Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

14/09/2013 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı da yazılacak.

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

* Her üye günde en az 5 mesaj yazmak zorundadır. Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 5 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

* yeni üyenin deneme süresi 4 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

* Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımlarımız: 3. ve 5. takımdır.
kardeş takımlarımızın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...yiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-15.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-934.html

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

rıca ederım ablacım keske elımdn daha fazlası gelse , bende eskısı gıbı degılım bıraz sorunlarım var , burdakı sorumluluklarımı bı sure yerıne getıremıcem ıcın takımı etkılemek ıstemedıgım ıcın ızın dusunmustum ama kotu bı karar olmus bunu gordum evet yenı bı kan ıyı olur ama yenı gelen uyelerde bızdekı motıvasyon dusuklugunu gorunce paylasımlarımız az, paylasımlarımız ılla menu ya spor olmak zorunda deıl ortaklasa konular bulup bunlarla ılgılıde sohbet edebılırız, bunların yanında menu ve sporlarımızada devam ederız bu topık sırf menu ve spor yazma yerı olmamalı bence , yenı kurallar koymalıyız duzenı tamamen degıstırmelıyız dıye dusunuyorum, cezalar ekleyebılırız, ne bılım kardes takımlarımızla ıc ıce olabılırız ,haftalık oyunlar falan duzenleyebılırız , yaptırımlı cezalarımız olabılır bız dusundukten sonra bızı motıve edecek bı cok sey bulabılecegımıze emınım,

en basıtınden sole bısey yapabılırız cogumuz yogunum spor yapamıyorum gıbı bahanelerımız var dımı, tamm kabul spora bazen gun ıcerısınde cok hareket ettıgımız zaman , zaman ayırmak ıstemıyoruz seytan bızı durtuyor, cogumuzun telefonu akıllı telefon ve hemen hemen her operatorun ınternetlerı var , yada wıfıden baglanabılırız telefonumuza pedometre ındırebılırız gun ıcerısınde attıgımız adım sayısını hesaplayabılırız, akıllı telefonu olmayanlar ıse pedometre satın alabılır 2 tl yede var 70 tl yede var pedometreler .kı gun ıcerısınde 10.000 adım 400 kalorı yaktırıyor. her bır fazladan adım ıse 100 kalori aynı sey su ıcınde gecerlı her gun bır bardak daha fazla su daha fazla kalorı yakımına yardımcı oluyor.kızlar ya artık gercekten adam gıbı devam edelım yada bız bu ısı beceremıyoruz dıyelım
mervecim önerilerine katılıyor ve destekliyorum canım:nazar:

moni kaptanım, takım topiğinizin 1.mesajına güncelleştirilmiş takım kurallarınızı ekledim, bilgine.. :126:

16 eylül 2013 pazartesi tarihi itibari ile cezalar başlayacaktır...!!!

duymadık,görmedik,okumadık vb.şikayet kimseden duymayacağım.duyacak,görecek okuyacaksınız...!!!

tüm mesajlar numaralandırılacak,her hafta bitiminde sayılacak...!!!

bu arada menum (menu denmez ama)
kahvaltı
2 dilim kızarmıs yaglı ballı ekmek
ara
1 bardak elma suyu
akşam
1 tabak havuc salatası
1 bardak portakal suyu

ablam sen benden cok yasıcan :KK9::KK9: aynı dusunce benımde aklıma geldıde olurmu olmazmı derken sen yururluge koymussun bıle , yenı bırılerını almaktansa bu daha mantıklı olacak :KK9:

Son düzenleme:
bu arada menum (menu denmez ama)
kahvaltı
2 dilim kızarmıs yaglı ballı ekmek
ara
1 bardak elma suyu
akşam
1 tabak havuc salatası
1 bardak portakal suyu

ablam sen benden cok yasıcan :KK9::KK9: aynı dusunce benımde aklıma geldıde olurmu olmazmı derken sen yururluge koymussun bıle , yenı bırılerını almaktansa bu daha mantıklı olacak :KK9:
Allah korusun kız:KK1:
mervecim gelinimin adı da merve adaşsınız,gelinim gibi sende bana çok sıcak geldin akıllı zeki genç bir hanımsın maşallah:nazar:merveleri severim:KK16:
12.takım konusunda inşallah sevgili püsküütten de olumlu yanıt çıkar ve oradaki üyeler de mağdur olmaz.

