Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

bir diğer konuda mesajların numaralandırılması;
tüm eski ve yeni arkadaşlarımın buna özen göstermesini istiyorum.çünkü günde en az 5 mesaj zorunluluğu var ve bunu yapmayan üye eğer 5 kez tekrarlarsa takımdan uzaklaştırılıyor:KK50:
bunu hiç istemem:KK30:

Ama canım ben diyetisyene gidiyorum hergün 1 porsiyon tatlı hakkım var ve bu 1 porsiyon tatlı da birsürü liste yapmış doktorum kornet dondurma da var içim rahat şekilde yiyorum günde 1600 kalori alıyorum
ne kadan iyi bi insanmış senin diyetisyen ,çok sevdim kendisini :KK9:

selam 8.takım sakinleri:KK3:

tatlım organik sertifikalı bal üretiyoruz ve satıyoruz.çok kısa zamanda da hayata geçireceğimiz yine organik sertifikalı ürünler satış yeri projemiz var aklımızda.

giremeyeceğini önceden bildirdiğin için sorun yok:KK34:

canımcım,12.takım dağılmak üzereydi bazı sorunlardan dolayı,bizimde izinler sebebiyle sayımız 5 e düşmüştü.bizde her iki takım için birleşme kararı aldık:KK34:

geçmiş olsun tatlım,oyy çok acır:KK31:

yeni evinde güle güle otur tatlım:KK16:okulundada kolaylıklar diliyorum:KK54:

selam canım,inşallah:KK16:

memnun oldum,bebişini güle güle sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:

spor geçmişi güzel hemde bayanlara pek yakın olmayan bir dal,süpersin.bencede yürüyüşlerle devam etmelisin bir süre daha:KK8:

memnun olduk tatlım.yavrularını Allah bağışlasın sağlıkla büyüt,maşallah:nazar:

hoşgeldin canım,memnun olduk.bu arada evet çıtırımızsın ve bir de pıtırcığımız var 15 yaşında:KK1:
inşallah hem iş konusunda hemde kiloda hedeflerine ulaşırsın:KK16:

manün harika:KK34:
geçmiş olsun canım biz de ailece gribiz:KK31:

selam canım evet yeni eviniz burası:KK1:
sıkışırız,gönlümüz geniş:KK16:

rica ederiz tatlım hoşgeldiniz:KK16:
bebişini sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:

geçen hafta listede yer almamışsınız,bu hafta bizim listeyle başlıyorsunuz tatlım:KK34:

merhaba hoşgeldin:KK16:

tatlım menün hafif ve güzel,acıkmamak için ara öğün yapabilirsin:KK34:

takımdasın şekerim:KK1:
menün çok güzel ve hafif:KK9:

memnun oldum tatlım,bebişini sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:
oy oy annelere karışan adamlarada uyuzum:KK1:Allah yardımcın olsun:KK24:

şöyle açıklıyım canımcım,spor yapmak kilo verebilmenin ilk yolu.herkes kendine uygun bir şey mutlaka bulabilir.bebişinle yürüyüş yapabilirisn mesela,evde 20dakikanı ayırıp leslie de yapabilirsin bebiş engel değil:KK34:
sana 21 dakikalık leslie linki de yazıyım;
Exercise TV/Start walking at home 1 mile with Leslie Sansone - YouTube

süper bir menü:KK34:
bitki çaylarını mutlaka yemeklerrden 1,5 2 saat önce yada ,1,5 2 saat sonrasında tek olarak içmeliyiz:KK34:

kahvaltı süper:KK34:
kornet hımm:KK4::KK4:

takımdayız yaşasınnn:KK9::KK9::KK9:
link için teşekkür ederim ,yapmaya çalışıcam ama benim durum biraz karışık , bebeğimi bakıcıya götürüp getiriyorum ,haliyle sabah evi nasıl bırakıyosam akşam aynı buluyorum , 9-10 a kadar da bebeği yedir içir yıka uyut ,uyuttuktan sonra da ev işi yap derken ne halim kalıyo ne de vaktim....sanırım spor konusunda istikrarlı olamıycam :KK50:

