Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

hayırlı ramazanlar arkadaşlar
gece kalkamadım 2 dakika kala uyandım su içtim ve 1 armut yedim yattım şimdilik susamadım bakalım allah sabır versin
sabah 30 dak yüeürüdüm çok şükür kızlar

ay canım sahursuz kalmak çok kötü:KK43:( Allah yardımcın olsun canım. üstüne birde yürüyüş yapmışsın helal olsun...

KADINLAR KULÜBÜNDEN ALINTILADIM:
Uzmanlar Ramazan ayında kilo almak istemeyenlerin bu sene özellikle dikkat etmeleri gerekenleri sıraladı. İşte rahat ve sağlıklı bir Ramazan geçirmenin yolları.

Çok sık yapılan bu hataya düşmeyin ve gece yatarken niyet edip uyumayın ! Mutlaka sahura kalkın.

Orucunuzu su ve çorba ile açın

Orucunuzu hurma ile açmak isterseniz: 4 adet hurma’nın 1 porsiyon meyveye eşit olduğunu bilerek uygun miktarlarda tüketebilirsiniz.

Öğünlerinizi mutlaka çok küçük lokmalar halinde ve yavaş yavaş yemeye özen gösterin.

İftarda midenizi çok doldurup tüm gün yemeniz gerekenleri tek bir öğüne sığdırmayın.

iftarda mideye aşırı yüklenmemek için küçük bir öğün, daha sonra akşam yemeği, ara öğün ve mutlaka sahur olacak şekilde dört öğün olarak yapın…

Çiğ sebze ve meyve gibi düşük kalorili ve lifli besinlere ağırlık vermeye çalışın.

Ramazanda en sık görülen problemlerden biri olan kabızlık kilo artışını da tetikler. Bu yüzden kabızlığı önlemek için bol su içmeyi unutmayın.

Su tüketimini iftarla sahur arasına dağıtın, peş peşe su içmeyin.

Tatlı tercihlerinizi sütlü tatlı olarak yapın.

Meyve sebze tüketiminizi artırın.

Günde en az 2 porsiyon meyveyi çiğ ya da şeker ilave etmeden tarçın çubuğuyla pişirerek komposto olarak tüketmeye çalışın

Ramazan süresince her gün 2 su bardağı az yağlı süt, yoğurt veya türevlerini tüketmeye özen gösterin ki içeriğindeki kalsiyum, oruç tutarken de yağ yakımına yardımcı olsun

Salata hazırlarken içine 1 tatlı kaşığı kadar yağ eklemek, yağda eriyen (A, D, E, K) vitaminlerin emilimi için yeterlidir fazlasını eklemeye gerek yoktur.

Sebze yemeklerini hazırlarken ekleyeceğiniz sıvıyağ miktarını 1 kg sebze için 2 çorba kaşığı yağ ile sınırlandırabilirsiniz.

Mide ve sindirim sistemini rahatlatacak bitki/meyve çayları, şekersiz komposto, ayran gibi içecekleri tercih edin.

Kızartmadan uzak durun, ızgara, fırın veya haşlama tercih edin.

Haftada 2 kez sütlü tatlı tüketip diğer günlerde meyve veya kuru meyveyi tatlı olarak kullanın.

İftariyelikler genelde yüksek yağ içerir bu sebeple her gün tek bir seçim yapın örneğin bir gün tereyağı- bal diğer gün 2 -3 dilim sucuk diğer gün peynir- zeytin gibi

İftardan 1-1.5 saat sonra, 20-30 dakika tempolu yürüyüş yapmaya çalışın.

Yemeklerin suyunu tüketmemeye çalışın bu şekilde daha az yağ almış olursunuz.

Yavaş yemeye çalışın ve mutlaka iyi çiğneyin.

***8.TAKIM 317.ETAP***

kadis ( 71,7 / // %) izinli
newlife35 ( 58,9/// % )316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü
turuncu ( 69,9 /// % )izinli
hrnsnr (59,3///%)316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü
tipitak (68,3///%) kilosu 3.e bölündü
sewil087 (55,6///%)316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü
eloisee( 56///)299.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 19 a bölündü.
bitanemo (68,0 / / /%) yeni üye hedef kilo 53
yağmur3872 ( 64,70 /// % )315.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 3 e bölündü
nice15 ( 60,2/ / /% ) 313.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 4 e bölündü
8. TAKIM ORTALAMASI:%

newlife35 ( 58,9/// % )316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü o haftaki hesaplanmış halini ikiye bölücez
yağmur3872 ( 64,70 /// % )315.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 3 e bölündü o haftakii hesaplanmış halini üçe bölücez
değilmi canım...

ay canım sahursuz kalmak çok kötü:KK43:( Allah yardımcın olsun canım. üstüne birde yürüyüş yapmışsın helal olsun...

sorma canım hava bulutlu allahtan yakmıyor
yürüyüş işe gelirken yürüdüm denemek istedim yormadı beni alışkınım ya susamadım da şimdilik iyiym:KK9:

ii akşamlar kızlar ilk oruç biraz zorladı beni ama çok şükür Allah sabrını veriyo son 3 saat falan ruh gibi dolaştım evde...