menüne gelince,tatlım sen kendine ne yapıyorsun böyle:KK20:lütfen bir an önce kendini toparla ve sağlıklı beslenmeye başla.zaman zaman hepimizin bir çok sorunları oluyor,üstesinden gelmesini bilmeliyiz,sağlığımızı bozmak bize sadece zarar verir.ve inan hiç bir şey için özelliklede hiç kimse için değmez...
ben sana güveniyorum hem sorunlarını çözeceksin hem sağlıkla bilinçle kilolarını vereceksin:KK54:

Allah korusun kız:KK1:
mervecim gelinimin adı da merve adaşsınız,gelinim gibi sende bana çok sıcak geldin akıllı zeki genç bir hanımsın maşallah:nazar:merveleri severim:KK16:
12.takım konusunda inşallah sevgili püsküütten de olumlu yanıt çıkar ve oradaki üyeler de mağdur olmaz.

menüne gelince,tatlım sen kendine ne yapıyorsun böyle:KK20:lütfen bir an önce kendini toparla ve sağlıklı beslenmeye başla.zaman zaman hepimizin bir çok sorunları oluyor,üstesinden gelmesini bilmeliyiz,sağlığımızı bozmak bize sadece zarar verir.ve inan hiç bir şey için özelliklede hiç kimse için değmez...
ben sana güveniyorum hem sorunlarını çözeceksin hem sağlıkla bilinçle kilolarını vereceksin:KK54:

ay bı dunya sey yazdım sıstem tadılata gırms:KK47:
:KK9:
Allah hepımızı korusun ablam kotuluklerden:26:

aaa ne guzel adasmısız :KK9: cok saol ablacım ıltıfatlarn ıcın benı utandırdın , sende cok sıcakkanlısın sevecensın ablam ve sende cok zekıbır annesın :KK16:
ınsallah ablm ya olumlu bı sonuc cıkar ınsallah hem onlar ıcın ıyı hemde bızım ıcın baksana bu saat oldu sadece 2 mız varız

farkındayım ablam kendıme ne yaptıgımın bı an once toparlıcam ve eskısı gıbı devam edıcem yarın burdur ve antalyaya gıdıyorum 1 haftalım daha erkende donebılırım ordanda gırıcem mutlaka:KK9:net var dıye bılıyorum gıremezsem zaten yoktur nete:26:

Son düzenleme:
Meraba, 2 hafta demiştim ve 2 haftam bitti. Gayet diyet yapmadım 108i gördüm, yazıklar olsun bana haline geldim. Neyse yarın doğum günüm, hem de pazartesi, hem de okulun ilk günü. Bu da bana ders olmuş olacak, 3 ayda verip, 1 haftada alıp okula aynı kiloda başlamam, ben de yarın çok süper başlıyorum.

Meraba, 2 hafta demiştim ve 2 haftam bitti. Gayet diyet yapmadım 108i gördüm, yazıklar olsun bana haline geldim. Neyse yarın doğum günüm, hem de pazartesi, hem de okulun ilk günü. Bu da bana ders olmuş olacak, 3 ayda verip, 1 haftada alıp okula aynı kiloda başlamam, ben de yarın çok süper başlıyorum.
pıtırcığım karamsarlığa kapılma sakın hepimiz aynı şeyi yapıyoruz zaman zaman.bak bana 85 i görmüşken 93 kiloyum şimdi:KK14:
hataları görebilmek önemli ve tekrarlamamak:KK34:
şimdi şöyle düşünelim,yaza 9 ay var 15 eylül/15 haziran arası.haftada 250gr versek ayda 1 kilo 9 ayda 9 kilo en basiti.ayda 2 kilodan 18 kilo,3 kilodan 27 kilo:KK34: böyle gider:KK1:
özetle zararın neresinden dönersek kardır:nazar:

X