75'ten 50'ye... Son 9 kilo!

hoşbuldum :) 1.59 boy için hedef olarak 50 kilo uygun oluyor evet.. benim boy biraz uzun olunca merak etmiştim boyunuzu.

ben de bir süredir sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum. boyuma göre kilom fazla değil ama yağ oranım yüksek olduğu için yağ yakımını sağlayıcı ve aç bırakmayacak bir diyet peşindeyim.. ayça kaya'nın 4-3-3-3 diyetini denemeyi düşünüyorum :)

bu arada boyum 1.72, kilom sanırım şu an 65, belki küsürü vardır. 59-60 kilo hedefliyorum, başlığınıza böylece katılayım ben de

Hoş geldin canım beniimm :) Anca beraber kanca beraber. Er ya da geç amacımıza ulaşacağımızı biliyoruz. O yüzden motivasyonumuz düşmüyor, birbirimizi de yükseltiyoruz ne mutlu bize :) Diyeti severek yapınca bir an önce bitsin diye bakmıyorsun. Zaman gözümde büyümüyor önceki diyetlerimdeki gibi. Eskiden düşünürdüm, "amaan şimdi diyete başlasam anca 6 ay sonra zayıf olacağım kim uğraşacak" derdim. Artık yediğim sağlıklı yiyeceklerden keyif almayı da arada kendimi ödüllendirmeyi de öğrendim. Demiştin ya hani, kilolar inatçıysa biz daha inatçıyız :)

Aslında bu çok kişiye özel bir şey canım ama aşağı yukarı 160 boya 50 kg deniyor tabii. Yıllar evvel diyetisyene gitmiştik ailecek. Kemik - kas - yağ ölçümleri sonucu bana 54 kilonun idealim olduğunu söylemişti. Kemik ağırlığımız fazla sanırım genetik olarak. Ama ben 50 kiloya düşüp ardından kas kütlemi arttırıp 52-54 aralığında olmak istiyorum. Çünkü kası fazla insanın metabolizması da daha hızlı çalışıyor. Hem sporu hayatımın bir parçası haline getirmek için bunu hedef edindim

Aynen, görüntü olarak da sıkıntı yok ama ben halimden memnun değilim, fit ve sağlıklı olmak istiyorum, yemeği biraz fazla kaçırınca göbiş çıkmasın istiyorum. Bugün bir gazla 3 mil Leslie ile başladım. Spordan önce de aç karnına 1 bardak limonlu elma sirkeli su içtim. Bence resimli paylaşımlar insanı daha çok motive ediyor. Bugün öğlen yulaflı meyve salatası yapmıştım resmini çekmeyi unutmuşum, yarından itibaren çekip paylaşayım diyorum, hem benim için de motive edici olur, yapmam lazım, paylaşmam lazım diye.

Bağırsak problemi çok fena, sıkıntıdan zeytinyağı içtiğimi de bilirim, sanırım genel düzenle alakalı, sporu tam yapınca yediklerimize dikkat edince inşallah düzelir öbür türlü çok rahatsız ediyor insanı.

Evet paylaşım yapacak olmak insana bir sorumluluk hissettiriyor, daha bir hevesle sarılıyorsun diyete :) Ben de yaptığım sporu paylaşacağım diye hiç aksatmıyorum

Ahh ah iki gündür yulaf ezmesi yiyip duruyorum ama bana mısın demedi, ne yapacağım bilmiyorum bu tuvalet sorunuyla. Yarın tartı günüm ve bu sebepten fazla çıkacağım

Kan hapı bu konuda biraz yardımcı oluyor bana aç karnına içersem bağırsaklarım da çalışıyor ama aynı zamanda mide bulantısı da yaptığı için aç karnına içmeyi bıraktım. Bir ara sabahları aç karnına ılık limonlu su içiyordum, bugün başladım ona yine içine elma sirkesi de katıyorum sen de dene belki işe yarayabilir.

Bugün sabah 5,5 km yürüdüm, sabah kahvaltısında biraz kaçırdım ama ekmek çok az yedim. En fazla 1,5 dilimdir. Öğlen bir küçük bir kupa Mocha içtim, şimdi de 1 tane portakal yiyorum. Akşam Leslie yapmayı planlıyorum, akşam yemeğinde de protein olacak, yarın hafta içi asıl başlangıç yarın olacak, evde beslenme olayı kolay iş yerinde tüm zararlı karbonhidratlar beni bekliyor

İnşallah kilo vermiş olursun tartılınca, sonucu yaz mutlaka

Bu sabah maalesef 59.7 çıktım canım Duphalac şurup içeceğim bakalım işe yarıyormuş, yarın sabah yine tartılacağım. Bugün ödül günü yaptık gerçi yine fazla çıkarım. Moralim bozuldu kızlar ya sporumu bile yapamadım daha

Bir gayret dedim 4 fast miles leslie yaptım. Ardından da 75 squat. Bugün tartıda gördüğüm sonuçla çok demoralize oldum ama bırakmak yok kızlar. Arada böyle iniş çıkışlar olacaktır elbet.

Motivasyon tam gaz!

Kızlar merhabalar.bende şuan diyetteyim. Ama su içemiyorum. Eskiden de diyet yaptığım zamanlar oldu su içince midem bulanıyor böbreklerimin ağrıdığını hissediyordum.şimdi diyetteyim su fazla içmiyorum ama midem bulanmıyor. Su içmeden zayıflayamayacağımı biliyorum ne yapayım dersiniz

İki gündür spor yapıyorum sıkılaştığımı hissediyorum hafifledim biraz sanki. Bu hafta tartılacagım. Birinci hafta bitti diyet serüvenimde umarım kilo vermişimdir.gerçi çevremden bir kaç kişi yüzün küçülmüş dedi ama bakalım. Benim kilolar hep basende olduğu için o bölgeyi çalıştıracak sporlar yapmaya çalışıyorum.buraya da birlikte motive olalım diye yazıyorum.ha gayret, az kaldı

Ben water drink reminder uygulamasını kullanıyorum selincim, başlarda zorla içiyordum ama alıştım sonradan. Uygulama daha fazla su içmem için teşvik etti alışmama yardımcı oldu.

Sabah kahvaltısı 500 kalori
Akşam yemeği 500 kalori

Spor olarak da 4 mile super challenge yaptım. Squat challenge'da dinlenme günüydü :)

Selinciğim bende aynı dertten muzdaripim su içmek banada zul geliyo. 1.5 ay sıktım dişimi 6 kilo verdim. Şİmdi su içmeyi bıraktıgım için takıldım kaldım. İster istemez bi şekilde vücut tuz alıyor su içmeyince ödem yapıyor. Ben bi şekilde su içmek için çeşitli şeyler yapıyorum mesela küçük bir parça çubuk tarçın atıyorum suyun içine. 10 bardak suya elmayı dilimliyorum yine çubuk tarçınla birlikte kaynatıp içine, 4-5 karanfil azıcık zencefil atıp limonla tatlandırıp içiyorum sırf su içebilmek için. Boş su içince midem almıyo üşümek geliyo içime üfff düşününce bile sıkıntı geliyo bana

Yemeklerinize pul biber karabiber ekleseniz susatır belki kızlar, ben ne zaman baharatlı yemek yesem deli gibi su içerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…