kızlar,menülerinizi gün içinde öğün olarak da paylaşabilirsiniz.
gün sonundada bütün olarak tekrar paylaşmanız gerek;

sabah

ara

öğlen

ara

akşam

ara

içilen su miktarı:
yapılan spor ve dakikası:
içilen bitki çayı özellikle yeşil çay:

belirttiğim şekilde yazarsanız bizlerinde yorumlaması daha kolay olur:KK34:

her gün mutlaka kilonuza göre su tüketimini yapmalısınız,su kilo verebilmenin en birinci koşullarından biri:KK34:
su miktarı 2.5 ila 3 litre arasında olmalı.
günlük içmeniz gereken su miktarını burdan hesaplayabilirisniz;
SU VAKFI
ben akşamları giremiyorum çok fazla işten çıkmadan hepsini yazıp çıkarım kaptanım olur mu :KK34:

bir diğer konuda mesajların numaralandırılması;
tüm eski ve yeni arkadaşlarımın buna özen göstermesini istiyorum.çünkü günde en az 5 mesaj zorunluluğu var ve bunu yapmayan üye eğer 5 kez tekrarlarsa takımdan uzaklaştırılıyor:KK50:
bunu hiç istemem:KK30:

numaralandırmayı unuttum ,yarından itibaren yapıcam,söz :KK9:

ne kadan iyi bi insanmış senin diyetisyen ,çok sevdim kendisini :KK9:

takımdayız yaşasınnn:KK9::KK9::KK9:
link için teşekkür ederim ,yapmaya çalışıcam ama benim durum biraz karışık , bebeğimi bakıcıya götürüp getiriyorum ,haliyle sabah evi nasıl bırakıyosam akşam aynı buluyorum , 9-10 a kadar da bebeği yedir içir yıka uyut ,uyuttuktan sonra da ev işi yap derken ne halim kalıyo ne de vaktim....sanırım spor konusunda istikrarlı olamıycam :KK50:

ben akşamları giremiyorum çok fazla işten çıkmadan hepsini yazıp çıkarım kaptanım olur mu :KK34:

numaralandırmayı unuttum ,yarından itibaren yapıcam,söz :KK9:
oy oy okurken yoruldum:KK1:
sen zaten günlük sporunu yeterince yapıyorsun:KK1:
e tabi biraz daha bir şey ler eklersen süper olur:KK34:

olur tatlım akşam yazamassan sabah da yazabilirsin hiç sorun değil:KK16::KK54:

selam kızlar
nasılsınız bugün
ben çok yoğunum bugün yüksek lisansa başvuru yaptım birde onun teleşı vardı heyecen vardı
çok gergindim
çok şükür atlattım

oy oy okurken yoruldum:KK1:
sen zaten günlük sporunu yeterince yapıyorsun:KK1:
e tabi biraz daha bir şey ler eklersen süper olur:KK34:

olur tatlım akşam yazamassan sabah da yazabilirsin hiç sorun değil:KK16::KK54:

anlaştık kaptanım :KK9::KK9::KK9:

selam kızlar
nasılsınız bugün
ben çok yoğunum bugün yüksek lisansa başvuru yaptım birde onun teleşı vardı heyecen vardı
çok gergindim
çok şükür atlattım
biz gayet iyiyiz tatlım,yeni arkadaşlarımızda geldi şenlendik:KK1:
hayırlı olsun inşallah:KK16:

kaç tane mesaj yazdığımı hatırlamıyorum ama akşama işten çıkarken tüm günkü ve akşam yiyeceğim menüyü yazarım olaki gece giremeyebilirim topiğe

