersizlerini vee ip atlamayi herkese oneririm simdi olctum bacakta ciddi anlamda incelme olmus

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrr

Öğlen bir çıktım evden daha bir saat önce ancak geldim
Anneme geçecektim birden fikir değiştirdik çarşıya gittik Almanyaya gitmeden evvel gelinine güzel bir kolye alacaktı zaten onu aradan çıkartalım dedi bende hazır kuyumcuya gitmişken bozuk olan bir kolyemle bir bilekliğimide götüreyim dedim
Çok para isterler diye sallayıp duruyordum ama tamiri 20 lira tutunca kendime kızdım boşu boşuna kaç aydır duruyor onlar kenarda diye
Kardeşimin eşine çok hoş bir sonsuzluk işareti aldı annem üzerinde sen ve ben yazan
Benim cadıda bakınca hadi bir tanede sen seç kendine dedi tabi benim büyük cadı kararsız olduğu için bir kaç kuyumcu gezdik ama günün sonunda bulduk onada güzel bir kolye ucunda parlak bir yıldızı var
Valla çok ballıyız ailecek ben ne anannemden nede babannemden değil altın kolye bir paket piskevüt bile görmedim
Uyanık cimcimede ( ufaklık ) bende küpe istiyorum diye tutturdu ama ona müsaade etmedim iyice ailecek anamı soyuyormuş gibi

Bir tek akşam eve dönerken canımı sıkan bir olay oldu :26:
Arabayı kızkardeşimin evinden çok uzak bir yere park etmiştim ve mecbur kız kardeşim okula çocukları almaya gidince bizde yine çarşı içinden arabanın olduğu yere yürüdük ( büyük kızım, annem ve ben )
Babamda kızkardeşimle benim cimcimeyi alıp okula yürüdüler.Tam annemle sohbet ede ede giderken bir tane 11 - 12 yaşlarında yerden bitme oğlan yanından geçerken resmen sesli bir şekilde; Ohaaa karıya bak ne kadarda şişko demezmi
Bir adım daha attım ve o an resmen kaynar sula döküldü üzerimden. Anında çocuğa döndüm ve baya sesli bir şekilde nasıl sinirlendiysem küfürü bastım :26: senin bacağına mıçarıp çip kurusu dedim
Aslında hiç huyum değildir küfür etmek ama o an çok canım yandı o cümlenin üzerine ve yanında koca koca adamlar o çocuğun cümlesi üzerine deli gibi gülünce iyice şalterlerim attı
Hemen yanındaki koca herifler ( 20 - 25 yaşlarında ) çocuğa aha çıldırdı git git diye gülerek çocuğu uzaklaştırdılar :26:
Hayatımda ilk kez böyle birşey başıma geldi ve dokunsan ağlayacak moda girdim.
Dönüşte anneme geçtik ama benim kafamda hala o cümle çınlıyordu :26: artık nasıl kastıysam kendimi eve geldikten sonra resmen ağlama krizine girdim
Eşim tabi şaşırdı ne oluyor diye ona ağlayarak anlatıncada ya aşkım takıldığın şeye bak boşver dediğin gibi çip kurusu işte. Hem bak işte herşeyi güzelleştiriyoruz, sende yavaş yavaşta olsa kilolarından kurtuluyorsun eee sen ne bakıyorsun milletin lafına üstelik ben seni her halinle seviyorum dedi sağ olsun ama yinede fena taktım :26:

Rabbim büyük inşallah kilolardan kurtulacağım ve bana bu tip cahil ve terbiyesiz insanlar bir daha bu tip bir cümle kuramayacaklar Aslında kabahat o çocuğu yetiştiren anne babada
Benim evlatlarım çok şükür hiç kimseye görüntüden dolayı bir kez olsun değil yüzüne arkasından bile eleştirmediler ( hadi biri ufak ama o bile şişko diyemez kimseye ) Doğurup doğurup sokağa salıyorlar sonra ne yaptıklarından bir haber yaşıyorlar işte

iyi geceler şekerler
güzel muhabbetler oluyor topik şenlendi
diğer üyelerimizde bi teşrif etseler artık çok güzel olacak

banucum üzme canını sen tatlım,dediğin gibi ailelerinde problem aslında.ben kaç kişiyle kavga ettim bilsen çocuklarının yaptıkları sebebiyle her ne kadar konu farklı da olsa insan sinir oluyor.doğurup sokağa atıyorlar resmen o çocuklardan ne beklenirki.

bir gün evde mutfaktayım canım da bişeye sıkılmış,dışarıdan nasıl bi ciyaklama sesi geliyor bilsen,dedim birini boğazlıyolar heral.bi baktım veletin biri yolun ortasına çökmüş deli gibi barıyor,baktım hiç bişeyi yok sus evladım dedikçe daha çok başladı bağırmaya. inan şöyle düz ayak olsam inip çocuğu parçalıcam6.kattan nere iniyoncamın önünde yarımlık pet su şişesi vardı ben o sinirle onu bi fırlattım çocuğaallahtan ona gelmedi ama inan beynine gelse o anda üzülmücem o dereceye getirdi beni