bugünkü menüm
sahurda bu menü şaşmaz benim çünkü yemek türü sevmiyorum sahurda
1 yumurta peynir zeytin domates salatalık susamlı pide acıkmıyayım diye fazla yedim pideyi
iftarda 1 kase mercimek çorbası 3 4 kaşık makarna az biber kızartması
3 parça tavuk kızartma salata 1 dilim baklava birazdan 1 dilim karpuz yerim
su sanırım 1.5 lt olmuştur
spor yok

iyi akşamlar:KK3:

ramazan menüm

sahur:KK56:

esmer light ekmekle beyaz peynirli ve domatesli yağsız tost
3 zeytin
1 haşlanmış yumurta
1 bardak tarçınlı süt
1 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı pekmez

iftar:KK56:
1 hurma
1 tabak domatesli şehriye çorbası
1 tabak zeytinyağlı bamya
salata
1 kaşık yoğurt
yarım dilim karpuz
avuç içinden az minik pide

ara:KK56:
4 kayısı
1 kaşık yoğurt

sahur,iftar ve iftar sonrası toplam su;2.5 litre civarı
spor: 1 saat dışarıda yürüyüş

bugünkü menüm
1 yumurta peynir zeytin domates salatalık susamlı pide acıkmıyayım diye fazla yedim pideyi
spor yok

canım kızartmaya dikkat tamam akşama kadar aç kaldık ama yinede:))) kalan çok güzel gece süt veya yoğurt ilave edersen çok sağlıklı olur bence:))

ramazan menüm

3 zeytin
1 haşlanmış yumurta
1 bardak tarçınlı süt
1 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı pekmez

1 hurma
salata
1 kaşık yoğurt
yarım dilim karpuz

4 kayısı
1 kaşık yoğurt

menü çok güzel görünüyor ablacım bu menülerle yaşlanmazsın sen diyet bir kenara sağlıklı beslenmeyi çok güzel beceriyorsun.

canım zaten listeye bu hafta alınacaktın
ama şöyle bi durum var
sen 299. etapta izne ayrıldın 6 hafta sonra gelmezsen diskalifiye olursun
ben bu hafta seni listeye dahil edeyim
12 temmuz da ve 19 temmuzda kilo bildiriminde bulun yine izne ayrıl
hakkın yanmasın boşuna diskalifiye olma olur mu canım
heber bekliyorum senden

düşünceli Kadişim benimmm:KK16: tamam dediğin gibi yapalım 2 hafta daha kilo bildiriminde bulunurum, ondan sonra ayrılırım canım

birazdan sahur yemeğini hazırlayacağım herkes uyuyor galiba :KK9: ben sahura kadar uyumuyorum geçen yıldan beri, bu arada kızlar ben size ayrılacağımı söylediğim bir mesaj yazdım ama diskalifiye olmamak için 2 hafta daha kilo bildiriminde bulunacağım...sahurda kahvaltı yaptım dün, iftardan sonra da yeşil çay içmeye ve hareketli olmaya dikkat ediyorum hiçbir şekilde tatlı yemiyorum (meyve yiyorum ara öğün olarak), pideden kaçıyorum, iftarda tıka basa doymuyorum bu şekilde...benim dikkat ettiğim noktalar bunlar...

merhaba arkadaslar dün bldirmde bulunamadım ftar için şimdi bulınayım

iftarda

2adet hurma
1 kase domates corbası
1 tabak patatesli tavuk baget (fırında)
ramazan pidesi (normalden fazla yemiş olabilirim ilk gün olduğu için ben cok özlemiştim pideyi )
3adet tursu
5 bardak su (bunu yemek boyunca içtim)
3 bardak ayran

iftardan sonra suya devam ettim öyle bir zorladıki beni güya egzersiz yapacaktım nerde uyuyakaldım kalktım yatsı+teravi kıldım tekrar yatıs ama bugun cok yemiyeceğim
bugun sahurda

herzamnki gibi kasarlı tost
1 bardak sekersiz çay
4bardak su

kızlar bir sorum olcak hem şimdi 30 ağustosta kaynımın nisanı olcak istanbula gitcem o zamna kadar söyle kilo verip fit olabilirmyim sizcee

ramazan menüm

3 zeytin
1 haşlanmış yumurta
1 bardak tarçınlı süt
1 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı pekmez

1 hurma
salata
1 kaşık yoğurt
yarım dilim karpuz

4 kayısı
1 kaşık yoğurt

bence harika :nazar::nazar::nazar::nazar:
bugünkü menüm
spor yok

baklava yerine sade karpuz olsaymıs yada sadece bir tatlı olsaymıs sanırım daha iiyimiş ama genel anlamda güzel

newlife35 ( 58,9/// % )316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü o haftaki hesaplanmış halini ikiye bölücez
yağmur3872 ( 64,70 /// % )315.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 3 e bölündü o haftakii hesaplanmış halini üçe bölücez
değilmi canım...
evet canım diyelim

newlife35 ( 58,9/58,5/0,2/ % 0,34)316.etapta bildirim olmadığından kilosu ikiye bölündü
normalde 0,4 verilen kilo /2 dedik 0,2*100/58.9 =%0,34

yağmur3872 ( 64,70 /65,00/-0,1/ %- 0,15)315.etapta ayrılan üye geri döndü kilosu 3 e bölündü

olacak

düşünceli Kadişim benimmm:KK16: tamam dediğin gibi yapalım 2 hafta daha kilo bildiriminde bulunurum, ondan sonra ayrılırım canım

tamam canım sevindinm aramızda kalmana
kızlar bir sorum olcak hem şimdi 30 ağustosta kaynımın nisanı olcak istanbula gitcem o zamna kadar söyle kilo verip fit olabilirmyim sizcee

30 agustos a kaç hafta var haftada 300 gr verebilsen
düşün kaç kilo olabileceğini canım
yeter ki isteyel,immmm

kızlar iftardan önce mi tartılacak sınız perşembe günü
cuma sabah tartı bence fazla gösterir
ben bu akşam bi tartılayım bakalım durum ne

X