Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selam kızlar :) 12.gruptan geldim. Beraber zayıflayalım birbirimizi motive edelim.
Benim kilolarımın sebebi hamilelik tam 27 kilo aldım ve dünya tatlısı bi oğlum oldu :) daha 2 aylık anneyim

Menüm
Sabah :
Domates - peynir - dereotlu peynirli yumurta - salatalık - rezene çayı

Öğlen :
Balık - salata

Akşam : bol meyve ve incir suyu (kuru inciri suda haşlayıp yaptım sütü artırıyor)

Aralarda beyaz leblebi ve tabiki su

Akşam eşim ve bebeğimle 1 saat yürüyüş yaptım

Kaptanim alsen ve iriste direk listeye girebilir hem paylasimda iyiler hem de kilo vermede azimli ve istekliler..istersen direk listeye alalim derim ben...
bu durumu düşünebilirim:KK34:

tatil 2 zıpırla bundan iyisi can sağlığı diyeyim:KK1:ama yolculuk yordu öğlenn yola çıktık 3 saat uyudular ama diğer 3 saatte çok yordular beni arkaya dönmekten boynum ağrıdı
oğlana çizgi film açıyorum o sıkıntı yaratmıyor oturuyor ama kızım koltukta oturmak istemiyor çok ağlıyor heleki son yarım saat ankara trafiği çok fenaydı çocuklarda çok bunaldı bende:KK52:

kaynanamda karnımızı doyurduk oğlan orda kaldı kızda hemen sızdı bende bir duş alıp yatacagım canım
bu arada bebelerde bende grip olduk ben çok fenayım:2:
geçmiş olsun canım,bizde ailece gripiz çok fena:KK31:

Selam kızlar :) 12.gruptan geldim. Beraber zayıflayalım birbirimizi motive edelim.
Benim kilolarımın sebebi hamilelik tam 27 kilo aldım ve dünya tatlısı bi oğlum oldu :) daha 2 aylık anneyim
hoşgeldin canım,allah bağışlasın yavrunu,güle güle sağlıcakla büyüt:KK16:

Menüm
Sabah :
Domates - peynir - dereotlu peynirli yumurta - salatalık - rezene çayı

Öğlen :
Balık - salata

Akşam : bol meyve ve incir suyu (kuru inciri suda haşlayıp yaptım sütü artırıyor)

Aralarda beyaz leblebi ve tabiki su

Akşam eşim ve bebeğimle 1 saat yürüyüş yaptım
menünde ekmek göremedim:44:
bütün olarak güzel bir menü fakat akşamı meyveyle geçirmişsin doydunmu bari:KK1:
sütü arttıran en önemli şeylerden biri su,bol bol içmen güzel.
yürüyüşde spor olarak harika:KK8:

sevgili eski ve yeni arkadaşlarım,

8.takım ve 12.takım birleşti,bundan sonra kocaman yeni bir aileyiz:KK19:
tüm eski ve yeni üyelerin kendini tanıtmasını istiyorum.
sayımız artınca güzel paylaşımlar olacağını ve motivasyonumuz sayesinde güzel kilolar vereceğimizi biliyorum:KK34:

yaz dönemini çok şükür atlattık,yarından itibaren yeni kurallarımızla daha disiplinli,istekli,azimli bir şekilde hedeflerimize doğru ilerlicez.
önümüzde koskoca 9 ay var 16/eylül/16 haziran,bu süreyi çok güzel değerlendirelim ve bu yaza kilo sorunu olmadan ideal kilolarımızla girelim.ben hepimize güveniyorum,daha bir hırsla, yarışmada rekabet ortamında olduğumuzu bilip örnek takım olucaz inşallah:KK16:

yeni kuralları,takımın işleyişini aşağıda tekrar hatırlatıcam.hepinizin hepsini okumanızı önemle rica ediyorum canlarım:21:

hoşgeldiniz,hepimiz için hayırlı olsun inşallah.hadi bismillah...

Son düzenleme:
8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

14/09/2013 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı da yazılacak.

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

* Her üye günde en az 5 mesaj yazmak zorundadır. Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 5 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

* yeni üyenin deneme süresi 4 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

* Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımlarımız: 3. ve 5. takımdır.
kardeş takımlarımızın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...yiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-15.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-934.html

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

kendimi tanıtayım,
ben ayşe,42 yaşındayım 2 yetişkin oğlum var.büyük oğlum nişanlı yani taze kayınvalideyim:KK55::KK1:
organik gıda sektöründeyiz.AÖF sosyoloji 3.sınıf öğrencisiyim.
yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim:KK1:

kendimi tanıtayım,
ben ayşe,42 yaşındayım 2 yetişkin oğlum var.büyük oğlum nişanlı yani taze kayınvalideyim:KK55::KK1:
organik gıda sektöründeyiz.AÖF sosyoloji 3.sınıf öğrencisiyim.
yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim:KK1:

Memnun oldum ayse abla :))