aradan bi hafta geçti,bi yere gidicem arabaya yürüyorum aynı velet elinde taş arabama atıyorbenim kan beynime sıçradı tabii yinekaçtı velet, o ara binalarından birileri çıktı, dedim o çocuğun velisi kim?(yalnız veli ne alakasinirden ne dicemi şaşırmışım )biri,benim ne oldu dedi,dedim böyle böyle .kadın sırıtarak bana ,daha 5 yaşında demezmi,ayy iyice dellendim dedim sorun onda değil zaten sende,5 yaşındaki çocuğun dışarıda işi ne,nasıl yetiştiriyorsun sen çocuk daha doğrusu yetiştiremiyorsun diye bi süre laf uzadı gitti

ayy bitane daha anlatayımgeçen yaz kumsalda yerde oturuyorum ağaca yaslanmışım,arabada hemen arkamda park halinde.oturduğum yerden bi baktım arabanın arkasında 2 bacak ,arka plakama işiyorfırladım yerimden noluyoooo diye.anne baba seyrediyo,oğlan arabama işiyorikisi birden sırıtarak çocuğun çişi gelmiş nolcak demezlermiölürmüsün,öldürürmüsünsavunmalarıda o daha küçük ve bütün bunları sırıtarak söylüyorlar.evet dedim sorun onda değil, o daha küçük, sorun sizde böylemi yetiştiriyorsunuz çocuğunuzu,kem küm ettiler pişkinlikle.siz dedim çişiniz gelince yolun ortasınamı işiyosunuzneyse böyle uzadı sonrasında,yol orası çarpılcaz yıkayın dedimkadın yıkamış,tesadüf babam geliyomuş ,ona ,hanımefendiye söyleyin yıkadık demiş.babam diyo o kim noldu,dedim böyle böyle

bende anlat anlat bitmez nerde ipini koparan beni bulur

velhasıl,takma şekerim bilinçli olsalar üzülelimde nerdeeee

Günaydınnn şimdi haşlanmış yumurta peynir ve rezene çayı yedim içtim
Hafif yiyince daha iyi hissediyor insan

Aynen öyle canlanmamiz lazim, yakinda havalar isinmaya basliyacak ve biz kazaklarla genis seylerle gezmemeliyiz. Hepimiz yapabiliriz, yeterki birbirimizden destegimizi esirgemiyelim.

tabiki hepimiz başarabiliriz tek şey istemek
destek önemli canım eleştiri burada çok destek oluyor
yeme yada ye az yemişsin yada fazla olmuş diyebilmek

Ya gerçekten çocuk yetiştirmek çok zor birşey ama doğurup ortaya salmakla analık olmaz
İnan ben her an kızımı gizlidende olsa takip ediyorum, faceini devamlı kontrol ediyorum kimle nasıl konuşuyor diye ve bir yanlış cümle yakaladığım anda anında çok çok uzun bir konuşma yaparım o cümleyi kurduğuna pişman ederim yani
Sonuçta bugün arkadaşlarına nasıl davranırsa ona göre ileride de insanlara öyle davranmayı alışkanlık haline getirir

En basiti biraz evvel yaşadığımız bir olay ;
Sınıf arkadaşlarından biri sınıfta fazlasıyla kudurmuş ( mimli bir çocuk tabi ) bizimkide arkadaşlarıyla birlikte öğretmene şikayet etmiş çocuk daha evvel ekon doldurduğu içinde artık bir şikayet daha olursa okuldan atılacak ( çocuk aslında zarar veren bir tip değil ama tenefüslerde fazla kuduruyormuş ) Çocuk korkusundan herkese yalvarmaya başlamış faceden ne olur şikayet etmeyin bak okuldan atılacağım yoksa diye tabi bizimki biraz daha sert mizaçlı olduğundan banane kovulursan kovul falan demiş eşimde o anda kızın faceinde olduğu için şirketten arayıp haber verdı bu kız niye böyle vicdansızca davranıyor arkadaşına yazık değilmi müdahale et diye
Aldım cadıyı karşıma uzun uzun konuştum ama o inatla babane şikayetci olacağım diyince benim şalterler attı len dedim sen nasıl bukadar acımasızca davranırsın hem kanka dediğin bir çocuk üstlelik sen kimsenin okuldan atılmasına sebep olmayacaksın varsın öğretmen bir hatasını yakalasın sana düşmez o dedim Yazık çocuğun okul hayatını etkileyecek belkide bitirecek bir şey olucak okuldan atılması Baştan baya bir inat etti ama biz karı koca bir yandan telefonla bir yandan karşımıza alarak 1 saat dil döktük ( benimkide kinci ve inatçı :26: ) en sonunda sen bir başkasının üzüntüsüne sebep olmayacaksın eğer şikayetci olursan ve o cocuk okuldan atılırsa kesinlikle seni gebertirim diyerek resti çektim sonuçta insanların hatalarını af etmesinide bilmek zorunda ve başkalarının hayatını etkileyecek şeyler yapmasına müsaade etmem
Başkası olsa aaaa şikayet et kurtulalım der belki ama ben vebalden korkarım hem daha ufak çocuk hepsi boyları iride olsa

İnan ödüm kopar birini bilerek üzersem diye ama işte bazı insanlar ne kendileri öyle düşünür nede evlatlarını öyle yetiştirmeye çalışır

Son düzenleme:
Sonunda eve gelebildiimm :) bugun hafifinde hafifi yedim yupii :) kahvaltida haslanmis yumurta yesillik, oglen de domates corbasi salataaa :) simdi de yuruyuse cikcam 1 saat ya da fitneess

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…