Kızlar moralim çok bozuk diyetisyende randevum vardı geçen hafta 69.4 gelmiştim bu hafta 69.0 geldim iki günde şok diyet vermesine rağmen sadece 400 gram vermişim;(( kadın şey dedi bazı insanların vücudu durup durup birden kilo verirmiş belki öyle olabilir bu hafta bakacağız dedi ;((

kızlar,menülerinizi gün içinde öğün olarak da paylaşabilirsiniz.
gün sonundada bütün olarak tekrar paylaşmanız gerek;

sabah

ara

öğlen

ara

akşam

ara

içilen su miktarı:
yapılan spor ve dakikası:
içilen bitki çayı özellikle yeşil çay:

belirttiğim şekilde yazarsanız bizlerinde yorumlaması daha kolay olur:KK34:

her gün mutlaka kilonuza göre su tüketimini yapmalısınız,su kilo verebilmenin en birinci koşullarından biri:KK34:
su miktarı 2.5 ila 3 litre arasında olmalı.
günlük içmeniz gereken su miktarını burdan hesaplayabilirisniz;
SU VAKFI

Ben akşama toplamda ne yedim ne içtim hepsini bir yazmak istiyorum ara ara yazmak istemiyorum :)
Bu arada içmem gereken su miktarım 2,21 miş :)

Son düzenleme:
Kızlar moralim çok bozuk diyetisyende randevum vardı geçen hafta 69.4 gelmiştim bu hafta 69.0 geldim iki günde şok diyet vermesine rağmen sadece 400 gram vermişim;(( kadın şey dedi bazı insanların vücudu durup durup birden kilo verirmiş belki öyle olabilir bu hafta bakacağız dedi ;((

Olsun ama üzülme bence sevinmelisin 400 gram 400 gramdır gitti diye sevin..

Son düzenleme:
tatlım moralini bozma 400 gr gayet iyi:KK34:büyük kilolar çok çok gider,senin kilon normale yakın olduğundan bize göre daha az gider.doktorun doğru bir konuya parmak basmış.

Ben akşama toplamda ne yedim ne içtim hepsini bir yazmak istiyorum ara ara yazmak istemiyorum :)
Bu arada içmem gereken su miktarım 2,21 miş :)
evet tatlım zaten kuralımız o şekilde normalde,gün sonunda toplu yazmak menüleri:KK34:
ama diğer arkadaşalrın gün içindede öğün öğün yazıyorlar,yazabilirler sonrasındada toplu bir kez daha yazarlar:KK34:

topiğimizde emziren annelerimiz de olduğuna göre,az önce gördüğüm anne sütünü arttıran komposto tarifini paylaşmak istedim:emir_bebek:
Anne sütünü arttıran komposto, Dr. Aytuğ Kolankaya ve Zehide Yetiş’in sunduğu sağlık programı ‘Doktorum’a konuk olan Beslenme ve Diyet uzmanı Dr. Gizem Keservuran, anne adaylarının en çok sıkıntılarından biri olan anne sütü nasıl arttırılır endişesine karşı “Anne sütünü arttıran komposto” tarifi verdi…

Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi Malzemeleri:

* 1 litre içme suyu

* 6 adet kara erik kurusu

* 6 adet kara kayısı kurusu

* 2 adet kuru incir

* 2 avuç çekirdekli siyah üzüm

* 2 avuç yaban mersini kurusu

* 10 15 adet tatlı badem

Hazırlanışı:

Bütün malzemeler kaynatılıp içilir.

selam 8.takım sakinleri:KK3:

tatlım organik sertifikalı bal üretiyoruz ve satıyoruz.çok kısa zamanda da hayata geçireceğimiz yine organik sertifikalı ürünler satış yeri projemiz var aklımızda.

giremeyeceğini önceden bildirdiğin için sorun yok:KK34:

canımcım,12.takım dağılmak üzereydi bazı sorunlardan dolayı,bizimde izinler sebebiyle sayımız 5 e düşmüştü.bizde her iki takım için birleşme kararı aldık:KK34:

geçmiş olsun tatlım,oyy çok acır:KK31:

yeni evinde güle güle otur tatlım:KK16:okulundada kolaylıklar diliyorum:KK54:

selam canım,inşallah:KK16:

memnun oldum,bebişini güle güle sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:

spor geçmişi güzel hemde bayanlara pek yakın olmayan bir dal,süpersin.bencede yürüyüşlerle devam etmelisin bir süre daha:KK8:

memnun olduk tatlım.yavrularını Allah bağışlasın sağlıkla büyüt,maşallah:nazar:

hoşgeldin canım,memnun olduk.bu arada evet çıtırımızsın ve bir de pıtırcığımız var 15 yaşında:KK1:
inşallah hem iş konusunda hemde kiloda hedeflerine ulaşırsın:KK16:

manün harika:KK34:
geçmiş olsun canım biz de ailece gribiz:KK31:

selam canım evet yeni eviniz burası:KK1:
sıkışırız,gönlümüz geniş:KK16:

rica ederiz tatlım hoşgeldiniz:KK16:
bebişini sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:

geçen hafta listede yer almamışsınız,bu hafta bizim listeyle başlıyorsunuz tatlım:KK34:

merhaba hoşgeldin:KK16:

tatlım menün hafif ve güzel,acıkmamak için ara öğün yapabilirsin:KK34:

takımdasın şekerim:KK1:
menün çok güzel ve hafif:KK9:

memnun oldum tatlım,bebişini sağlıcakla büyüt,maşallah:nazar:
oy oy annelere karışan adamlarada uyuzum:KK1:Allah yardımcın olsun:KK24:

şöyle açıklıyım canımcım,spor yapmak kilo verebilmenin ilk yolu.herkes kendine uygun bir şey mutlaka bulabilir.bebişinle yürüyüş yapabilirisn mesela,evde 20dakikanı ayırıp leslie de yapabilirsin bebiş engel değil:KK34:
sana 21 dakikalık leslie linki de yazıyım;
Exercise TV/Start walking at home 1 mile with Leslie Sansone - YouTube

süper bir menü:KK34:
bitki çaylarını mutlaka yemeklerrden 1,5 2 saat önce yada ,1,5 2 saat sonrasında tek olarak içmeliyiz:KK34:

kahvaltı süper:KK34:
kornet hımm:KK4::KK4:

Saol cnm :) konferans gibi olmuş mesajın :) :)

topiğimizde emziren annelerimiz de olduğuna göre,az önce gördüğüm anne sütünü arttıran komposto tarifini paylaşmak istedim:emir_bebek:
Anne sütünü arttıran komposto, Dr. Aytuğ Kolankaya ve Zehide Yetiş’in sunduğu sağlık programı ‘Doktorum’a konuk olan Beslenme ve Diyet uzmanı Dr. Gizem Keservuran, anne adaylarının en çok sıkıntılarından biri olan anne sütü nasıl arttırılır endişesine karşı “Anne sütünü arttıran komposto” tarifi verdi…

Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi Malzemeleri:

* 1 litre içme suyu

* 6 adet kara erik kurusu

* 6 adet kara kayısı kurusu

* 2 adet kuru incir

* 2 avuç çekirdekli siyah üzüm

* 2 avuç yaban mersini kurusu

* 10 15 adet tatlı badem

Hazırlanışı:

Bütün malzemeler kaynatılıp içilir.

Bunu yapayım çok saol

Eveet gelelim benim bugünkü menüme :KK61:
Sabah:
1 ç.b elma oraleti
Yarım gözleme:KK17:
3-4 ç.k bal

Ara:
1 erik

Öğle:
1 kepçe yayla çorbası
3-4 y.k barbunya
kavun

Akşam:
4 y.k taze fasulya
1 y.k pilav

Su:1,5 l 2 yi bulur geceye kadar :)
Spor: 40 dk yürüyüş

Son düzenleme:
akşam yediklerim
çorba
1 tabak ıspanak
salata

2 lt su içtim yatana kadar 3 lt tamamlıcam
spor yapamadım

Bugün spor salonuna kaydoldum. Birazdan gideceğim haftada üç gün olarak fitness. Umarım faydası olur. Bugünkü öğünlerim iyi değil pek.

Sabah
Peynirli tost
Ara
1 bardak yaseminli yeşil çay
Öğle
5 köfte
2 dilim ekmek
Akşam
1 kase çorba

X