Ben ışıl. ..32 yasindayim..13 aylik bir kızım var..kamu da uzmanim ancak suan ucretsiz izindeyim...hali hazirda da hukuk fakultesi 3. Sinif ogrencisiyim :)))))

Ben ışıl. ..32 yasindayim..13 aylik bir kızım var..kamu da uzmanim ancak suan ucretsiz izindeyim...hali hazirda da hukuk fakultesi 3. Sinif ogrencisiyim :)))))
bende menun oldum tatlım:)bebişini Allah bağışlasın maşallah:nazar:
hukuk ne kadar güzel,benimde bitsin de,açıktan 2 yıllık adalet de düşünüyorum inşallah:KK1:

bu durumu düşünebilirim:KK34:

geçmiş olsun canım,bizde ailece gripiz çok fena:KK31:

hoşgeldin canım,allah bağışlasın yavrunu,güle güle sağlıcakla büyüt:KK16:

menünde ekmek göremedim:44:
bütün olarak güzel bir menü fakat akşamı meyveyle geçirmişsin doydunmu bari:KK1:
sütü arttıran en önemli şeylerden biri su,bol bol içmen güzel.
yürüyüşde spor olarak harika:KK8:

Hoşbulduk âmin :)

Ekmek yemedim çünkü önceki gün çok abartmıştım onu toparlıyorum hala :s
Yarın sabah kahvaltıda 1 dilim yiyeceğim 2 gündür yemiyorum çünkü

günaydın hanımlar giremedim 3 gundur
cuma toplantıdaydım cumartesı dondum yorgunluktan uyudum fılan sonra da aksamda erken yattm pazarda yıne yorgunluk ev ıslerı vs den gıremedım :KK43:

hosgeldınız :KK70:D allah ananlı babalı buyutsun :KK70: oglusununda yanaklarını op benım ıcın :KK70:

sevgili eski ve yeni arkadaşlarım,

8.takım ve 12.takım birleşti,bundan sonra kocaman yeni bir aileyiz:KK19:
tüm eski ve yeni üyelerin kendini tanıtmasını istiyorum.
sayımız artınca güzel paylaşımlar olacağını ve motivasyonumuz sayesinde güzel kilolar vereceğimizi biliyorum:KK34:

yaz dönemini çok şükür atlattık,yarından itibaren yeni kurallarımızla daha disiplinli,istekli,azimli bir şekilde hedeflerimize doğru ilerlicez.
önümüzde koskoca 9 ay var 16/eylül/16 haziran,bu süreyi çok güzel değerlendirelim ve bu yaza kilo sorunu olmadan ideal kilolarımızla girelim.ben hepimize güveniyorum,daha bir hırsla, yarışmada rekabet ortamında olduğumuzu bilip örnek takım olucaz inşallah:KK16:

yeni kuralları,takımın işleyişini aşağıda tekrar hatırlatıcam.hepinizin hepsini okumanızı önemle rica ediyorum canlarım:21:

hoşgeldiniz,hepimiz için hayırlı olsun inşallah.hadi bismillah...

kaptan nıye bırlestı takımlar? (sadece meraktan sordum bır sakıncası yok benım ıcın daha kalabalık bır aıle olduk neguzel D: )

merhaba :KK70:
abla desek sıkıntı olurmu sıze?
kamuda uzman hımmm :KK70:D darısı bana

ben de 26 yasındayım (26,5 da dıyebılırız :KK43:( ) özel bir firmada elektrik-elektronik mühendisiyim.bekarım.

kız olmak ne zor ya iş toplantısına gittim günü birlik dolgu topuklu ayakkabı vardı.aksam artık ayaklar acıdı sabah eve vardım kı ayaklarım su toplamış:KK43: sımdı 2 gundur ayakkabı gıyemıyorum dışarı çıkmam gerekırde gıyersem 10 metre yolu 10 dkda gıdıyorum ayağımın acısından topallıyorum :KK43:((
offf offf:KK43:

Meraba, 2 hafta demiştim ve 2 haftam bitti. Gayet diyet yapmadım 108i gördüm, yazıklar olsun bana haline geldim. Neyse yarın doğum günüm, hem de pazartesi, hem de okulun ilk günü. Bu da bana ders olmuş olacak, 3 ayda verip, 1 haftada alıp okula aynı kiloda başlamam, ben de yarın çok süper başlıyorum.

cnm öncelikle doğum gunun kutlu olsun.Nice mutlu yıllara.
kılona gelıncede sakın uzulme ders al cnm ve bundan sonra daha dıkkatlı olucagım de.okula baslayıncada daha dıkkatlı yersın okulda.

selam kizlar 3 gundur giremedim ev tasima sorunum vardi cok sukur tamamen yerlestim. bu surede duzenli yemek yoktu surekli hazir yedim:-( ama hic oturamadim. yorgunluk ve uykusuzluk bitirdi beni. yilin ilk egitim ogretim gununu yorgun acacagim...

X